AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Quant Valen els Crèdits d'Autenticació Gratuïts?
Els crèdits d'autenticació van des de pocs centenars de dòlars fins a uns 10.000 dòlars en el nivell més alt. Això sembla poc al costat d'una subvenció de núvol, i està dimensionat gairebé exactament per al que costa l'autenticació abans de tenir ingressos.
Un crèdit d'autenticació no és pista d'aterratge. Cobreix una partida mensual fixa a través de l'estirament on aquesta partida és cost pur. Ningú discuteix una factura de computació que l'ús estigui impulsant. Els equips discuteixen constantment una subscripció per a una caixa d'inici de sessió.
AI Perks fa un seguiment dels programes d'autenticació dins de la categoria de Seguretat juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses. L'elegibilitat depèn de l'etapa i el finançament, i els termes en directe per a cada programa s'enumeren allà.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Auth0 $10,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Per a Què Serveix Realment un Proveïdor d'Autenticació
No esteu comprant un formulari d'inici de sessió. Esteu comprant gestió de sessions, rotació de tokens, emmagatzematge de credencials, inscripció multifactor, inici de sessió únic social i empresarial, i un rastre d'auditoria que podeu lliurar a un revisor de seguretat.
La pantalla d'inici de sessió triga una tarda. La resta triga un any i genera incidents quan surt malament: rotació de tokens de renovació i detecció de reutilització, revocació de sessions, restabliments de contrasenyes que no es poden utilitzar per enumerar comptes, limitació de taxa contra el farciment de credencials i gestió segura d'un canvi d'adreça electrònica.
Tres classes de productes diferents s'hi asseuen, i confondre-les és l'error inicial més car:
- Identitat de consumidors (B2C) - comptes individuals, inici de sessió social, sense contrasenya i claus d'accés. Preu per usuari actiu mensual. L'usuari és la unitat.
- Identitat empresarial (B2B) - organitzacions, rols, invitacions, inici de sessió únic SAML i OIDC, aprovisionament SCIM. L'empresa és la unitat, i el model de dades és genuïnament diferent.
- Identitat de força laboral - els vostres propis empleats que inicien sessió a la vostra pila SaaS. Aquest és territori d'Okta, i resol un problema intern més que un problema de producte.
Un esquema B2C que més tard es converteix en un esquema B2B és una de les migracions més difícils per a un producte jove, ja que afecta cada comprovació d'autorització que heu escrit.
Com Comporta el Cost d'Autenticació a Escala
L'autenticació no és una factura de volum suau. És una funció esglaonada: una assignació mensual d'usuaris actius que finalment creueu, i després un salt gran únic la primera vegada que heu de vendre a una empresa.
Bandes aproximades, que es mouen sovint i s'han de comprovar contra el proveïdor:
| Etapa | Factura mensual típica d'autenticació | Què desencadena el següent pas |
|---|---|---|
| Prellançament i primers usuaris | 0 $ en un nivell gratuït | Creuar l'assignació d'usuaris actius mensuals inclosa |
| Desenes de milers d'usuaris actius mensuals | Centenars baixos | Càrrecs per usuari per sobre del nivell inclòs |
| Primer client empresarial | Centenars a milers baixos | SAML, SCIM i registres d'auditoria es troben en un pla superior |
| Regulats o alt volum | Milers baixos i més | Costos de missatges MFA, dominis personalitzats, termes de suport |
Quatre coses generen les factures que els fundadors no esperaven.
El nivell SSO. L'inici de sessió únic empresarial és la porta d'entrada clàssica a aquesta categoria. Un client que demana SAML us fa pujar de pla i multiplica la factura, i aquest client no acceptarà un retard.
SMS com a segon factor. L'MFA per SMS es factura per missatge a més de la subscripció, i el frau de bombeig d'SMS, on els atacants acumulen trànsit a números premium a través del vostre formulari de registre, pot convertir-ho en una pèrdua real en un cap de setmana. Les aplicacions d'autenticació i les claus d'accés no costen res per ús.
Tokens de màquina a màquina. L'autenticació de servei a servei sovint es mesura per separat dels usuaris humans, de manera que una arquitectura de microserveis xerraire pot gastar més que els vostres clients reals.
Definicions d'usuaris actius mensuals. Cada proveïdor compta un usuari actiu mensual de manera diferent, i un treball de fons que renova un token pot marcar un compte dormant com a actiu. Llegeix la definició abans de preveure, i compara proveïdors a la categoria de Seguretat a AI Perks.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Auth0 $10,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Programes de Crèdits d'Autenticació Comparats
Auth0 ofereix la quantitat publicada més gran amb fins a 10.000 dòlars, Okta 8.000 dòlars per a identitat de força laboral i Clerk 500 dòlars, mentre que Supabase integra l'autenticació en un crèdit de plataforma de 300 dòlars. Diversos proveïdors centrats en desenvolupadors tenen programes de socis sense un número publicat.
| Proveïdor | Més fort a | Forma de preus | Escala de crèdit |
|---|---|---|---|
| Auth0 | Identitat de consumidors i empresarials en un proveïdor madur | Per usuari actiu mensual, funcions empresarials en nivells superiors | Fins a 10.000 $, la més gran publicada a la categoria |
| Okta | Identitat de força laboral, SSO d'empleats, aprovisionament | Per empleat, per producte | Fins a 8.000 $ |
| Clerk | Integració per a React i Next.js, la més ràpida d'enviar | Base mensual petita més per usuari actiu mensual | 500 $ |
| Supabase | Autenticació inclosa amb Postgres i emmagatzematge | Inclòs al pla de la plataforma, basat en usuaris actius mensuals per sobre del gratuït | Crèdit de plataforma de 300 $ que cobreix l'autenticació més la base de dades |
| WorkOS | Afegir SSO empresarial i SCIM a l'autenticació que ja teniu | Típicament per connexió empresarial, no per usuari | Programes de socis, quantitats no publicades consistentment |
| Stytch | Sense contrasenya, claus d'accés, senyals de dispositiu i frau | Per usuari actiu mensual amb un nivell gratuït | Programes per a startups i socis, modests |
| Firebase i Google Identity Platform | Aplicacions de consum mòbil primer | Gratuït per a l'autenticació principal, de pagament per sobre d'un nivell | Cobert indirectament per crèdits generals de núvol |
| Auto-allotjat (Keycloak, Ory, FusionAuth) | Control total, residència de dades | Sense cost de llicència, pagueu en temps d'enginyeria | No aplicable, compensat amb crèdits de núvol |
On falta un número, el programa es negocia per sol·licitant o no es publica, i una xifra inventada està obsoleta la setmana que apareix. Els valors actuals, l'elegibilitat i els termes es troben a AI Perks.
Com Trieu i en Quin Ordre Apliqueu
Trieu el proveïdor en funció de si veneu a persones o a empreses, després apliqueu el més gran primer: el programa ampli de núvol, després el proveïdor d'identitat, després qualsevol capa SSO empresarial.
Decidiu B2C versus B2B abans d'escriure una línia de codi d'autenticació. Si les organitzacions, els seients i les invitacions estan en el futur del vostre producte, trieu un proveïdor el model de dades del qual ja els tingui. Recondicionar la multitenència costa un trimestre que no heu pressupostat.
Programa de núvol primer. És la quantitat individual més gran disponible, les probabilitats d'aprovació cauen a mesura que la vostra empresa es fa més antiga, i cobreix l'allotjament, l'emmagatzematge i els propis productes d'identitat de Google en una subvenció. Filtreu a les categories de núvol i infraestructura a getaiperks.com.
Proveïdor d'identitat segon. Apliqueu un cop sapigueu la vostra forma d'usuari. Un crèdit concedit abans de tenir registres es consumeix contra un producte buit, i la majoria dels saldos funcionen amb un rellotge.
Capa SSO empresarial tercera. Només quan un acord demana SAML o SCIM. Pagar per aquest nivell especulativament és la manera més habitual que els equips malgasten un pressupost d'autenticació.
No deixeu mai que un crèdit triï el vostre proveïdor. Les contrasenyes hash solen ser exportables, però les inscripcions MFA, les sessions, els enllaços de comptes socials i els models de rols personalitzats generalment no ho són, i cada usuari que ha de tornar a inscriure's es converteix en un bitllet de suport. Poseu una interfície interna fina entre la vostra aplicació i el vostre proveïdor d'autenticació des del primer dia. Costa un dia i és la diferència entre una migració i una reescriptura.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Auth0 $10,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què Fan Malament els Fundadors Sobre els Crèdits d'Autenticació
Els errors costosos són assumir que una subvenció de núvol cobreix la factura d'autenticació, i tractar l'autenticació com una casella de verificació en lloc de la capa on comença cada revisió de seguretat.
- Assumir que els crèdits de núvol l'absorbeixen. Un proveïdor d'identitat és una factura SaaS separada, i els crèdits d'AWS, Google Cloud i Azure no hi arriben. Això és el que fa que un crèdit d'autenticació sigui additiu: els crèdits de núvol cobreixen on s'executa el codi, els crèdits de model cobreixen el que truca, els crèdits d'autenticació cobreixen qui té permís per entrar.
- Construir-lo vosaltres mateixos per estalviar una petita subscripció. Construir-lo triga una setmana. Mantenir la rotació, la revocació, la gestió d'abusos i la prova d'auditoria que exigeix un qüestionari de seguretat és permanent, pagat en temps d'enginyeria a preu complet.
- Enviar autenticació B2C a un mercat B2B. El primer acord empresarial demana organitzacions, SAML, SCIM i registres d'auditoria, cap dels quals es connecta netament a un model de compte d'un sol usuari.
- Conflueix l'autenticació amb l'autorització. Qui ets i què pots fer són problemes diferents, i codificar els permisos al teu proveïdor d'identitat es trenca en el moment en què necessiten canviar més ràpidament del que expiren els tokens.
- Ignorar la línia SMS. L'MFA basat en telèfon es mesura per missatge i és un objectiu actiu de frau. Utilitzeu per defecte aplicacions d'autenticació o claus d'accés, amb SMS com a fallada.
- Deixar que el saldo expiri. Un crèdit d'autenticació no utilitzat val exactament zero. AI Perks fa un seguiment dels termes perquè pugueu seqüenciar les aprovacions al voltant d'un ús real en lloc de reclamar-ho tot alhora.
Preguntes Freqüents
Quin proveïdor d'autenticació té el millor nivell gratuït?
Supabase i Firebase són els més generosos, perquè l'autenticació s'inclou amb una plataforma més àmplia en lloc de vendre's sola. La majoria dels proveïdors dedicats inclouen una assignació mensual d'usuaris actius que cobreix un prototip còmodament. Els nivells gratuïts poques vegades inclouen SSO empresarial o registres d'auditoria, que és on es troben els preus reals. Els termes s'enumeren a getaiperks.com.
Els crèdits per a startups d'autenticació existeixen realment?
Sí. Auth0 ofereix fins a 10.000 dòlars, Okta fins a 8.000 dòlars per a identitat de força laboral, Clerk 500 dòlars, i Supabase inclou l'autenticació en un crèdit de plataforma de 300 dòlars. Diversos proveïdors centrats en desenvolupadors tenen programes de socis o acceleradors sense quantitats publicades. L'elegibilitat depèn de l'etapa i el finançament, i els programes actuals es rastregen a getaiperks.com.
Hauria de construir l'autenticació jo mateix?
Només si la identitat és el vostre producte. El flux d'inici de sessió és trivial; la rotació de tokens, la revocació de sessions, la defensa contra el farciment de credencials, la recuperació d'inscripció MFA i el rastre d'auditoria que exigeix la revisió de seguretat d'un client no ho són. Una subscripció de proveïdor que un crèdit pot absorbir és més barata que les setmanes d'enginyeria, i molt més barata que una bretxa.
Puc apilar crèdits d'autenticació amb crèdits de núvol i IA?
Sí, i cobreixen factures genuïnament separades. Els crèdits de núvol paguen per on s'executa el vostre codi, els crèdits de model paguen per la inferència, els crèdits d'observabilitat paguen per saber si funciona, i els crèdits d'autenticació paguen per qui té permís per entrar. Tenir-ne diversos alhora és com els equips cobreixen tota la pila inicial en lloc d'una sola capa d'ella.
Quant és difícil migrar entre proveïdors d'autenticació?
Més difícil del que impliquen els proveïdors. Les contrasenyes hash solen ser portàtils, però les inscripcions MFA, les sessions actives, els enllaços de comptes socials, els models d'organització i els rols personalitzats sovint no ho són, de manera que alguns usuaris han de tornar a inscriure's. Pressuposteu setmanes, executeu ambdós proveïdors en paral·lel durant el canvi, i manteniu una capa d'abstracció interna perquè el canvi estigui contingut.
Necessito SSO empresarial abans del meu primer client empresarial?
No, i pagar per aquest nivell especulativament és un malgast habitual. Trieu un proveïdor que ofereixi SAML i SCIM en un camí d'actualització, de manera que la resposta a un qüestionari de licitació sigui un canvi de pla en lloc d'una migració. Compreu el nivell quan un acord signat ho requereixi realment.
Subscriviu-vos a getaiperks.com →
Trieu el proveïdor d'autenticació que encara triaríeu al preu de llista, i deixeu que algú altre cobreixi la factura.