AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Quant valen els crèdits gratuïts de CRM?
Els crèdits gratuïts de CRM per a startups varien entre aproximadament 1.800 $ i 14.000 $ per programa, i com que la categoria està plena de proveïdors que lluiten pels mateixos comptes inicials, les ofertes són generoses en relació amb el que gasta realment un equip petit.
El CRM és una de les poques factures de comercialització que una startup pot cobrir gairebé completament amb crèdits des del principi. Els costos de canvi són alts un cop un equip està assentat, de manera que els proveïdors paguen per ser el sistema amb el qual comences.
AI Perks fa un seguiment dels termes actuals de la categoria juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits de 194 empreses.
| Proveïdor | Crèdits gratuïts | Què compren els crèdits |
|---|---|---|
| HubSpot | Fins a 14.000 $ | CRM més Màrqueting, Vendes i Servei en un sol registre de contacte |
| HighLevel | Fins a 12.000 $ | CRM tot en un amb embuts, calendars, correu electrònic i SMS |
| Freshworks | Fins a 10.000 $ | CRM inclòs amb helpdesk i xat |
| Attio | Fins a 5.000 $ | CRM amb esquema flexible amb sincronització automàtica de correu electrònic i calendari |
| Dynamics 365 | Fins a 5.000 $ | Aplicacions de Microsoft Sales, Customer Service i Business Central |
| Keap | Fins a 3.600 $ | CRM per a petites empreses amb automatització, formularis i facturació |
| Salesforce | 3.000 $ | Sales Cloud, la plataforma en la qual la majoria de les empreses s'estandarditzen més tard |
| Insightly | 3.000 $ | CRM que manté el registre més enllà de l'acord fins al lliurament |
| Lightfield | 1.800 $ | CRM natiu d'IA que registra correus electrònics, reunions i trucades per a tu |
Total del títol a la taula: més de 57.000 $.
Aquests números no són comparables línia per línia. Un crèdit gran contra un proveïdor amb preus de llista alts pot comprar menys mesos que un de més petit en algun lloc més barat. Llegeix la columna com a temps d'execució, no com a valor.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Per a què serveix realment un CRM
Un CRM és el registre durador i compartit de cada persona i empresa amb la qual has parlat, més l'estat de l'acord associat a elles. La feina que fa és sobreviure a la rotació de personal, no produir taulers.
Abans d'un CRM, aquest registre viu en un full de càlcul i a les safates d'entrada de tres persones. Funciona bé fins que marxa el primer representant, moment en què el context darrere de quaranta converses obertes marxa amb ell.
Tres feines representen la majoria de l'ús real:
Pipeline. Cada oportunitat oberta, el seu estat, el seu valor i la propera acció. Aquesta és la part que els fundadors pensen que estan comprant.
El registre de contacte. Cada correu electrònic, trucada, reunió i ticket de suport lligat a una persona i una empresa, de manera que qualsevol pugui reprendre un fil en fred. Aquesta és la part que realment es compon.
Automatització i traspàs. Enrutament, recordatoris, seqüències i la mecànica de moure un client de vendes a onboarding a suport sense perdre'l.
La confessió honesta és que res d'això necessita programari de pagament amb cinc clients. Un CRM es guanya el seu cost quan més d'una persona toca el mateix compte, o quan ja no pots mantenir el pipeline al cap.
Com es comporten els costos del CRM a escala
El preu del CRM s'executa en un de dos comptadors, per seient o per contacte, i fallen de maneres completament diferents. Les factures per seient fan un seguiment del nombre de treballadors i es mantenen previsibles. Les factures per contacte fan un seguiment de la teva llista de màrqueting, que creix independentment de si els ingressos ho fan.
Aquest segon comptador és on els pressupostos es trenquen. Un imant de clients potencials que afegeix 40.000 contactes no convertits augmenta immediatament la factura i no genera mai ingressos. HubSpot i Keap posen preu per contactes, de manera que la higiene de la llista és un control de costos, no una tasca administrativa. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield i Dynamics 365 posen preu per seient. HighLevel cobra una tarifa fixa de plataforma, per això el seu crèdit va més enllà del que suggereix el número del títol.
Altres dues forces impulsen la factura real:
Salt de nivell, no recompte de seients. La funció que finalment necessites, normalment objectes personalitzats, informes reals o automatització de fluxos de treball, es troba darrere d'una actualització d'edició que costa més que diversos seients addicionals. Els equips planifiquen el creixement de la plantilla i es sorprenden per un nivell.
Complementos mesurats fora de la subscripció. Els enviaments de correu electrònic i SMS, els minuts de telèfon, els crèdits d'enriquiment i les accions d'IA normalment es facturen per separat i sovint s'exclouen d'un crèdit.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Com triar entre HubSpot, Salesforce, Attio i la resta
Ajusta el CRM al teu moviment de vendes, no al crèdit més gran. Les vendes liderades pel fundador volen alguna cosa que puguis configurar en una tarda. Un embut liderat per màrqueting vol el registre de contacte i l'automatització en un sol objecte. Els acords empresarials volen la plataforma en què els compradors ja confien.
Una guia de decisió breu:
Vendes liderades pel fundador, menys de tres seients aproximadament. Attio o Lightfield. Configuració ràpida, captura automàtica de correu electrònic i calendari, sense projecte d'implementació. Estàs comprant velocitat, i les plataformes pesades et castiguen per no tenir un responsable d'operacions de vendes.
Embut liderat per màrqueting o liderat per producte. HubSpot CRM per a startups és la resposta habitual aquí, perquè el contacte de màrqueting, la puntuació de clients potencials i l'acord són el mateix registre. Pressuposta el creixement de contactes des del primer dia.
Agència, serveis o empreses amb embut de clients. HighLevel per la tarifa fixa de plataforma, o Keap quan la facturació, la programació i el seguiment en una subscripció importen més que la profunditat del CRM.
Compradors empresarials o regulats. Salesforce, o Dynamics 365 si el teu equip ja viu a Microsoft 365. Estàs comprant la interfície d'integració i la comoditat de la contractació, no la interfície d'usuari.
El lliurament continua després del tancament. Insightly manté el registre del client adjunt al projecte. Productes amb un fort component de suport. Freshworks cobreix CRM i helpdesk sota un sol crèdit.
AI Perks enumera quins d'aquests tenen actualment programes oberts i què requereix cadascun.
Quin ordre seguir per sol·licitar
Sol·licita primer el CRM que ja utilitzes, el que realment canviaries un o dos, i després les eines de comercialització adjacents. Els crèdits amb termini limitat comencen a cremar el dia que els acceptes, així que seqüencia per quan els utilitzaràs realment.
Primer, el CRM que ja utilitzes. El crèdit s'adjunta a una factura que ja pagues i no requereix migració. Comença a getaiperks.com i filtra les categories de CRM i Vendes.
Segon, les alternatives realistes, abans de migrar. Un crèdit aprovat és una entrada legítima en la decisió de la plataforma, i les taxes d'aprovació varien prou com per valer la pena tenir-ne dos a la mà.
Tercer, les capes adjacents. Les plataformes de suport, les bases de dades de prospecció i la infraestructura de correu electrònic es facturen per separat del teu CRM, de manera que aquests crèdits s'acumulen en lloc de solapar-se. Aquí és on es troba la major part dels diners no reclamats en un pressupost de comercialització.
Finalment, proves d'avaluació curtes. Activa-les la setmana que planegeu realitzar la prova real amb les vostres pròpies dades.
Una cosa que val la pena comprovar abans de sol·licitar-la a qualsevol lloc: diversos proveïdors ofereixen quantitats diferents depenent de la ruta del soci a través de la qual prové l'oferta, i la ruta de major valor rarament és la de la pròpia pàgina d'inici del proveïdor. L'elegibilitat depèn de l'etapa i el finançament i difereix per a cada programa anterior, amb les rutes i els requisits actuals enumerats a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Què fan mal els fundadors sobre els crèdits de CRM
L'error més car és comprar un CRM abans que hi hagi un moviment de vendes per posar-hi. Un pipeline buit bellament configurat és un cost, i el rellotge de crèdit funciona tot el temps que està inactiu.
Altres quatre patrons que val la pena evitar:
Triar per la mida del crèdit. Un crèdit de 14.000 $ cap a una plataforma que abandones en vuit mesos costa més en migració i en automacions reconstruïdes del que va estalviar en tarifes de subscripció. Trieu per adequació, i després financia l'elecció.
Subestimar la migració. Els contactes i els acords s'exporten netament. L'historial de correu electrònic encadenat, els camps personalitzats, la lògica del flux de treball, les integracions i tots els informes dels quals depèn la teva presentació al consell, no ho fan. Aquest és el veritable bloqueig, i és per això que els proveïdors estan disposats a descarregar tant per avançat.
Ignorar el comptador de contactes. En els plans amb preu per contacte, una llista no sanejada et fa pujar de nivell discretament. Suprimir o eliminar contactes morts és un estalvi per línia.
Assumir que el crèdit cobreix tota la factura. Les funcions de missatgeria, enriquiment i IA normalment es mesuren fora d'ell, i les funcions d'IA en particular són trucades a API de models darrere de la marca d'un proveïdor.
Els fundadors que financen tota la capa de comercialització en lloc d'una sola eina acaben més endavant. AI Perks fa un seguiment de 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses, de manera que el CRM, el tauler de suport, les dades de prospecció i les trucades als models darrere de les vostres funcions d'IA es poden cobrir alhora.
Preguntes freqüents
Quin CRM dóna més crèdits gratuïts a les startups?
HubSpot ofereix el crèdit de CRM més gran de la categoria, fins a 14.000 $, seguit d'HighLevel amb fins a 12.000 $ i Freshworks amb fins a 10.000 $. El valor del títol és un criteri pobre per si sol, ja que un crèdit contra preus de llista cars compra menys mesos. Els termes actuals es fan un seguiment a getaiperks.com.
Necessito un CRM de pagament en fase de pre-ingressos?
Normalment no. Amb menys de deu converses actives aproximadament amb una persona venent, un full de càlcul i una safata d'entrada disciplinada són suficients. Un CRM es guanya el seu cost en el moment en què una segona persona toca el mateix compte, o quan ja no pots recordar l'estat de cada acord obert de memòria.
Puc acumular crèdits de CRM amb altres crèdits per a startups?
Sí. El CRM, el suport al client, les dades de prospecció, l'enviament de correu electrònic i la infraestructura de núvol són factures separades amb programes separats, de manera que aquests crèdits s'afegeixen en lloc de solapar-se. L'acumulació dins de la pròpia categoria de CRM rarament és útil, ja que només n'utilitzeu un. Les combinacions compatibles s'enumeren a getaiperks.com.
Quant costa realment un CRM sense crèdits?
Un equip de tres persones en un nivell de pagament d'entrada sol gastar uns centenars de dòlars al mes. El mateix equip en una edició professional amb automatització de màrqueting i una llista de contactes creixent arriba habitualment a quatre xifres mensuals. Els preus de llista canvien sovint, així que preu el teu propi seient i recompte de contactes en lloc de confiar en una taula de comparació.
És millor el preu per seient o per contacte per a una startup?
El preu per seient és més previsible, ja que fa un seguiment d'un número que controles. El preu per contacte s'adapta a equips els creixements dels quals provenen del màrqueting més que del nombre de treballadors, però penalitza les llistes grans no qualificades. Si planifiqueu una forta generació de clients potencials a la part superior de l'embut, modela la factura de contactes a dotze mesos abans de comprometre't.
Quant és de difícil migrar CRM més tard?
Més difícil del que suggereix el botó d'exportació. Els contactes, les empreses i els acords es mouen netament. L'historial de correu electrònic, els objectes personalitzats, les automatitzacions, les integracions i els informes no ho fan, i reconstruir-los sol ser setmanes de treball. Tracta la primera decisió real de CRM com a semipermanent i finança-la adequadament a getaiperks.com.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Executa el pipeline. Deixa que algú altre pagui el programari.