AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Quant valen els crèdits gratuïts d'eines de seguretat?
Els crèdits de seguretat van des d'uns 2.500 $ per a una plataforma de compliment fins a 250.000 $ per a seguretat de xarxa i del perímetre. Les xifres més altes es troben on la seguretat es solapa amb la infraestructura, i les més petites exactament on s'estanca un primer acord empresarial.
Aquesta diferència no és un rànquing. Un crèdit de compliment de 2.500 $ i un crèdit de perímetre de 250.000 $ compren coses no relacionades, i una empresa en creixement acaba necessitant ambdues.
AI Perks fa un seguiment dels programes de seguretat juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses. L'elegibilitat depèn de l'etapa i del finançament, i els termes vigents per a cada programa s'enumeren allà.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Cloudflare $250,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què us compra realment l'eina de seguretat
L'eina de seguretat no és un producte. Són cinc compres separades que els fundadors descobreixen aproximadament en el mateix ordre, i gairebé sempre perquè un client ho ha demanat en lloc que un enginyer ho fes.
- Automatització del compliment. Comprovacions contínues contra un marc com ara SOC 2, ISO 27001, HIPAA o GDPR, més la recopilació d'evidències que espera un auditor. Críticament, la plataforma no és l'auditoria. Una empresa independent emet l'informe i factura per separat.
- Seguretat del perímetre i de la xarxa. Cortafoc d'aplicacions web, absorció de DDoS, gestió de bots, limitació de tarifes i accés Zero Trust a eines internes. Empaquetat amb CDN i DNS, per això els seus crèdits eclipsen la resta de la categoria.
- Identitat i accés. Inici de sessió únic (Single Sign-On), autenticació multifactorial, i aprovisionament i desaprovisionament a través de la vostra pila SaaS. Una gran part de les troballes de les auditories resideix aquí.
- Seguretat del codi i de les dependències. Escaneig de secrets, anàlisi estàtica i alertes sobre paquets vulnerables. Les capes integrades del vostre amfitrió de codi cobreixen una quantitat sorprenent d'això abans de pagar a ningú.
- Detecció i resposta. Agents de punt final, retenció de registres i alertes. És el més barat de posposar, i el pitjor de retroequipar mentre un qüestionari de seguretat roman obert.
Només els dos primers solen obligar una startup aviat. La resta arriba amb el nombre de personal.
Com es comporta la despesa en seguretat a escala
La seguretat és l'única partida a la pila d'una startup que no està impulsada per l'ús. Està impulsada pel nombre de personal i per equips de contractació d'altres persones, de manera que arriba en passos en lloc d'una corba.
| Detonant | Què comença a costar diners | Forma de la factura |
|---|---|---|
| Construint, encara sense clients | Les capes gratuïtes ho cobreixen gairebé tot | Efectivament zero |
| Primer qüestionari de seguretat | Subscripció a la plataforma de compliment | Anual, preu per marc, amb un mínim |
| Primer informe d'auditoria | Auditor independent més una prova de penetració | Dues tarifes independents d'un sol ús, que es repeteixen anualment |
| Creixent més enllà d'un grapat d'empleats | Identitat, gestió de dispositius, agents de punt final, gestor de contrasenyes | Per empleat, per mes, permanentment |
| Primer contracte empresarial | Pla empresarial per SSO, registres d'auditoria, termes personalitzats, garanties DDoS | Un salt de pla, no un augment d'ús |
| Dades regulades o trànsit real | Retenció de registres, nivells de WAF superiors, termes de suport | Volum més mínims de contracte |
Cal planificar tres comportaments.
Escala amb els empleats, no amb els ingressos. El compliment, la identitat, la gestió de dispositius i les eines de punt final són per seient. Un equip que duplica el nombre de personal duplica aquesta factura mentre els ingressos van un any per darrere.
Els marcs es multipliquen. SOC 2 i ISO 27001 se solapen molt en controls, però generalment es preuen com a complements separats, i vendre a la indústria sanitària o a la UE n'afegeix més. Cadascun és una altra línia anual.
La subscripció no és el total. Les plataformes de compliment venen preparació. L'informe prové d'una empresa independent i una prova de penetració és una tercera factura, de manera que un crèdit de plataforma cobreix la part del programari d'un primer any d'auditoria, no la totalitat.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Cloudflare $250,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Programes de crèdit de seguretat comparats
Els crèdits de seguretat més grans provenen de proveïdors que també venen infraestructura. Els programes dedicats d'identitat i compliment són molt més petits i molt més dirigits, el que s'adapta al que cadascun compensa.
| Proveïdor | Capa de seguretat | Escala de crèdit | Millor per a |
|---|---|---|---|
| Cloudflare | WAF, DDoS, gestió de bots, Zero Trust, CDN i DNS | Fins a 250.000 $, el més gran de la categoria | Qualsevol cosa exposada al públic, des del primer dia |
| Pista Cloudflare Enterprise | Termes de contracte empresarial i suport | Fins a 50.000 $ | Equips que s'enfronten a un salt de pla empresarial |
| Datadog | Monitoratge, retenció de registres i senyals de seguretat | Fins a 100.000 $ | Un cop tingueu infraestructura que valgui la pena supervisar |
| Auth0 | Identitat del client, MFA, SSO empresarial | Fins a 10.000 $ | Productes B2B que s'acosten a una sol·licitud SAML |
| Okta | Identitat de la força laboral, SSO per a empleats, aprovisionament | Fins a 8.000 $ | Evidència de control d'accés per a una primera auditoria |
| Bastion | Seguretat i compliment a través de SOC 2, ISO 27001, ISO 42001 | 5.000 $ | Equips que volen eines i orientació en un |
| Vanta | Automatització del compliment i recopilació d'evidències | 2.500 $ | Una primera empenta SOC 2 o ISO 27001 |
| Gestió de secrets, escaneig de codi, pentest, EDR | Capes de suport | Pistes de partners i acceleradors, quantitats rarament publicades | Negociat cas per cas |
On falta una xifra, el programa es negocia per sol·licitant en lloc de publicar-se. Les quantitats actuals, l'elegibilitat i els termes es troben a AI Perks.
Com triar i en quin ordre aplicar
Aplica en ordre descendent de mida i dificultat: primer el perímetre i el núvol, segon la identitat, últim el compliment i només quan un termini és real. Les probabilitats d'aprovació en cadascun d'aquests programes cauen a mesura que la vostra empresa envelleix.
Primer el perímetre i el núvol. És la major quantitat única disponible, cobreix la seguretat i l'allotjament en una subvenció, i és útil el dia que envieu en lloc del dia que un client ho demana. Filtra a les categories de seguretat i infraestructura a getaiperks.com.
Segon la identitat. Aplica un cop sàpigues si vens a particulars o a empreses, perquè els dos necessiten productes diferents. Un crèdit d'identitat concedit abans de tenir usuaris es consumeix contra un producte buit.
Últim el compliment, i deliberadament. Aquests saldos tenen un termini fix, i una plataforma de compliment activada abans d'intentar recopilar evidències gasta la major part del seu valor en un tauler que ningú obre. Comença quan un acord, un termini o una conversa del consell fan que l'informe sigui real.
No deixeu mai que un crèdit triï l'eina. Canviar un WAF significa reajustar les regles contra el trànsit en directe, canviar un proveïdor d'identitat significa que els usuaris tornen a inscriure l'MFA, i canviar una plataforma de compliment a mig cicle significa tornar a recopilar evidències que ja heu recopilat. Un saldo gratuït no val una migració que no faries d'altra manera.
Apila entre capes, no dins d'una. Els crèdits de núvol paguen on s'executa el vostre codi, els crèdits de model paguen per què truca, els crèdits d'observabilitat paguen per saber si funciona, i els crèdits de seguretat paguen pel perímetre i la paperassa. Tenir-ne un de cada capa és com els equips cobreixen un primer any complet, i AI Perks existeix per mostrar quines combinacions estan realment disponibles.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Cloudflare $250,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què fan malament els fundadors sobre els crèdits de seguretat
Els dos errors costosos són tractar la subscripció a la plataforma com el cost total del compliment i comprar eines sofisticades abans que s'activin els controls gratuïts que els auditors i els clients realment demanen.
- Assumir que els crèdits de núvol ho cobreixen. Les eines de seguretat són factures SaaS separades. Una gran subvenció de núvol no toca les vostres factures de compliment, identitat o punt final, que és exactament el que fa que un crèdit de seguretat sigui additiu en lloc de redundant.
- Comprar detecció abans dels elements bàsics. Autenticació multifactorial a tot arreu, inici de sessió únic, mínim privilegi, còpies de seguretat fora del lloc i una llista de verificació de baixa documentada responen a la major part d'un qüestionari de seguretat. Un agent costós en cada portàtil respon molt poc d'ell.
- Començar el compliment massa aviat. Un informe sense clients que el demanin és una subscripció i una tarifa d'auditor gastades en res. Començar la setmana que un contracte depèn d'ell és pitjor: la finestra d'observació per a un informe de Tipus II es mesura en mesos i no es pot comprimir pagant més.
- Ignorar el que ja fan els plans gratuïts. Els plans gratuïts en seguretat de perímetre i escaneig de dependències absorbeixen una quantitat genuïna de risc real, i llegir els seus límits és més barat que qualsevol crèdit.
- Deixar que el saldo expiri sense ús. Un crèdit de seguretat no reclamat o no utilitzat val exactament zero, i reclamar-ho tot alhora perquè diversos rellotges funcionin en paral·lel és la manera més comuna que els fundadors en malgasten un. AI Perks fa un seguiment dels termes perquè les aprovacions es puguin seqüenciar contra l'ús real.
Preguntes freqüents
Els proveïdors de seguretat realment ofereixen crèdits gratuïts per a startups?
Sí, a totes les capes. Cloudflare ofereix fins a 250.000 $ per a seguretat de perímetre i xarxa, Datadog fins a 100.000 $, Auth0 fins a 10.000 $, Okta fins a 8.000 $, Bastion 5.000 $ i Vanta 2.500 $ per a automatització del compliment. Diversos proveïdors més petits tenen pistes de partners sense quantitats publicades. L'elegibilitat i els termes actuals s'enumeren a getaiperks.com.
Quant costa realment SOC 2 a una startup?
Tracta qualsevol xifra citada amb sospita, perquè l'abast la impulsa. Hi ha tres costos separats: la subscripció a la plataforma de compliment, l'empresa d'auditoria independent que emet l'informe i una prova de penetració que la majoria dels clients esperen juntament amb ella. Un crèdit normalment compensa només el primer dels tres, que encara és el recurrent.
Quina eina de seguretat hauria de comprar primer?
Protecció de perímetre i xarxa, perquè és útil abans de tenir un sol client i els crèdits allà són els més grans disponibles. La identitat ve després, el compliment només quan un acord depèn d'ell. Comprar en aquest ordre significa que cada compra ja està treballant quan la següent esdevé urgent.
Puc apilar crèdits de seguretat amb crèdits de núvol i IA?
Sí, i cobreixen factures genuïnament separades. Els crèdits de núvol paguen la computació i l'emmagatzematge, els crèdits de model paguen la inferència, i els crèdits de seguretat paguen el tallafocs, la capa d'identitat i la plataforma de compliment. Tenir-ne diversos alhora és com els equips financen un primer any en lloc d'una part d'ell. Vegeu què està disponible a getaiperks.com.
És suficient un pla gratuït per a una startup en fase inicial?
Durant un temps, realment sí. Les capes gratuïtes en seguretat de perímetre, alertes de dependències i escaneig de secrets cobreixen una part significativa del risc real, i els proveïdors d'identitat inclouen una assignació d'usuaris actius que supera la majoria dels prototips. El que les capes gratuïtes gairebé mai no inclouen és SSO empresarial, registres d'auditoria i retenció de registres llargs, que és precisament el que demana la contractació.
Quan hauria de començar el procés de compliment?
Quan un client anomenat, un acord en viu o un requisit d'inversor fan que l'informe sigui necessari, no abans i no la setmana que és degut. La finestra d'observació per a un informe de Tipus II no es pot escurçar gastant més, de manera que la resposta pràctica és començar un cicle abans del tracte que espereu. Els termes del programa es fan un seguiment a getaiperks.com.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Tria la pila de seguretat que encara triaries al preu de llista, i que algú altre pagui el primer any.