AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

El que ofereix el Programa per a Startups de HighLevel
El programa per a startups de HighLevel ofereix fins a 12.000 dòlars en crèdits per a la plataforma HighLevel: CRM i pipelines, creació de funnels i llocs web, calendaris i reserves, formularis, sol·licituds de ressenyes, i automatització d'e-mails i SMS, tot en una sola subscripció.
Aquesta xifra es veu diferent de la majoria de subvencions de programari, perquè HighLevel cobra una tarifa fixa per la plataforma en lloc de facturar per contacte. 12.000 dòlars no són una fracció d'un any. En comparació amb el pla intermedi que cotitza públicament, compra anys d'accés a la plataforma, no mesos. AI Perks el rastreja juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses.
Això inverteix la pregunta habitual. Amb els CRM que facturen per contacte, preguntes quant de temps trigaràs a superar la subvenció. Amb HighLevel, preguntes si aquesta hauria de ser la llar permanent del teu funnel. L'elegibilitat depèn de la teva etapa i finançament, i els termes actuals es troben a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
HighLevel $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
El que HighLevel realment substitueix
HighLevel no és un CRM amb add-ons afegits. Són les vuit o nou eines que un equip d'adquisició de clients sol comprar per separat, unides en un sol registre de contacte i una sola factura.
Gairebé tots els components tenen un competidor autònom més potent. El que estàs comprant és consolidació: una trucada reservada, una sol·licitud de ressenya i una seqüència de nurturing veuen el mateix registre, sense cap capa de sincronització entre elles.
| El que cobreix HighLevel | El que els equips solen comprar en comptes | Per què el paquet és important |
|---|---|---|
| CRM i pipelines de vendes | Pipedrive, HubSpot, Close | Cada interacció arriba a una única línia de temps |
| Funnels, pàgines de destinació, llocs web | ClickFunnels, Unbounce, Webflow | Una visualització de pàgina s'adjunta al contacte |
| Automatització d'e-mails i SMS | Mailchimp, ActiveCampaign, Customer.io | Els fluxos de treball es ramifiquen directament en camps del CRM |
| Calendaris i reserves | Calendly, Acuity | Les absències activen seguiment automàticament |
| Reputació i sol·licituds de ressenyes | Birdeye, Podium | Les sol·licituds s'activen amb canvis d'etapa del pipeline |
| Cursos i subscripcions | Kajabi, Teachable | Els compradors romanen a la mateixa base de dades |
| Formularis, enquestes, widget de xat | Typeform, Tally, Drift | Les submissions creen contactes, no exportacions |
Un detall estructural el diferencia d'un CRM convencional: HighLevel es va construir per a agències que gestionen molts comptes de clients, de manera que l'arquitectura són subcomptes sota un pare, amb revenda en marca blanca al nivell superior. Una startup gestiona un sistema operatiu d'agència per a un sol inquilí: sovint un negoci, però explica una interfície que assumeix una llista de clients que potser no tens.
La prova honesta: gestiones seguiment on la velocitat del primer contacte decideix la venda? Les funcions més potents de HighLevel són la resposta automàtica de text a trucades perdudes, el seguiment instantani per SMS i l'automatització de reserves. Si el teu moviment és un registre basat en el producte sense trucada telefònica, un CRM més lleuger et servirà millor.
Com es comporta el preu de HighLevel a escala
HighLevel es divideix en dues factures que es comporten de manera oposada: una subscripció de plataforma fixa que a penes es mou a mesura que creixes, i una despesa de comunicacions mesurada que es mou amb cada missatge que envies.
Els fundadors evalúen la primera i són emboscats per la segona. La cartera que finança els segments SMS, els minuts de trucada, el volum d'e-mails i les converses assistides per IA és la meitat que fa un seguiment de la mida de la teva llista.
| Eix de cost | Com es preu | Què fa que pugi |
|---|---|---|
| Subscripció a la plataforma | Tarifa mensual fixa per compte d'agència | Pujar de nivell per a subcomptes o marca blanca |
| SMS i veu | Per segment i per minut, a tarifes de transportista | Missatges més llargs que es divideixen en més segments |
| Per volum enviat, a tarifes d'ESP | Creixement de la llista i reenviament a no-obertures | |
| Funcions d'IA i converses | Per ús, facturat a la mateixa cartera | Activació de respostes automàtiques a tots els comptes |
| Registre de transportista | Tarifes de compliment per a missatges empresarials | Registre A2P 10DLC dels EUA i avaluació de campanyes |
Històricament, HighLevel ha ofert tres nivells: un pla d'entrada al voltant de 97 dòlars al mes, un pla de subcomptes il·limitats al voltant de 297 dòlars, i un pla de marca blanca o mode SaaS al voltant de 497 dòlars. Tracta aquests com a indicatius i verifica els preus actuals, ja que HighLevel ajusta l'empaquetat periòdicament. El fet durador és la forma, no les xifres.
| Forma del pla | Preu de llista indicatiu | Mesos de plataforma coberts per 12.000 dòlars |
|---|---|---|
| Entrada, negoci individual | al voltant de 97 $/mes | aproximadament 120 |
| Subcomptes il·limitats | al voltant de 297 $/mes | aproximadament 40 |
| Marca blanca / Mode SaaS | al voltant de 497 $/mes | aproximadament 24 |
Llegeix-ho com un sostre de valor, no com un horari. Els crèdits normalment tenen una finestra de despesa, i aquesta finestra decideix fins a quin punt arribes al sostre. Es troba al costat del programa a AI Perks.
El que la taula amaga: cap d'aquests mesos inclou la despesa de missatgeria. Un equip que envia SMS d'alt volum pot gastar més en tarifes de transportista en un trimestre ocupat que en la plataforma mateixa. Pressuposta la cartera per separat.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
HighLevel $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Amb què s'acumulen els crèdits de HighLevel i amb què s'anul·len
Els crèdits de HighLevel són una factura de SaaS, de manera que s'acumulen netament amb els crèdits de computació en núvol, API de models i analítiques. No s'acumulen amb altres subvencions de CRM o creadors de funnels tot en un, perquè només tens una base de dades de clients.
Cadascun cobreix una factura recurrent diferent:
- Crèdits de núvol cobreixen on s'executa el teu producte, mai una partida de SaaS.
- Crèdits de models i API cobreixen la inferència que truca el teu producte.
- Crèdits d'analítiques de producte cobreixen el comportament dins de l'aplicació.
- Crèdits de HighLevel cobreixen com arriben els clients potencials, són contactats i converteixen.
Una superposició val la pena saber-la. Històricament, HighLevel t'ha permès connectar els teus propis comptes de Twilio i Mailgun en lloc d'utilitzar la seva missatgeria inclosa, el que significa que es poden apuntar crèdits de missatgeria o infraestructura d'e-mail separats a la meitat facturada de la factura. Verifica que això encara s'admet al teu pla, però on es compleix, cobreix ambdues meitats de HighLevel alhora.
HighLevel substitueix en lloc d'acumular-se amb els programes de HubSpot, Keap, ActiveCampaign, ClickFunnels i Kajabi. Una gran subvenció de HighLevel més una gran subvenció de CRM competidor no és el doble del valor. És una subvenció i una migració que pagues més tard en hores d'enginyeria. Veure quines subvencions són compatibles en lloc de redundants és per què AI Perks és una llista rastrejada, no una carpeta de marcadors.
El que els fundadors s'equivoquen sobre HighLevel
L'error costós és tractar la tarifa fixa de HighLevel com el cost total, i després descobrir que la missatgeria, el compliment i l'esforç de migració hi estan completament fora.
Cinc patrons, en ordre de cost:
Ignorar A2P 10DLC fins que l'enviament falli. Els SMS comercials als EUA requereixen registre de marca i campanya amb els operadors. Ometre-ho significa missatges filtrats i un problema de lliurabilitat que descobreixes durant un llançament. Registra't aviat, pressuposta les tarifes.
Comprar marca blanca abans de tenir clients per a la marca blanca. El nivell superior permet a les agències revendre la plataforma sota la seva pròpia marca. Una startup que hi paga està finançant un negoci de revenda que no opera.
Construir tot el funnel dins d'ella, i després voler sortir. Pàgines, fluxos de treball, subscripcions i cursos viuen tots a HighLevel. Aquest és el punt del paquet i també la dependència. Mantingues les dades de contacte exportables i el contingut redactat en un lloc que possisis.
Enviar a llistes que no has guanyat. El paquet fa que l'enviament massiu sigui trivial, cosa que fa que el dany a la reputació també sigui trivial. Un domini cremat dura més que la campanya que el va cremar.
Tractar les instantànies com una estratègia. Les plantilles d'automatització preconstruïdes són ràpides d'importar i fàcils de deixar sense propietat. Sis mesos després, ningú sap quin flux de treball va enviar aquest text. Documenta el que activeu. Els programes adjacents a la mateixa pila es rastregen a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
HighLevel $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Decidir si HighLevel pertany a la teva pila
La decisió real no és quins crèdits perseguir. És quina única base de dades de clients està disposat a utilitzar el teu equip mentre dura la subvenció.
Tres judicis ho resolen. En primer lloc, el nivell: més plataforma del que un equip pot operar és com un gran crèdit es crema en funcions que ningú no ha activat, així que mesura el pla segons el moviment que fas avui. En segon lloc, l'exclusivitat: fer una selecció àmplia té sentit per als crèdits de computació i models, on les factures són genuïnament separades, però una subvenció de CRM competidor acumulada sobre aquesta compra una migració en lloc del doble del valor. En tercer lloc, la meitat mesurada: estima els segments SMS mensuals, els minuts de trucada i el volum d'e-mails aviat, i després comprova si els crèdits de missatgeria separats poden absorbir-los.
Les categories de CRM i Màrqueting a getaiperks.com mostren HighLevel al costat dels programes d'e-mail, funnels i reputació amb els quals competeix, que és on aquesta comparació és més fàcil de fer.
Preguntes freqüents
Quin és el valor del programa per a startups de HighLevel?
Fins a 12.000 dòlars en crèdits per a la plataforma HighLevel, que cobreixen CRM i pipelines, funnels i llocs web, calendaris, formularis, sol·licituds de ressenyes, i automatització d'e-mails i SMS. Com que HighLevel cobra una tarifa fixa per la plataforma en lloc de preus per contacte, aquest crèdit cobreix anys de subscripció en lloc de mesos. Els termes i elegibilitat actuals es rastregen a getaiperks.com.
Val la pena HighLevel per a una startup en lloc d'una agència?
Depèn de si un humà contacta amb els teus clients potencials. Les funcions més potents de HighLevel són la resposta automàtica de text a trucades perdudes, el seguiment instantani per SMS i l'automatització de reserves, que s'adapten a moviments de vendes dirigides i serveis locals. Un flux de registre purament basat en el producte sense pas telefònic obté menys del paquet i pot ser millor servit per un CRM més lleuger.
Els 12.000 dòlars cobreixen els costos d'enviament d'SMS i e-mail?
Normalment no. HighLevel factura una subscripció de plataforma fixa separada d'una cartera mesurada que finança els segments SMS, els minuts de trucada, el volum d'e-mails i les funcions d'IA a les tarifes vigents dels operadors i ESP. Els crèdits s'apliquen típicament a la subscripció, així que pressuposa la despesa de missatgeria independentment, especialment si envies un alt volum d'SMS.
Pot HighLevel reemplaçar HubSpot, ClickFunnels i Calendly alhora?
Per a la majoria dels equips primerencs, sí, i aquesta consolidació és el valor real. Canvies la millor profunditat en cada eina per un sol registre de contacte, una sola factura i sense capa de sincronització. Els equips amb atribucions complexes o processos de vendes empresarials solen trobar que val la pena mantenir les eines especialitzades.
Els crèdits de núvol d'AWS o Google Cloud cobreixen HighLevel?
No. HighLevel és una factura SaaS de tercers i està completament fora del teu saldo de crèdits de núvol, que és precisament per què els dos s'acumulen en lloc de superposar-se. Els crèdits de computació, els crèdits de models i els crèdits de CRM cobreixen tres factures recurrents separades sense doble comptabilitat entre elles.
Què passa quan s'acaben els crèdits de startup de HighLevel?
Passem a preus de llista sobre el que hagis construït, amb els teus funnels, fluxos de treball i historial de contactes ja dins, el moment en què els costos de canvi arriben al màxim. Els equips que ho gestionen bé auditen el seu nivell i els subcomptes no utilitzats abans de la renovació en lloc de després. AI Perks rastreja 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses a getaiperks.com.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Construeix el pipeline aquest any. Deixa que algú altre pagui la plataforma mentre tu ho fas.