AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Quant costa realment MiniMax el 2026?
MiniMax-M3 i MiniMax-M2.7 s'informen ambdós a 0,30 $ per milió de tokens d'entrada i 1,20 $ per milió de tokens de sortida a la tarificació de pagament per ús de MiniMax, una tarifa descrita com un "descompte permanent del 50%" respecte a un preu de referència de 0,60 $ i 2,40 $. Aquestes xifres provenen de cobertura de tercers i documentació de la plataforma en lloc d'una lectura de primera mà de platform.minimax.io, així que tracteu cada número d'aquesta pàgina com a informat en lloc de confirmat.
Aquesta advertència és més important que el titular, perquè la majoria de la cobertura de la setmana de llançament repetia la xifra de 0,30 $ sense ella. La segona cosa que la cobertura va ometre és la línia de nivell: la tarifa informada es descriu com a aplicable a sol·licituds estàndard de fins a 512.000 tokens d'entrada, mentre que s'informa que M3 anuncia una finestra de context d'1 milió de tokens.
MiniMax és també un dels pocs noms d'aquesta categoria amb cap programa de crèdit per a startups que AI Perks pogués trobar. El que té en lloc són pesos oberts, cosa que canvia la pregunta de "com obtenir crèdits de MiniMax" a "qui paga les GPUs". AI Perks rastreja 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses exactament per a aquesta segona pregunta.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Tarificació de l'API de MiniMax i la solidesa de cada número
Les xifres següents circulen a través de cobertura de tercers i documentació de la plataforma. Cap d'elles no ha estat obtinguda de primera mà de la pàgina de tarificació pròpia de MiniMax per a aquest article. Els preus són per milió de tokens, en dòlars nord-americans.
| Model i nivell | Entrada | Sortida | Lectura de memòria cau | Solidesa |
|---|---|---|---|---|
| MiniMax-M3, estàndard, fins a 512K d'entrada | 0,30 $ | 1,20 $ | 0,06 $ | Informat, diverses fonts coincideixen |
| MiniMax-M3, referència sense descompte | 0,60 $ | 2,40 $ | no informat | Informat com a llista abans del descompte |
| MiniMax-M2.7 | 0,30 $ | 1,20 $ | no informat | Informat, conflictiu |
| MiniMax-M2.7 via OpenRouter | 0,21 $ | 0,84 $ | no informat | Tarifa de revenda, no tarificació del proveïdor |
Dues coses en aquesta taula mereixen atenció.
La primera és l'emmarcament del descompte. 0,30 $ i 1,20 $ es presenten com un "descompte permanent del 50%" respecte a 0,60 $ i 2,40 $. Un descompte permanent és un preu de llista amb passos addicionals, però també és una tarifa que un proveïdor pot retirar sense anunciar mai un augment de preu. Pressuposteu amb els 0,30 $ informats i tingueu en compte els 0,60 $ informats com a sostre.
La segona és el conflicte de l'M2.7. Una font informa de 0,30 $ i 1,20 $, coincident amb l'M3. OpenRouter llista 0,21 $ i 0,84 $ per al mateix model, però OpenRouter és un revenedor que estableix el seu propi marge, per la qual cosa no és una evidència del preu propi de MiniMax, i la xifra de platform.minimax.io no es va poder confirmar de cap manera. Si l'economia de l'M2.7 decideix la vostra arquitectura, tarifiqueu-la des de la vostra pròpia consola en lloc de des de qualsevol pàgina, inclosa aquesta.
Les lectures de memòria cau són l'únic lloc on els números informats són inequívocs: 0,06 $ per milió enfront dels 0,30 $ per a entrada nova, un estalvi del 80% en qualsevol cosa que envieu més d'una vegada. Aquesta ràtio, si es manté, és una palanca més gran que l'elecció entre M3 i M2.7.
Per què la línia de 512K importa més que el preu del titular
La tarifa informada de 0,30 $ es descriu com a aplicable a sol·licituds estàndard de fins a 512.000 tokens d'entrada, mentre que s'informa que MiniMax-M3 té una finestra de context d'1 milió de tokens. El cost de les sol·licituds per sobre d'aquesta línia no s'ha publicat enlloc que s'hagi pogut verificar.
Aquesta bretxa és la incògnita més gran en la tarificació de MiniMax. El preu de referència darrere del descompte és de 0,60 $ i 2,40 $, exactament el doble, que és per què tanta cobertura assumeix que les sol·licituds llargues simplement es facturen al doble de la tarifa. Assumir és la paraula operativa: cap exemple treballat, cap segona targeta de tarifes, cap declaració del proveïdor. Ningú fora de MiniMax sap si una sol·licitud de 900.000 tokens es duplica completament, es duplica només la part per sobre de la línia, o es rebutja.
| Forma de la sol·licitud | A 0,30 $ i 1,20 $ informats | Si les sol·licituds llargues es facturen al doble |
|---|---|---|
| 200K d'entrada, 5K de sortida | aproximadament 0,07 $ | igual, per sota de la línia |
| 500K d'entrada, 10K de sortida | aproximadament 0,16 $ | igual, per sota de la línia |
| 900K d'entrada, 10K de sortida | aproximadament 0,28 $ | aproximadament 0,56 $ |
La diferència entre aquestes dues últimes columnes és tota la incertesa, i és una oscil·lació de 2x en les vostres sol·licituds més grans. Fins que no es publiqui la tarifa, planifiqueu contra la columna superior i considereu la inferior com a benefici. Reduir un pas de recuperació per fer que una pipeline estigui per sota dels 512.000 tokens d'entrada elimina la pregunta per complet, cosa que fa que valgui més que qualsevol ajust de prompt que feu aquest trimestre.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Quant costa MiniMax H3 i què no ha publicat el proveïdor
MiniMax H3, el model darrere de Hailuo 3.0, es va informar que es va llançar el 31 de juliol de 2026, amb pesos oberts seguint a Hugging Face el 3 d'agost sota la Llicència Comunitària MiniMax H3. Es descriu com a generació de vídeo multishot de 4 a 15 segons a fins a 2K, amb àudio estèreo natiu que transporta diàlegs, efectes i ambient, produït en una sola passada. No es va poder localitzar cap preu oficial per segon.
Aquesta última frase és la que cal tenir en compte. Cada xifra absoluta per segon per a H3 en circulació es remunta a agregadors d'API i pàgines adjacents al proveïdor en lloc d'una pàgina de tarificació pròpia de MiniMax.
| Xifra informada de H3 | Import | Qualitat de la font |
|---|---|---|
| Per segon a 768p | 0,08 $ | Agregador, no confirmat |
| Per segon a 2K | 0,13 $ | Agregador, no confirmat |
| Per segon, variant H3 Max | 0,05 $ a 0,08 $ | Agregador, no confirmat |
| Imatges de referència | 0,04 $ cadascuna, les cinc primeres gratuïtes | Agregador, no confirmat |
Una agregació separada de tercers situa la generació 2K en una banda de 0,073 $ a 0,120 $ per segon, que envolta la xifra de 0,13 $ des de baix en lloc de coincidir amb ella. Diverses fonts que aterren a prop les unes de les altres són una evidència feble en el millor dels casos, i aquí ni tan sols coincideixen completament.
Si la xifra de 0,13 $ es manté, un clip de 10 segons a 2K amb àudio estèreo sincronitzat s'acosta a 1,30 $, i el mateix clip a 768p s'acosta a 0,80 $. Tracteu-los com a estimacions de planificació amb un ampli marge d'error, no com a pressupostos. Al costat del consumidor, l'aplicació Hailuo executa una subscripció basada en crèdits en lloc de facturació per segon, informant de 15 a 80 crèdits per vídeo, i no s'ha confirmat cap nivell gratuït d'API separat per a H3. AI Perks rastreja els programes de crèdit de vídeo que compensen aquesta despesa.
On es troben realment els crèdits gratuïts de MiniMax
No es va trobar cap programa de crèdit per a startups de MiniMax, i no s'ha confirmat cap nivell gratuït d'API a la documentació del proveïdor. El crèdit de prova de 15 ¥ àmpliament repetit per a nous comptes apareix només en guies de tercers i no es va poder verificar contra la documentació pròpia de MiniMax.
15 ¥ es converteixen aproximadament en dos dòlars EUA als tipus de canvi recents. Si tant aquesta xifra com la tarifa d'entrada de 0,30 $ informada es mantenen, compren diversos milions de tokens d'entrada: un pressupost d'avaluació en lloc d'un abast, i una quantitat que suposadament es mou amb promocions.
La veritable palanca gratuïta es troba en un altre lloc. S'informa que els pesos de M3 van arribar a Hugging Face una setmana després de l'anunci del model el juny de 2026, i els pesos de H3 van seguir a l'agost sota una llicència comunitària, de manera que els models en si no costen res d'obtenir. El que costen és temps de GPU.
Això reformula completament la cerca. No esteu buscant crèdits de MiniMax, esteu buscant crèdits de computació per executar pesos de MiniMax, i aquests existeixen en volum:
| On és els diners | Què cobreix |
|---|---|
| Programes de núvols i GPUs | El maquinari que executa pesos oberts |
| Crèdits de plataforma d'inferència | Finals allotjats, sense GPUs pròpies |
| Crèdits de vídeo i mitjans | Despeses de generació, inclosa la sortida de classe Hailuo |
AI Perks cobreix les tres categories a través de 194 empreses, amb termes actuals en lloc de xifres del dia del llançament.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Lovable Up to $150
Accessible per a startups en fase inicial
Com executar MiniMax sense pagar el preu de llista
Tres palanques són importants aquí, en ordre aproximat de mida.
Els crèdits de computació superen els crèdits de model. Per a un proveïdor de pesos oberts, la factura que realment podeu esborrar és la factura de la GPU, no la factura del token.
Emmagatzemeu agressivament a la memòria cau. Les lectures de memòria cau s'informen a 0,06 $ per milió enfront dels 0,30 $ per entrada nova, l'estalvi individual més gran que s'ofereix.
Compareu l'opció d'auto-allotjament abans de comprometre's. Els pesos són gratuïts sota les llicències comunitàries, de manera que la comparació real és la vostra factura de GPU contra els 0,30 $ per milió informats. Amb crèdits de AI Perks, aquesta factura de GPU pot ser zero durant un bon temps.
Preguntes freqüents
Quant costa l'API de MiniMax?
MiniMax-M3 i MiniMax-M2.7 s'informen ambdós a 0,30 $ per milió de tokens d'entrada i 1,20 $ per sortida per milió a la tarificació de pagament per ús de MiniMax, descrita com un descompte permanent del 50% respecte a un preu de referència de 0,60 $ i 2,40 $. Aquestes xifres provenen de cobertura de tercers en lloc d'una lectura de primera mà de la pàgina del proveïdor, i el cost de les sol·licituds per sobre de 512K tokens d'entrada no s'ha publicat. Els crèdits de computació que ho compensen es rastregen a getaiperks.com.
MiniMax ofereix crèdits gratuïts a nous comptes?
No s'ha confirmat cap nivell gratuït d'API a la documentació pròpia de MiniMax. Guies de tercers informen d'un crèdit de prova de 15 ¥ per a nous comptes, aproximadament dos dòlars EUA als tipus de canvi recents, però el proveïdor no ha publicat aquesta xifra i no s'ha pogut verificar. Tampoc no s'ha trobat cap programa de crèdit per a startups de MiniMax. AI Perks rastreja els crèdits de computació que sí que existeixen.
És MiniMax-M3 de codi obert?
MiniMax-M3 publica pesos oberts a Hugging Face sota una llicència comunitària de MiniMax. Les especificacions informades el situen en aproximadament 428B paràmetres totals amb uns 23B actius, una finestra de context d'1 milió de tokens, i entrada nativa de text, imatge i vídeo, res d'això no ha estat confirmat independentment per a aquesta pàgina. Els pesos oberts no són el mateix que el codi obert, i la llicència té les seves pròpies condicions que val la pena llegir abans d'un ús comercial.
Quant costa MiniMax H3 per segon?
No es va poder localitzar cap preu oficial per segon per a H3. Agregadors de tercers llisten 0,08 $ per segon a 768p i 0,13 $ a 2K, mentre que una agregació separada situa 2K en una banda de 0,073 $ a 0,120 $. Totes aquestes no estan confirmades pel proveïdor, i no coincideixen completament entre elles.
És MiniMax més barat que els grans laboratoris nord-americans?
No es pot respondre amb confiança a partir de números públics. Qualsevol comparació real significa citar la tarifa actual d'un competidor, i aquestes es mouen amb prou freqüència perquè una xifra publicada envelleixi malament. Els diferenciadors duradors són la finestra de context d'1 milió informada i els pesos oberts, no un preu de titular que en si mateix s'emmarca com a promoció.
Puc allotjar models de MiniMax gratuïtament jo mateix?
Sí. Els pesos de M3 i H3 es publiquen a Hugging Face sota llicències comunitàries de MiniMax, de manera que els models en si no costen res. El vostre cost es converteix en temps de GPU, que és exactament el que cobreixen els programes de crèdits de núvol i computació. AI Perks rastreja 7,7 milions de dòlars a través de 194 empreses.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Els pesos són gratuïts. Feu que les GPUs també siguin gratuïtes.