AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Què et dóna el programa d'inici de Retool via Hatch
El programa d'inici de Retool via Hatch val 12.000 $ en crèdit per a Retool, la plataforma que els equips utilitzen per crear panells d'administració interns, consoles de suport i dashboards d'operacions sobre les bases de dades que ja utilitzen.
Es troba a la categoria d'Eines de Desenvolupament, i et arriba d'una manera diferent de la majoria de crèdits que els fundadors persegueixen. Aquest no és una aplicació independent per a Retool. Arriba inclòs dins d'un hub de socis juntament amb un conjunt d'altres ofertes de venedors, de manera que una decisió de qualificació et proporciona una fila de avantatges alhora.
Això canvia les matemàtiques. 12.000 $ no és molt al costat d'una subvenció de núvol de sis xifres, però l'esforç marginal per reclamar-lo és proper a zero un cop ja estàs dins del hub. L'elegibilitat depèn de la teva etapa i de la teva ruta d'entrada, i els termes actuals es troben a AI Perks, que rastreja 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Retool via Hatch $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Per a què serveix realment Retool
Retool construeix el programari que els teus clients mai veuen: la pantalla de reemborsament, la cerca de comptes, la cua de moderació, el dashboard d'operacions que el suport obre a les 2 del matí.
La mecànica és un llenç de components pre-construïts: taules, formularis, botons, gràfics, connectats directament a les teves dades. Postgres, MySQL, MongoDB, endpoints REST i GraphQL, a més de les APIs SaaS habituals. JavaScript omple els buits entre els components. Retool també ofereix un producte de workflows per a treballs de backend programats i impulsats per esdeveniments, i una opció autoallotjada per a equips que no poden routejar consultes a través d'un venedor.
La comparació honesta no és Retool contra una eina interna millor. Per a la majoria de startups, la veritable alternativa és un representant de suport amb credencials de base de dades de producció i una consulta SQL desada, o un enginyer interromput cinc vegades al dia per executar una.
Totes les empreses construeixen aquesta capa eventualment. L'única pregunta és si es construeix deliberadament o s'acumula com una pila de scripts que ningú no posseeix.
Com es comporta el cost de Retool a mesura que creixes
Retool factura per usuari al mes, de manera que la factura segueix el nombre de caps a operacions, suport i finances en lloc de com s'utilitzen les eines.
Els usuaris interns i els usuaris finals externs tenen preus diferents, i els productes mesurats com les execucions de workflows es facturen per separat dels seients. Les tarifes publicades han canviat més d'una vegada, així que compara qualsevol xifra per seient amb els preus actuals abans de modelar-la.
Les eines basades en l'ús es tornen més barates per unitat a mesura que escales. Les eines basades en seients es tornen més cares en termes absoluts precisament quan més gent vol accés. Un crèdit de 12.000 $ contra un producte per seient és realment un crèdit denominat en mesos de seient, i això és el que compra:
| La teva factura mensual de Retool | El que cobreix 12.000 $ de crèdit |
|---|---|
| 100 $ | Aproximadament 10 anys de marge amb aquesta factura |
| 250 $ | Uns 4 anys |
| 500 $ | Uns 2 anys |
| 1.000 $ | Aproximadament 1 any |
| 2.500 $ | Menys de 5 mesos |
Divisió directa, no una cotització. Les finestres de crèdit tenen un termini fix, de manera que el més curt dels dos rellotges és el que s'aplica realment.
La conclusió és incòmoda per als equips primerencs. Si el teu equip d'operacions són dos enginyers i un full de càlcul, aquest crèdit cobreix una dècada d'una factura que mai no anava a pagar. Si estàs a punt de contractar quatre auxiliars de suport i un cap de finances, cobreix aproximadament l'any en què succeeix aquesta contractació. El timing ho domina tot. AI Perks llista els programes d'Eines de Desenvolupament per mida, de manera que puguis fer coincidir el crèdit amb l'any en què realment el necessitaràs.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Retool via Hatch $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Per què això no és el mateix que el programa directe de Retool
Dues portes separades porten al mateix producte, i no es comporten gens semblant. El programa d'inici directe de Retool té un valor de titular de fins a 225.000 $, mentre que la ruta Hatch té 12.000 $ i ve empaquetada amb ofertes d'altres venedors.
| Retool via Hatch | Programa directe de Retool | |
|---|---|---|
| Valor de titular | 12.000 $ | Fins a 225.000 $ |
| Com arriba | Empaquetat amb un hub d'avantatges de socis | Un programa independent amb la seva pròpia revisió |
| Què més inclou | Ofertes de diversos altres venedors | Només Retool |
| Millor adequació | Equips que ja es qualifiquen per al hub, o equips d'operacions petits | Equips amb personal d'operacions real que arriba ara |
| Esforç per reclamar | Marginal, un cop ja hi ets | Un procés de qualificació separat |
Més gran no és automàticament millor aquí. Un crèdit de seient de 225.000 $ que s'esgota mentre tens tres seients per cobrir és principalment teatre. El valor nominal només es realitza com a despesa que realment hauries fet dins de la finestra.
Coneix que ambdós existeixen abans de comprometre't amb un o altre. Ambdues rutes es troben a AI Perks amb els seus termes actuals un al costat de l'altre.
Què no cobreix el crèdit de 12.000 $
El crèdit de Retool paga per Retool. No paga per la base de dades a la qual arriben les consultes, les APIs de tercers que truquen les teves aplicacions, ni els tokens de model que consumeix qualsevol funció d'IA.
Els fundadors assumeixen rutinariament que un crèdit d'eines cobreix tota la pila interna. Cobreix exactament una capa d'ella:
| Capa | Qui et factura | Cobreix aquest crèdit |
|---|---|---|
| Seients i execucions de workflows de Retool | Retool | Sí |
| Postgres, magatzem, rèpliques de lectura | AWS, DigitalOcean, Supabase, Neon | No |
| Trucades a APIs de Stripe, Twilio, Segment | Aquells venedors | No |
| Trucades de models de qualsevol funció d'IA en les teves eines | Anthropic, OpenAI, Google | No |
| Temps d'enginyeria no dedicat a construir interfícies d'administració | La teva nòmina | No és un crèdit, sinó l'estalvi real |
Això és per què diversos crèdits mitjans a través de capes superen un gran crèdit en una sola fila. Els crèdits d'infraestructura cobreixen on viuen les dades, els crèdits de models cobreixen les funcions d'IA, els crèdits d'eines cobreixen la interfície a sobre. Un avantatge de hub empaquetat és inusualment bo en aquest joc precisament perquè arriba amb veïns d'altres capes adjuntes. AI Perks agrupa els programes per categoria, de manera que pots veure quines files ja has cobert i quines encara estan obertes.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Retool via Hatch $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què s'equivoquen els fundadors sobre els crèdits d'eines internes
L'error costós no és triar l'eina equivocada. És permetre que un crèdit gratuït prengui una decisió d'arquitectura que dura anys més enllà del crèdit.
Cinc modes de fallada contra els quals val la pena dissenyar:
Reclamar el crèdit de seient abans que hi hagi seients. Les finestres de crèdit s'executen amb un rellotge, no amb l'ús. Començar aquest rellotge un any abans de la contractació d'operacions significa que la major part del valor expira contra un equip buit.
Construir el producte orientat al client dins d'ell. Els constructors d'eines internes estan optimitzats per a la velocitat i el control, no per a l'UX i el rendiment amb què els usuaris de pagament et jutgen. També et situa en preus d'usuari final, que no es comporta gens com els seients interns.
Una credencial de base de dades de "mode déu". La forma més ràpida d'aconseguir una aplicació funcional és una connexió amb accés complet d'escriptura i sense restriccions a nivell de fila. Cada representant de suport pot llavors editar qualsevol registre. Els permisos granulars, SSO i el registre d'auditoria tendeixen a trobar-se en plans superiors, que és un cost a pressupostar en lloc d'una característica a diferir.
Expansió d'aplicacions sense propietari. El baix cost de construcció significa que tothom construeix. Divuit mesos després hi ha quaranta aplicacions mig mantingudes, diverses apuntant a producció, i ningú sap quines estan actives.
Lògica de negoci que viu al llenç. La lògica escrita com a cola dins de l'eina no es pot portar a cap lloc. Mantingueu les regles darrere de la vostra pròpia API i deixeu que la plataforma sigui la interfície. Aquesta única decisió converteix el bloqueig en una elecció d'UI reversible.
Com decidir si val la pena adoptar
Valora-ho contra les setmanes d'enginyer que sinó gastaries, no contra zero.
Una superfície d'administració amb autenticació, cerca, filtres, comprovacions de rols i un rastreig d'auditoria és una construcció de diverses setmanes més manteniment permanent. Construir-ne cinc hauràs dotat en silenci un equip de producte intern a temps parcial.
Adopta-la quan els no enginyers necessitin actuar sobre dades de producció, quan els enginyers siguin interromputs per executar consultes, o quan un procés d'operacions estigui superant la capacitat de l'equip per scriptar-lo. Salta-la quan els únics usuaris siguin dos enginyers que estan perfectament contents en un client de base de dades, o quan el que realment necessites és una superfície de producte orientada al client.
Si supera aquest llindar, finança-la abans de pagar per ella. Comença a getaiperks.com, filtra per Eines de Desenvolupament, i aplica-ho àmpliament, ja que els criteris d'aprovació varien i un rebuig no costa res més que el formulari.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Retool via Hatch $12,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Preguntes freqüents
Quant val el programa d'inici de Retool via Hatch?
12.000 $ en crèdit per a Retool, lliurat com a part d'un hub de socis en lloc d'una aplicació Retool independent. Com que Retool factura per usuari al mes, el valor realitzat depèn del teu nombre de seients durant la finestra de crèdit. L'elegibilitat depèn de l'etapa i la ruta d'entrada, rastrejada a getaiperks.com.
Per a què s'utilitza Retool?
Programari intern: panells d'administració, consoles d'atenció al client, cues de reemborsament i moderació, dashboards d'operacions i treballs de backend programats. Munta components pre-construïts en un llenç i connecta'ls a endpoints Postgres, MySQL, MongoDB, REST o GraphQL. Substitueix el flux de treball de full de càlcul més SQL brut sobre el qual la majoria de startups operen per defecte.
Com funciona el preu de Retool?
Per usuari, al mes. Els usuaris interns i els usuaris finals externs tenen preus diferents, i els productes mesurats com les execucions de workflows es facturen per separat dels seients. Com que la factura segueix el nombre de caps en operacions i suport, creix amb la contractació en lloc de l'ús del producte. Verifica les tarifes actuals directament, ja que els preus publicats han canviat més d'una vegada.
És això diferent del programa d'inici de Retool?
Sí. Són dues rutes al mateix producte amb economies diferents. El programa directe té un valor de titular de fins a 225.000 $ i el seu propi procés de qualificació. La ruta Hatch té 12.000 $ i arriba empaquetada amb ofertes d'altres venedors. Ambdues es troben llistades amb els termes actuals a getaiperks.com.
Puc apilar crèdits de Retool amb crèdits de núvol i IA?
Sí, i hauries de fer-ho. Són factures completament diferents. Retool cobreix la capa d'interfície, els crèdits d'infraestructura cobreixen la base de dades subjacent, i els crèdits de models cobreixen qualsevol trucada d'IA que facin les teves eines internes. AI Perks rastreja 7,7 milions de dòlars a través de 194 empreses, de manera que pots veure quines capes encara estan descobertes.
Val la pena reclamar 12.000 $ per a un equip molt petit?
Només si ho faràs servir. Amb dos enginyers i sense personal d'operacions, un client de base de dades fa la feina i el crèdit expira contra un nombre de seients buit. Esdevé genuïnament valuós en el moment en què els no enginyers necessiten actuar sobre dades de producció de manera segura, que per a la majoria de startups és el trimestre després de la primera contractació de suport.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Construeix les eines internes. Deixa que algú altre pagui els seients.