AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Què t'ofereix el programa d'inici de Stripe via AWS
L'oferta de Stripe distribuïda a través d'AWS val 3.000 $ en crèdits contra les tarifes de processament de pagaments de Stripe, el percentatge més l'import fix que es cobra en cada càrrec exitós que realitzes.
La part "via AWS" no és decoració: es tracta de Stripe aconseguit a través dels beneficis del soci per a startups d'un proveïdor de núvol en lloc de directament, i les dues portes presenten xifres molt diferents. AI Perks rastreja ambdues a la categoria de Finances, juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits a través de 194 empreses.
Sigues clar sobre la mida. 3.000 $ no és pista d'aterratge. Una empresa que processa 50.000 $ al mes amb targetes paga aproximadament 1.750 $ en tarifes, de manera que cobreix una fracció del negoci en lloc d'un any sencer. Compra un llançament net a pagament sense que la línia de pagament aparegui al teu primer informe per a la junta directiva. L'elegibilitat varia segons la ruta i es resumeix a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Stripe via AWS $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Per què Stripe té dues xifres de crèdit molt diferents
Perquè els venedors distribueixen ofertes per a startups a través de xarxes de socis, així com directament, i cada canal té el seu propi sostre i la seva pròpia revisió. L'oferta de Stripe a través d'AWS és de 3.000 $. El programa directe de Stripe s'ha valorat molt més alt, fins a sis xifres.
Així és com funciona la distribució de socis, no és una peculiaritat de Stripe. Una oferta agrupada es pre-negocia entre els membres de startups d'un proveïdor de núvol, de manera que és més petita i lleugera en escrutini. Un programa directe s'avalua empresa per empresa, de manera que tant el sostre com la documentació augmenten.
| Ruta | Forma típica | Què s'adapta |
|---|---|---|
| Ruta del soci de núvol (AWS) | 3.000 $, inclòs amb altres beneficis per a startups | Equips pre-ingressos i d'ingressos primers ja dins del programa de startups d'AWS |
| Programa directe de Stripe | Valorat molt més alt, revisat per empresa | Equips que ja processen volum mensual real |
D'això es dedueixen dues conseqüències. Primer, la xifra de titular més gran no és automàticament la millor ruta: un crèdit de processament de sis xifres només es converteix en diners si teniu el volum per cremar-lo. Segon, els processadors generalment dedupliquen per empresa i compte, de manera que una ruta no és un escalfament per a l'altra. Comparar rutes abans de comprometre's és per què AI Perks és una llista rastrejada en lloc d'una carpeta de marcadors.
Què estàs comprant realment quan adopteu Stripe
No estàs comprant un quadre de pagament. Estàs comprant una relació d'adquisició, un model de dades de subscripció i una superfície de compliment, i només la primera d'aquestes és fàcil de deixar.
El formulari de targeta triga una tarda. Les tres capes sota ell són on es troba el preu.
Acceptació. Targetes, moneders, dèbits bancaris i mètodes locals, amb el compte de comerç i la relació d'adquisició inclosos perquè mai negociïs tu mateix amb un banc.
Facturació. Un objecte de subscripció que gestiona la prorrateig, els milloraments, els canvis de pla a mitjans de cicle, les proves, les factures i els intents de pagament fallits. Reconstruir-la correctament és un projecte llarg, i els errors de prorrateig generen tickets de suport per sempre.
Risc, impostos i pagaments. Puntuació de frau en cada càrrec, càlcul d'impost sobre les vendes i IVA en jurisdiccions de les quals mai no has sentit parlar, i divisions de mercat amb verificacions d'identitat de tothom a qui pagues.
La prova honesta: venses a empreses que esperen un formulari de comanda i una factura, o a consumidors que fan clic a comprar? Per a vendes de consum en un o dos països, un comerciant de registre té una taxa de titular un parell de punts superior, però absorbeix el registre d'impostos i la remesa. Per a B2B amb seients, milloraments a mitjans de cicle i contractes anuals, l'objecte de facturació és el producte i un processador és la decisió correcta. La categoria de Finances es troba a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Stripe via AWS $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Quin volum cobreixen 3.000 $ en crèdits de processament
Entre aproximadament 34.000 $ i 103.000 $ en volum de targetes, decidit gairebé íntegrament per la mida mitjana del teu càrrec, i més a prop d'1,5 milions de dòlars si moves factures grans a les vies bancàries.
Les tarifes publicades varien segons el país i el tipus de targeta i canvien, així que tracta les xifres següents com una forma de referència, no com una cotització. Assumeixen la taxa de targeta en línia nord-americana que es cita comunament d'aproximadament el 2,9% més 0,30 $.
| Forma de negoci | Càrrec típic | Taxa efectiva de referència | Volum que absorbeixen 3.000 $ |
|---|---|---|---|
| Microtransaccions, recàrregues de crèdit | 5 $ | ~8,9% | ~34.000 $ |
| Comerç electrònic de consum | 45 $ | ~3,6% | ~84.000 $ |
| Subscripció SaaS | 50 $ / mes | ~3,5% abans del mòdul de facturació | ~86.000 $ |
| Pagament de mercat | 80 $ | ~3,3% abans de les tarifes de pagament | ~91.000 $ |
| Factura B2B pagada amb targeta | 2.500 $ | ~2,9% | ~103.000 $ |
| Factura B2B pagada amb dèbit bancari | 2.500 $ | Molt menys de l'1%, generalment amb un límit | ~1.500.000 $ |
Cada fila és el mateix 3.000 $. El component fix per transacció és un error de rodó en una factura de 2.500 $ i un impost punitiu en una recàrrega de 5 $, que és per què els preus de paquets de crèdit destrueixen silenciosament el marge.
Les dues últimes files són el mateix negoci que pren una decisió diferent. Acceptar pagaments B2B grans amb targetes significa pagar un percentatge on una tarifa plana amb límit faria el fet, i moure factures d'alt valor a dèbit bancari sol ser l'estalvi de pagament individual més gran disponible per a una startup B2B. AI Perks enumera els programes de Finances un al costat de l'altre perquè pugueu veure en què està denominat cadascun.
Com es comporta el cost de pagament a escala
El cost de processament no augmenta suaument amb els ingressos. Disminueix en llindars negociats i filtra cap amunt a través de càrrecs fallits, mòduls afegits i noves geografies.
| Capa de cost | Cobrat sobre | Efecte direccional |
|---|---|---|
| Processament base de targeta en línia | Cada càrrec exitós | La taxa de titular cotitzada, i el sòl |
| Targetes internacionals | Només càrrecs transfronterers | Aproximadament un punt més en aquests càrrecs |
| Conversió de moneda | Càrrecs liquidats en una altra moneda | Un increment addicional sobre el volum convertit |
| Mòdul de facturació de subscripció | Ingressos recurrents | Una fracció de percentatge, apilada a sobre |
| Càlcul d'impostos | Transaccions on s'aplica | Una fracció de percentatge |
| Disputes | Cada devolució de càrrec | Una tarifa fixa, a més de l'import invertit |
La taxa d'autorització supera la taxa de titular. Un negoci de subscripció que perd el 6% de les renovacions a declinacions suaus destrueix més marge que el 20 punts bàsics de la seva taxa recuperarien. La tokenització i la lògica de reintent són generalment un canvi de configuració, no una reconstrucció.
Els preus combinats s'encareixen un cop el volum és real. Una tarifa plana cobra el mateix percentatge en una targeta de dèbit barata i en una targeta de recompensa cara, de manera que una subvenciona l'altra. El preu d'intercanvi més estil passa el cost real de la xarxa amb un marge fix. Cada processador ho discutirà a volum; molt pocs fundadors ho demanen.
La geografia et reprona silenciosament. Llança't en un segon país i la teva taxa efectiva es mourà sense que canviï cap contracte.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Stripe via AWS $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Amb què s'apilen els 3.000 $
Els crèdits de pagament són drenats pels ingressos, els crèdits de núvol pel trànsit, els crèdits de model per l'ús del producte. Tres comptadors diferents, que és exactament per què combinen en lloc de competir.
El marc "via AWS" confon la gent: arribar a Stripe a través d'AWS enruta la relació, no la via de facturació. Stripe encara et factura com a propi proveïdor, de manera que aquesta subvenció es troba al costat dels teus crèdits de còmput en lloc de menjar-los.
Només el crèdit de pagament està indexat als ingressos, i això canvia el moment: els costos d'aprovació no costen res abans del llançament, mentre que començar el rellotge aviat malgasta la major part del saldo. No s'apila contra una subvenció d'un processador competidor o un acord de comerciant de registre, perquè només obtens un processador de registre alhora. AI Perks marca quines combinacions de Finances són compatibles en lloc de redundants.
Què fan malament els fundadors sobre un crèdit de pagament de 3.000 $
L'error costós no és la mida del crèdit. És llegir un primer trimestre subvencionat com a prova que els teus preus funcionen.
Quatre patrons, en ordre aproximat de cost per desfer:
Activar abans que hi hagi ingressos. Un crèdit de processament gastat en 4.000 $ de vendes anticipades retorna 140 $ de valor. El mateix crèdit contra un llançament real retorna el valor nominal.
Dissenyar preus sense la tarifa fixa. Cada càrrec de 5 $ paga els mateixos 0,30 $ que un de 500 $. Els plans anuals, els recàrrecs mínims més alts i el dèbit bancari per a factures grans recuperen més marge que qualsevol negociació de tarifes a la teva etapa.
Deixar els mòduls activats per defecte. Cada producte afegit és un raonable pocs punts bàsics per si sol. Quatre d'ells són un reproning que ningú va aprovar, amagat fins que s'acabi el crèdit.
Considerar l'oferta del soci com tota l'oportunitat. 3.000 $ a través d'una ruta de núvol són un sòl, no un sostre. Els equips el reclamen i mai no miren la resta de la categoria de Finances, on els programes que amortiguen el pas al preu complet s'enumeren a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Stripe via AWS $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Preguntes freqüents
Quant val el programa d'inici de Stripe via AWS?
3.000 $ en crèdits contra les tarifes de processament de pagaments de Stripe, cobrats com a percentatge més un import fix en cada càrrec exitós. Depenent de la mida mitjana del teu càrrec, això absorbeix aproximadament entre 34.000 $ i 103.000 $ en volum de targetes, o molt més en dèbit bancari. Els termes per a ambdues rutes es rastregen a getaiperks.com.
La ruta d'AWS és millor que sol·licitar directament a Stripe?
No automàticament. El programa directe té una xifra de titular molt més alta però una revisió per empresa, mentre que la ruta del soci és més petita i lleugera. Un crèdit de processament de sis xifres només es converteix en diners si ja tens volum per cremar-lo, de manera que per a un equip pre-ingressos, la ruta més petita sovint s'adapta millor.
Els crèdits de Stripe surten del meu saldo de crèdit d'AWS?
No. Enrutar l'oferta a través d'AWS enruta la relació, no la facturació. Stripe et factura com a propi proveïdor, que és per això que els crèdits de pagament s'apilen netament per sobre dels crèdits de núvol i de model en lloc de competir per un saldo agrupat.
Quan hauria d'activar un crèdit de processament de pagaments?
Tan a prop com sigui possible dels ingressos reals. A diferència dels crèdits de núvol, que es consumeixen tant si alguna cosa funciona com si no, els crèdits de processament només es consumeixen per càrrecs exitosos. L'aprovació anticipada no costa res; començar el rellotge durant una fase de construcció significa que la major part del saldo caduca contra un grapat de transaccions a escala de prova.
Què fa pujar realment una factura de Stripe?
Rarament la taxa de titular. Càrrecs fallits i declinats que mai no recuperes, mòduls afegits cadascun de pocs punts bàsics, targetes transfrontereres i conversió de moneda, i tarifes de disputes. Un negoci que gestiona subscripcions, automatització d'impostos i targetes internacionals pot situar-se un punt complet per sobre de la taxa que cotitza internament.
Val la pena sol·licitar 3.000 $ en crèdits de pagament?
Per a una empresa amb ingressos inicials, sí. És additiu a tots els altres crèdits que tingueu i no costa res de tenir-lo fins al llançament, però tracteu-lo com un tram d'obertura subvencionat del negoci en lloc d'una pista d'aterratge.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Assumeix els pagaments. Deixa que algú altre cobreixi la cursa inicial de les tarifes.