AI Perks poskytuje přístup k exkluzivním slevám, kreditům a nabídkám na AI nástroje, cloudové služby a API, aby pomohl startupům a vývojářům ušetřit peníze.

Kolik stojí kredity zdarma na CRM?
Kredity zdarma na CRM pro startupy se pohybují od přibližně 1 800 do 14 000 dolarů za program a protože je kategorie přeplněná dodavateli, kteří bojují o stejné rané zákazníky, nabídky jsou štědré vzhledem k tomu, co malý tým skutečně utratí.
CRM je jedním z mála nákladů spojených s uvedením na trh, které startup může v rané fázi pokrýt téměř výhradně kredity. Náklady na přechod jsou vysoké, jakmile je tým usazený, takže dodavatelé platí za to, aby byli systémem, se kterým začnete.
AI Perks sleduje aktuální podmínky v celé kategorii spolu s kredity v hodnotě 7,7 milionu dolarů od 194 společností.
| Poskytovatel | Kredity zdarma | Co kredity kupují |
|---|---|---|
| HubSpot | Až 14 000 dolarů | CRM plus marketing, prodej a servis na jednom záznamu kontaktu |
| HighLevel | Až 12 000 dolarů | Všestranné CRM s funnel, kalendáři, e-mailem a SMS |
| Freshworks | Až 10 000 dolarů | CRM spojené s helpdeskem a chatem |
| Attio | Až 5 000 dolarů | Flexibilní CRM se schématem a automatickou synchronizací e-mailů a kalendářů |
| Dynamics 365 | Až 5 000 dolarů | Aplikace Microsoft Sales, Customer Service a Business Central |
| Keap | Až 3 600 dolarů | CRM pro malé podniky s automatizací, formuláři a fakturací |
| Salesforce | 3 000 dolarů | Sales Cloud, platforma, na kterou se mnoho společností později standardizuje |
| Insightly | 3 000 dolarů | CRM, které uchovává záznamy i po uzavření obchodu do dodání |
| Lightfield | 1 800 dolarů | AI-nativní CRM, které za vás zaznamenává e-maily, schůzky a hovory |
Celkový součet nadpisů v tabulce: více než 57 000 dolarů.
Tato čísla nejsou srovnatelná řádek po řádku. Velký kredit u dodavatele s vysokými ceníkovými cenami může koupit méně měsíců než menší kredit u někoho levnějšího. Sloupec čtěte jako dobu běhu, nikoli jako hodnotu.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Lovable Up to $150
Vhodné pro startupy v rané fázi
K čemu CRM skutečně slouží
CRM je trvalý, sdílený záznam o každé osobě a společnosti, se kterou jste hovořili, plus stav obchodu, který je k nim připojen. Jeho úkolem je přežít fluktuaci zaměstnanců, nikoli produkovat panely.
Před CRM tento záznam žije v tabulce a ve schránkách tří lidí. Funguje to dobře, dokud neodejde první obchodní zástupce, v tu chvíli s ním odchází kontext za čtyřiceti otevřenými konverzacemi.
Tři úkoly pokrývají většinu skutečného využití:
Pipeline. Každá otevřená příležitost, její fáze, hodnota a další akce. To je část, kterou si zakladatelé myslí, že kupují.
Záznam kontaktu. Každý e-mail, hovor, schůzka a lístek podpory spojený s jednou osobou a jednou společností, takže kdokoli může navázat na vlákno "za studena". To je část, která se skutečně hromadí.
Automatizace a předání. Směrování, připomínky, sekvence a mechanika přesunu zákazníka od prodeje k onboardingu a podpoře, aniž byste je ztratili.
Upřímné upozornění je, že nic z toho nepotřebuje placený software při pěti zákaznících. CRM si svou cenu vydělá, když se stejným účtem manipuluje více než jedna osoba, nebo když si už nemůžete pamatovat celou pipeline.
Jak se náklady na CRM chovají ve velkém měřítku
Ceny CRM běží na jednom ze dvou měřičů, za sedadlo nebo za kontakt, a selhávají naprosto odlišnými způsoby. Faktury za sedadlo sledují počet zaměstnanců a zůstávají předvídatelné. Faktury za kontakt sledují váš marketingový seznam, který roste bez ohledu na to, zda roste i příjem.
Druhý měřič je místo, kde rozpočty selhávají. Lead magnet, který přidává 40 000 nekvalifikovaných kontaktů, okamžitě zvyšuje fakturu a nikdy nezvyšuje příjem. HubSpot a Keap účtují podle počtu kontaktů, takže hygiena seznamu je kontrolou nákladů, nikoli administrativním úkolem. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield a Dynamics 365 účtují za sedadlo. HighLevel účtuje pevnou platformovou cenu, proto jeho kredit jde dál, než naznačuje hlavní číslo.
Dvě další síly pohánějí skutečnou fakturu:
Přeskoky úrovní, nikoli počty sedadel. Funkce, kterou nakonec potřebujete, obvykle vlastní objekty, skutečné reportování nebo automatizace pracovních postupů, sedí za upgradem edice, který stojí více než několik dalších sedadel. Týmy plánují růst počtu zaměstnanců a jsou překvapeny úrovní.
Měřené doplňky mimo předplatné. E-mailové a SMS zprávy, telefonní minuty, kredity na obohacování a akce AI se obvykle účtují zvlášť a jsou často vyloučeny z kreditů.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Lovable Up to $150
Vhodné pro startupy v rané fázi
Jak si vybrat mezi HubSpot, Salesforce, Attio a ostatními
Přizpůsobte CRM vašemu prodejnímu procesu, nikoli největšímu kreditu. Prodej vedený zakladatelem chce něco, co lze nakonfigurovat během odpoledne. Marketingově vedený funnel chce záznam kontaktu a automatizaci v jednom objektu. Podnikové obchody chtějí platformu, které kupující již důvěřují.
Krátký průvodce rozhodováním:
Prodej vedený zakladatelem, do zhruba tří sedadel. Attio nebo Lightfield. Rychlé nastavení, automatické zachycení z e-mailu a kalendáře, žádný implementační projekt. Kupujete rychlost a těžké platformy vás trestají za to, že nemáte osobu pro prodejní operace.
Marketingově vedený nebo produktově vedený funnel. HubSpot CRM pro startupy je zde obvyklou odpovědí, protože marketingový kontakt, skóre leadu a obchod jsou všechny stejným záznamem. Rozpočtujte růst kontaktů od prvního dne.
Agentury, služby nebo firmy s klientskými funnel. HighLevel za pevnou cenu platformy, nebo Keap, když fakturace, plánování a následné kroky v jednom předplatném jsou důležitější než hloubka CRM.
Podnikoví nebo regulovaní kupující. Salesforce, nebo Dynamics 365, pokud váš tým již žije v Microsoft 365. Kupujete integrační plochu a pohodlí nákupu, nikoli uživatelské rozhraní.
Dodávka pokračuje po uzavření obchodu. Insightly udržuje záznam zákazníka připojený k projektu. Produkty s vysokou podporou. Freshworks pokrývá CRM a helpdesk pod jedním kreditem.
AI Perks uvádí, které z nich mají aktuálně otevřené programy a co každý z nich vyžaduje.
V jakém pořadí se přihlašovat
Nejprve se přihlaste k CRM, které již používáte, poté k jednomu nebo dvěma, na která byste se realisticky přešli, a nakonec k přidruženým nástrojům pro uvedení na trh. Časově omezené kredity se začnou čerpat den ode dne, kdy je přijmete, takže je řaďte podle toho, kdy je skutečně použijete.
Nejprve CRM, které již používáte. Kredit se připojí k faktuře, kterou již platíte, a nevyžaduje migraci. Začněte na getaiperks.com a filtrujte do kategorií CRM a Prodej.
Za druhé, realistické alternativy, než provedete migraci. Schválený kredit je legitimním vstupem do rozhodnutí o platformě a míra schválení se natolik liší, že mít dva v ruce stojí za žádosti.
Za třetí, přidružené vrstvy. Platformy podpory, databáze pro prospecting a e-mailová infrastruktura se účtují odděleně od vašeho CRM, takže tyto kredity se sčítají, nikoli překrývají. Zde sedí většina nevyzvednutých peněz v rozpočtu pro uvedení na trh.
Nakonec krátké evaluační zkušební verze. Spusťte je v týdnu, kdy plánujete skutečný test s vlastními daty.
Jedna věc, kterou stojí za to zkontrolovat předtím, než se kamkoli přihlásíte: několik dodavatelů nabízí různé částky v závislosti na tom, jakou cestou nabídka pochází, a cesta s nejvyšší hodnotou je zřídka ta na hlavní stránce dodavatele. Způsobilost závisí na fázi a financování a liší se pro každý výše uvedený program, přičemž aktuální cesty a požadavky jsou uvedeny na getaiperks.com.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Lovable Up to $150
Vhodné pro startupy v rané fázi
Co zakladatelé dělají špatně ohledně kreditů na CRM
Nejdražší chybou je koupit CRM předtím, než existuje prodejní proces, který by se do něj vložil. Krásně nakonfigurovaná prázdná pipeline je náklad a hodiny čerpání kreditu běží po celou dobu, co sedí nečinně.
Čtyři další vzorce, kterým je třeba se vyhnout:
Výběr podle velikosti kreditu. Kredit ve výši 14 000 dolarů na platformu, kterou za osm měsíců opustíte, stojí více na migraci a přepracované automatizace, než ušetří na poplatcích za předplatné. Vyberte si podle vhodnosti, pak financujte výběr.
Podcenění migrace. Kontakty a obchody se exportují čistě. Historie e-mailů, vlastní pole, logika pracovních postupů, integrace a každá zpráva, na které závisí vaše zpráva pro představenstvo, se nevyvážejí. To je skutečné uzamčení, a proto jsou dodavatelé ochotni tak silně diskontovat předem.
Ignorování měřiče kontaktů. U plánů s cenou za kontakt neudržovaný seznam tiše posouvá vás nahoru na úroveň. Potlačení nebo odstranění mrtvých kontaktů je položka úspory.
Předpoklad, že kredit pokrývá celou fakturu. Komunikace, obohacování a funkce AI jsou obvykle měřeny mimo něj a funkce AI jsou obzvláště API volání modelů za značkou dodavatele.
Zakladatelé, kteří financují celou vrstvu pro uvedení na trh, nikoli jeden nástroj, se nakonec dostanou nejdále. AI Perks sleduje kredity ve výši 7,7 milionu dolarů u 194 společností, takže CRM, zákaznický servis, prospectingová data a volání modelů za vašimi funkcemi AI mohou být pokryty najednou.
Často kladené dotazy
Které CRM dává startupům nejvíce kreditů zdarma?
HubSpot nabízí největší kredit na CRM v kategorii, až 14 000 dolarů, následovaný HighLevel s až 12 000 dolary a Freshworks s až 10 000 dolary. Hlavní hodnota je špatným jediným kritériem, protože kredit u drahých ceníkových cen kupuje méně měsíců. Aktuální podmínky jsou sledovány na getaiperks.com.
Potřebuji placené CRM ve fázi před příjmy?
Obvykle ne. Při zhruba deseti aktivních konverzacích s jedním prodávajícím stačí tabulka a disciplinovaná schránka. CRM si svou cenu vydělá ve chvíli, kdy se stejným účtem manipuluje druhá osoba, nebo když si už nemůžete pamatovat stav každého otevřeného obchodu z paměti.
Mohu sčítat kredity na CRM s jinými kredity pro startupy?
Ano. CRM, zákaznická podpora, prospectingová data, odesílání e-mailů a cloudová infrastruktura jsou samostatné faktury se samostatnými programy, takže se tyto kredity sčítají, nikoli překrývají. Sčítání v samotné kategorii CRM je zřídka užitečné, protože používáte pouze jedno. Kompatibilní kombinace jsou uvedeny na getaiperks.com.
Kolik CRM skutečně stojí bez kreditů?
Tříčlenný tým na vstupní placené úrovni obvykle utratí stovky dolarů měsíčně. Stejný tým na profesionální edici s marketingovou automatizací a rostoucím seznamem kontaktů běžně dosahuje čtyřciferných částek měsíčně. Ceníky se často mění, proto si spočítejte vlastní cenu za sedadlo a počet kontaktů, místo abyste se spoléhali na srovnávací tabulku.
Je pro startup lepší cena za sedadlo nebo za kontakt?
Cena za sedadlo je předvídatelnější, protože sleduje číslo, které ovládáte. Cena za kontakt je vhodná pro týmy, jejichž růst pochází spíše z marketingu než z počtu zaměstnanců, ale trestá velké nekvalifikované seznamy. Pokud plánujete silnou generaci leadů v horní části funnel, modelujte fakturu za kontakty na dvanáct měsíců před závazkem.
Jak těžké je později migrovat CRM?
Těžší, než naznačuje tlačítko pro export. Kontakty, společnosti a obchody se přesouvají čistě. Historie e-mailů, vlastní objekty, automatizace, integrace a reportování nikoli, a jejich přestavba obvykle trvá týdny práce. První skutečné rozhodnutí o CRM považujte za polotrvalé a řádně ho financujte na getaiperks.com.
Přihlaste se k odběru na getaiperks.com →
Spravujte pipeline. Nechte někoho jiného platit za software.