AI Perks poskytuje přístup k exkluzivním slevám, kreditům a nabídkám na AI nástroje, cloudové služby a API, aby pomohl startupům a vývojářům ušetřit peníze.

Kolik stojí kredity na zpracování plateb zdarma?
Kredity na zpracování plateb dosahují u největších poskytovatelů maximálně kolem 100 000 USD a téměř všude jinde se pohybují mezi 3 000 a 10 000 USD. Na rozdíl od kreditů do cloudu nebo na modely se spotřebovávají příjmy, nikoli prostřednictvím spalování.
Tato inverze je v této kategorii nejdůležitější. Grant na výpočetní výkon se začne čerpat v den nasazení, bez ohledu na to, zda něco funguje. Grant na zpracování nedělá vůbec nic, dokud se peníze nepohnou, a poté se vyplatí téměř v plné nominální hodnotě.
Správný okamžik, kdy jej držet, je čtvrtletí, kdy spustíte placené služby, nikoli čtvrtletí, kdy začnete budovat.
AI Perks sleduje platební programy v kategorii Finance spolu s kredity ve výši 7,7 milionu USD napříč 194 společnostmi. Způsobilost závisí na fázi a financování a aktuální podmínky jsou k dispozici tam, nikoli v tomto článku.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Stripe $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Co vlastně dělá platební procesor
Nekupujete formu karty. Kupujete akviziční vztah, systém pro detekci podvodů, regulační ověřovací toky, mechanismy pro řešení sporů, víceměnové výplaty a sledování vyrovnání, se kterým si váš účetní může uzavřít měsíc.
Přijetí jednoho čísla karty je práce na víkend. Všechno kolem toho je produkt:
- Autorizace a akvizice - směrování do sítí a vydávajících bank, opakované pokusy o měkká odmítnutí, udržování míry schválení na trzích, které neznáte.
- Podvody a rizika - skórování každé transakce, rozhodování, kdy vyzvat, a pohlcování falešných pozitiv, které tiše mažou příjmy.
- Regulační toky - silné ověření zákazníka v Evropě, výzvy 3-D Secure, regionální nařízení, která se mění bez vaší konzultace.
- Spory - důkazy o zpětném odběru, zastupování a poplatek, který platíte bez ohledu na to, zda vyhrajete nebo prohrajete.
- Peníze ven - harmonogramy výplat, konverze měn, vratné rezervy a náklady na pracovní kapitál blokace vašich vlastních peněz.
- Fakturace - předplatné, poměrné rozdělení, upomínky, faktury, obnova neúspěšných plateb.
Poté vidlice, která rozhoduje o většině ostatního.
Poskytovatel platebních služeb (PSP) jako Stripe, Adyen, Braintree nebo Checkout.com zpracovává platby vaším jménem. Vy jste obchodník zapsaný v evidenci (merchant of record), vlastníte vztah se zákazníkem a máte registraci DPH a DPH v každé jurisdikci, do které prodáváte.
Obchodník zapsaný v evidenci (merchant of record) jako Paddle, Lemon Squeezy, Polar nebo FastSpring se stává právním prodejcem. Účtuje si viditelně vyšší sazbu a zcela přebírá globální daňovou registraci, podání a odvod z vašich rukou.
Jak se chovají náklady na zpracování v měřítku
Zpracování je přímé procento z příjmů, což z něj činí jedinou položku infrastruktury, která se sama nikdy nezdraží. Při zhruba 3% celkové smíšené sazbě platí společnost s ročním objemem platebních karet 1 milion USD přibližně 30 000 USD jen za získání vlastních peněz.
| Měsíční objem platebních karet | Poplatky při zhruba 3% smíšené sazby | Co to v daném bodě znamená |
|---|---|---|
| 5 000 USD | ~150 USD | Šum. Optimalizace zde je prokrastinace |
| 50 000 USD | ~1 500 USD | Již větší než většina SaaS nástrojů, nad kterými se trápíte |
| 250 000 USD | ~7 500 USD | Položka velikosti počtu zaměstnanců |
| 1 000 000 USD | ~30 000 USD | Vyjednávání sazeb a ceny interchange-plus začínají přinášet výsledky |
Sazby jsou ilustrativní a liší se podle země, typu karty a prodejce. Čtyři věci spolehlivě navýší účet nad uváděnou částku.
Fixní poplatek pohltí malé položky. Procento plus fixní částka za transakci je pro fakturu ve výši 200 USD mírná, ale brutální pro fakturu ve výši 5 USD, kde samotná fixní složka může přesáhnout 6 %. Mikro-cenotvorba je problém s cenotvorbou dříve, než problém s platbami.
Mezinárodní a měnové konverze. Mezinárodní prodej přidává k základní sazbě příplatek a kurzový rozdíl. Globální spotřebitelský produkt zřídkakdy běží za svou domácí uváděnou sazbu.
Spory stojí více než sporná částka. Každý zpětný odběr má fixní poplatek, který obvykle není vrácen, pokud vyhrajete, a rostoucí míra sporů může váš účet posunout do monitorovacího programu.
Neúspěšné opakující se platby. Pro firmy s předplatným je nedobrovolná ztráta zákazníků z důvodu vypršených a odmítnutých karet obvykle větší ztrátou příjmů než samotný poplatek za zpracování. Logika opakování a pokrytí aktualizace karet má větší cenu než vyjednávání sazby.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Stripe $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Srovnání programů kreditů na zpracování plateb
Stripe a Braintree/PayPal publikují nejvyšší částky v této kategorii, až 100 000 USD každý, Flutterwave nabízí 10 000 USD a cesty přes cloudové partnery k těmto prodejcům jsou blíže k 3 000 USD. Většina podnikových akvizičních společností a platforem merchant of record vyjednává soukromě místo publikování čísla.
| Poskytovatel | Model | Nejsilnější v | Rozsah kreditů |
|---|---|---|---|
| Stripe | PSP | Zkušenost vývojářů, předplatné, šířka metod | Až 100 000 USD, nejvyšší publikované v kategorii |
| Braintree / PayPal | PSP | Přijímání PayPal a Venmo spolu s kartami | Až 100 000 USD |
| Flutterwave | PSP | Africké trhy, lokální platební metody a mobilní peníze | 10 000 USD |
| Stripe přes cestu cloudového partnera | PSP | Stejný produkt, dosažený prostřednictvím programu pro začínající cloudové společnosti | 3 000 USD |
| Adyen | PSP a akviziční společnost | Velký objem napříč regiony, ceny interchange-plus | Sjednáno, zřídka publikovaná hodnota |
| Checkout.com | PSP a akviziční společnost | Optimalizace míry schválení při vážném objemu | Sjednáno, nezveřejněno |
| Paddle, Lemon Squeezy, Polar | Obchodník zapsaný v evidenci | Digitální produkty prodávané celosvětově bez daňové registrace | Partnerské a akcelerační programy, částky zřídka publikované |
| Razorpay, Paystack, Mollie | Regionální PSP | Indie, Afrika a evropské lokální platební metody | Regionální programy, liší se podle trhu |
| Square | PSP | Osobní a hybridní maloobchod | Nabídky hardwaru a poplatků, nikoli zůstatek kreditu |
Kde chybí číslo, program je sjednáván pro každého žadatele nebo není zveřejněn a vymyslená hodnota by byla zastaralá během týdne. Aktuální hodnoty, způsobilost a podmínky jsou k dispozici na AI Perks.
Jak si vybrat a v jakém pořadí žádat
Rozhodněte se pro merchant of record versus PSP dříve, než se podíváte na jakoukoli částku kreditu, poté žádejte nejprve o nejširší: cloudový program, poté program procesoru, poté jakoukoli vrstvu fakturace nebo daně.
Nejprve vyřešte otázku MoR. Pokud prodáváte digitální produkty spotřebitelům v mnoha zemích a nemáte finanční oddělení, MoR je obvykle levnější, jakmile poctivě naceníte prahové hodnoty registrace a podání. Pokud prodáváte faktury B2B na jednom nebo dvou trzích nebo potřebujete vztah se zákazníkem pod svým jménem, vítězí PSP. Zvrátit toto je mnohem dražší než rozdíl v sazbě.
Nejprve cloudový program. Je to největší jednorázová částka dostupná pro mladou společnost, šance na schválení klesají s věkem společnosti a několik cloudových programů obsahuje partnerské nabídky pro platební prodejce. Filtrujte na kategorie cloud a infrastruktura na getaiperks.com.
Program procesoru druhý, blízko spuštění. Kredit na zpracování udělený při nulovém objemu se vyčerpá na nic a zůstatky běží na hodinách. Načasujte jej na skutečné datum příjmů.
Vrstva fakturace a daně třetí. Správa předplatného, fakturace a nástroje pro daně se účtují samostatně od zpracování a jsou důležité až poté, co jsou první dvě živé.
Nikdy nenechte kredit vybrat svého procesora. Umístěte tenkou interní platební rozhraní mezi vaši aplikaci a prodejce v první den. Stojí to jeden den a rozhoduje o tom, zda je pozdější změna migrací nebo přepsáním. Kompatibilní programy jsou uvedeny na AI Perks.
Špičkové AI kredity pro startupy
Žádejte přímo prostřednictvím těchto ověřených programů.
Stripe $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Claude (via program) $100,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
OpenAI (via program) $2,500
Vhodné pro startupy v rané fázi
Anthropic $20,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
AWS $300,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Google Cloud $350,000
Vhodné pro startupy v rané fázi
Co zakladatelé dělají špatně s platebními kredity
Dvě nákladné chyby jsou uplatnění kreditu na zpracování dlouho předtím, než máte příjmy, a optimalizace uváděné sazby při ignorování míry autorizace.
- Uplatnění příliš brzy. Tyto kredity se spotřebovávají objemem. Držené během fáze budování se většina zůstatku nevyužije.
- Důvěřování uváděné sazbě. Inzerovaný procentní podíl plus fixní poplatek je domácí, nízkorizikový, nesporný základ. Mezinárodní provoz, konverze a spory zvyšují skutečné číslo.
- Honba za základními body před schváleními. Jednobodové zlepšení míry autorizace je obvykle cennější než dvacet základních bodů slevy z vašeho poplatku. Odmítnutí jsou na faktuře neviditelná a agregovaně obrovská.
- Nazývání merchant of record drahým bez ocenění alternativy. Prémie MoR není marže za nic, je to cena za to, že někdo jiný nese daňovou odpovědnost. Porovnejte ji se skutečnou registrací a podáním v každém trhu, kam prodáváte, nikoli s nulou.
- Předpoklad, že cloudové kredity to pokrývají. Nekryjí. Zpracování je náklad na straně příjmů s vlastním prodejcem a vlastní fakturou, což je přesně to, co z něj činí doplněk k výpočtu, modelovým a infrastrukturním kreditům.
- Ignorování nedobrovolných odlivů. Obnova odmítnutých plateb za předplatné přináší více než jakýkoli kredit zde.
Často kladené otázky
Který platební procesor poskytuje nejvíce startupových kreditů?
Stripe a Braintree/PayPal publikují nejvyšší částky ve výši až 100 000 USD v kreditech na zpracování. Flutterwave nabízí 10 000 USD a cesty k těmto prodejcům prostřednictvím programů cloudových partnerů jsou blíže k 3 000 USD. Podnikoví akviziční agenti vyjednávají soukromě. Způsobilost závisí na fázi a financování a aktuální podmínky jsou sledovány na getaiperks.com.
Kolik příjmů skutečně pokryje kredit na zpracování ve výši 100 000 USD?
Při smíšené sazbě kolem 3 % pokrývá 100 000 USD kredit na poplatky přibližně 3,3 milionu USD objemu zpracovaných karet. Při efektivní sazbě pro mezinárodní nebo vysoce rizikové transakce blíže k 4 % pokrývá stejný zůstatek přibližně 2,5 milionu USD. Vaše skutečné číslo závisí na velikosti transakce, geografii a mixu karet, nikoli na uváděné sazbě.
Mám použít merchant of record nebo platební procesor?
Použijte merchant of record, pokud prodáváte digitální produkty celosvětově a chcete, aby za vás byla řešena daňová registrace a podání. Použijte PSP, pokud prodáváte v několika jurisdikcích, potřebujete mít vztah se zákazníkem pod svým jménem, nebo váš objem činí prémii MoR největší položkou vašeho P&L. Zvrátit to později je bolestivé.
Skládají se kredity na zpracování plateb s cloudovými a AI kredity?
Ano, a pokrývají skutečně oddělené účty. Cloudové kredity platí za běh kódu, modelové kredity platí za inferenci a platební kredity platí za sběr příjmů. Držení několika najednou umožňuje týmům pokrýt celý první rok, nikoli jen jednu jeho vrstvu. AI Perks sleduje 7,7 milionu USD napříč 194 společnostmi na getaiperks.com.
Jak těžké je později změnit platební procesory?
Těžší, než se marketingu zdá. Migrace dat platebních karet splňující PCI DSS je možná, ale síťové tokeny, uložená oprávnění, stav předplatného, historie sporů a odběratelé webhooků obvykle nejsou přenositelní. Plánujte paralelní provoz, očekávejte, že někteří zákazníci znovu zadají platební údaje, a zachovejte interní abstraktní vrstvu, aby změna zůstala izolovaná.
Může startup bez příjmů těžit z platebních kreditů?
Zřídkakdy ve stejném čtvrtletí. Poplatky za zpracování existují až poté, co zákazníci platí, takže zůstatek držený během fáze budování většinou vyprší nevyužitý. Lepší posloupnost je zajistit si cloudové a modelové kredity před příjmy, poté si naplánovat platební program proti skutečnému datu spuštění.
Přihlaste se k odběru na getaiperks.com →
Vezměte peníze. Nechte někoho jiného platit za potrubí, kterým přicházejí.