AI Perks tarjoaa pääsyn eksklusiivisiin alennuksiin, krediitteihin ja tarjouksiin AI-työkaluissa, pilvipalveluissa ja API-rajapinnoissa auttaakseen startup-yrityksiä ja kehittäjiä säästämään rahaa.

Mitä HighLevelin startup-ohjelma antaa sinulle
HighLevelin startup-ohjelma tarjoaa jopa 12 000 dollarin edestä krediittejä HighLevel-alustaan: CRM ja pipeline-työkalut, kampanja- ja sivunrakentajat, kalenterit ja ajanvaraus, lomakkeet, arvostelupyynnöt sekä sähköposti- ja SMS-automaatio, kaikki yhdellä tilauksella.
Tuo summa kuulostaa erilaiselta kuin useimmat ohjelmistotuen myönnöt, koska HighLevel veloittaa kiinteän alustamaksun eikä veloitusta per kontakti. 12 000 dollaria ei ole yhden vuoden osuus. Julkisesti listattua keskitasoa vastaan se ostaa vuosien alusta-käyttöoikeuden, ei kuukausien. AI Perks seuraa sitä yhdessä 7,7 miljoonan dollarin krediittien kanssa 194 yritykselle.
Tämä kääntää tavallisen kysymyksen päälaelleen. Kontaktipohjaisia CRM-järjestelmiä käyttäessäsi kysyt, kuinka nopeasti ylität tuen. HighLevelin kanssa kysyt, pitäisikö tämän olla pysyvä koti kampanjallesi. Kelpoisuus riippuu vaiheestasi ja rahoituksestasi, ja nykyiset ehdot on lueteltu osoitteessa getaiperks.com.
Parhaat tekoälypisteet startup-yrityksille
Hae suoraan näiden vahvistettujen ohjelmien kautta.
HighLevel $12,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Claude (via program) $100,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
OpenAI (via program) $2,500
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Anthropic $20,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
AWS $300,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Google Cloud $350,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Mitä HighLevel todella korvaa
HighLevel ei ole CRM, johon on lisätty lisäosia. Se on kahdeksan tai yhdeksän työkalua, jotka asiakashankintatiimi yleensä ostaa erikseen, yhdistettynä yhteen kontaktitietueeseen ja yhdelle laskulle.
Melkein jokaisella komponentilla on terävämpi itsenäinen kilpailija. Se, mitä ostat, on yhdistäminen: varattu puhelu, arvostelupyyntö ja hoitosekvenssi lukevat kaikki saman tietueen ilman synkronointikerrosta niiden välillä.
| Mitä HighLevel kattaa | Mitä tiimit yleensä ostavat sen sijaan | Miksi paketti on tärkeä |
|---|---|---|
| CRM ja kauppojen pipeline-työkalut | Pipedrive, HubSpot, Close | Jokainen kosketus laskeutuu yhdelle aikajanalle |
| Kampanjat, laskeutumissivut, sivustot | ClickFunnels, Unbounce, Webflow | Sivunäkymä liitetään kontaktiin |
| Sähköposti- ja SMS-automaatio | Mailchimp, ActiveCampaign, Customer.io | Työnkulut haarautuvat suoraan CRM-kenttien perusteella |
| Kalenterit ja ajanvaraus | Calendly, Acuity | Ei-näytöt laukaisevat automaattisesti seurannan |
| Maine ja arvostelupyynnöt | Birdeye, Podium | Pyynnöt laukaisevat pipeline-vaiheen muutoksia |
| Kurssit ja jäsenyydet | Kajabi, Teachable | Ostajat pysyvät samassa tietokannassa |
| Lomakkeet, kyselyt, chattibotti | Typeform, Tally, Drift | Lähetykset luovat kontakteja, eivät vientitiedostoja |
Yksi rakenteellinen yksityiskohta erottaa sen tavanomaisesta CRM:stä: HighLevel rakennettiin toimistoille, jotka pyörittävät useita asiakastilejä, joten arkkitehtuuri koostuu alatileistä pääkäyttäjän alla, ja korkeammalla tasolla on valkoisella merkitty jälleenmyynti. Startup pyörittää toimistojärjestelmää yhdelle vuokralaiselle: usein tarjous, mutta se selittää käyttöliittymän, joka olettaa asiakasluettelon, jota sinulla ei ehkä ole.
Rehellinen testi: teetkö seurantaa, jossa nopeus ensimmäiseen kontaktiin ratkaisee kaupan? HighLevelin vahvimmat ominaisuudet ovat vastaus menetettyyn puheluun tekstiviestillä, välitön SMS-seuranta ja ajanvarausautomaatio. Jos toimintatapasi on tuotevetoinen rekisteröityminen ilman puhelua, kevyempi CRM palvelee sinua paremmin.
Miten HighLevelin hinnoittelu käyttäytyy skaalautuessa
HighLevel jakautuu kahteen laskuun, jotka käyttäytyvät vastakkaisesti: kiinteä alustatilaukseen, joka tuskin muuttuu kasvaessasi, ja mitattu viestintäkulu, joka liikkuu jokaisen lähettämäsi viestin mukana.
Perustajat arvioivat ensimmäisen ja joutuvat yllätetyiksi toisesta. Lompakko, joka rahoittaa SMS-segmenttejä, puhelumetrejä, sähköpostivolyymiä ja tekoälyavusteisia keskusteluja, on se puoli, joka seuraa luettelosi kokoa.
| Kustannusakseli | Miten se hinnoitellaan | Mikä saa sen kiipeämään |
|---|---|---|
| Alustatilaukseen | Kiinteä kuukausimaksu per toimistotili | Siirtyminen tasolle alatilejä tai valkoista merkintää varten |
| SMS ja ääni | Per segmentti ja per minuutti, operaattorin hinnoilla | Pidemmät viestit jakautuvat useampiin segmentteihin |
| Sähköposti | Per lähetetty volyymi, ESP-hinnoilla | Luettelon kasvu ja uudelleenlähetys niille, jotka eivät avanneet |
| Tekoäly ja keskustelutoiminnot | Käyttö per, laskutetaan samalle lompakolle | Automaattisten vastausten kytkeminen päälle kaikilla tileillä |
| Operaattorirekisteröinti | Vaatimustenmukaisuusmaksut yritysviestintää varten | Yhdysvaltain A2P 10DLC-rekisteröinti ja kampanjoiden tarkastus |
HighLevel on historiallisesti listannut kolme tasoa: aloitustason lähellä 97 dollaria kuukaudessa, rajattoman alatili-tason lähellä 297 dollaria ja valkoisella merkitty tai SaaS-tila lähellä 497 dollaria. Käsittele niitä viitteellisinä ja tarkista nykyinen hinnoittelu, sillä HighLevel muokkaa pakettejaan ajoittain. Kestävä tosiasia on muoto, ei luvut.
| Tason muoto | Viitteellinen listahinta | Alustakuukaudet, jotka 12 000 dollarin krediitillä katetaan |
|---|---|---|
| Aloitus, yksittäinen yritys | noin 97 $ / kk | noin 120 |
| Rajattomat alatilit | noin 297 $ / kk | noin 40 |
| Valkoinen merkintä / SaaS-tila | noin 497 $ / kk | noin 24 |
Lue tämä arvokattona, ei aikatauluna. Krediiteillä on yleensä kulutusikkuna, ja tuo ikkuna määrittää, kuinka suuren osan katosta saavutat. Se on listattu ohjelman rinnalla AI Perks.
Mitä taulukko piilottaa: yksikään näistä kuukausista ei sisällä viestintäkuluja. Korkean volyymin SMS-viestejä lähettävä tiimi voi käyttää enemmän operaattorimaksuihin vilkkaalla vuosineljänneksellä kuin itse alustaan. Budjetoi lompakko erikseen.
Parhaat tekoälypisteet startup-yrityksille
Hae suoraan näiden vahvistettujen ohjelmien kautta.
HighLevel $12,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Claude (via program) $100,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
OpenAI (via program) $2,500
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Anthropic $20,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
AWS $300,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Google Cloud $350,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Mitä HighLevelin krediitit niputtuvat ja mitä ne peruvat
HighLevelin krediitit ovat SaaS-lasku, joten ne niputtuvat selkeästi pilvilaskennan, mallin API- ja analytiikkakrediittien kanssa. Ne eivät niputu muiden all-in-one CRM- tai kampanjarakentajien tukien kanssa, koska sinulla on vain yksi asiakastietokanta.
Jokainen kattaa eri toistuvan laskun:
- Pilvikrediitit kattavat tuotteesi toiminnan, eivät koskaan SaaS-riviä
- Mallin ja API:n krediitit kattavat tuotteesi tekemät päättelyt
- Tuoteanalytiikan krediitit kattavat käyttäytymisen sovelluksen sisällä
- HighLevelin krediitit kattavat, miten liidit saapuvat, niihin otetaan yhteyttä ja miten ne konvertoituvat
Yksi päällekkäisyys on hyvä tietää. HighLevel on historiallisesti antanut sinun yhdistää omat Twilio- ja Mailgun-tilisi sen sijaan, että käyttäisit sen paketoitua viestintää, mikä tarkoittaa, että erillisiä viestintä- tai sähköposti-infrastruktuurikrediittejä voidaan kohdistaa laskun mitattuun puoleen. Varmista, että tämä on edelleen tuettuna suunnitelmassasi, mutta jos se on, se kattaa HighLevelin molemmat puolet samanaikaisesti.
HighLevel korvaa sen sijaan, että niputtaisi HubSpotin, Keapin, ActiveCampaignin, ClickFunnelsin ja Kajabin ohjelmia. Suuri HighLevel-tuki ja suuri kilpailevan CRM:n tuki eivät ole kaksinkertainen arvo. Se on yksi tuki ja myöhemmin insinööritunneilla maksettava migraatio. Se, mitkä tuet ovat yhteensopivia sen sijaan, että olisivat päällekkäisiä, on syy siihen, miksi AI Perks on seurattu luettelo, ei kirjanmerkkikansio.
Mitä perustajat ymmärtävät HighLevelistä väärin
Kallis virhe on kohdella HighLevelin kiinteää maksua koko kustannuksena ja sitten havaita, että viestintä, vaatimustenmukaisuus ja migraatiotyö ovat täysin sen ulkopuolella.
Viisi kuviota, kustannusten järjestyksessä:
A2P 10DLC:n huomiotta jättäminen, kunnes lähetys epäonnistuu. Yritysten SMS-viestit Yhdysvalloissa vaativat brändin ja kampanjan rekisteröinnin operaattoreiden kanssa. Sen ohittaminen tarkoittaa suodatettuja viestejä ja toimitusongelmaa, jonka havaitset lanseerauksen aikana. Rekisteröidy ajoissa, budjetoi maksut.
Valkoisen merkinnän ostaminen ennen kuin sinulla on asiakkaita, joille valkoista merkintää myydä. Huipputaso antaa toimistoille mahdollisuuden jälleenmyydä alustaa omalla brändillään. Sen maksava startup rahoittaa jälleenmyyntiliiketoimintaa, jota se ei pyöritä.
Koko kampanjan rakentaminen sen sisälle ja sitten halu poistua. Sivut, työnkulut, jäsenyydet ja kurssit kaikki elävät HighLevelissä. Se on yhdistelmän tarkoitus ja myös lukitus. Pidä kontaktitiedot vietävinä ja sisältö luonnosteltuna jonnekin, minkä omistat.
Lähettäminen luetteloihin, joita et ole ansainnut. Yhdistelmä tekee massalähetyksen triviaaliksi, mikä tekee myös mainevahingosta triviaalisen. Palanut verkkotunnus elää pidempään kuin kampanja, joka sen poltti.
Tilannekuvien strategiana pitäminen. Esivalmistetut automaatiomallit ovat nopeita tuoda ja helppo jättää omistamatta. Kuusi kuukautta myöhemmin kukaan ei tiedä, mikä työnkulku lähetti tuon tekstin. Dokumentoi, mitä kytket päälle. Vierekkäiset ohjelmat samassa pinossa seurataan osoitteessa getaiperks.com.
Parhaat tekoälypisteet startup-yrityksille
Hae suoraan näiden vahvistettujen ohjelmien kautta.
HighLevel $12,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Claude (via program) $100,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
OpenAI (via program) $2,500
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Anthropic $20,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
AWS $300,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Google Cloud $350,000
Soveltuu alkuvaiheen startup-yrityksille
Päätetään, kuuluuko HighLevel pinotavoihisi
Todellinen päätös ei ole, mitä krediittejä tavoitella. Se on, minkä yhden asiakastietokannan tiimisi on valmis asuttamaan ohjelman keston ajan.
Kolme arviota ratkaisevat sen. Taso ensin: enemmän alustaa kuin tiimi pystyy käyttämään on tapa, jolla suuri krediitti poltetaan ominaisuuksiin, joita kukaan ei kytkenyt päälle, joten mitoita suunnitelma nykyiseen toimintaasi. Eksklusiivisuus toiseksi: laaja-alainen harkinta on järkevää laskenta- ja mallikrediiteille, joissa laskut ovat todella erillisiä, mutta kilpailevan CRM:n tuki tälle ostaa migraation kaksinkertaisen arvon sijaan. Mitattu puoli kolmanneksi: arvioi kuukausittainen SMS-segmentti, puhelumetrejä ja sähköpostivolyymiä aikaisin ja tarkista sitten, voivatko erilliset viestintäkrediitit absorboida ne.
getaiperks.com -sivuston CRM- ja markkinointikategoriat listaavat HighLevelin rinnalle sähköposti-, kampanja- ja maineohjelmat, joiden kanssa se kilpailee, mikä on helppo vertailupaikka.
Usein kysytyt kysymykset
Kuinka paljon HighLevelin startup-ohjelma on arvokas?
Jopa 12 000 dollarin edestä krediittejä HighLevel-alustaan, jotka kattavat CRM:n ja pipeline-työkalut, kampanjat ja sivut, kalenterit, lomakkeet, arvostelupyynnöt sekä sähköposti- ja SMS-automaation. Koska HighLevel veloittaa kiinteän alustamaksun eikä hinnoittelua per kontakti, tuo krediitti kattaa vuosia tilausta kuukausien sijaan. Nykyiset ehdot ja kelpoisuus seurataan osoitteessa getaiperks.com.
Onko HighLevel startupille arvokkaampi kuin toimistolle?
Se riippuu siitä, ottaako ihminen yhteyttä liideihisi. HighLevelin vahvimmat ominaisuudet ovat vastaus menetettyyn puheluun tekstiviestillä, välitön SMS-seuranta ja ajanvarausautomaatio, jotka sopivat myynti- ja paikallispalveluliiketoimintaan. Puhtaasti tuotevetoinen rekisteröitymisvirta ilman puhelinvaihetta saa vähemmän irti yhdistelmästä ja voi hyötyä enemmän kevyemmästä CRM:stä.
Kattavatko 12 000 dollaria SMS- ja sähköpostin lähetyskustannukset?
Yleensä ei. HighLevel laskuttaa kiinteän alustatilauksen erikseen mitatusta lompakosta, joka rahoittaa SMS-segmenttejä, puhelumetrejä, sähköpostivolyymiä ja tekoälyominaisuuksia vallitsevilla operaattori- ja ESP-hinnoilla. Krediitit yleensä koskevat tilausta, joten budjetoi viestintäkulut itsenäisesti, varsinkin jos lähetät suuren määrän SMS-viestejä.
Voiko HighLevel korvata HubSpotin, ClickFunnelsin ja Calendlyn samanaikaisesti?
Useimmille nuorille tiimeille kyllä, ja tuo yhdistäminen on todellinen arvo. Vaihdat parhaiden luokan syvyyden jokaisessa työkalussa yhteen kontaktitietueeseen, yhteen laskuun ja ilman synkronointikerrosta. Tiimit, joilla on monimutkaisia attribuutio- tai yritysmyyntiprosesseja, pitävät yleensä erikoistuneet työkalut hyödyllisinä.
Kattavatko AWS:n tai Google Cloudin pilvikrediitit HighLevelin?
Ei. HighLevel on kolmannen osapuolen SaaS-lasku ja sijaitsee täysin pilvikrediittisaldoasi ulkopuolella, minkä vuoksi nämä kaksi niputtuvat sen sijaan, että olisivat päällekkäisiä. Laskentakrediitit, mallikrediitit ja CRM-krediitit kattavat kolme erillistä toistuvaa laskua ilman kaksoislaskentaa niiden välillä.
Mitä tapahtuu, kun HighLevelin startup-krediitit loppuvat?
Siirryt listahintoihin riippuen siitä, mitä olet rakentanut, kun kampanjat, työnkulut ja kontaktihistoria ovat jo sisällä, hetkellä, jolloin vaihdoskulut huipentuvat. Tiimit, jotka hoitavat sen hyvin, tarkastavat tasonsa ja käyttämättömät alatilit ennen uusimista sen sijaan, että tekisivät sen jälkeen. AI Perks seuraa 7,7 miljoonaa dollaria krediittejä 194 yritykselle osoitteessa getaiperks.com.
Tilaa osoitteessa getaiperks.com →
Rakenna pipeline tänä vuonna. Anna jonkun muun maksaa alustasta, kun sinä teet.