Az AI Perks exkluzív kedvezményeket, krediteket és ajánlatokat kínál AI eszközökre, felhőszolgáltatásokra és API-kra, hogy segítsen a startupoknak és fejlesztőknek pénzt megtakarítani.

Mennyit érnek az ingyenes CI/CD kreditek?
A nyomon követett CI/CD kreditkeretek durván 3.000 dollártól indulnak a dedikált CI végponton, és 12.000 dollárig terjednek egy teljes DevOps platformon, és a legtöbb csapat egyszerre kettőt vagy hármat is birtokolhat, mert a pipeline különböző részeit fizetik.
A fontos szám nem a legnagyobb keret, hanem a lefedettség. Egy commit legalább három külön számlát generál: a CI szolgáltató futtatja a feladatokat, a platform tárolja a repót, és a célállomás fogadja az artifactot. A legtöbb alapító pontosan egyet finanszíroz a három közül, majd csodálkozik, miért nem csökkent jelentősen a számla.
Az AI Perks 194 cégnél 7,7 millió dollár értékű hitelt követ nyomon. A fejlesztői eszközprogramokra való jogosultság a fázistól és a finanszírozástól függ, és ezek a részletek minden programoldalon megtalálhatók, nem pedig egy cikkben, mert a feltételek gyakrabban változnak, mint a bejegyzések frissülnek.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Mit vásárolsz valójában egy CI/CD szolgáltatótól
Egy CI/CD szolgáltató bérelt számítási kapacitást és az orchestrációt ad el, amely eldönti, mikor futtassa azt. Építési és tesztelési perceket fizetsz, és azért, hogy valaki más kezelje azokat a gépeket, amelyeken ezek a percek futnak.
Márkanevek nélkül minden tárhelyes CI termék ugyanazt a négy dolgot csinálja: figyeli a repót, tiszta gépet biztosít, futtatja a pipeline-t rajta, és jelenti az eredményt valahová, ahol egy ember vagy egy merge queue reagálhat rá. A szolgáltatók közötti különbség a gépek kiválasztása, a cache viselkedése, a párhuzamosság árazása, és hogy mennyi logika ragad be a szabadalmaztatott YAML-be.
A fizetés mellett szóló érv nem az, hogy a tárhelyes CI percenként jobb, mint egy saját futtató egy spot instancen. Stabil állapotban általában nem. Az érv az, hogy egy futtatóflotta leállása kedden az egész csapat délutánját veszélyezteti, és egy hatfős mérnöki csapatban senki sem akarja kezelni ezt a flottát.
Pontosan ez az a profil, amire a kreditek illenek: valós, ismétlődő, nem felkapott kiadás, amely közel nulláról indul, és a létszámmal és a merge gyakorisággal együtt növekszik.
Mely szolgáltatók kínálnak ingyenes CI/CD krediteket
Négyféle szolgáltató oszt ki hitelt, ami a CI számlát fedezi: dedikált CI platformok, csomagolt fejlesztői platformok, deploy és tárhely platformok, és hyperscaler számítási kapacitás, amit saját futtatókra irányíthatsz.
| Szolgáltató | Mire fizet a kredit | Nyomon követett kreditérték |
|---|---|---|
| CircleCI | Tárhelyes pipeline számítási kapacitás, gépméret szerint percenként számlázva | 3.000 $ |
| GitLab | Teljes DevOps platform: repo, CI percek, szkennelés, ülőhelyek | 12.000 $ |
| GitHub | Fizetett csomagok plusz mért Actions percek, Packages, Codespaces | Körülbelül 5.000 $ |
| Atlassian | Bitbucket Pipelines a Jira és Confluence ülések mellett | 5.000 $ |
| Netlify | Frontend build percek, deploy előnézetek és sávszélesség | 3.600 $ |
| Render | Kezelt deploy célállomások, adatbázisok és háttérfeladatok | Akár 25.000 $ |
| Vercel | Pro csomag plusz platform kredit build-ekhez és előnézetekhez | Stádiumtól függően változik |
| AWS, Google Cloud, Azure | Nyers számítási kapacitás saját futtatókhoz és regisztrációs tárolókhoz | Öt-hat számjegyű |
Két dolog érdemel említést erről a táblázatból. Először is, a legnagyobb számok nem CI számok: a Render és a hyperscalerek az artifact célállomását fizetik, nem pedig az azt előállító pipeline-t. Másodszor, a csomagolt platformkeretek megosztott költségvetések, így a GitLab 12.000 dollárját CI-keretként olvasva túlbecsüli azt, amikor ugyanaz a kredit az ülések költségeivel versenyez. Az egyes programok aktuális feltételei a getaiperks.com oldalon találhatók.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Hogyan alakul a CI/CD költsége nagy léptékben
A CI kiadás a merge-ek szorozva a pipeline időtartamával szorozva a párhuzamossággal. A létszám csak az első tényezőt állítja be, a másik kettő pedig az, ami csendesen felhalmozódik.
Minden pipeline perc kétszer van számlázva. Egyszer a szolgáltató, egyszer a mérnöki várakozási idő által. A második számla nagyobb és sehol sem jelenik meg, ezért a csapatok alulfektetnek a pipeline sebességébe, amíg az fájdalmassá nem válik.
A párhuzamosság sebességet, nem megtakarítást eredményez. Egy 30 perces tesztsorozat 10 konténerre bontása rövid fal-időt és nagyjából ugyanannyi számlázható percet eredményez, plusz konténerenkénti indulási többletköltség. Ez általában jó kompromisszum, de ez egy vásárlás, nem optimalizálás.
A cache a valódi pénz. Egy rövid pipeline-on az függőség telepítés és a kép-pullok gyakran a futási idő nagy részét teszik ki. Ennek javítása az egyetlen változás, amely a legmegbízhatóbban csökkenti a CI számlát anélkül, hogy bárki leminősítést észlelne.
A pull request forgalom dominál, nem a deploys. A pipeline minden push-ra, minden újraindításra és minden branch-re elindul, így egy húsz változást naponta megvalósító csapat sokkal több mint húsz pipeline-t futtat. A deploy-ok száma rossz mutatója a CI kiadásnak.
A gépméret mindent megszoroz. Erőforrás-osztályra való feljebb lépés minden felhasznált feladat percenkénti díját növeli, és az erőforrás-osztályokat egyszer választják ki, és ritkán vizsgálják felül.
A gyakorlati következmény: egy 3.000 dolláros kredit nagyjából egy évnyi fedezet egy kis csapatnak egy mérsékelt kódterületen, és közelebb áll egy negyedhez húsz mérnöknek egy erősen párhuzamosított monorepón. Méretezze a keretet a merge sebessége ellen, nem pedig a létszám ellen.
Mivel illeszkedik össze a CI/CD kredit
A CI kredit a pipeline közepét fedezi, és a közép általában a legolcsóbb rész. Az erős pozíció a CI kredit mellett tárhelyes és megfigyelhetőségi kreditek birtoklása, mert ez három számlát fizet egy helyett.
Kövesd egyetlen commit-et, és számold meg az érintett szolgáltatókat: forráskód kezelés, CI számítási kapacitás, artifact vagy konténer regisztrációs tároló, deploy célállomás, majd monitorozás és hibafigyelés, amint az élő. Öt számla, öt külön program, és nincs érdemi átfedés közöttük.
Ez az érv a széleskörű alkalmazás mellett szól, nem pedig egyetlen nagy keret optimalizálása mellett. Tárhelyes és PaaS kreditek elnyelik a deploy oldalt, a hyperscaler számítási kapacitás kreditek finanszírozhatják a saját futtatókat, ha kinőtted a tárhelyes perceket, és olyan progresszív delivery eszközök, mint a LaunchDarkly, saját startup programokat futtatnak. Az AI Perks programokat kategória szerint csoportosítja, így láthatod, hogy az egyes keretek a pipeline melyik rétegét fizetik valójában.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Milyen sorrendben kell jelentkezni
Jelentkezzen a súrlódás növekvő sorrendjében, nem a dollárérték csökkenő sorrendjében. Vegye a hitelt, amely egy már használt platformhoz kapcsolódik, majd a dedikált CI programot, majd a hyperscaler pályát, amellyel nem szabad korán kezdeni.
Kezdje a már fizetett platformmal. Ha a kódja már GitHub-on, GitLab-on vagy Bitbucket-on él, a csomagolt keret nem igényel migrálást és új szolgáltatói kapcsolatot. Szűrjön a Fejlesztői Eszközök kategóriára a getaiperks.com oldalon, hogy lássa, melyik vonatkozik Önre.
Ezután adja hozzá a dedikált CI programot. Ezek gyorsabban bírálódnak el, mint a hyperscaler pályák, és helyes helye a nagy terhelésű teszt számítási kapacitásnak, amelyet egy csomagolt keret nem tud elnyelni.
Hagyja a hyperscaler krediteket, amíg nincs munkaterhelése. Ezek a keretek időhöz kötöttek, és az időzítő elindítása, mielőtt még lenne pipeline-ja, amire költhetne, a leggyakoribb módja annak, hogy az alapítók elpazarolják a legnagyobb keretet, amit valaha is kapnak.
Jelentkezzen széles körben, nem pedig gondosan. A jóváhagyási kritériumok programonként nagyon eltérnek, és nyolc jelentkezésből három jóváhagyás jobb, mint egyből egy.
Mit értenek félre az alapítók a CI/CD kreditekről
A leggyakoribb hiba, ha a CI-t egy eszközválasztásnak, nem pedig számítási számlának tekintik, majd kiválasztják a legnagylelkűbb ingyenes szinttel rendelkező szolgáltatót, és felfedezik, hogy az ingyenes szintet egy szóló projektre méretezték.
Hitelt kergetni egy migrációba. A CI váltása egy álcázott többhetes projekt: titkok, cache-ek, futtatók, ingadozó tesztek és minden olyan törzsi tudás, amely a régi konfigurációba van kódolva. Egy 3.000 dolláros hitel nem fedezi két mérnök-hét pipeline átírását. A hitelnek csak akkor kellene döntő tényezőnek lennie a már mérlegelt szolgáltatók között, soha ne terelje el Önt egy működő megoldásról.
Az érvényesség figyelmen kívül hagyása. Ezek a keretek időhöz kötöttek, így egy hat hónappal korábban beszedett kredit, mielőtt még lenne meg a merge-mennyiség, hogy elhasználja, többnyire adomány a szolgáltatónak.
Olyan sebesség vásárlása, amit senki sem érez. Egy pipeline hat percről négy percre történő csökkentéséért fizetni nem változtat senki viselkedésén. Negyven percről nyolc percre csökkenteni azt befolyásolja, hogy az emberek milyen gyakran merge-elnek.
A második számla elfelejtése. A CI kredit nem fizeti a környezetet, ahová az artifact kerül. A csapatok rendszeresen finanszírozzák a build-et, majd meglepődnek a hónap múlva érkező tárhelyes számlán.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Gyakran Ismételt Kérdések
Mik azok az ingyenes CI/CD kreditek?
Ezek szolgáltató által kibocsátott egyenlegek, amelyek ellensúlyozzák a CI/CD számlát, általában egy startup programon keresztül, nem pedig egy nyilvános kuponon. A CI-központú programok nyomon követett értékei körülbelül 3.000 és 12.000 dollár között mozognak, és a szolgáltatótól függően a pipeline számítási kapacitásra, ülésekre vagy csomagolt platformhasználatra vonatkoznak.
Melyik CI/CD szolgáltató ad a legtöbb kreditet?
A CI-központú programok között a GitLab a legnagyobb, 12.000 dollárral, bár ez egy platformszintű költségvetés, amelyet az ülések költségeivel osztanak meg, nem pedig egy tiszta CI-keret. Az olyan deploy platformok, mint a Render, nagyobb számokkal rendelkeznek, de más számlát fizetnek. Az egyes programok aktuális feltételei a getaiperks.com oldalon találhatók.
Kombinálhatom a CI/CD krediteket felhő kreditekkel?
Igen, és ez a lényege. A CI kreditek az építést és a tesztelést fizetik, a felhő kreditek pedig azt fizetik, ahol az eredmény fut. Külön számlák, átfedés nélkül, így mindkettő birtoklása lényegesen több infrastruktúra számlát fedez. Az AI Perks 194 cégnél 7,7 millió dollár értékű hitelt követ nyomon.
Mennyibe kerül a CI/CD egy kis startupnak?
Körülbelül öt mérnök alatt egy normál kódterületen a nagylelkű ingyenes szintek gyakran teljesen fedezik azt. A költségek akkor jelennek meg, amikor a tesztsorozatok lelassulnak, a branch-ek megsokszorozódnak és a párhuzamosság nő, ami általában a csapat megduplázódását követő negyedéven belül történik. Ez az inflexiós pont az a pillanat, amikor egy kredit a legértékesebb.
Szükségem van ingyenes szintekre vagy kreditekre, ha saját futtatókat használok?
A saját futtatók a költségeket nem eltávolítják, hanem áthelyezik: a felhőszolgáltatót fizeti a példányokért plusz a karbantartásukhoz szükséges mérnöki időért. A hyperscaler kreditek pontosan ezt a számítási kapacitást finanszírozhatják, ezért a két programtípus kiegészítő, nem pedig alternatíva.
Váltanom kell szolgáltatót a CI/CD kreditek igényléséhez?
Nem, és általában nem is kellene. A legtöbb csapat már használ egy platformot, amely saját startup programot futtat, így az első keret nem igényel semmilyen migrálást. Ellenőrizze, hogy melyik meglévő szolgáltatójának van programja, mielőtt a váltást fontolgatná a getaiperks.com oldalon.
Feliratkozás a getaiperks.com oldalon →
Szállítsd a pipeline-t. Hagy magad másoknak fizetni a percekkel.