AI Perks-ը տրամադրում է մուտք դեպի բացառիկ զեղdelays, կdelays delay և deal AI գործիqualifications, ամdelays delays delay API- delays dles, delay startap-delays delay ders delay delays delete.

Որքա՞ն արժեն անվճար CI/CD կրեդիտները
Հետևված CI/CD կրեդիտային նվիրատվությունները տատանվում են մոտ 3,000 դոլարից՝ նվիրված CI-ի համար, մինչև 12,000 դոլար՝ լիարժեք DevOps պլատֆորմի համար, և թիմերը կարող են միաժամանակ ունենալ երկու կամ երեք, քանի որ դրանք վճարում են նույն pipelines-ի տարբեր մասերի համար:
Կարևորը ոչ թե ամենամեծ նվիրատվությունն է, այլ ծածկույթը։ Մեկ commit-ը ստեղծում է առնվազն երեք առանձին հաշիվ. CI մատակարարը, որը կատարում է ձեր աշխատանքները, պլատֆորմը, որը տեղավորում է repository-ն, և deployment target-ը, որն ստանում է artifact-ը։ Հիմնադիրների մեծ մասը վճարում է երեքից միայն մեկի համար, այնուհետև զարմանում, թե ինչու հաշիվը գրեթե չի փոխվել։
AI Perks հետևում է 194 ընկերությունների 7.7 միլիոն դոլարի կրեդիտներին։ Մշակողների գործիքների ծրագրերին մասնակցելու իրավունքը կախված է փուլից և ֆինանսավորումից, և այդ մանրուքները գտնվում են յուրաքանչյուր ծրագրի էջում, այլ ոչ թե հոդվածում, քանի որ պայմանները փոփոխվում են ավելի հաճախ, քան հրապարակումները թարմացվում են։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Lovable Up to $150
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Ինչ եք իրականում գնում CI/CD մատակարարից
CI/CD մատակարարը վաճառում է վարձված հաշվողական ռեսուրսներ, գումարած օրկեստրացիա, որը որոշում է, թե երբ դրանք գործարկել։ Դուք վճարում եք build և test րոպեների համար, և մեկ ուրիշի համար, որը պատասխանատու է այն մեքենաների համար, որոնց վրա այդ րոպեները գործում են։
Հեռացրեք ապրանքանիշը, և յուրաքանչյուր հոստինգով CI ապրանք կատարում է նույն չորս գործողությունները. հետևել repository-ին, տրամադրել մաքուր մեքենա, դրա վրա գործարկել ձեր pipeline-ը և հաշվետվություն ներկայացնել արդյունքը ինչ-որ տեղ, որտեղ մարդ կամ merge queue կգործի։ Մատակարարների միջև տարբերությունը մեքենայի ընտրությունն է, cache-ի վարքագիծը, թե ինչպես է հաշվարկվում զուգահեռականությունը, և որքան է ձեր տրամաբանությունը գտնվում սեփականատիրական YAML-ում։
Վճարելու դեպքում խնդիրը ոչ թե այն է, որ հոստինգով CI-ն րոպեական հաշվով ավելի լավ է, քան ինքնահոստինգով runner-ը spot instance-ում։ Ստաբիլ վիճակում այն սովորաբար չէ։ Խնդիրն այն է, որ runner fleet-ի ընկնելը երեքշաբթի օրը թիմին կարող է արժենալ իր ամբողջ կեսօրը, և վեց հոգանոց ինժեներական թիմում ոչ ոք չպետք է լինի այն մարդը, ով պատասխանատու է այդ fleet-ի համար։
Սա հենց այն պրոֆիլն է, որին համապատասխանում են կրեդիտները. իրական, կրկնվող, ոչ փառահեղ ծախս, որը սկսվում է գրեթե զրոյից և աճում է աշխատակիցների քանակի և merge frequency-ի հետ միասին։
Որ մատակարարներն են առաջարկում անվճար CI/CD կրեդիտներ
Չորս տեսակի մատակարարներ են տալիս կրեդիտներ, որոնք վճարում են CI-ի հաշիվը. նվիրված CI պլատֆորմներ, փաթեթավորված մշակողների պլատֆորմներ, deployment և hosting պլատֆորմներ, և hyperscaler compute, որը դուք կարող եք ուղղել ինքնահոստինգով runner-ներին։
| Մատակարար | Ինչի համար է վճարվում կրեդիտը | Հետևված կրեդիտի արժեք |
|---|---|---|
| CircleCI | Hosted pipeline compute, վճարվում է ըստ րոպեի՝ ըստ մեքենայի չափի | $3,000 |
| GitLab | Full DevOps platform: repo, CI minutes, scanning, seats | $12,000 |
| GitHub | Paid plans plus metered Actions minutes, Packages, Codespaces | About $5,000 |
| Atlassian | Bitbucket Pipelines alongside Jira and Confluence seats | $5,000 |
| Netlify | Frontend build minutes, deploy previews and bandwidth | $3,600 |
| Render | Managed deploy targets, databases and background workers | Up to $25,000 |
| Vercel | Pro plan plus platform credit for builds and previews | Varies by stage |
| AWS, Google Cloud, Azure | Raw compute for self-hosted runners and registries | Five to six figures |
Այդ աղյուսակից երկու բան արժե նշել։ Առաջինը, ամենամեծ թվերը CI թվեր չեն. Render-ը և hyperscaler-ները վճարում են artifact-ի վայրի համար, ոչ թե դրա արտադրող pipeline-ի։ Երկրորդը, փաթեթավորված պլատֆորմների նվիրատվությունները համօգտագործված բյուջեներ են, ուստի GitLab-ի $12,000-ը որպես CI նպատակաուղղում գերագնահատված է, երբ նույն կրեդիտը մրցում է seat-ի արժեքի հետ։ Յուրաքանչյուրի համար ընթացիկ պայմանները գտնվում են getaiperks.com կայքում։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Lovable Up to $150
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Ինչպես է CI/CD ծախսը վարվում մասշտաբով
CI ծախսը հավասար է merges-ի՝ բազմապատկած pipeline duration-ի՝ բազմապատկած parallelism-ի։ Headcount-ը սահմանում է միայն առաջին պայմանը, իսկ մյուս երկուսը այն են, որոնք հանգիստ կերպով կուտակվում են։
Յուրաքանչյուր pipeline րոպե վճարվում է երկու անգամ։ Մեկ անգամ՝ մատակարարի կողմից, մեկ անգամ՝ ինժեների սպասման ժամանակ։ Երկրորդ հաշիվը ավելի մեծ է և երբեք չի հայտնվում ոչ մի տեղ, ուստի թիմերը քիչ են ներդնում pipeline-ի արագության մեջ, մինչև որ դա ցավոտ չի դառնում։
Parallelism-ը արագություն է գնում, ոչ թե խնայողություն։ 30 րոպեանոց suite-ը 10 կոնտեյների բաժանելը ձեզ տալիս է կարճ պատի ժամանակ և մոտավորապես նույն վճարվող րոպեները, գումարած per-container startup overhead-ը վերևում։ Սա սովորաբար ճիշտ փոխանակումն է, բայց դա գնում է, ոչ թե օպտիմալացում։
Caching-ն է, որտեղ իրական փողն է։ Կարճ pipeline-ում, dependency installation-ը և image pull-երը հաճախ կազմում են runtime-ի մեծ մասը։ Դա շտկելը միակ փոփոխությունն է, որն ամենից հուսալի կերպով կրճատում է CI հաշիվը՝ առանց որևէ մեկի՝ իջեցում նկատելու։
Pull request traffic-ը գերիշխում է, ոչ թե deploys-ը։ Pipelines-ները ակտիվանում են յուրաքանչյուր push-ի, յուրաքանչյուր rerun-ի և յուրաքանչյուր branch-ի վրա, ուստի օրական քսան փոփոխություն merge անող թիմը կատարում է քսանից շատ ավելի pipeline-ներ։ Deploy count-ը CI ծախսի վատ proxy է։
Machine size-ը ամեն ինչ բազմապատկում է։ ռեսուրսների դասը բարձրացնելը բարձրացնում է րոպեական սակագինը յուրաքանչյուր job-ի համար, որն օգտագործում է այն, իսկ ռեսուրսների դասերը ընտրվում են մեկ անգամ և հազվադեպ են վերանայվում։
Գործնական հետևանքը. 3,000 դոլարի կրեդիտը մոտավորապես մեկ տարվա ծածկույթ է փոքր թիմի համար՝ համեստ codebase-ով, և մոտ մեկ քառորդ՝ քսան ինժեների համար՝ բարձր զուգահեռականությամբ monorepo-ում։ Չափեք նվիրատվությունը ձեր merge rate-ի, ոչ թե ձեր headcount-ի համաձայն։
CI/CD կրեդիտները ինչի հետ են զուգակցվում
CI կրեդիտը ծածկում է pipeline-ի միջին մասը, իսկ միջին մասը սովորաբար ամենաէժան մասն է։ Ուժեղ դիրքը CI կրեդիտը պահելն է hosting credit-ի և observability credit-ի կողքին, քանի որ դա վճարում է երեք հաշիվ մեկի փոխարեն։
Հետևեք մեկ commit-ին և հաշվեք մատակարարները, որոնց դիպչում է. source control, CI compute, artifact կամ container registry, deploy target, այնուհետև monitoring և error tracking, երբ այն կենդանի է։ Հինգ հաշիվ, հինգ առանձին ծրագրեր, և դրանց միջև ոչ մի էական ակնհայտ զուգորդություն չկա։
Սա է մի քանի հայտ ներկայացնելու փաստարկը, այլ ոչ թե մեկ մեծ նվիրատվության օպտիմալացումը։ Hosting և PaaS կրեդիտները կլանում են deploy կողմը, hyperscaler compute կրեդիտները կարող են ֆինանսավորել ինքնահոստինգով runner-ներ, եթե դուք դուրս եք գալիս hosted րոպեներից, իսկ progressive delivery գործիքները, ինչպիսին է LaunchDarkly-ը, ունեն իրենց startup ծրագրերը։ AI Perks ծրագրերը խմբավորում է ըստ կատեգորիաների, որպեսզի դուք տեսնեք, թե pipeline-ի որ շերտը յուրաքանչյուր նվիրատվություն իրականում վճարում է։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Lovable Up to $150
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Ինչ հերթականությամբ դիմել
Դիմեք impedance-ի աճող կարգով, ոչ թե դոլարի արժեքի նվազող կարգով։ Վերցրեք կրեդիտը, որը կցված է ձեր արդեն օգտագործած պլատֆորմին, այնուհետև նվիրված CI ծրագիրը, այնուհետև hyperscaler ուղին, որը դուք չպետք է վաղ սկսեք։
Սկսեք այն պլատֆորմից, որը դուք արդեն վճարում եք: Եթե ձեր կոդն արդեն գտնվում է GitHub-ում, GitLab-ում կամ Bitbucket-ում, փաթեթավորված նվիրատվությունը չի պահանջում միգրացիա կամ նոր մատակարարի հետ հարաբերություններ։ Ֆիլտրեք ըստ Developer Tools կատեգորիայի getaiperks.com կայքում, որպեսզի տեսնեք, թե որոնք են վերաբերում ձեզ։
Հաջորդը ավելացրեք նվիրված CI ծրագիրը։ Սրանք ավելի արագ են վերանայվում, քան hyperscaler ուղիները, և ճիշտ տեղն են ծանր թեստային compute-ի համար, որը փաթեթավորված նպատակաուղղում չի կլանի։
Hyperscaler կրեդիտները թողեք, մինչև որ ունենաք workload։ Այդ նվիրատվությունները ժամանակային սահմանափակում ունեն, և ժամացույցը սկսելը, նախքան pipeline-ները, որոնց դեմ պետք է ծախսեք, ունենալը, ամենատարածված ձևն է, որով հիմնադիրները վատնում են իրենց երբևէ ստացած ամենամեծ նվիրատվությունը։
Դիմեք լայնորեն, ոչ թե ուշադիր։ Հաստատման չափանիշները շատ տարբերվում են ծրագրերի միջև, և ութ դիմումից երեք հաստատում ավելի լավ է, քան մեկից մեկ։
Ինչ են սխալ անում հիմնադիրները CI/CD կրեդիտների վերաբերյալ
Ամենատարածված սխալը CI-ն համարելը գործիքի ընտրություն, այլ ոչ թե compute հաշիվ, այնուհետև ընտրել այն մատակարարը, որն ունի ամենաառատաձեռն անվճար tier-ը և պարզել, որ անվճար tier-ը չափվել է միայնակ նախագծի համար։
Միգրացիա դեպի կրեդիտ։ CI-ի տեղափոխումը թաքնված բազմաշաբաթյա նախագիծ է. secrets, caches, runners, flaky tests, և յուրաքանչյուր ցեղային գիտելիք, որը կոդավորված է հին կոնֆիգուրացիայում։ 3,000 դոլարի կրեդիտը չի ծածկում pipeline-ի վերաշարադրման երկու ինժեներական շաբաթը։ Կրեդիտը պետք է կապ կտրի այն մատակարարների միջև, որոնց դուք արդեն կշռում էիք, երբեք չպետք է ձեզ հանեք աշխատողից։
Արտահոսքի անտեսում։ Այս նվիրատվությունները ժամանակային սահմանափակում ունեն, ուստի կրեդիտը, որը հավաքվել է վեց ամիս առաջ, նախքան դուք կունենաք merge volume-ը, որպեսզի այն սպառվի, հիմնականում նվիրատվություն է մատակարարին։
Արագություն գնել, որը ոչ ոք չի զգում։ Ծանր parallelism-ի համար վճարելը, որպեսզի pipeline-ը վեց րոպեից դառնա չորս, ոչ մեկի վարքագիծը չի փոխում։ Դա քառասուն րոպեից դարձնելը ութի, փոխում է, թե որքան հաճախ են մարդիկ merge անում։
Երկրորդ հաշիվը մոռանալը։ CI կրեդիտը չի վճարում այն environment-ի համար, որտեղ artifact-ը deployment է արվում։ Թիմերը մշտապես ֆինանսավորում են build-ը, այնուհետև ամիսներ անց զարմանում են hosting հաշվի վրա։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Lovable Up to $150
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Հաճախ տրվող հարցեր
Ինչ են անվճար CI/CD կրեդիտները։
Դրանք մատակարարի կողմից տրված մնացորդներ են, որոնք փոխհատուցում են ձեր CI/CD հաշիվը, սովորաբար տրվում են startup ծրագրի միջոցով, այլ ոչ թե հանրային կուպոնի։ CI-ի վրա կենտրոնացած ծրագրերի համար հետևվող արժեքները տատանվում են մոտ 3,000-ից մինչև 12,000 դոլար, կիրառվում են pipeline compute-ի, seats-ի կամ փաթեթավորված պլատֆորմի օգտագործման դեմ՝ կախված մատակարարից։
Որ CI/CD մատակարարն է տալիս ամենաշատ կրեդիտները։
CI-ի վրա կենտրոնացած ծրագրերի մեջ, GitLab-ի ծրագիրը ամենամեծն է, որը հետևվում է $12,000, չնայած դա պլատֆորմի ընդհանուր բյուջե է, որը համօգտագործվում է seat-ի ծախսերի հետ, այլ ոչ թե մաքուր CI նպատակաուղղում։ Deployment պլատֆորմները, ինչպիսին է Render-ը, ունեն ավելի մեծ թվեր, բայց վճարում են ավելի տարբեր հաշիվ։ Յուրաքանչյուր ծրագրի համար ընթացիկ պայմանները listed են getaiperks.com կայքում։
Կարո՞ղ եմ համատեղել CI/CD կրեդիտները cloud կրեդիտների հետ։
Այո, և դա է նպատակը։ CI կրեդիտները վճարում են build-ի և test-ի համար, cloud կրեդիտները վճարում են այն տեղի համար, որտեղ արդյունքը գործում է։ Դրանք առանձին հաշիվներ են, առանց զուգորդության, ուստի երկուսն էլ ունենալը ծածկում է ձեր ենթակառուցվածքի հաշվի էապես ավելի մեծ մասը։ AI Perks հետևում է 194 ընկերությունների 7.7 միլիոն դոլարի կրեդիտներին։
Որքա՞ն է CI/CD-ն արժենում փոքր startup-ի համար։
Մոտ հինգ ինժեներից ցածր՝ սովորական codebase-ի վրա, առատաձեռն անվճար tiers-ը հաճախ ամբողջությամբ ծածկում են դա։ Արժեքը հայտնվում է, երբ test suites-ը դառնում են դանդաղ, branches-ը բազմապատկվում են, և parallelism-ը աճում է, ինչը հակված է լինել թիմի կրկնապատկվելուց մեկ քառորդի ընթացքում։ Այդ inflection-ն այն պահն է, երբ կրեդիտը ամենաշատն է արժենում։
Անհրաժեշտ են արդյոք անվճար tiers կամ կրեդիտներ, եթե ես ինքնահոստինգով runner-ներ եմ օգտագործում։
Ինքնահոստինգով runner-ները ծախսը տեղափոխում են, այլ ոչ թե հեռացնում. դուք վճարում եք cloud մատակարարին instances-ի համար, գումարած ինժեներական ժամանակը դրանք առողջ պահելու համար։ Hyperscaler կրեդիտները կարող են ճիշտ այդ compute-ը ֆինանսավորել, ուստի երկու ծրագրի տեսակները լրացնում են միմյանց, այլ ոչ թե այլընտրանք են։
Ստիպված եմ փոխել մատակարարին, որպեսզի պահանջեմ CI/CD կրեդիտներ։
Ոչ, և դուք սովորաբար չպետք է։ Թիմերի մեծ մասն արդեն օգտագործում է պլատֆորմ, որն ունի իր սեփական startup ծրագիրը, ուստի առաջին նվիրատվությունը ընդհանրապես չի պահանջում միգրացիա։ Ստուգեք, թե ձեր որ առկա մատակարարներն ունեն ծրագիր, նախքան տեղափոխվելը getaiperks.com կայքում։
Բաժանորդագրվեք getaiperks.com կայքում →
Առաքեք pipeline-ը։ Թող ուրիշները վճարեն րոպեների համար: