LLM API Գները 2026թ․. OpenAI ընդդեմ Claude-ի ընդդեմ Meta-ի՝ համեմատություն

Ստուգված միլիոնավոր թոքենների գները OpenAI, Anthropic և Meta-ի բոլոր ընթացիկ մոդելների համար 2026 թվականի սեպտեմբերին, գումարած յուրաքանչյուր մակարդակի ամսական արժեքը։

LLM API PricingOpenAI APIClaude APIMeta MuseFree AI CreditsAI Perks
Andrew
Andrew
AI Perks Team
11,982•

Quick Answer

OpenAI-ում և Anthropic-ում ներկայիս առաջատար մոդելները արժեն 10 դոլար մեկ միլիոն մուտքային տոկենների համար և 50 դոլար մեկ միլիոն ելքային տոկենների համար։ Միջին մակարդակի մոդելները արժեն 2-5 դոլար մուտքային, իսկ ամենաէժան ընթացիկ մակարդակը՝ 0.20 դոլար մուտքային։ Անվճար կրեդիտները ծածկում են այդ հաշվի մեծ մասը, 194 ընկերությունների մոտ getaiperks.com-ում գրանցված է 7.7 միլիոն դոլար։

AI Perks

AI Perks-ը տրամադրում է մուտք դեպի բացառիկ զեղdelays, կdelays delay և deal AI գործիqualifications, ամdelays delays delay API- delays dles, delay startap-delays delay ders delay delays delete.

AI Perks Cards

Ո՞րքան արժեն LLM API-ները 2026 թվականի սեպտեմբերին։

OpenAI-ի և Anthropic-ի առաջատար մակարդակները կազմում են 10 դոլար մեկ միլիոն մուտքային տոկենների համար և 50 դոլար մեկ միլիոն ելքային տոկենների համար։ OpenAI-ի ամենաէժան ընթացիկ մակարդակը կազմում է 0,20 դոլար մուտքային, ինչը 50x տարբերություն է մեկ մատակարարի սեփական գնացուցակում։

Ստորև բերված բոլոր գները ստուգվել են 2026 թվականի սեպտեմբերի 16-ին մատակարարների սեփական փաստաթղթերի համաձայն։ Բոլոր թվերը ներկայացված են ԱՄՆ դոլարով մեկ միլիոն տոկենի համար, մուտքայինը՝ առաջինը, ելքայինը՝ երկրորդը։

ՄոդելՄուտքայինԵլքային1 մլն մուտքային + 1 մլն ելքային
gpt-6-astra (OpenAI)$10.00$50.00$60.00
Claude Fable 5.1$10.00$50.00$60.00
Claude Mythos 5.1$10.00$50.00$60.00
gpt-5.5$5.00$30.00$35.00
Claude Opus 5$5.00$25.00$30.00
gpt-5.6-sol$4.00$20.00$24.00
gpt-5.4$2.50$15.00$17.50
gpt-5.6-terra$2.00$12.00$14.00
Claude Sonnet 5$2.00$10.00$12.00
Meta Muse Spark 1.3$1.25$4.25$5.50
Claude Haiku 4.5$1.00$5.00$6.00
gpt-5.4-mini$0.75$4.50$5.25
gpt-5.4-nano$0.20$1.25$1.45
gpt-5.6-luna$0.20$1.20$1.40
Meta Muse Spark Contributor$0.10$0.20$0.30

Աջ սյունակը ստացվում է հաշվարկների արդյունքում. մեկ միլիոն տոկենի մուտքային և ելքային գումարը։

Google Gemini-ն բացակայում է դիտավորյալ. նրա գները այստեղ չեն ստուգվել, իսկ ենթադրությունը ավելի վատ է, քան բացակայությունը։ Նույնը վերաբերում է xAI-ին, որը ներկայացված է ստորև։ AI Perks -ը մոնիտորինգ է կատարում 7.7 միլիոն դոլարի վարկերի 194 ընկերությունների համար այս հաշիվների դիմաց։


Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար

Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:

OpenAI API-ի գները և դեկտեմբերի 10-ի անջատումը

OpenAI-ի ընթացիկ գծի գները տատանվում են gpt-6-astra-ի 10$/50$ մակարդակից մինչև gpt-5.6-luna-ի 0.20$/1.20$ մակարդակը։ gpt-5 սերունդը API-ի անջատման ամսաթիվ ունի 2026 թվականի դեկտեմբերի 10-ը, ուստի դրանում ոչինչ նոր պետք է չստեղծվի։

gpt-6-astra-ն հասանելի դարձավ 2026 թվականի սեպտեմբերի առաջին շաբաթում որպես ընթացիկ առաջատար մոդել։ 200,000 տոկենից բարձր կոնտեքստային պատուհանի համար այն լիցքավորվում է 20.00$/75.00$, կրկնապատկելով մուտքային գինը և ավելացնելով ելքայինը կեսով։ Սա միակ ստուգված կոնտեքստային պատուհանի չափի մասին տեղեկատվությունն է։

Sol, Terra և Luna անունները 2026 թվականի հուլիսին փոխարինեցին ավելի հին Instant, Thinking, mini և nano համակարգերը։

Հնացած մոդելՄուտքայինԵլքայինՎիճակ
gpt-5$1.25$10.00API անջատում 2026 թվականի դեկտեմբերի 10-ին
gpt-5-mini$0.25$2.00API անջատում 2026 թվականի դեկտեմբերի 10-ին
gpt-5-nano$0.05$0.40API անջատում 2026 թվականի դեկտեմբերի 10-ին

OpenAI-ի ներկայիս մոդելներից ոչ մեկը չունի gpt-5-nano-ի նման գին։ 0,05$/0,40$ գնով այն ամենաէժանն էր, որ OpenAI-ը վաճառում էր, իսկ ամենաէժան ընթացիկ փոխարինողը՝ gpt-5.6-luna-ն, 4 անգամ ավելի թանկ է մուտքային գնով և 3 անգամ ավելի թանկ ելքային գնով։ Այս գնացուցակներից ելնելով՝ nano-ից հեռացող թիմերը պետք է պատրաստվեն 3-ից 4 անգամ ավելացման, կախված իրենց մուտքային և ելքային հարաբերակցությունից, այլ ոչ թե ուղղակի փոխարինման։


Anthropic API-ի գները և Sonnet 5-ի չեղարկված բարձրացումը

Claude Sonnet 5-ը մնում է 2$/10$ մեկ միլիոն տոկենի համար։ Anthropic-ը նախատեսել էր բարձրացնել գները մինչև 3$/15$ 2026 թվականի սեպտեմբերի 1-ին, այնուհետև չեղարկել այն, ինչը եռամսյակի ամենաազդեցիկ գնային փոփոխությունն է և ամենաքիչը լուսաբանվածը։

Ուղիղ մեջբերում Anthropic-ի գնացուցակից. «Նախատեսված 3$/15$ մեկ միլիոն մուտքային/ելքային տոկենի համար գների բարձրացումը 2026 թվականի սեպտեմբերի 1-ին չի իրականացվի»։

2$/10$ գինը հայտարարվել էր որպես ներածական մինչև 2026 թվականի օգոստոսի 31-ը։ Այժմ այն պարզապես ստանդարտ գինն է։

Claude մոդելՄուտքայինԵլքայինԾանոթագրություն
Claude Fable 5.1$10.00$50.00Վերին մակարդակ, Mythos-դաս, սեպտեմբեր 2026
Claude Mythos 5.1$10.00$50.00Սահմանափակ հասանելիություն
Claude Opus 5$5.00$25.00Թողարկվել է 2026 թվականի հուլիսի 24-ին
Claude Sonnet 5$2.00$10.00Նախատեսված բարձրացումը չեղարկվել է
Claude Haiku 4.5$1.00$5.00Claude-ի ամենաէժան մակարդակը

Այս աղյուսակից երևում են երկու բան. Opus 5-ը թողարկվեց ճիշտ Opus 4.8-ի նույն գնով, այնպես որ սերնդի բարելավումը ոչինչ չարժեց։ Եվ Claude-ի յուրաքանչյուր ընթացիկ մոդել ունի ելքային բազմապատիկ ճիշտ 5x մուտքայինի հարաբերակցությամբ, Haiku-ից մինչև Fable։ OpenAI-ը միասեռական չէ. gpt-6-astra-ն և gpt-5.6-sol-ը նույնպես 5x են, բայց 5.x գծի մնացած մոդելները 6x-ից մինչև 6.25x են։ Ելքային ծանրաբեռնված աշխատանքում այս հարաբերակցությունը ավելի շատ է ազդում հաշվի վրա, քան մուտքային գինը։ AI Perks -ը մոնիտորինգ է կատարում երկու մատակարարների վարկերի համար։


Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար

Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:

Meta Muse և xAI. Ի՞նչ է հրապարակված և ի՞նչը՝ ոչ

Meta Muse Spark-ը 1.25$/4.25$ է տարբերակներ 1.1, 1.2 և 1.3-ի համար։ Contributor մակարդակը այն իջեցնում է մինչև 0.10$/0.20$, փոխարենը Meta-ն մարզվում է ձեր հուշումների և լրացումների վրա։ Muse Image-ը 0.01$ է մեկ պատկերի համար։

Muse Spark-ի ելքային բազմապատիկը 3.4x է, ամենացածրը այս էջում ցանկացած լրիվ գնով մոդելի համար, իսկ Contributor մակարդակը նույնիսկ ցածր է՝ 2x։ Հաշվարկների համաձայն, այս 3.4x-ը ստեղծում է հստակ անցում Claude Haiku 4.5-ի դիմաց. Muse-ն ավելի էժան է, երբ ելքայինը գերազանցում է մուտքային ծավալի մոտ մեկ երրորդը, իսկ Haiku-ն ավելի էժան է դրանից ցածր։

Այդ Contributor մակարդակը ամենաէժան ստուգված գինն է այստեղ։ Փոխանակումը ձեր տվյալներն են, ուստի այն հարմար է նախատիպերի համար, ոչ թե գաղտնիության մասին պայմանագիր ունեցող որևէ բանի համար։

Meta-ն չունի Muse-ի համար ստարտափ վարկային ծրագիր։ Ցուցակային գինը ձեր գինն է, ինչը անսովոր է այս շուկայում։

Այս էջը չի տպագրում xAI տոկենների գին։ Հրապարակված աղբյուրները խիստ հակասում են Grok-ի գների վերաբերյալ, գները տարբերվում են մոդելով, և միակ հուսալի թվերն այսօր xAI կոնսոլում են։


Ի՞նչ արժեն իրական օգտագործման մեկ ամսվա համար

Ամսական 50 միլիոն մուտքային և 10 միլիոն ելքային տոկենների աշխատանքային բեռի համար ստուգված գները տալիս են 7-ից մինչև 1000 դոլար հաշիվներ։ Սա 143x տարբերություն է նույն աշխատանքի համար։

Գնահատումներ վերը նշված ցուցակային գներից, մեկ ֆիքսված ծավալով, առանց քեշավորման կամ խմբային զեղչերի։

ՄոդելԳնահատված ամսական արժեք
gpt-6-astra$1,000.00
Claude Fable 5.1$1,000.00
gpt-5.5$550.00
Claude Opus 5$500.00
gpt-5.6-sol$400.00
gpt-5.4$275.00
gpt-5.6-terra$220.00
Claude Sonnet 5$200.00
Meta Muse Spark 1.3$105.00
Claude Haiku 4.5$100.00
gpt-5.4-mini$82.50
gpt-5.4-nano$22.50
gpt-5.6-luna$22.00
Meta Muse Spark Contributor$7.00

Չեղարկված Sonnet 5 բարձրացումը այս ճշգրիտ աշխատանքային բեռի համար կազմում է 100 դոլար ամսական. 3$/15$ գներով հաշիվը կկազմեր 300$՝ 200$-ի փոխարեն։ Սա մոտ 33% խնայողություն է, մոտ 1200$ տարեկան, որը պայմանավորված է այն որոշմամբ, որը շատ թիմեր երբեք չեն նկատել։

Դեկտեմբերյան անջատումը հակառակ ուղղությամբ է ազդում. նույն աշխատանքային բեռը gpt-5-nano-ի վրա արժենում է մոտ 6.50$, իսկ gpt-5.6-luna-ի վրա՝ մոտ 22.00$, այսպիսով OpenAI-ի տան ամենաէժան տեղը ձմռանը թանկանում է։ getaiperks.com -ի վարկերը հեջավորում են այդ ռիսկը։


Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար

Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:

Ի՞նչ մակարդակ պետք է իրականում ընտրեք։

Ընտրեք ամենաէժան մակարդակը, որը կանցնի ձեր սեփական գնահատականը։ Այս էջը չի ներկայացնում որևէ հնարավորությունների պահանջ. հնարավորությունը չի եղել այս ստուգման մաս, և գնային էջը, որը մոդելները դասակարգում է այն թեստերով, որոնք չի անցկացրել, ենթադրում է։

Միայն գինը ձեզ ասում է.

Ելքային ծանրաբեռնված աշխատանք, ինչպես գործակալները, որոնք շատ են գրում. ելքային բազմապատիկը գերակշռում է։ Claude-ը հարթ 5x է, OpenAI-ը՝ 5x-ից մինչև 6.25x, Muse Spark-ը՝ 3.4x։

Մուտքային ծանրաբեռնված աշխատանք, ինչպես երկար փաստաթղթերի վրա որոնումը. մուտքային գինը գերակշռում է, և OpenAI-ի 200,000 տոկենի շեմը հատելը gpt-6-astra-ն 10$-ից դարձնում է 20$ մուտքայինի համար։

Բարձր ծավալ, ցածր բարդություն, ինչպես դասակարգումը կամ երթուղին. ամենացածր մակարդակները ձեզ դնում են ամսական 22$ վրա՝ 1000$-ի փոխարեն, 45x տարբերություն նույն աշխատանքի համար։

Ամեն ինչ, որը թողարկվում է դեկտեմբերից հետո. մի կառուցեք gpt-5, gpt-5-mini կամ gpt-5-nano-ի վրա։ API-ն անջատվում է 2026 թվականի դեկտեմբերի 10-ին։


Ինչպես են անվճար վարկերը փոխում մաթեմատիկան

Վերոնշյալ ծավալով Claude Sonnet 5 օգտագործող թիմը ծախսում է տարեկան 2400$: Վարկերը սովորաբար ծածկում են դրա բազմապատիկը, ինչը $200 մակարդակի և $500 մակարդակի ընտրությունը շատ ավելի քիչ հրատապ է դարձնում:

AI Perks -ը մոնիտորինգ է կատարում 7.7 միլիոն դոլարի վարկերի 194 ընկերությունների համար, միջինը մոտ 39,700$ մեկ ընկերության համար, թեև բաշխումը հակված է դեպի մի քանի խոշոր դրամաշնորհներ։

Վերը նշված գնահատումների համեմատ, 10,000$ վարկերը կազմում են մոտ 50 ամիս այդ Sonnet 5 աշխատանքային բեռի համար, կամ 10 ամիս՝ gpt-6-astra-ի համար։ Նախ՝ ապահովեք վարկեր, այնուհետև ընտրեք մակարդակ՝ հնարավորությունների, այլ ոչ թե հաշվի հիման վրա։

Չափեք հաշիվը վերը նշված աղյուսակների համեմատ, այնուհետև ստուգեք, թե որ մատակարարներից ունի կենդանի առաջարկ։


Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար

Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:

Հաճախակի տրվող հարցեր

Որքան արժեն OpenAI API-ները 2026 թվականին։

OpenAI-ի ընթացիկ առաջատար մոդելը՝ gpt-6-astra-ն, արժենում է 10$ մեկ միլիոն մուտքային տոկենի համար և 50$ մեկ միլիոն ելքային տոկենի համար, բարձրանալով 20$ և 75$ 200,000 տոկենից բարձր կոնտեքստում։ Ամենաէժան ընթացիկ մակարդակը՝ gpt-5.6-luna-ն, կազմում է 0,20$ և 1,20$։ Վարկերը, որոնք փոխհատուցում են այդ հաշիվները, մոնիտորինգի են ենթարկվում getaiperks.com -ում։

Ավելի էժան է Claude-ը, քան GPT-ն։

Երկու գծերի վերին և միջին մասերում գները մոտ են։ Առաջատարները ճիշտ համընկնում են 10$ և 50$ գներով։ Claude Sonnet 5-ը 2$ և 10$ գներով ելքայինի վրա ավելի էժան է, քան gpt-5.6-terra-ն 2$ և 12$ գներով։ Ներքևում OpenAI-ը ավելի էժան է, gpt-5.6-luna-ն 0.20$ գնով, Claude Haiku 4.5-ի 1.00$ դիմաց։

Արդյո՞ք Anthropic-ը բարձրացրեց Claude Sonnet 5-ի գները։

Ոչ։ Anthropic-ը նախատեսել էր 3$ և 15$ մեկ միլիոն մուտքային և ելքային տոկենի համար բարձրացնել 2026 թվականի սեպտեմբերի 1-ին, այնուհետև չեղարկել այն։ Sonnet 5-ը մնում է 2$ և 10$ գներով, որը սկզբնապես հայտարարվել էր որպես ներածական գին, իսկ այժմ հանդիսանում է ստանդարտ գին։

Ո՞րն է ամենաէժան LLM API-ը։

Այստեղ ստուգված գների մեջ, Meta-ի Muse Spark Contributor մակարդակը՝ 0,10$ և 0,20$ մեկ միլիոն տոկենի համար, ամենաէժանն է, բայց Meta-ն մարզվում է ձեր հուշումների և լրացումների վրա։ Ամենաէժան մակարդակը առանց այդ փոխանակման՝ gpt-5.6-luna-ն է 0,20$ և 1,20$ գներով։ getaiperks.com -ի անվճար վարկերը ավելի լավ են, քան երկուսն էլ։

Որքան արժեն xAI Grok API-ները։

xAI-ի գները տարբերվում են մոդելով, և երրորդ կողմի հրապարակված թվերը խիստ հակասում են միմյանց։ Այստեղ տոկենի գինը չի տպագրվում, քանի որ ոչ մեկը չի կարողացել ստուգել xAI-ի սեփական փաստաթղթերի համաձայն։ Ստուգեք xAI կոնսոլը ընթացիկ գների համար, այլ ոչ թե վստահեք երկրորդական աղյուսակին։

Ինչպես ստանալ անվճար OpenAI և Anthropic API վարկեր։

Երկու մատակարարները և մի քանի ամպային գործընկերներ ունեն վարկային ծրագրեր, և գումարները տարբերվում են ըստ ընկերության պրոֆիլի և փուլի։ AI Perks-ը մոնիտորինգ է կատարում 7.7 միլիոն դոլարի վարկերի 194 ընկերությունների համար մեկ վայրում, ներառյալ, թե որ մատակարարներն այժմ ունեն կենդանի առաջարկներ և որքան է նրանցից յուրաքանչյուրը։ Սկսեք getaiperks.com -ից։


Բաժանորդագրվեք getaiperks.com →

Իմացեք գինը։ Այնուհետև թողեք, որ մեկ ուրիշը վճարի այն։

AI Perks

AI Perks-ը տրամադրում է մուտք դեպի բացառիկ զեղdelays, կdelays delay և deal AI գործիqualifications, ամdelays delays delay API- delays dles, delay startap-delays delay ders delay delays delete.

AI Perks Cards

This content is for informational purposes only and may contain inaccuracies. Credit programs, amounts, and eligibility requirements change frequently. Always verify details directly with the provider.