AI Perks-ը տրամադրում է մուտք դեպի բացառիկ զեղdelays, կdelays delay և deal AI գործիqualifications, ամdelays delays delay API- delays dles, delay startap-delays delay ders delay delays delete.

Ի՞նչ է տալիս ձեզ Netlify-ի ստարտափ ծրագիրը
Netlify-ի ստարտափ ծրագիրն առաջարկում է 3600$ կրեդիտ Netlify-ի համար, որը կիրառվում է այն հաշվիչների դեմ, որոնք իրականում սպասարկում են frontend-ի հոստինգի հաշիվը. build րոպեներ, bandwidth, function-ի կանչեր և թիմային տեղեր։
AI Perks -ը հետևում է դրանց 194 ընկերություններում 7.7 միլիոն դոլարի կրեդիտների հետ միասին։
Կարդացեք սահմանը թվի առաջ։ Netlify-ը հաշիվ է ներկայացնում ձեր frontend-ի կառուցման և առաքման համար։ Այն չի հաշվում ձեր տվյալների բազայի, CMS-ի, որոնման ինդեքսի, նույնականացման մատակարարի կամ մոդելային API-ի համար, և կրեդիտը չի ազդում այդ հաշիվների վրա։
Հոստինգը հազվադեպ է լինում ստարտափի ենթակառուցվածքային հաշվի ամենամեծ տողը։ Այն դարձնում է 3600$ կամ լուռ տարի, կամ կլորացման սխալ, կախված նրանից, թե ինչ եք դնում դրա հետևում։ Ընթացիկ պայմանները թվարկված են getaiperks.com -ում։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Netlify $3,600
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Ինչի՞ համար է իրականում Netlify-ը
Netlify-ը Git repository-ն վերածում է գլոբալ մատակարարված կայքի. միացրեք repository-ն, և յուրաքանչյուր push-ը կառուցվում է Netlify-ի մեքենաների վրա, ատոմային կերպով triểnojվում է CDN-ի վրա, և ակնթարթորեն վերականգնվում է, երբ խափանվում է։
Հիմնական տարրերը դիտմամբ քիչ են.
- Git-driven builds - ձեր build հրամանը կատարվում է նրանց մեքենաների վրա, ոչ թե ձեր
- Atomic deploys - անփոփոխելի և ամբողջական կամ ոչինչ, այնպես որ rollback-ը մատնանշում է ավելի վաղ մեկին
- Deploy previews - յուրաքանչյուր pull request ստանում է իր սեփական կենդանի URL-ը
- Serverless functions - HTTP handlers frontend-ի համար անհրաժեշտ փոքր backend-ի համար
- Edge functions - լոգիկա, որը կատարվում է CDN-ում, մինչև պատասխանը մատուցվի
- Attached services - ձևերի մշակում, պատկերների ձևափոխում, blob պահեստ
Վճռական որոշումը ոչ թե Netlify-ն է մրցակցող frontend host-ի դեմ։ Այդ մրցակցությունն ուժեղացել է, և դրանց միջև տեղափոխվելը մոտավորապես մեկ հանգստյան օր է։ Իրական հարցն այն է, արդյոք կառավարվող հարթակը արժե իր գինը իրենից ցածր գտնվող երկու ավելի էժան բաների դիմաց։
Առաջինը bucket-ն ու CDN-ն է։ Օբյեկտային պահեստում իրականում ստատիկ կայքը գրեթե ոչինչ չի արժենում և կլանում է հսկայական երթևեկություն։ Դուք հրաժարվում եք triểnojման շուրջ ամեն ինչից. ոչ մի preview URL յուրաքանչյուր branch-ի համար, ոչ մի ատոմային rollback, ոչ մի build pipeline, որը դուք չեք գրել։
Երկրորդը ձեր սեփական սերվերն է։ Եթե դուք արդեն backend եք աշխատեցնում VM-ի վրա, դրանից frontend-ի մատակարարումը շատ ցածր արժողության է։ Դուք հրաժարվում եք գլոբալ առաքումից և blast radius-ից, քանի որ frontend-ի վատ triểnojը հիմա կարող է տապալել ձեր API-ը։
Անկեղծ հեյրիստիկա. կառավարվող հարթակի արժեքը աճում է triểnojման հաճախականության և նախքան այն միաձուլվելը փոփոխությունը քննող մարդկանց թվի հետ։ Միայնակ հիմնադիրը, ով շուկայական կայք է թողարկում, դրա կարիքը չունի։ Վեց հոգանոց թիմը հետ է գնում իրական ժամեր։
Ինչպես են Netlify-ի ծախսերը վարվում Scale-ում
Netlify-ի հաշիվն աշխատում է մի քանի անկախ հաշվիչների վրա, և միայն մեկն է հետևում, թե որքան ժողովրդական եք դուք։ Build րոպեները հետևում են, թե որքան հաճախ եք push անում, տեղերը հետևում են, թե քանի մարդ եք վարձել, իսկ bandwidth-ը հետևում է, թե որքան ծանր են ձեր էջերը։ Բոլոր երեքը կարող են աճել, մինչդեռ երթևեկությունը մնում է հարթ։
| Հաշվիչ | Ի՞նչն է այն խթանում | Ի՞նչն է այն սպայք անում |
|---|---|---|
| Build րոպեներ | Push-եր x build տևողություն x կայքեր | Մոնոռեպոզիտորին յուրաքանչյուր push-ի համար վերակառուցում է յուրաքանչյուր կայք |
| Bandwidth | Էջի քաշ x հարցումներ | Ծանր պատկերներ, տեսանյութեր, բոտեր, scraper-ներ |
| Function invocation | Serverless-ին դիմող հարցումներ | API-ի տեղափոխումը functions-ի վրա |
| Function duration | Կատարման վայրկյաններ | Դեյտաբեյսի սպասող handlers-ներ |
| Edge invocations | Middleware-ի միջով անցնող հարցումներ | Middleware-ը համապատասխանեցված է յուրաքանչյուր ռութի, ներառյալ ակտիվները |
| Team seats | Dashboard մուտք ունեցող headcount | Վարձել, ավելացնել կոնտրակտորներ որպես լիիրավ անդամներ |
| Attached services | Forms, image transforms, blobs | Միացված են լռելյայն, երբեք չեն հաշվարկվել |
Պլանները, թույլտվությունները և դրույքաչափերը փոխվում են։ Մոդելավորելուց առաջ ստուգեք ընթացիկ թվերը Netlify-ի գնային էջում։
Bandwidth-ն այնտեղ է, որտեղ թվաբանությունը դադարում է լինել վերացական։ Վերցրեք 100GB ամսական թիվը, որը սովորաբար մեջբերվում է Netlify-ի անվճար մակարդակի համար, որը արժե հաստատել, և բաժանեք էջի քաշի վրա.
| Միջին էջի քաշ | Էջի դիտումներ 100GB-ի վրա | Տիպիկ |
|---|---|---|
| 0.5 MB | ~204,000 | Տեքստ-առաջին շուկայական էջ |
| 1 MB | ~102,000 | Էլեկտրոնային հավելվածի shell |
| 2.5 MB | ~41,000 | Միջին ժամանակակից վեբ էջ |
| 5 MB | ~20,000 | Չօպտիմալացված hero պատկերներ, հատուկ font-ներ |
| 10 MB | ~10,000 | Ավտոմատ նվագարկվող տեսանյութ վերևում |
Նույն թույլտվությունը, 20x տարածում։ Էջի քաշը, ոչ թե ժողովրդականությունը, որոշում է, թե որքան հեռու կգնա ցանկացած bandwidth թիվ, և դա այն մեկ փոփոխականն է, որը դուք լիովին վերահսկում եք։
Bandwidth-ը նաև հաշվում է հարցումներ, որոնք դուք երբեք չեք ցանկացել։ Crawlers, scrapers և AI-ի ուսուցման բոտերը իրական bytes են քաշում, և զարմանալի հաշիվների պատմությունները այս կատեգորիայում շատ ավելի հաճախ են լինում բոտերի երթևեկություն կամ մեկ ծանր ակտիվ, քան աճ։ Սահմանեք բոտերի քաղաքականություն, նախքան բյուջեի ահազանգ սահմանելը։ AI Perks -ը թվարկում է կրեդիտի չափը; բազմապատկիչները ձերն են։
Երրորդ լծակը տեղերն են։ Netlify-ի վճարովի մակարդակները պատմականորեն գնվում էին ըստ թիմի անդամի, ինչը հոստինգը դարձնում էր ենթակառուցվածքային հաշիվներից մեկը, որն աճում է, երբ վարձում եք, և մնում է վերևում, երբ երթևեկությունը նվազում է։ Մոդելավորելուց առաջ հաստատեք ընթացիկ կառուցվածքը։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Netlify $3,600
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Ինչի՞ հետ են համադրվում Netlify-ի կրեդիտները
Frontend հոստինգի կրեդիտները необичайно մաքուր կերպով են համադրվում, քանի որ հաշիվը նեղ է։ Netlify-ը հաշիվ է ներկայացնում frontend-ի կառուցման և առաքման համար, թողնելով database, backend, model API և աջակցող գործիքները որպես չորս լրացուցիչ հաշիվներ չորս տարբեր ընկերություններից, յուրաքանչյուրը աշխատեցնում է իր սեփական ստարտափ ծրագիրը։
Վեբ ապրանքի ենթակառուցվածքային ծախսերը սովորաբար բաժանվում են այսպես.
- Frontend հոստինգ - ծածկում է build-ները, առաքումը և functions-ները, այստեղ 3600$
- Database credits - ծածկում է Postgres, պահեստ և read replica-ները, որոնք ավելի ուշ են գալիս
- Cloud credits - ծածկում է երկարատև ծառայությունները, որոնք functions-ները սխալ են
- Model credits - ծածկում է LLM-ը, որը AI ապրանքում ամեն ինչից վեր է
- Supporting credits - ծածկում է որոնումը, սխալների մոնիտորինգը, վերլուծությունները, էլ. փոստը և CMS-ը
Այդ հինգ ֆոնդերից չորսը պահող թիմը ֆինանսավորում է իր ենթակառուցվածքի առաջին տարին միայն դրամաշնորհներով։ Որոշ ծրագրեր մաքուր կերպով համադրվում են, իսկ որոշները լուռ կերպով ձեզ բացառում են միմյանցից, ուստի AI Perks -ը կենդանի ցուցակ է, այլ ոչ թե bookmark-ների թղթապանակ։
Ինչ են հիմնադիրները սխալ հասկանում frontend հոստինգի կրեդիտների վերաբերյալ
Ամենաթանկ սխալն է 3600$ հոստինգային կրեդիտները համարել ենթակառուցվածքային ֆինանսավորում։ Հոստինգը սովորաբար վեբ ապրանքի չորս կամ հինգ հաշիվներից ամենափոքրն է, ուստի ֆինանսավորված frontend-ը ֆինանսավորում չունեցող database-ի և model API-ի կողքին նշանակում է, որ դուք լուծել եք էժան խնդիրը։
Հինգ օրինակ, ըստ ծախսերի մոտավոր կարգի.
Ֆինանսավորել սխալ շերտը։ Վերցրեք կրեդիտը, ապա ստացեք database և model դրամաշնորհները, քանի որ դրանք են հաշիվները, որոնք կուտակվում են օգտագործման հետ։ Frontend առաքումը stack-ի ամենահարթ գիծն է։
Թողնել build րոպեներին վայրի դառնալ։ Յուրաքանչյուր push յուրաքանչյուր բաց pull request-ին առաջացնում է build, իսկ մոնոռեպոզիտորում այն կարող է առաջացնել մի քանի։ Build caching, ignore հրաման, որը բաց է թողնում չդիպած փաթեթները, և չեղյալ հայտարարված superseded build-ները կոնֆիգուրացիա են, ոչ թե ճարտարապետություն, և միասին նրանք սովորաբար կրկնակի կրճատում են build րոպեները։
Պատկերներ առաքել իրենց բնական չափերով։ Bandwidth-ը էջի քաշն է՝ բազմապատկած հարցումներով, և կայքերի մեծ մասում այդ քաշի մեծ մասը պատկերներն են։ Ժամանակակից ձևաչափերը, ճիշտ չափերը յուրաքանչյուր breakpoint-ի համար և ձեր ակտիվների առջև ձևափոխման շերտը ամենաբարձր լծակով ծախսային փոփոխությունն են։
Ամբողջ backend-ը տեղափոխել functions-ի վրա։ Serverless-ը գնվում է spiky, կարճ աշխատանքի համար։ 800ms database-ի վրա սպասող handler-ը վճարում է 800ms ոչինչ չանելու համար, յուրաքանչյուր հարցման համար, և cold start-ները երևում են որպես p99 latency: Ամեն ինչ, որը երկարատև է կամ կայուն զբաղված, ավելի էժան է որպես պարզ ծառայություն։
Կառուցել սեփականատիրոջ եզրերի վրա։ Ստատիկ արդյունքը դյուրակիր է, իսկ functions-ները մոտ են ստանդարտին։ Redirect կանոնները, edge middleware-ը, form handling-ը և blob պահեստը այդպիսին չեն։ Օգտագործեք դրանք, բայց պահեք յուրաքանչյուրը ձեր սեփական մոդուլի ետևում, այնպես որ, թողնելիս վերագրեք այդ մոդուլը, այլ ոչ թե ձեր հավելվածը։
Որոշեք 70% կրեդիտի սպառման ժամանակ, ինչպիսի տեսք ունի ձեր չապահովագրված հաշիվը, ոչ թե 100%-ին։
Լավագույն AI ֆինանսավորում՝ ստարտափների համար
Դիմեք անմիջապես այս հավաստագրված ծրագրերի միջոցով:
Netlify $3,600
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Claude (via program) $100,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
OpenAI (via program) $2,500
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Anthropic $20,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
AWS $300,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Google Cloud $350,000
Հասանելի է վաղ փուլի ստարտափների համար
Որտեղ են Netlify-ի կրեդիտները դրված ավելի լայն կրեդիտային ռազմավարության մեջ
Հոստինգը ամենաէժան շերտն է ֆինանսավորելու և ամենահեշտը գերագնահատելու։ Frontend կրեդիտը արժե պահել, բայց այն շատ ավելի քիչ է կարևոր, քան database, compute և model հաշիվները դրա կողքին։
Կարևորության մոտավոր կարգը, ըստ նրա, թե որքան արագ է աճում յուրաքանչյուր գիծ.
- Model spend - ամենաարագ աճող AI ապրանքում, և ամենաքիչը ներող
- Database and storage - կուտակվում է օգտագործողների հետ, դժվար է ավելի ուշ տեղափոխել
- Long-running compute - աշխատանք, որի համար functions-ները սխալ ձև են
- Frontend hosting - ամենահարթ գիծը, և այն, որն այս կրեդիտը ծածկում է
Երկու լծակներ գերազանցում են ինքը կրեդիտը. էջի քաշը որոշում է, թե որքան հեռու է ձգվում bandwidth թույլտվությունը, իսկ build կոնֆիգուրացիան որոշում է, թե որքան արագ են վառվում րոպեները։
AI Perks -ը հետևում է բոլոր չորս շերտերին, ընթացիկ գումարով և պայմաններով յուրաքանչյուր ծրագրի համար։
Հաճախակի տրվող հարցեր
Որքա՞ն է արժում Netlify-ի ստարտափ ծրագիրը։
3600$ կրեդիտ Netlify-ի համար։ Թե որքան հեռու կգնա դա, կախված է էջի քաշից, triểnojման հաճախականությունից և թիմի չափից, այլ ոչ թե այցելուների թվից, քանի որ Netlify-ի հաշվիչներից շատերը ընդհանրապես չեն հետևում երթևեկությանը։ Ընթացիկ գումարները և իրավասությունը հետևում են getaiperks.com -ում։
Ո՞վ է իրավասու Netlify-ի ստարտափ ծրագրի համար։
Պայմանները տարբերվում են ըստ ծրագրի և վերանայվում են առանց շատ ծանուցման, այնպես որ, բլոգի գրառման մեջ գրված ցանկացած բան ստացման պահին հնացած է։ AI Perks-ը պահպանում է ընթացիկ պայմանները կենդանի, 194 ընկերություններում 7.7 միլիոն դոլարի կրեդիտների կողքին getaiperks.com -ում։
Արդյո՞ք Netlify-ի կրեդիտները ծածկում են իմ database-ի և API-ի ծախսերը։
Ոչ։ Netlify-ը հաշիվ է ներկայացնում frontend-ի կառուցման և առաքման համար, գումարած իր սեփական functions-ները և կից ծառայությունները։ Ձեր Postgres, object storage, search index և model API-ը առանձին վաճառողներ են՝ առանձին հաշիվներով։ AI ապրանքում model հաշիվը սովորաբար մի քանի անգամ գերազանցում է հոստինգի հաշիվը։
Ինչո՞ւ է իմ Netlify bandwidth-ը շատ ավելի բարձր, քան իմ երթևեկությունը։
Սովորաբար էջի քաշը կամ բոտերը։ 5MB էջը այրում է 10 անգամ ավելի շատ bandwidth, քան 500KB էջը նույնական այցելուների թվի համար, և crawlers-ները և AI-ի ուսուցման բոտերը bytes են քաշում, որոնք երբեք չեն հասնում ձեր վերլուծություններին։ Ստուգեք միջին փոխանցման չափը և բոտերի բաժինը, նախքան ենթադրելը, որ դուք աճել եք։
Արժե՞ արդյոք Netlify-ը ստատիկ bucket-ի և CDN-ի նկատմամբ։
Եթե դուք հազվադեպ եք triểnojում և ոչ ոք չի քննում frontend փոփոխությունները տեսողականորեն, ապա CDN-ի ետևում գտնվող bucket-ը շատ ավելի էժան է և կատարյալ բավարար։ Deploy previews, ատոմային rollback և build pipeline, որը դուք չեք գրել, այն են, ինչի համար վճարում եք, և դրանց արժեքը աճում է թիմի չափի և triểnojման հաճախականության հետ։
Կարո՞ղ եմ համադրել Netlify-ի կրեդիտները այլ ստարտափ կրեդիտների հետ։
Այո, և հոստինգի կրեդիտները լավ են համադրվում, քանի որ հաշիվները գրեթե չեն համընկնում։ Database կրեդիտները ծածկում են Postgres-ը, cloud կրեդիտները ծածկում են երկարատև backend ծառայությունները, իսկ model կրեդիտները ծածկում են LLM-ը։ AI Perks -ը հետևում է 7.7 միլիոն դոլարի կրեդիտների 194 ընկերություններում, ներառյալ, թե որ ծրագրերը մաքուր կերպով համադրվում են, և որոնք լուռ բացառում են միմյանց։
Բաժանորդագրվեք getaiperks.com →
Առաքեք frontend-ը։ Թող մեկ ուրիշը վճարի առաջին հարյուր հազար build-ների համար։