AI Perks biedt toegang tot exclusieve kortingen, tegoeden en deals op AI-tools, cloudservices en API's om startups en ontwikkelaars te helpen besparen.

Hoeveel zijn gratis authenticatiecredits waard?
Authenticatiecredits variëren van een paar honderd dollar tot ongeveer $10.000 aan de top. Dat lijkt weinig naast een cloud-subsidie, en het is bijna precies afgemeten aan wat authenticatie kost voordat je inkomsten hebt.
Een authenticatiecredit is geen "runway". Het dekt een vast maandelijks kostenpost in de fase waarin die kostenpost puur kosten zijn. Niemand maakt ruzie over een factuur voor computerkracht die door gebruik wordt veroorzaakt. Teams maken voortdurend ruzie over een abonnement voor een loginbox.
AI Perks volgt authenticatieprogramma's binnen de categorie Beveiliging, met in totaal $7,7 miljoen aan credits verspreid over 194 bedrijven. De geschiktheid hangt af van de fase en financiering, en de actuele voorwaarden voor elk programma staan daar vermeld.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Auth0 $10,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Waarvoor dient een authenticatieprovider eigenlijk?
Je koopt geen inlogscherm. Je koopt sessiebeheer, tokenrotatie, opslag van inloggegevens, multi-factor registratie, social en enterprise single sign-on, en een audit trail die je kunt overhandigen aan een beveiligingsbeoordelaar.
Het inlogscherm duurt een middag. De rest duurt een jaar en genereert incidenten als het fout gaat: refresh token rotatie en hergebruik detectie, sessie intrekking, wachtwoordherstel dat niet kan worden gebruikt om accounts te enumereren, rate limiting tegen credential stuffing, en veilige verwerking van een e-mailwijziging.
Drie verschillende productklassen bevinden zich hier, en het verwarren ervan is de duurste vroege fout:
- Consumentenidentiteit (B2C) - individuele accounts, social login, wachtwoordloos en passkeys. Geprijsd per maandelijkse actieve gebruiker. De gebruiker is de eenheid.
- Bedrijfsidentiteit (B2B) - organisaties, rollen, uitnodigingen, SAML en OIDC single sign-on, SCIM provisioning. Het bedrijf is de eenheid, en het datamodel is werkelijk anders.
- Werkplekidentiteit - uw eigen werknemers die inloggen op uw SaaS-stack. Dit is Okta-terrein, en het lost een intern probleem op in plaats van een productprobleem.
Een B2C-schema dat later een B2B-schema wordt, is een van de moeilijkere migraties die een jong product doormaakt, omdat het elke autorisatiecontrole die je hebt geschreven beïnvloedt.
Hoe authenticatiekosten zich gedragen op schaal
Auth is geen soepele volumefactuur. Het is een trappenhuisfunctie: een maandelijkse actieve gebruikerslimiet die je uiteindelijk overschrijdt, en dan een enkele grote sprong de eerste keer dat je aan een enterprise moet verkopen.
Benaderende bandbreedtes, die vaak veranderen en tegen de leverancier moeten worden gecontroleerd:
| Fase | Typische maandelijkse authenticatiefactuur | Wat triggert de volgende stap |
|---|---|---|
| Pre-launch en vroege gebruikers | $0 op een gratis tier | Overschrijding van de inbegrepen MAU-limiet |
| Tienduizenden MAU | Lage honderden | Kosten per gebruiker boven de inbegrepen tier |
| Eerste enterprise klant | Honderden tot lage duizenden | SAML, SCIM en audit logs zitten op een hogere plan |
| Gereguleerd of hoog volume | Lage duizenden en meer | Kosten voor MFA-berichten, aangepaste domeinen, ondersteuningsvoorwaarden |
Vier dingen genereren de facturen die oprichters niet hadden verwacht.
De SSO-tier. Enterprise single sign-on is de klassieke upsell-poort in deze categorie. Eén klant die om SAML vraagt, brengt je naar een hogere plan en vermenigvuldigt de factuur, en die klant accepteert geen vertraging.
SMS als tweede factor. Tekstbericht MFA wordt per bericht gefactureerd bovenop het abonnement, en SMS-pumpingfraude, waarbij aanvallers verkeer naar premiumnummers sturen via uw aanmeldingsformulier, kan dat in een weekend omzetten in een reëel verlies. Authenticator-apps en passkeys kosten niets per gebruik.
Machine-to-machine tokens. Service-naar-service authenticatie wordt vaak apart gemeten van menselijke gebruikers, dus een spraakzame microservice-architectuur kan meer kosten dan uw werkelijke klanten.
MAU-definities. Elke leverancier telt een maandelijkse actieve gebruiker anders, en een achtergrondtaak die een token vernieuwt, kan een inactief account als actief markeren. Lees de definitie voordat je voorspelt, en vergelijk leveranciers in de categorie Beveiliging op AI Perks.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Auth0 $10,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Authenticatiecreditprogramma's vergeleken
Auth0 biedt het grootste gepubliceerde bedrag met tot $10.000, Okta $8.000 voor werkplekidentiteit en Clerk $500, terwijl Supabase auth bundelt in een platformcredit van $300. Verschillende developer-first leveranciers hebben partnerprogramma's zonder gepubliceerd aantal.
| Provider | Sterkste in | Prijsvorm | Credit schaal |
|---|---|---|---|
| Auth0 | Consumenten- en bedrijfsidentiteit in één volwassen leverancier | Per MAU, enterprise features op hogere tiers | Tot $10.000, grootste gepubliceerd in de categorie |
| Okta | Werkplekidentiteit, werknemer SSO, provisioning | Per werknemer, per product | Tot $8.000 |
| Clerk | React en Next.js drop-in, snelste om te verzenden | Kleine maandelijkse basis plus per MAU | $500 |
| Supabase | Auth gebundeld met Postgres en opslag | Inbegrepen in het platformplan, MAU-gebaseerd boven gratis | $300 platformcredit dat auth plus database dekt |
| WorkOS | Toevoegen van enterprise SSO en SCIM aan auth die je al hebt | Typisch per enterprise verbinding, niet per gebruiker | Partnerprogramma's, bedragen niet consistent gepubliceerd |
| Stytch | Wachtwoordloos, passkeys, apparaat- en fraudesignalen | Per MAU met een gratis tier | Startup- en partnerprogramma's, bescheiden |
| Firebase en Google Identity Platform | Mobiel-eerste consumentenapps | Gratis voor kernauthenticatie, betaald boven een tier | Indirect gedekt door algemene cloudcredits |
| Zelf-gehost (Keycloak, Ory, FusionAuth) | Volledige controle, gegevensresidentie | Geen licentiekosten, je betaalt in engineeringtijd | Niet van toepassing, gecompenseerd met cloudcredits |
Waar een getal ontbreekt, wordt het programma per aanvrager onderhandeld of niet gepubliceerd, en een verzonnen cijfer is de week dat het verschijnt al verouderd. Huidige waarden, geschiktheid en voorwaarden staan op AI Perks.
Hoe te kiezen en in welke volgorde aan te vragen
Kies de provider op basis van of je verkoopt aan mensen of aan bedrijven, vraag dan eerst de grootste aan: het brede cloudprogramma, dan de identiteitsleverancier, dan eventuele enterprise SSO-laag.
Beslis B2C versus B2B voordat je een regel authenticatiecode schrijft. Als organisaties, seats en uitnodigingen in de toekomst van je product liggen, kies dan een provider wiens datamodel ze al heeft. Het achteraf aanpassen van multi-tenancy kost een kwart van je budget dat je niet had gepland.
Cloudprogramma eerst. Het is het grootste beschikbare bedrag, de kans op goedkeuring daalt naarmate je bedrijf ouder wordt, en het dekt hosting, opslag en Google's eigen identiteitsproducten in één subsidie. Filter op de categorieën cloud en infrastructuur op getaiperks.com.
Identiteitsleverancier tweede. Vraag aan zodra je je gebruikersprofiel kent. Een toegekende credit voordat je aanmeldingen hebt, wordt verbruikt tegen een leeg product, en de meeste saldi lopen op een klok.
Enterprise SSO-laag derde. Pas zodra een deal SAML of SCIM vereist. Speculatief betalen voor die tier is de meest voorkomende manier waarop teams een authenticatiebudget verspillen.
Laat nooit een credit je provider kiezen. Wachtwoordhashes zijn meestal exporteerbaar, maar MFA-registraties, sessies, koppelingen met social accounts en aangepaste rolmodellen over het algemeen niet, en elke gebruiker die zich opnieuw moet registreren, wordt een supportticket. Plaats vanaf dag één een dunne interne interface tussen je applicatie en je authenticatieprovider. Het kost een dag en is het verschil tussen een migratie en een herschrijving.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Auth0 $10,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Wat oprichters verkeerd begrijpen over authenticatiecredits
De dure fouten zijn aannemen dat een cloud-subsidie de authenticatiefactuur dekt, en authenticatie behandelen als een vinkje in plaats van de laag waar elke beveiligingsbeoordeling begint.
- Aannemen dat cloudcredits het absorberen. Een identiteitsleverancier is een aparte SaaS-factuur, en AWS-, Google Cloud- en Azure-credits raken deze niet. Dat is wat een authenticatiecredit additief maakt: cloudcredits dekken waar de code draait, modelcredits dekken wat het aanroept, authenticatiecredits dekken wie erin mag.
- Het zelf bouwen om een kleine abonnement te besparen. Het bouwen duurt een week. Het onderhouden van rotatie, intrekking, misbruikafhandeling en het auditbewijs dat een beveiligingsvragenlijst vereist, is permanent, betaald in engineeringtijd tegen volle prijs.
- B2C-authenticatie leveren aan een B2B-markt. De eerste enterprise deal vraagt om organisaties, SAML, SCIM en audit logs, waarvan niets schoon kan worden aangekoppeld aan een enkel gebruikersaccountmodel.
- Authenticatie en autorisatie verwarren. Wie je bent en wat je mag doen zijn verschillende problemen, en het coderen van permissies in je identiteitsprovider breekt op het moment dat ze sneller moeten veranderen dan tokens verlopen.
- De SMS-lijn negeren. Telefoon-gebaseerde MFA wordt per bericht gemeten en is een actief fraudedoelwit. Gebruik standaard authenticator-apps of passkeys, met SMS als terugvaloptie.
- Laten verlopen van het saldo. Een ongebruikte authenticatiecredit is precies nul waard. AI Perks volgt de voorwaarden zodat je goedkeuringen kunt plannen rondom werkelijk gebruik in plaats van alles tegelijk te claimen.
Veelgestelde vragen
Welke authenticatieprovider heeft de beste gratis tier?
Supabase en Firebase zijn het meest genereus, omdat auth is gebundeld met een breder platform in plaats van alleen verkocht. De meeste gespecialiseerde leveranciers hebben een maandelijkse actieve gebruikerslimiet die een prototype comfortabel dekt. Gratis tiers bevatten zelden enterprise SSO of audit logs, waar de werkelijke prijzen zich bevinden. Voorwaarden staan vermeld op getaiperks.com.
Bestaan authenticatie startup-credits echt?
Ja. Auth0 biedt tot $10.000, Okta tot $8.000 voor werkplekidentiteit, Clerk $500, en Supabase bundelt auth in een platformcredit van $300. Verschillende developer-first leveranciers hebben partner- of acceleratorprogramma's zonder gepubliceerde bedragen. De geschiktheid hangt af van de fase en financiering, en de huidige programma's worden bijgehouden op getaiperks.com.
Moet ik authenticatie gewoon zelf bouwen?
Alleen als identiteit je product is. De inlogflow is triviaal; tokenrotatie, sessie-intrekking, defensie tegen credential stuffing, herstel van MFA-registratie en de audit trail die een klantbeveiligingsreview vereist, zijn dat niet. Een leveranciersabonnement dat door een credit kan worden geabsorbeerd, is goedkoper dan de engineeringweken, en veel goedkoper dan één inbraak.
Kan ik authenticatiecredits stapelen met cloud- en AI-credits?
Ja, en ze dekken werkelijk aparte facturen. Cloudcredits betalen voor waar je code draait, modelcredits betalen voor inferentie, observabiliteitscredits betalen voor het weten of het werkt, en authenticatiecredits betalen voor wie erin mag. Verschillende tegelijk aanhouden is hoe teams de hele vroege stack dekken in plaats van één laag ervan.
Hoe moeilijk is het om te migreren tussen authenticatieproviders?
Moeilijker dan leveranciers suggereren. Wachtwoordhashes zijn meestal draagbaar, maar MFA-registraties, live sessies, koppelingen met social accounts, organisatie-modellen en aangepaste rollen vaak niet, dus sommige gebruikers moeten zich opnieuw registreren. Plan weken in, draai beide providers parallel tijdens de overgang, en houd een interne abstractielaag aan, zodat de wijziging beperkt blijft.
Heb ik enterprise SSO nodig voor mijn eerste enterprise klant?
Nee, en speculatief betalen voor die tier is een veelvoorkomende verspilling. Kies een provider die SAML en SCIM aanbiedt op een upgrade pad, zodat het antwoord op een inkoopvragenlijst een planwijziging is in plaats van een migratie. Koop de tier wanneer een ondertekende deal deze daadwerkelijk vereist.
Kies de authenticatieprovider die je nog steeds zou kiezen tegen de adviesprijs, en laat iemand anders de rekening betalen.