AI Perks biedt toegang tot exclusieve kortingen, tegoeden en deals op AI-tools, cloudservices en API's om startups en ontwikkelaars te helpen besparen.

Hoeveel zijn gratis CRM-credits waard?
Gratis CRM-credits voor startups variëren van ongeveer $ 1.800 tot $ 14.000 per programma, en omdat de categorie overvol is met leveranciers die strijden om dezelfde vroege klanten, zijn de aanbiedingen genereus ten opzichte van wat een klein team daadwerkelijk uitgeeft.
CRM is een van de weinige go-to-market-facturen die een startup in het begin bijna volledig met credits kan dekken. Overstapkosten zijn hoog zodra een team is ingesteld, dus leveranciers betalen om het systeem te zijn waarop je begint.
AI Perks volgt de huidige voorwaarden binnen de categorie naast $ 7,7 miljoen aan credits van 194 bedrijven.
| Provider | Gratis credits | Wat de credits kopen |
|---|---|---|
| HubSpot | Tot $ 14.000 | CRM plus Marketing, Verkoop en Service op één contactrecord |
| HighLevel | Tot $ 12.000 | Alles-in-één CRM met funnels, agenda's, e-mail en SMS |
| Freshworks | Tot $ 10.000 | CRM gebundeld met helpdesk en chat |
| Attio | Tot $ 5.000 | Flexibel-schema CRM met automatische e-mail- en agenda synchronisatie |
| Dynamics 365 | Tot $ 5.000 | Microsoft Sales, Customer Service en Business Central apps |
| Keap | Tot $ 3.600 | Small-business CRM met automatisering, formulieren en facturering |
| Salesforce | $ 3.000 | Sales Cloud, het platform waarop de meeste bedrijven later standaardiseren |
| Insightly | $ 3.000 | CRM dat het record meeneemt voorbij de deal tot aan de levering |
| Lightfield | $ 1.800 | AI-native CRM dat e-mail, vergaderingen en oproepen voor u logt |
Totaal aantal kopteksten in de tabel: meer dan $ 57.000.
Deze cijfers zijn niet één op één vergelijkbaar. Een grote credit tegen een leverancier met hoge catalogusprijzen kan minder maanden kopen dan een kleinere ergens goedkoper. Lees de kolom als "runway", niet als waarde.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Waar een CRM werkelijk voor is
Een CRM is het duurzame, gedeelde record van elke persoon en elk bedrijf waarmee u hebt gesproken, plus de status van de deal die daaraan is gekoppeld. De taak die het uitvoert, is het overleven van personeelsverloop, niet het produceren van dashboards.
Voordat een CRM bestond, leefde dat record in een spreadsheet en de inboxen van drie mensen. Het werkt prima totdat de eerste vertegenwoordiger vertrekt, op welk moment de context achter veertig openstaande gesprekken met hen meeverdwijnt.
Drie taken zijn verantwoordelijk voor het meeste reële gebruik:
Pipeline. Elke openstaande kans, de status ervan, de waarde en de volgende actie. Dit is het deel waarvan oprichters denken dat ze het kopen.
Het contactrecord. Elke e-mail, oproep, vergadering en ondersteuningsticket gekoppeld aan één persoon en één bedrijf, zodat iedereen een draad koud kan oppakken. Dit is het deel dat daadwerkelijk groeit.
Automatisering en overdracht. Routering, herinneringen, sequenties en de mechanica van het verplaatsen van een klant van verkoop naar onboarding naar ondersteuning zonder ze te laten vallen.
De eerlijke kanttekening is dat niets hiervan betaalde software vereist bij vijf klanten. Een CRM verdient zijn kosten wanneer meer dan één persoon hetzelfde account aanraakt, of wanneer u de pipeline niet meer in uw hoofd kunt houden.
Hoe CRM-kosten zich gedragen op schaal
CRM-prijsstelling werkt op een van de twee meters, per gebruiker of per contact, en ze falen op compleet verschillende manieren. Per gebruiker gefactureerde facturen volgen het aantal medewerkers en blijven voorspelbaar. Per contact gefactureerde facturen volgen uw marketinglijst, die groeit, ongeacht of de omzet dat ook doet.
Die tweede meter is waar budgetten breken. Een leadmagneet die 40.000 niet-converterende contacten toevoegt, verhoogt de factuur onmiddellijk en genereert nooit inkomsten. HubSpot en Keap prijzen op basis van contacten, dus lijsthygiëne is een kostenbeheersing, geen administratieve klus. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield en Dynamics 365 prijzen per gebruiker. HighLevel rekent een vast platformtarief, daarom gaat het credit verder dan het cijfer in de kop suggereert.
Twee andere krachten drijven de werkelijke factuur:
Tier-sprongen, niet aantal gebruikers. De functie die u uiteindelijk nodig heeft, meestal aangepaste objecten, echte rapportage of workflowautomatisering, bevindt zich achter een editie-upgrade die meer kost dan verschillende extra gebruikers. Teams plannen voor groei van het aantal medewerkers en worden verrast door een tier.
Gemeten add-ons buiten het abonnement. E-mail- en SMS-verzendingen, telefoonminuten, verrijkingscredits en AI-acties worden meestal apart gefactureerd en zijn vaak uitgesloten van een credit.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Hoe te kiezen tussen HubSpot, Salesforce, Attio en de rest
Pas het CRM aan uw verkoopproces aan, niet aan de grootste credit. Oprichter-geleide verkoop wil iets dat u in een middag kunt configureren. Een marketing-geleide funnel wil het contactrecord en de automatisering in één object. Enterprise-deals willen het platform dat kopers al vertrouwen.
Een korte beslissingsgids:
Oprichter-geleide verkoop, onder ongeveer drie gebruikers. Attio of Lightfield. Snelle installatie, automatische vastlegging vanuit e-mail en agenda, geen implementatieproject. U koopt snelheid, en zware platforms bestraffen u omdat u geen sales-ops-persoon hebt.
Marketing-geleide of product-geleide funnel. HubSpot CRM voor startups is hier het gebruikelijke antwoord, omdat het marketingcontact, de leadscore en de deal allemaal hetzelfde record zijn. Budgetteer vanaf dag één voor contactgroei.
Bureau-, dienstverlenende of klant-funnel bedrijven. HighLevel voor de vaste platformkosten, of Keap wanneer facturering, planning en opvolging in één abonnement belangrijker zijn dan CRM-diepte.
Enterprise of gereguleerde kopers. Salesforce, of Dynamics 365 als uw team al in Microsoft 365 werkt. U koopt het integratieoppervlak en het inkooppgemak, niet de UI.
Levering gaat door na de afronding. Insightly houdt het klantrecord gekoppeld aan het project. Ondersteuningsintensieve producten. Freshworks dekt CRM en helpdesk onder één credit.
AI Perks vermeldt welke hiervan momenteel openstaande programma's hebben en wat elk vereist.
In welke volgorde aanvragen
Vraag eerst het CRM aan dat u al gebruikt, vervolgens een of twee waar u realistisch naartoe zou overstappen, en tenslotte aangrenzende go-to-market-tools. Tijdgebonden credits beginnen te branden op de dag dat u ze accepteert, dus rangschik op het moment dat u ze daadwerkelijk zult gebruiken.
Eerst, het CRM dat u al gebruikt. De credit wordt gekoppeld aan een factuur die u al betaalt en vereist geen migratie. Start op getaiperks.com en filter op de categorieën CRM en Sales.
Ten tweede, de realistische alternatieven, voordat u migreert. Een goedgekeurde credit is een legitieme invoer voor de platformbeslissing, en de goedkeuringspercentages variëren voldoende dat het hebben van twee in de hand de aanvragen waard is.
Ten derde, de aangrenzende lagen. Ondersteuningsplatforms, prospectiedatabases en e-mailinfrastructuur worden apart gefactureerd van uw CRM, dus die credits stapelen zich op in plaats van elkaar te overlappen. Hier bevindt zich het meeste van het niet-opgeëiste geld in een go-to-market-budget.
Laatst, korte evaluatietrajecten. Activeer ze in de week dat u de echte test met uw eigen gegevens wilt uitvoeren.
Eén ding dat de moeite waard is om te controleren voordat u ergens aanvraagt: verschillende leveranciers bieden verschillende bedragen, afhankelijk van via welke partnerroute het aanbod komt, en de meest waardevolle route is zelden degene op de eigen hoofdpagina van de leverancier. De geschiktheid hangt af van het stadium en de financiering en verschilt voor elk programma hierboven, met huidige routes en vereisten vermeld op getaiperks.com.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Wat oprichters verkeerd begrijpen over CRM-credits
De duurste fout is het kopen van een CRM voordat er een verkoopproces is om het in te plaatsen. Een prachtig geconfigureerde lege pipeline is een kostenpost, en de creditklok loopt de hele tijd dat deze stilstaat.
Vier andere patronen die de moeite waard zijn om te vermijden:
Kiezen op basis van creditgrootte. Een credit van $ 14.000 voor een platform dat u na acht maanden verlaat, kost meer aan migratie en herbouwde automatiseringen dan het bespaarde aan abonnementskosten. Kies op basis van pasvorm, en financier vervolgens de keuze.
Migratie onderschatten. Contacten en deals worden schoon geëxporteerd. Gehistoriseerde e-mailgeschiedenis, aangepaste velden, workflowlogica, integraties en elke rapportage waarvan uw bestuurdersrapport afhankelijk is, niet. Dat is de echte lock-in, en daarom zijn leveranciers bereid om van tevoren zo sterk te korten.
De contactmeter negeren. Op contactgebaseerde plannen verplaatst een niet-gesnoeide lijst u stilletjes naar een hogere tier. Het onderdrukken of verwijderen van dode contacten is een besparing op een regelpost.
Aannemen dat de credit de hele factuur dekt. Berichten-, verrijkings- en AI-functies worden meestal apart gefactureerd, en AI-functies zijn in het bijzonder model API-aanroepen achter de branding van een leverancier.
Oprichters die de hele go-to-market-laag financieren in plaats van één tool, komen het verst. AI Perks volgt $ 7,7 miljoen aan credits bij 194 bedrijven, dus het CRM, de supportdesk, de prospectiedata en de modelaanroepen achter uw AI-functies kunnen allemaal tegelijk worden gedekt.
Veelgestelde vragen
Welk CRM geeft startups de meeste gratis credits?
HubSpot biedt de grootste CRM-credit in de categorie met maximaal $ 14.000, met HighLevel als tweede met maximaal $ 12.000 en Freshworks met maximaal $ 10.000. De koptekstwaarde is een slecht enig criterium, omdat een credit tegen dure catalogusprijzen minder maanden koopt. Huidige voorwaarden worden gevolgd op getaiperks.com.
Heb ik een betaald CRM nodig in de pre-revenue fase?
Meestal niet. Onder ongeveer tien actieve gesprekken met één verkoper is een spreadsheet en een gedisciplineerde inbox voldoende. Een CRM verdient zijn kosten op het moment dat een tweede persoon hetzelfde account aanraakt, of wanneer u de status van elke openstaande deal niet meer uit het geheugen kunt terughalen.
Kan ik CRM-credits stapelen met andere startup-credits?
Ja. CRM, klantenservice, prospectiedata, e-mailverzending en cloudinfrastructuur zijn aparte facturen met aparte programma's, dus die credits stapelen zich op in plaats van elkaar te overlappen. Stapelen binnen de CRM-categorie zelf is zelden nuttig, aangezien u er maar één gebruikt. Compatibele combinaties worden vermeld op getaiperks.com.
Hoeveel kost een CRM werkelijk zonder credits?
Een team van drie personen op een instapniveau betaalt doorgaans enkele honderden dollars per maand. Hetzelfde team op een professionele editie met marketingautomatisering en een groeiende contactlijst bereikt gewoonlijk vier cijfers per maand. Catalogusprijzen veranderen vaak, dus prijs uw eigen gebruikers- en contactaantallen in plaats van een vergelijkingstabel te vertrouwen.
Is per-gebruiker of per-contact prijzen beter voor een startup?
Per-gebruiker is voorspelbaarder, omdat het een getal volgt dat u beheert. Per-contact is geschikt voor teams wiens groei voortkomt uit marketing in plaats van personeelsbestand, maar het bestraft grote ongekwalificeerde lijsten. Als u zware top-of-funnel leadgeneratie plant, modelleert u de contactfactuur voor twaalf maanden voordat u zich committeert.
Hoe moeilijk is het om later van CRM te migreren?
Moeilijker dan de exportknop suggereert. Contacten, bedrijven en deals verplaatsen schoon. E-mailgeschiedenis, aangepaste objecten, automatiseringen, integraties en rapportage niet, en het herbouwen ervan is meestal weken werk. Behandel de eerste echte CRM-beslissing als semi-permanent en financier deze goed op getaiperks.com.
Beheer de pipeline. Laat iemand anders betalen voor de software.