AI Perks biedt toegang tot exclusieve kortingen, tegoeden en deals op AI-tools, cloudservices en API's om startups en ontwikkelaars te helpen besparen.

Hoeveel Gratis GPU-credits Kan een Trainingsstartup Werkelijk Krijgen?
Gratis GPU-credits voor modeltraining zijn beschikbaar bij hyperscalers, chipfabrikanten en gespecialiseerde computerplatforms, met gepubliceerde limieten variërend van ruwweg $10.000 aan de lage kant tot $1.000.000 aan de hoge kant. Geen enkel programma dekt een trainingsbudget, en de teams die een echte training financieren, gebruiken er drie of vier tegelijk.
De limieten hieronder zijn wat AI Perks momenteel bijhoudt. Behandel elk als een limiet per niveau in plaats van een standaardtoekenning - het aantal dat u wordt aangeboden, hangt af van uw fase en uw financiering, niet van de omvang van uw trainingsrun.
| Programma | Creditlimiet bijgehouden | Waarvoor de credits gelden |
|---|---|---|
| AWS generatieve AI-programma's | Tot $1.000.000 | AWS-gebruik in het algemeen: GPU-instanties, modelinferentie, opslag, overdracht |
| Google Cloud voor Startups | $1.000 tot $350.000 | Alle GCP, inclusief GPU- en TPU-capaciteit |
| AWS Activate (algemene cloud) | Tot $300.000 | Elke AWS-service, inclusief EC2 GPU-instanties |
| AWS Trainium | Tot $300.000 | Amazon's eigen trainingssilicium, via Trn-instanties |
| Modal | Tot $50.000 | Serverless GPU- en CPU-rekenkracht, per seconde gefactureerd |
| Together AI | Tot $50.000 | Gehoste open-model training, fine-tuning en inferentie |
| Microsoft for Startups Founders Hub | $25.000 in Azure | Azure-rekenkracht plus Azure OpenAI Service |
| Nvidia Inception | Tot $15.000 plus kortingen op DGX Cloud | Credits, GPU-toegang en technische ondersteuning |
| Oracle Cloud | $10.000 | OCI-rekenkracht, opslag, netwerken en beheerde AI |
Gecombineerde limiet alleen al binnen de cloudlaag: ruim boven $1.000.000. AI Perks volgt $7,7 miljoen aan credits bij 194 bedrijven, waarvan de computercategorie het grootste deel uitmaakt.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Waarvoor GPU-Credits Eigenlijk Diennen
GPU-credits kopen versnelleruren op gehuurde hardware. Ze zijn het juiste instrument wanneer u modelgewichten bezit en het verkeerde instrument wanneer u alleen de API van iemand anders aanroept.
Dat onderscheid bepaalt of een van de bovenstaande programma's de moeite waard is om aan te vragen. Vier workloads verbruiken daadwerkelijk GPU-uren:
Pre-training vanaf nul. Zeldzaam, duur en bijna nooit de juiste eerste stap voor een startup.
Voortgezette pre-training. Een open-weight model nemen en domeindata erdoorheen jagen. Hier vindt het meeste serieuze modelwerk in de zaadfase plaats.
Fine-tuning en voorkeurstuning. Goedkoop in vergelijking met de bovenstaande, maar iteratief, en het aantal iteraties bepaalt de kosten.
Zelf-gehoste inferentie op schaal. Zodra het aanvraagvolume hoog genoeg is, is het bedienen van uw eigen gewichten op gereserveerde GPU's voordeliger dan de per-token API-prijzen.
Als uw product een wrapper is rond een frontier API, is dit allemaal niet van toepassing en heeft u modelcredits nodig. Beide categorieën staan naast elkaar op getaiperks.com, en het verwarren ervan is de meest voorkomende manier waarop oprichters een aanvraag verspillen.
Hoe GPU-Trainingskosten Zich Gedragen op Schaal
Training wordt gefactureerd in GPU-uren, niet in resultaten. De meter loopt op basis van de kloktijd vermenigvuldigd met het aantal versnellers, ongeacht of de run convergeert, divergeert of crasht na negen uur.
Vijf eigenschappen zorgen ervoor dat deze factuur zich anders gedraagt dan al het andere in de kostenstructuur van een startup:
Rekenkracht schaalt met parameters maal tokens. De goed ingeburgerde benadering is dat training FLOPs ongeveer zes keer het aantal parameters maal het aantal tokens bedragen. Het verdubbelen van beide resulteert daarom in een verviervoudiging van de uitgaven, niet een verdubbeling.
Gebruik is een stille vermenigvuldiger. Het percentage theoretische FLOPs dat een run daadwerkelijk behaalt, varieert sterk met de parallellismestrategie, batchgrootte en interconnectie. Een slecht afgestelde run kan bijna twee keer zoveel kosten als een goed afgestelde run voor identieke output.
Interconnectie bepaalt de economie van multi-node. Goedkope GPU's zonder snelle node-naar-node netwerken zijn niet goedkoop voor gedistribueerde training, omdat de cluster zijn tijd wacht op gradiënten.
Mislukte runs worden volledig gefactureerd. De frequentie van checkpoints is een kostenbeheersing, geen hygiënevoorkeur.
Niet-GPU-onderdelen zijn geen afrondingsfouten. Opslag van checkpoints, opslag van datasets en egress naar andere regio's of clouds voegen een aanzienlijk deel toe bovenop de kosten van de versneller. Brede cloudcredits absorberen deze; een puur GPU-subsidie niet.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Hoe Kies Je Tussen GPU-Creditproviders
Stem de credits af op de vorm van de workload, niet op de grootte van het headline-getal. Een subsidie van $300.000 op silicium dat uw stack niet kan targeten, is minder waard dan een subsidie van $50.000 die u volgende week kunt besteden.
| Als uw workload is | De juiste vorm van credits | Waar op te letten |
|---|---|---|
| Pre-training vanaf nul | Grootste beschikbare hyperscaler-subsidie | Capaciteit, niet de kredietsaldo, is de beperkende factor |
| Voortgezette pre-training | Hyperscaler of aangepast silicium | Portingkosten van CUDA af |
| Fine-tuning van open modellen | Gehost platform of gespecialiseerde GPU-provider | Credits die verlopen voordat uw dataset klaar is |
| Bursty experimenten | Serverless, per seconde facturering | Altijd-warme GPU's putten een serverless subsidie snel uit |
| Zelf-gehoste inferentie | Gereserveerde capaciteit plus een leveranciersprogramma | Duty cycle bepaalt break-even, niet de listprijs |
| Een frontier API aanroepen | Modelcredits, geen GPU-credits | De verkeerde laag volledig kopen |
Drie vragen beslissen de meeste beslissingen. Is uw stack CUDA-locked, wat programma's met aangepast silicium kort met de kosten van porting? Waar bevinden uw trainingsgegevens zich al, gezien het feit dat egress wordt gefactureerd? En is uw duty cycle grillig of constant, wat bepaalt serverless versus gereserveerde capaciteit?
Geschiktheid voor elk programma is afhankelijk van de fase, financiering en soms van welke investeerders u steunen. Die criteria worden per programma vermeld op getaiperks.com.
Waarom Timing Belangrijker is dan de Limietgrootte
Computerprogramma's draaien op twee onafhankelijke klokken: hoe lang een beoordeling duurt, en hoe lang een subsidie geldig blijft nadat deze is goedgekeurd. Deze twee klokken samenvoegen tot één is de duurste planningsfout in deze categorie.
De beoordelingsklok varieert enorm per programmatype. Grote hyperscaler- en chip-leveranciersprogramma's hebben de hoogste limieten en de traagste beoordelingscycli, omdat de beslissing een mens en een wachtrij omvat. Hardware-leveranciersprogramma's zitten in het midden, en wat ze bepalen is vaak de versnellerallocatie in plaats van geld, wat tijdens krappe aanbod de waardevollere helft is. Serverless en gehoste trainingsplatforms bevinden zich aan de snelle kant, waar een beslissing kan vallen voordat een trainingsrun zelfs is gepland.
De vervalklok loopt tegengesteld aan de intuïtie. Elke computerbijdrage heeft een venster, en dat venster opent over het algemeen bij goedkeuring in plaats van bij eerste gebruik. Een bijdrage die landt terwijl een dataset nog wordt opgeschoond, gebruikt een deel van zijn levensduur op een inactief account. Snel bewegende programma's zijn daarom de vergevingsgezindste om achter de hand te houden, en langzaam bewegende programma's zijn de minst vergevingsgezind om op te wachten.
Het praktische gevolg is dat de limietgrootte en de bruikbare waarde uiteenlopen. Een grote subsidie die halverwege het opschonen afloopt, is minder waard dan een bescheiden subsidie die de week arriveert dat een cluster klaar is. De computer- en cloudinfrastructuurcategorieën op getaiperks.com laten zien welke programma's momenteel open zijn, wat de input is waar die timingbeslissingen daadwerkelijk van afhankelijk zijn.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Lovable Up to $150
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Wat Oprichters Verkeerd Begrijpen over Gratis GPU-Credits
De terugkerende fout is het behandelen van een kredietsaldo als een GPU-reservering. Dat is het niet. Credits regelen de factuur; capaciteit in uw regio bepaalt of de instanties überhaupt bestaan.
Vijf fouten kosten teams echt geld:
Het verwarren van credits met capaciteit. Tijdens krappe aanbod is de beperking op een trainingsrun de beschikbare versnellers, niet het budget. Leveranciersprogramma's die met allocatie komen, zijn meer waard dan hun dollarwaarde suggereert.
Het najagen van het grootste headline-getal. Een subsidie op niet-CUDA silicium brengt portingskosten in technische weken met zich mee. Soms is die ruil uitstekend. Het is nooit gratis.
Te vroeg aanvragen. Credits hebben een tijdslimiet en een subsidie die afloopt terwijl u nog uw dataset opschoont, wordt niets.
Het negeren van egress lock-in. Credits van één cloud concentreren uw gegevens daar. Het later verplaatsen van een grote corpus is een factuur die niemand voorspelt.
Trainen wanneer fine-tuning zou volstaan. De meeste producten die denken te moeten trainen, moeten fine-tunen, en de meeste die denken te moeten fine-tunen, hebben betere retrieval nodig. Gratis credits zijn een slechte reden om een trainingspijplijn aan te nemen.
Het aanhouden van meerdere subsidies over verschillende lagen heen is wat het eerste jaar van een modelbedrijf daadwerkelijk financiert. AI Perks bestaat om te laten zien welke programma's open zijn en welke combinaties compatibel zijn.
Veelgestelde Vragen
Hoe krijg ik gratis GPU-credits voor modeltraining?
GPU-credits komen van cloudproviders, chipfabrikanten en gespecialiseerde computerplatforms, met limieten van ongeveer $10.000 tot $1.000.000. Elk programma heeft zijn eigen geschiktheidscriteria op basis van fase en financiering. De huidige lijst met open programma's, met waar elk voor geldt, wordt bijgehouden op getaiperks.com.
Zijn GPU-credits hetzelfde als OpenAI- of Anthropic-credits?
Nee, en het hebben van het ene is geen vervanging voor het andere. GPU-credits betalen voor versnelleruren op hardware die u beheert. Modelcredits betalen voor tokens via de API van iemand anders. Een team dat zijn eigen gewichten traint, heeft het eerste nodig; een team dat een frontier-model aanroept, heeft het tweede nodig.
Kan ik GPU-credits van verschillende providers stapelen?
Meestal wel, omdat elke subsidie van toepassing is op de factuur van een andere leverancier. Stapelen over cloud-, chip-leverancier- en specialistische platforms is eerder de normale gang van zaken dan de uitzondering. Compatibiliteit varieert per programma, en de combinaties die werken worden vermeld op getaiperks.com.
Hoeveel GPU-uren koopt $50.000 aan credits?
Het hangt volledig af van de versnellerklasse en regio, en de gepubliceerde uurtarieven bewegen vaak genoeg dat een vast antwoord snel veroudert. De meer bruikbare framing is duty cycle: bursty experimenten rekken een subsidie van die omvang ver uit, terwijl een altijd-aan multi-GPU cluster deze snel verbruikt.
Moet ik financiering hebben opgehaald om in aanmerking te komen?
Het varieert per programma, en er is geen enkele drempel voor de categorie. Sommige programma's staan open voor teams van elke fase, andere wegen de beslissing naar uw steun, en verschillende programma's hebben niveaus waarbij de limiet stijgt naarmate u groeit. Criteria verschillen voldoende tussen programma's dat gokken een slechte filter is. De huidige vereisten per programma worden bijgehouden op getaiperks.com.
Wat gebeurt er als GPU-credits verlopen?
Ongebruikte credits gaan bijna in elk programma verloren, daarom is activerings timing belangrijker dan aanvraag timing. Subsidies hebben een tijdslimiet en het venster begint over het algemeen bij goedkeuring. Het sequentieel afstemmen van uw goedkeuringen op een reëel trainingsschema is het verschil tussen het besteden van een subsidie en het verliezen ervan.
Train het model. Laat de cloudleveranciers de GPU's financieren.