AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

Hva koster Claude Opus 4.8?
Claude Opus 4.8 rapporteres til $5,00 per million input-tokens og $25,00 per million output-tokens, uendret fra Opus 4.7. Dette tallet er rapportert snarere enn bekreftet, fordi Anthropic ikke publiserer en isolert pris for Opus 4.8.
Opus 4.8 ble utgitt 28. mai 2026 som en inkrementell oppdatering i Opus-nivå fokusert på pålitelighet, og rapporteringen om den har vært konsekvent at den beholdt samme prisnivå som modellen før den. Det som mangler er en leverandørpris som nevner Opus 4.8 og setter et tall ved siden av.
Der den vises på en prisside, er den gruppert med andre eldre modeller i et "legacy"-nivå sitert som et intervall heller enn en rate:
| Spørsmål om Opus 4.8 prising | Hva er faktisk publisert |
|---|---|
| Legacy-nivå input-intervall | $3 til $10 per million tokens |
| Legacy-nivå output-intervall | $15 til $50 per million tokens |
| Isolert Opus 4.8 input-pris | Ikke publisert separat, rapportert til $5 |
| Isolert Opus 4.8 output-pris | Ikke publisert separat, rapportert til $25 |
| Batch, cache og residency-rater for 4.8 | Ikke publisert separat |
| Per-plan forbruker-tilgjengelighet for 4.8 | Ikke publisert |
De rapporterte $5 og $25 ligger innenfor det publiserte intervallet, noe som er det sterkeste som ærlig talt kan sies om dem. Planlegg ut fra disse tallene, men bekreft dem i din egen konsoll før du binder opp en kvart av forbruket. AI Perks sporer kredittprogrammene som dekker slike regninger: $7,7 millioner på tvers av 194 selskaper.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude $240 per seat
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Opus-raten Anthropic faktisk publiserer nøyaktig
Claude Opus 5, utgitt 24. juli 2026, er bekreftet til $5,00 per million input-tokens og $25,00 per million output-tokens på Anthropic's egen prisside, sammen med dens batch, cache og residency-modifikatorer.
Det er den eneste Opus-raten du kan sitere uten forbehold. Det bekreftede kortet:
| Måler | Claude Opus 5 |
|---|---|
| Basis input | $5,00 / MTok |
| Basis output | $25,00 / MTok |
| Batch API input | $2,50 / MTok |
| Batch API output | $12,50 / MTok |
| Prompt cache read | $0,50 / MTok |
| Kun amerikansk inferens | 1,1x standardraten |
To ting følger. Opus toppraten har ikke flyttet seg mellom 4.7 og 5, noe som er grunnen til at det rapporterte tallet for 4.8 imellom dem er troverdig uten sin egen prislinje. Og disse modifikatorene er publisert for Opus 5, ikke 4.8, så enhver besparelse du modellerer for batch eller cache for 4.8 er en antagelse snarere enn en sitert rate.
Tre Opus-utgivelser kom innenfor omtrent tre måneder i 2026, og toppraten fortalte den samme historien hver gang:
| Utgivelse | Dato | Hva endret seg | Topprate |
|---|---|---|---|
| Claude Opus 4.7 | 16. april 2026 | Frontier-oppdatering som driver Claude Code, ny tokenizer | $5 / $25, bekreftet, uendret fra 4.6 |
| Claude Opus 4.8 | 28. mai 2026 | Inkrementell oppdatering fokusert på pålitelighet | $5 / $25 rapportert, ikke publisert separat |
| Claude Opus 5 | 24. juli 2026 | Near-Fable-ytelse på mange oppgaver, langvarige agenter | $5 / $25, bekreftet |
Opus-nivået har vært prisstabilt på tvers av disse utgivelsene, så å bevege seg innenfor linjen er en kapabilitetsavgjørelse snarere enn en budsjettavgjørelse. Det som flyttet regninger over dette vinduet var ikke prislisten i det hele tatt.
Hvorfor de samme $5/$25 ikke betyr samme regning
Opus 4.7 ble utgitt med en ny tokenizer som Anthropic sier kan øke effektive token-tall med opptil 35% for samme tekst. Opus 4.8 arver den. Raten holdt seg, det fakturerbare token-antallet gjorde ikke det.
Dette er den største ubestridte kostnadsendringen i den nylige Opus-linjen og den berørte aldri en prisliste. Fakturering måler tokens, ikke tegn, så identisk tekst kan måle vesentlig høyere på 4.7 og 4.8 enn den gjorde før.
Bruker Anthropic's egen angitte tak på den rapporterte Opus-nivå raten:
| Samme prompter, samme tekst | Målt volum | Est. månedlig kostnad |
|---|---|---|
| Før 4.7 tokenizer | 50M inn / 10M ut | $500 |
| Opus 4.7 og 4.8 tokenizer, ved 35% taket | opptil 67,5M inn / 13,5M ut | opptil $675 |
Opptil 35% er et angitt tak, ikke et gjennomsnitt, og hvor arbeidsmengden din lander avhenger av teksten din. Et team som går fra en modell før 4.7 til Opus 4.8 bør forvente en identisk prisliste og en større faktura for identiske input. Et team som går fra 4.7 til 4.8 bør forvente ingen tokenizer-endring, siden begge sitter på den nyere.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude $240 per seat
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva en arbeidsmengde på Opus-nivå koster per måned
Med 50 millioner input- og 10 millioner output-tokens per måned, koster en arbeidsmengde på Opus-nivå estimert $500 til standardraten, $550 med kun amerikansk inferens og $250 på Batch API.
Dette volumet står for et lite team som kjører en kodingsassistent i produksjon. Alle tall under er aritmetikk på ratene ovenfor, og batch-, cache- og residency-radene bruker modifikatorer publisert for Opus 5, siden ingen er publisert for 4.8.
| Konfigurasjon | Est. månedlig kostnad ved 50M inn / 10M ut |
|---|---|
| Kun amerikansk inferens, 1,1x multiplikator | $550 |
| Standardrate | $500 |
| 80% av input servert fra cache-lesinger | $320 |
| Batch API | $250 |
Cache-raden ekskluderer kostnader for cache-skriving, som avhenger av hvor ofte prefikset ditt endres. Forskjellen mellom øverste og nederste rad er $300 i måneden ved ett volum, til én rate. Konfigurasjon endrer denne regningen mer enn valget mellom 4.7, 4.8 og 5 gjør, fordi disse tre har samme topprate.
Et moderat kredittbevilgning dekker et år av enhver rad i den tabellen. AI Perks eksisterer for å finne deg en.
Hva Anthropic ikke har publisert om Opus 4.8
Flere ting folk antar om Opus 4.8 mangler i dokumentasjonen, og denne siden vil ikke dikte dem opp.
Ingen isolert pris. $5 og $25 er rapportert og sitter innenfor det publiserte legacy-intervallet, men de er ikke sitert for denne modellen alene.
Ingen dato for pensjonering eller nedleggelse. Det er ingen datert livssyklusforpliktelse for Opus 4.8 i dokumentasjonen bak denne siden, så ingen er trykt her. Daterte planer for eldre Claude-modeller sirkulerer vidt, og er verdt nøyaktig like mye som kilden du kan spore dem til.
Ingen gratisnivå-godkjenning. Opus er ikke inkludert i den gratis Claude-planen, og Free og Pro-planene standardiseres til Sonnet, men hvilken plan som betjener Opus 4.8 spesifikt er ikke publisert per modell.
Ingen benchmark-scorer, kontekstvindu, maks output eller kunnskapsavskjæringstall. Disse gjentas selvsikkert for Opus 4.8, og ingen er bekreftet her. Et feil kontekstvindu er en nedetid snarere enn en avrundingsfeil, så les modellreferansen selv.
Ingen xAI eller Grok token-priser. Offentlige tall er såpass motstridende at alt som skrives her ville være en gjetning.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude $240 per seat
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Gratis kreditter som dekker en regning på Opus-nivå
En Opus-arbeidsmengde på $500 i måneden er estimert til $6 000 i året. Kredittprogrammer dekker rutinemessig flere multipler av det.
AI Perks sporer $7,7 millioner i kreditter på tvers av 194 selskaper, som dekker modellleverandører, databehandling og resten av stabelen et produksjons AI-produkt fakturerer for.
Anthropic kjører Claude for Startups som et generelt program heller enn et modellspesifikt program, så ingenting om det er knyttet til Opus 4.8 eller noen enkelt utgivelse. Rapporterte bevilgningsstørrelser spenner over et bredt bånd, omtrent $5 000 til $100 000, og dette intervallet er rapportert heller enn bekreftet og varierer etter selskap.
To ting betyr noe før du planlegger rundt kreditter. Modellkreditter og databehandlingskreditter er separate regninger, så et team med Anthropic-kreditter betaler fortsatt sin inferenshost, database og observabilitetsleverandører. Og programmer skiller seg i hva de ser etter, noe som er grunnen til at bredde slår å satse et års runway på ett navn.
Kategorien AI-modell på getaiperks.com er der disse ligger, sammen med databehandlings- og verktøyprogrammene som havner på samme faktura.
Ofte stilte spørsmål
Hvor mye koster Claude Opus 4.8 per million tokens?
Opus 4.8 er rapportert til $5,00 per million input-tokens og $25,00 per million output-tokens, uendret fra Opus 4.7, selv om Anthropic ikke publiserer den raten for modellen alene. Den vises i et legacy-nivå sitert som $3 til $10 input og $15 til $50 output, og de rapporterte tallene ligger innenfor det båndet. Kredittprogrammer er listet på getaiperks.com.
Er $5/$25-tallet for Opus 4.8 bekreftet?
Nei. Det er rapportert og internt konsekvent, ikke bekreftet av en isolert leverandørprislinje. Samme rate er bekreftet for Opus 4.7 før den og Opus 5 etter den, noe som er grunnen til at det er et rimelig planleggingstall for modellen imellom.
Når vil Claude Opus 4.8 bli pensjonert?
Ingen pensjonerings- eller nedleggelsesdato for Opus 4.8 er bekreftet i dokumentasjonen bak denne siden, så ingen er oppgitt her. Legacy er en pris- og oppdateringsstatus, ikke en datert plan. Sjekk leverandørens egen livssyklus-side før du låser en modell for et år.
Har Claude Opus 4.8 et gratisnivå?
Opus-nivået er ikke inkludert i den gratis Claude-planen, og Free og Pro-planene standardiseres til Sonnet. Plan-tilgjengelighet per modell for Opus 4.8 er ikke publisert, så behandle enhver nøyaktig gratis godkjenning som er sitert for den som uverifisert.
Hvorfor steg Claude-regningen min da Opus-raten ikke endret seg?
Mest sannsynlig tokenizeren. Opus 4.7 introduserte en som Anthropic sier kan øke effektive token-tall med opptil 35% for samme tekst, og Opus 4.8 bruker den. Identiske prompter måler flere tokens, så uendret $5 og $25 gir fortsatt en større faktura.
Bør jeg bruke Opus 4.8 eller Opus 5?
Opus 5, utgitt 24. juli 2026, har en bekreftet $5 og $25 rate, publiserte batch- og cache-modifikatorer, og Anthropic's posisjonering som ytelse nær Fable på mange oppgaver til omtrent halv pris for langvarig agentarbeid. Det gjør den til den renere standarden for nytt arbeid. Kreditter dekker begge på getaiperks.com.
Alle bekreftede rater på denne siden er merket "bekreftet", og alle rapporterte er merket "rapportert". Gå nå og få noen andre til å betale for det.