AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

Hvor mye er gratis CRM-kreditter verdt?
Gratis CRM-kreditter for oppstartsselskaper varierer fra rundt $1800 til $14.000 per program, og fordi kategorien er overfylt med leverandører som kjemper om de samme tidlige kundene, er tilbudene generøse i forhold til hva et lite team faktisk bruker.
CRM er en av de få go-to-market-regningene et oppstartsselskap kan dekke nesten helt med kreditter tidlig. Byttekostnadene er høye når et team er etablert, så leverandører betaler for å være systemet du starter med.
AI Perks sporer de gjeldende vilkårene på tvers av kategorien sammen med $7,7M i kreditter fra 194 selskaper.
| Leverandør | Gratis kreditter | Hva kreditene kjøper |
|---|---|---|
| HubSpot | Opptil $14 000 | CRM pluss markedsføring, salg og kundeservice på én kontaktjournal |
| HighLevel | Opptil $12 000 | Alt-i-ett CRM med salgstrakter, kalendere, e-post og SMS |
| Freshworks | Opptil $10 000 | CRM bundlet med kundeservice og chat |
| Attio | Opptil $5 000 | Fleksibel-skjema CRM med automatisk e-post- og kalendersynkronisering |
| Dynamics 365 | Opptil $5 000 | Microsoft Sales, Customer Service og Business Central-apper |
| Keap | Opptil $3 600 | Småbedrifts-CRM med automatisering, skjemaer og fakturering |
| Salesforce | $3 000 | Sales Cloud, plattformen de fleste selskaper standardiserer på senere |
| Insightly | $3 000 | CRM som bærer journalen forbi avtalen til levering |
| Lightfield | $1 800 | AI-native CRM som logger e-post, møter og anrop for deg |
Overskriftens totalbeløp i tabellen: mer enn $57 000.
Disse tallene kan ikke sammenlignes linje for linje. En stor kreditt mot en leverandør med høye listepriser kan kjøpe færre måneder enn en mindre en et sted som er billigere. Les kolonnen som driftstid, ikke som verdi.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Lovable Up to $150
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva et CRM faktisk er til for
Et CRM er den varige, delte journalen over hver person og hvert selskap du har snakket med, pluss statusen på avtalen knyttet til dem. Jobben det gjør er å overleve personalomsetning, ikke å produsere dashbord.
Før et CRM, lever denne journalen i et regneark og tre personers innbokser. Det fungerer greit inntil den første selgeren slutter, da forsvinner konteksten bak førti åpne samtaler med dem.
Tre jobber utgjør mesteparten av reell bruk:
Salgstrakt. Hver åpne mulighet, dens stadium, dens verdi og neste handling. Dette er delen grunnleggere tror de kjøper.
Kontaktjournalen. Hver e-post, samtale, møte og supporthenvendelse knyttet til én person og ett selskap, slik at hvem som helst kan ta opp en tråd. Dette er delen som faktisk akkumuleres.
Automatisering og overlevering. Ruting, påminnelser, sekvenser og mekanikken for å flytte en kunde fra salg til onboarding til kundeservice uten å miste dem.
Den ærlige forbeholdet er at ingen av dette krever betalt programvare ved fem kunder. Et CRM tjener inn kostnaden sin når mer enn én person berører samme konto, eller når du ikke lenger kan holde salgstraktet i hodet ditt.
Hvordan CRM-kostnader oppfører seg i stor skala
CRM-priser følger en av to målere, per bruker eller per kontakt, og de feiler på helt forskjellige måter. Per-bruker-regninger sporer antall ansatte og forblir forutsigbare. Per-kontakt-regninger sporer markedsføringslisten din, som vokser enten inntektene gjør det eller ikke.
Den andre måleren er der budsjetter bryter sammen. Et lead-magnet som legger til 40 000 ikke-konverterende kontakter, øker regningen umiddelbart og aldri øker inntektene. HubSpot og Keap priser etter antall kontakter, så listenes hygiene er en kostnadskontroll, ikke en administrativ oppgave. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield og Dynamics 365 priser per bruker. HighLevel tar en fast plattformavgift, noe som er grunnen til at kreditten deres går lenger enn overskriftsnummeret antyder.
To andre krefter driver den reelle regningen:
Trinnvise forbedringer, ikke antall brukere. Funksjonen du til slutt trenger, vanligvis egendefinerte objekter, ekte rapportering eller arbeidsflytautomatisering, ligger bak en utgaveoppgradering som koster mer enn flere ekstra brukere. Team planlegger for hodevekst og blir overrasket av et trinn.
Målte tillegg utenom abonnementet. E-post- og SMS-sendinger, telefonminutter, berikelseskreditter og AI-handlinger faktureres vanligvis separat og er ofte unntatt fra en kreditt.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Lovable Up to $150
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hvordan velge mellom HubSpot, Salesforce, Attio og resten
Match CRM-systemet til salgsbevegelsen din, ikke til den største kreditten. Gründerledet salg ønsker noe du kan konfigurere på ettermiddagen. En markedsføringsledet salgstrakt ønsker kontaktjournalen og automatiseringen i ett objekt. Store avtaler ønsker plattformen kjøpere allerede stoler på.
En kort beslutningsguide:
Gründerledet salg, under omtrent tre brukere. Attio eller Lightfield. Rask oppsett, automatisk fangst fra e-post og kalender, ingen implementasjonsprosjekt. Du kjøper fart, og tunge plattformer straffer deg for å ikke ha en salgsoperatør.
Markedsføringsledet eller produktledet salgstrakt. HubSpot CRM for oppstartsselskaper er det vanlige svaret her, fordi markedsføringskontakten, lead-scoren og avtalen er den samme journalen. Budsjett for kontaktvekst fra dag én.
Byrå-, tjeneste- eller kunde-salgstraktsbedrifter. HighLevel for den faste plattformavgiften, eller Keap når fakturering, planlegging og oppfølging i ett abonnement betyr mer enn CRM-dybde.
Enterprise- eller regulerte kjøpere. Salesforce, eller Dynamics 365 hvis teamet ditt allerede lever i Microsoft 365. Du kjøper integrasjonsoverflaten og innkjøpskomforten, ikke brukergrensesnittet.
Levering fortsetter etter fullført avtale. Insightly holder kundejournalen knyttet til prosjektet. Kundeservice-tunge produkter. Freshworks dekker CRM og kundeservice under en enkelt kreditt.
AI Perks lister opp hvilke av disse som for øyeblikket har åpne programmer og hva hver enkelt krever.
Hvilken rekkefølge man skal søke i
Søk om CRM-systemet du allerede bruker først, de én eller to du realistisk sett ville byttet til, og tilstøtende go-to-market-verktøy tredje. Tidsbegrensede kreditter begynner å brenne den dagen du aksepterer dem, så sekvenser etter når du faktisk vil bruke dem.
Først, CRM-systemet du allerede bruker. Kreditten knyttes til en regning du allerede betaler og krever ingen migrering. Start på getaiperks.com og filtrer til CRM- og Salgskategoriene.
For det andre, de realistiske alternativene, før du migrerer. En godkjent kreditt er et legitimt input i plattformbeslutningen, og godkjenningsratene varierer nok til at det er verdt å ha to i hånden.
For det tredje, de tilstøtende lagene. Kundeserviceplattformer, prospekteringsdatabaser og e-postinfrastruktur faktureres separat fra CRM-systemet ditt, så disse kreditene stables i stedet for å overlappe. Dette er hvor mesteparten av de uhentede pengene i et go-to-market-budsjett befinner seg.
Til slutt, korte evalueringsprøveperioder. Utløs dem i uken du planlegger å kjøre den virkelige testen med dine egne data.
En ting verdt å sjekke før du søker hvor som helst: flere leverandører tilbyr forskjellige beløp avhengig av hvilken partner-rute tilbudet kommer gjennom, og den mest verdifulle ruten er sjelden den på leverandørens egen forside. Kvalifikasjon avhenger av stadium og finansiering og varierer for hvert program ovenfor, med gjeldende ruter og krav listet på getaiperks.com.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Lovable Up to $150
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva grunnleggere misforstår om CRM-kreditter
Den dyreste feilen er å kjøpe et CRM før det er en salgsbevegelse å legge inn i det. En vakkert konfigurert tom salgstrakt er en kostnad, og kredittklokken går hele tiden den står ubrukt.
Fire andre mønstre verdt å unngå:
Valg basert på kredittstørrelse. En $14.000 kreditt mot en plattform du forlater om åtte måneder koster mer i migrering og gjenoppbygde automatiseringer enn den sparte i abonnementsavgifter. Velg basert på passform, og finansier deretter valget.
Underestimering av migrering. Kontakter og avtaler eksporteres rent. Trådet e-posthistorikk, egendefinerte felt, arbeidsflytlogikk, integrasjoner og hver rapport som styrets presentasjon avhenger av, gjør det ikke. Det er den virkelige låsingen, og det er derfor leverandører er villige til å gi så store rabatter på forhånd.
Ignorering av kontaktmåleren. På planer med priser per kontakt, flytter en ubeskåret liste deg stille opp et trinn. Undertrykkelse eller sletting av døde kontakter er en besparelse på én linje.
Antagelse om at kreditten dekker hele regningen. Meldings-, berikelses- og AI-funksjoner er vanligvis målt utenom den, og AI-funksjoner spesielt er modell API-kall bak en leverandørs merkevare.
Grunnleggere som finansierer hele go-to-market-laget i stedet for ett verktøy, kommer lengst. AI Perks sporer $7,7M i kreditter på tvers av 194 selskaper, så CRM, kundeservice, prospekteringsdata og modellkallene bak AI-funksjonene dine kan alle dekkes samtidig.
Ofte stilte spørsmål
Hvilket CRM gir oppstartsselskaper mest gratis kreditter?
HubSpot tilbyr den største CRM-kreditten i kategorien på opptil $14 000, med HighLevel nest sist på opptil $12 000 og Freshworks på opptil $10 000. Overskriftsverdi er et dårlig enkeltkriterium, fordi en kreditt mot dyre listepriser kjøper færre måneder. Gjeldende vilkår spores på getaiperks.com.
Trenger jeg et betalt CRM på før-inntektsstadiet?
Vanligvis ikke. Under omtrent ti aktive samtaler med én selgende person, er et regneark og en disiplinert innboks nok. Et CRM tjener inn kostnaden i det øyeblikket en andre person berører samme konto, eller når du ikke lenger kan huske statusen for hver åpen avtale fra hukommelsen.
Kan jeg stable CRM-kreditter med andre oppstartskreditter?
Ja. CRM, kundeservice, prospekteringsdata, e-postforsendelser og skytjenester er separate regninger med separate programmer, så disse kreditene legger seg til i stedet for å overlappe. Stabling innenfor CRM-kategorien selv er sjelden nyttig, siden du bare bruker én. Kompatible kombinasjoner er listet på getaiperks.com.
Hvor mye koster et CRM faktisk uten kreditter?
Et team på tre personer på et inngangsnivå betalt abonnement koster vanligvis noen hundre dollar i måneden. Samme team på en profesjonell utgave med markedsføringsautomatisering og en voksende kontaktliste når vanligvis tusenvis av dollar i måneden. Listepriser endres ofte, så pris dine egne bruker- og kontaktantall i stedet for å stole på en sammenligningstabell.
Er per-bruker- eller per-kontakt-prising bedre for et oppstartsselskap?
Per-bruker er mer forutsigbart, fordi det sporer et tall du kontrollerer. Per-kontakt passer for team hvis vekst kommer fra markedsføring snarere enn antall ansatte, men det straffer store ukvalifiserte lister. Hvis du planlegger tung generering av leads i topp av trakten, modeller kontaktregningen for tolv måneder før du forplikter deg.
Hvor vanskelig er det å migrere CRM-systemer senere?
Vanskeligere enn eksportknappen antyder. Kontakter, selskaper og avtaler flyttes rent. E-posthistorikk, egendefinerte objekter, automatiseringer, integrasjoner og rapportering gjør det ikke, og gjenoppbygging av dem er vanligvis uker med arbeid. Behandle den første virkelige CRM-beslutningen som semi-permanent og finansier den riktig på getaiperks.com.
Kjør salgstraktet. La noen andre betale for programvaren.