AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

Hvor mye er gratis sikkerhetsverktøy-kreditter verdt?
Sikkerhetskreditter går fra rundt $2 500 for en compliance-plattform til så mye som $250 000 for kant- og nettverkssikkerhet. De største beløpene ligger der sikkerhet overlapper med infrastruktur, og de minste ligger akkurat der en første bedriftsavtale stopper opp.
Denne spredningen er ikke en rangering. En compliance-kreditt på $2 500 og en kant-kreditt på $250 000 kjøper urelaterte ting, og et voksende selskap ender opp med å trenge begge deler.
AI Perks sporer sikkerhetsprogrammer sammen med $7.7M i kreditter på tvers av 194 selskaper. Kvalifisering avhenger av stadium og finansiering, og de gjeldende vilkårene for hvert program er listet der.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Cloudflare $250,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva sikkerhetsverktøy faktisk kjøper deg
Sikkerhetsverktøy er ikke ett produkt. Det er fem separate kjøp som grunnleggere oppdager i omtrent samme rekkefølge, og nesten alltid fordi en kunde spurte heller enn fordi en ingeniør gjorde det.
- Automatisering av compliance. Kontinuerlige kontroller mot et rammeverk som SOC 2, ISO 27001, HIPAA eller GDPR, pluss bevisinnsamlingen en revisor forventer. Kritisk sett er ikke plattformen revisjonen. Et uavhengig firma utsteder rapporten og fakturerer separat.
- Kant- og nettverkssikkerhet. Web application firewall, DDoS-absorpsjon, bot-håndtering, rate limiting og Zero Trust-tilgang til interne verktøy. Bundlet med CDN og DNS, noe som er grunnen til at kredittene deres overgår resten av kategorien.
- Identitet og tilgang. Single sign-on, multifaktorautentisering, og provisjonering og deprovisionering på tvers av SaaS-stabelen din. En stor andel av revisjonsfunnene ligger her.
- Kode- og avhengighetssikkerhet. Hemmelig skanning, statisk analyse og varsler om sårbare pakker. De innebygde nivåene på kodearven din dekker en overraskende mengde av dette før du betaler noen.
- Deteksjon og respons. Endpoint-agenter, loggoppbevaring og varsling. Billigst å utsette, og verst å ettermontere mens et sikkerhetsspørreskjema står åpent.
Bare de to første blir vanligvis tvunget på en startup tidlig. Resten kommer med antall ansatte.
Hvordan sikkerhetsbudsjett oppfører seg ved skalering
Sikkerhet er den ene posten i en startups stabel som ikke drives av bruk. Den drives av antall ansatte og av andres innkjøpsavdelinger, så den kommer i trinn snarere enn en kurve.
| Utløser | Hva begynner å koste penger | Form på regningen |
|---|---|---|
| Bygging, ingen kunder ennå | Gratisnivåer dekker det meste | Effektivt null |
| Første sikkerhetsspørreskjema | Abonnement på compliance-plattform | Årlig, priset per rammeverk, med et minimum |
| Første revisjonsrapport | Uavhengig revisor pluss en penetrasjonstest | To separate engangsgebyrer, gjentas årlig |
| Vokser forbi en håndfull ansatte | Identitet, enhetsadministrasjon, endpoint-agenter, passordbehandler | Per ansatt, per måned, permanent |
| Første bedriftsavtale | Bedriftsplan for SSO, revisjonslogger, egendefinerte vilkår, DDoS-garantier | Et planhopp, ikke en bruksøkning |
| Regulert data eller ekte trafikk | Loggoppbevaring, høyere WAF-nivåer, supportvilkår | Volum pluss kontraktsminimum |
Tre oppførselsmønstre er verdt å planlegge rundt.
Det skalerer med ansatte, ikke inntekt. Compliance, identitet, enhetsadministrasjon og endpoint-verktøy er per sete. Et team som dobler antall ansatte, dobler denne regningen mens inntekten henger etter et år.
Rammeverk multipliseres. SOC 2 og ISO 27001 overlapper sterkt i kontroller, men prises vanligvis som separate tillegg, og salg til helsevesenet eller EU legger til mer. Hver er en ny årlig post.
Abonnementet er ikke det totale. Compliance-plattformer selger beredskap. Rapporten kommer fra et uavhengig firma, og en penetrasjonstest er en tredje faktura, så en plattformkreditt dekker programvareandelen av et første revisjonsår, ikke hele greia.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Cloudflare $250,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Sikkerhetskredittprogrammer sammenlignet
De største sikkerhetskredittene kommer fra leverandører som også selger infrastruktur. Dedikerte identitets- og complianceprogrammer er langt mindre og mye mer målrettede, noe som passer det hver enkelt utligner.
| Leverandør | Sikkerhetslag | Kredittskala | Best egnet |
|---|---|---|---|
| Cloudflare | WAF, DDoS, bot-håndtering, Zero Trust, CDN og DNS | Opptil $250 000, den største i kategorien | Alt eksternt rettet, fra dag én |
| Cloudflare Enterprise-bane | Bedriftsavtalevilkår og support | Opptil $50 000 | Team som står overfor et bedriftsplanhopp |
| Datadog | Overvåking, loggoppbevaring og sikkerhetssignaler | Opptil $100 000 | Når du har infrastruktur verdt å overvåke |
| Auth0 | Kundesikkerhet, MFA, bedrifts-SSO | Opptil $10 000 | B2B-produkter som nærmer seg en SAML-forespørsel |
| Okta | Arbeidsstyrkesikkerhet, ansattes SSO, provisjonering | Opptil $8 000 | Bevis for tilgangskontroll for en første revisjon |
| Bastion | Sikkerhet og compliance på tvers av SOC 2, ISO 27001, ISO 42001 | $5 000 | Team som ønsker verktøy og veiledning i ett |
| Vanta | Automatisering av compliance og bevisinnsamling | $2 500 | En første SOC 2- eller ISO 27001-satsing |
| Hemmelighetsadministrasjon, kodskanning, pentest, EDR | Støttende lag | Partner- og akseleratorbaner, mengder sjelden publisert | Forhandles fra sak til sak |
Der et tall mangler, forhandles programmet per søker i stedet for å publiseres. Nåværende beløp, kvalifisering og vilkår finnes på AI Perks.
Hvordan velge og i hvilken rekkefølge å søke
Søk i synkende rekkefølge etter størrelse og vanskelighetsgrad: kant og sky først, identitet nest, compliance sist og bare når en frist er reell. Godkjenningsoddsen i hvert av disse programmene faller etter hvert som selskapet ditt blir eldre.
Kant og sky først. Det er det største enkeltbeløpet som er tilgjengelig, det dekker sikkerhet og hosting i ett tilskudd, og det er nyttig på dagen du sender snarere enn dagen en kunde spør. Filtrer etter sikkerhets- og infrastrukturkategoriene på getaiperks.com.
Identitet nest. Søk når du vet om du selger til enkeltpersoner eller til bedrifter, fordi de to trenger forskjellige produkter. En identitetskreditt gitt før du har brukere, brenner ned mot et tomt produkt.
Compliance sist, og bevisst. Disse saldoene er tidsbegrensede, og en compliance-plattform aktivert før du har tenkt å begynne å samle bevis, bruker mesteparten av verdien sin på et dashbord ingen åpner. Start den når en avtale, en frist eller en styresamtale gjør rapporten reell.
La aldri en kreditt velge verktøyet. Å bytte en WAF betyr å rekalibrere regler mot sanntids trafikk, å bytte en identitetsleverandør betyr at brukere re-registrerer MFA, og å bytte en compliance-plattform midt i syklusen betyr å samle inn bevis du allerede har samlet på nytt. En gratis saldo er ikke verdt en migrering du ellers ikke ville ha gjort.
Stable på tvers av lag, ikke innenfor ett. Skylagringskreditter betaler for der koden din kjører, modellkreditter betaler for hva den kaller, observabilitetskreditter betaler for å vite om den fungerer, og sikkerhetskreditter betaler for omkretsen og papirarbeidet. Å holde en fra hvert lag er hvordan team dekker et helt første år, og AI Perks eksisterer for å vise hvilke kombinasjoner som faktisk er tilgjengelige.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
Cloudflare $250,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva grunnleggere tar feil om sikkerhetskreditter
De to dyre feilene er å behandle plattformabonnementet som den totale kostnaden for compliance, og å kjøpe sofistikerte verktøy før de gratis kontrollene som revisorer og kunder faktisk spør om, er slått på.
- Forutsette at skylagringskreditter dekker det. Sikkerhetsverktøy er separat SaaS-fakturering. Et stort skylagringsstipend berører ikke dine compliance-, identitets- eller endpoint-fakturaer, noe som nettopp er det som gjør en sikkerhetskreditt additiv snarere enn redundant.
- Kjøpe deteksjon før det grunnleggende. Multifaktorautentisering overalt, single sign-on, minst privilegium, offsite-sikkerhetskopier og en dokumentert avslutningsliste svarer på det meste av et sikkerhetsspørreskjema. En dyr agent på hver laptop svarer svært lite på det.
- Starte compliance altfor tidlig. En rapport uten kunder som krever den, er et abonnement og et revisorgebyr brukt på ingenting. Å starte uken en kontrakt avhenger av det er verre: observasjonsvinduet for en Type II-rapport måles i måneder og kan ikke komprimeres ved å betale mer.
- Ignorere hva gratisnivåene allerede gjør. Gratisplaner innen kantsikkerhet og avhengighetsskanning dekker en reell mengde av reell risiko, og å lese grensene deres er billigere enn noen kreditt.
- La saldoen utløpe ubrukt. En uavhentet eller ubrukt sikkerhetskreditt er verdt nøyaktig null, og å kreve alt på en gang slik at flere klokker løper parallelt er den vanligste måten grunnleggere kaster bort en. AI Perks sporer vilkår slik at godkjenninger kan sekvenseres mot reell bruk.
Ofte stilte spørsmål
Tilbyr sikkerhetsleverandører faktisk gratis startup-kreditter?
Ja, på tvers av alle lag. Cloudflare tilbyr opptil $250 000 for kant- og nettverkssikkerhet, Datadog opptil $100 000, Auth0 opptil $10 000, Okta opptil $8 000, Bastion $5 000 og Vanta $2 500 for automatisering av compliance. Flere mindre leverandører har partnerprogrammer uten publiserte beløp. Nåværende kvalifisering og vilkår er listet på getaiperks.com.
Hvor mye koster SOC 2 egentlig en startup?
Behandle ethvert enkelt oppgitt tall med mistenksomhet, fordi omfanget driver det. Det er tre separate kostnader: abonnementet på compliance-plattformen, det uavhengige revisjonsfirmaet som utsteder rapporten, og en penetrasjonstest som de fleste kunder forventer sammen med den. En kreditt kompenserer vanligvis bare for den første av de tre, som fortsatt er den gjentakende.
Hvilket sikkerhetsverktøy bør jeg kjøpe først?
Kant- og nettverksbeskyttelse, fordi det er nyttig før du har en enkelt kunde, og kredittene der er de største tilgjengelige. Identitet kommer deretter, compliance bare når en avtale avhenger av det. Å kjøpe i den rekkefølgen betyr at hvert kjøp allerede gjør arbeid når det neste blir presserende.
Kan jeg stable sikkerhetskreditter med sky- og AI-kreditter?
Ja, og de dekker genuint separate fakturaer. Skylagringskreditter betaler for datakraft og lagring, modellkreditter betaler for inferens, og sikkerhetskreditter betaler for brannmuren, identitetslaget og compliance-plattformen. Å ha flere samtidig er hvordan team finansierer et første år snarere enn en del av det. Se hva som er tilgjengelig på getaiperks.com.
Er en gratisplan nok for en tidligfase startup?
En stund, genuint ja. Gratisnivåer innen kantsikkerhet, varsling om avhengigheter og hemmelig skanning dekker en meningsfull andel av reell risiko, og identitetsleverandører inkluderer en grense for aktive brukere som varer lenger enn de fleste prototyper. Det gratisnivåer nesten aldri inkluderer, er bedrifts-SSO, revisjonslogger og lang loggoppbevaring, som er akkurat det innkjøpsavdelinger ber om.
Når bør jeg starte complianceprosessen?
Når en navngitt kunde, en aktiv avtale eller et investor-krav gjør rapporten nødvendig, ikke før og ikke uken den forfaller. Observasjonsvinduet for en Type II-rapport kan ikke forkortes ved å bruke mer penger, så det praktiske svaret er å starte en syklus før den avtalen du forventer. Programvilkår spores på getaiperks.com.
Velg sikkerhetsstabelen du likevel ville valgt til listepris, og få noen andre til å betale for det første året.