AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

Hva HighLevel Startup-programmet gir deg
HighLevels oppstartsprogram tilbyr opptil 12 000 dollar i kreditter for HighLevel-plattformen: CRM og pipelines, bygging av trakter og nettsteder, kalendere og booking, skjemaer, anmodninger om anmeldelser, og e-post- og SMS-automatisering, alt på ett abonnement.
Dette tallet leses annerledes enn de fleste programvaretilskudd, fordi HighLevel tar en fast plattformavgift i stedet for å fakturere per kontakt. $12 000 er ikke en brøkdel av ett år. Mot det offentlig oppførte mid-tier-nivået kjøper det års med plattformtilgang, ikke måneder. AI Perks sporer det sammen med 7,7 millioner dollar i kreditter på tvers av 194 selskaper.
Det snur det vanlige spørsmålet. Med kontakt-prissatte CRM-systemer spør du hvor fort du vokser ut av tilskuddet. Med HighLevel spør du om dette bør være permanent hjem for din salgstrakter. Kvalifisering avhenger av ditt stadium og finansiering, og gjeldende vilkår er oppført på getaiperks.com.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
HighLevel $12,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva HighLevel faktisk erstatter
HighLevel er ikke et CRM med tilleggsfunksjoner. Det er de åtte eller ni verktøyene et kundeanskaffelsesteam vanligvis kjøper separat, samlet på én kontaktoppføring og én faktura.
Nesten alle komponenter har en skarpere frittstående konkurrent. Det du kjøper er konsolidering: en booket samtale, en anmodning om anmeldelse og en pleiesekvens leser alle den samme oppføringen, uten et synkroniseringslag mellom dem.
| Hva HighLevel dekker | Hva team vanligvis kjøper i stedet | Hvorfor pakken er viktig |
|---|---|---|
| CRM og avtalepipelines | Pipedrive, HubSpot, Close | Hver kontakt lander på én tidslinje |
| Trakter, landingssider, nettsteder | ClickFunnels, Unbounce, Webflow | En sidevisning knyttes til kontakten |
| E-post- og SMS-automatisering | Mailchimp, ActiveCampaign, Customer.io | Arbeidsflyter forgrener seg direkte på CRM-felt |
| Kalendere og booking | Calendly, Acuity | Uteblivelser utløser oppfølging automatisk |
| Omdømme og anmodninger om anmeldelser | Birdeye, Podium | Anmodninger utløses av pipeline-stadiumendringer |
| Kurs og medlemskap | Kajabi, Teachable | Kjøpere forblir i samme database |
| Skjemaer, undersøkelser, chat-widget | Typeform, Tally, Drift | Innsendinger oppretter kontakter, ikke eksport |
Én strukturell detalj skiller det fra et konvensjonelt CRM: HighLevel ble bygget for byråer som driver mange klientkontoer, så arkitekturen er underkontoer under en overordnet, med hvitmerket videresalg på høyere nivå. En oppstartskjører et byrådriftsystem for én leietaker: ofte et kupp, men det forklarer et grensesnitt som antar en klientliste du kanskje ikke har.
Den ærlige testen: driver du oppfølging der hastighet til første kontakt avgjør avtalen? HighLevels sterkeste funksjoner er tekst-tilbake på tapte samtaler, umiddelbar SMS-oppfølging og booking-automatisering. Hvis din bevegelse er produktledet registrering uten en telefonsamtale, tjener et lettere CRM deg bedre.
Hvordan HighLevel prising oppfører seg i stor skala
HighLevel deles inn i to regninger som oppfører seg motsatt: et fast plattformabonnement som knapt endres etter hvert som du vokser, og forbruksbasert kommunikasjonskostnad som endres med hvert eneste melding du sender.
Grunnleggere evaluerer den første og blir ambusert av den andre. Lommeboken som finansierer SMS-segmenter, samtale minutter, e-postvolum og AI-assisterte samtaler er halvdelen som sporer listen din.
| Kostnadsakse | Hvordan den priser | Hva får den til å klatre |
|---|---|---|
| Plattformabonnement | Fast månedlig avgift per byråkonto | Oppgradering til et høyere nivå for underkontoer eller hvitmerking |
| SMS og tale | Per segment og per minutt, til operatørpriser | Lengre meldinger som deles inn i flere segmenter |
| E-post | Per sendt volum, til ESP-priser | Listevekst og videresending til ikke-åpnere |
| AI og samtale-funksjoner | Per bruk, fakturert til samme lommebok | Aktivering av automatiserte svar på tvers av alle kontoer |
| Operatørregistrering | Samsvarsgebyrer for forretningsmeldinger | US A2P 10DLC-registrering og kampanjebehandling |
HighLevel har historisk hatt tre nivåer: en inngangsplan nær $97 per måned, en ubegrenset underkonto-plan nær $297, og en hvitmerket eller SaaS-modus-plan nær $497. Behandle disse som veiledende og verifiser gjeldende priser, siden HighLevel justerer pakker med jevne mellomrom. Det varige faktum er formen, ikke tallene.
| Planform | Veiledende listepris | Plattform-måneder dekket av $12 000 |
|---|---|---|
| Inngang, enkeltstående virksomhet | rundt $97 / måned | omtrent 120 |
| Ubegrenset underkontoer | rundt $297 / måned | omtrent 40 |
| Hvitmerking / SaaS-modus | rundt $497 / måned | omtrent 24 |
Les det som et tak for verdi, ikke en tidsplan. Kreditter har normalt et forbruksvindu, og det vinduet bestemmer hvor mye av taket du når. Det er oppført sammen med programmet på AI Perks.
Hva tabellen skjuler: ingen av disse månedene inkluderer meldingskostnader. Et team som sender SMS i stort volum kan bruke mer på operatørgebyrer i et travelt kvartal enn på selve plattformen. Budsjetter lommeboken separat.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
HighLevel $12,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Hva HighLevel-kreditter stables med, og hva de kansellerer ut
HighLevel-kreditter er en SaaS-faktura, så de stables rent med kreditter for cloud compute, modell API og analyse. De stabler ikke med andre alt-i-ett CRM eller trakter-byggings-tilskudd, fordi du bare får én kundedatabase.
Hver dekker en annen gjentakende regning:
- Cloud-kreditter dekker der produktet ditt kjører, aldri et SaaS-posteringspunkt
- Modell- og API-kreditter dekker inferens produktet ditt kaller
- Produktanalyse-kreditter dekker atferd inne i appen
- HighLevel-kreditter dekker hvordan leads kommer inn, blir kontaktet og konverterer
Én overlapp er verdt å vite. HighLevel har historisk latt deg koble til dine egne Twilio- og Mailgun-kontoer i stedet for å bruke dets bundtede meldinger, noe som betyr at separate meldings- eller e-postinfrastruktur-kreditter kan rettes mot den forbruksbaserte halvdelen av regningen. Verifiser at dette fortsatt støttes i din plan, men der det gjelder dekker det begge halvdelene av HighLevel samtidig.
HighLevel erstatter snarere enn stabler mot HubSpot, Keap, ActiveCampaign, ClickFunnels og Kajabi-programmer. En stor HighLevel-tilskudd pluss en stor konkurrerende CRM-tilskudd er ikke dobbel verdi. Det er ett tilskudd og en migrering du betaler for senere i ingeniørtimer. Å se hvilke tilskudd som er kompatible i stedet for redundante er grunnen til at AI Perks er en sporet liste, ikke en mappe med bokmerker.
Hva grunnleggere tar feil om HighLevel
Den dyre feilen er å behandle HighLevels faste avgift som hele kostnaden, og deretter oppdage at meldinger, samsvar og migrering ligger helt utenfor den.
Fem mønstre, i rekkefølge etter kostnad:
Ignorerer A2P 10DLC til sendingen feiler. Forretnings-SMS i USA krever merkevare- og kampanjeregistrering hos operatørene. Å hoppe over det betyr filtrerte meldinger og et leveringsproblem du oppdager under en lansering. Registrer deg tidlig, budsjetter gebyrene.
Kjøper hvitmerking før du har kunder å hvitmerke for. Det øverste nivået lar byråer videreselge plattformen under eget merke. En oppstart som betaler for det finansierer en videresalgsforretning den ikke driver.
Bygger hele trakten inni den, og vil deretter ut. Sider, arbeidsflyter, medlemskap og kurs bor alle i HighLevel. Det er poenget med pakken og også låse-effekten. Hold kontaktdatainnsamling eksportbar og innhold utkastet et sted du eier.
Sender til lister du ikke har tjent. Pakken gjør bulk-sending trivielt, noe som også gjør omdømmeskade trivielt. Et brent domene varer lenger enn kampanjen som brant det.
Behandler øyeblikksbilder som en strategi. Ferdigbygde automasjonsmaler er raske å importere og enkle å la være ubegeistret. Seks måneder senere vet ingen hvilken arbeidsflyt som sendte den teksten. Dokumenter hva du slår på. Tilgrensende programmer i samme stack spores på getaiperks.com.
Beste AI-ferdigheter for startups
Søk direkte via disse verifiserte programmene.
HighLevel $12,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Claude (via program) $100,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
OpenAI (via program) $2,500
Kvalifisert for tidligfase-startups
Anthropic $20,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
AWS $300,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Google Cloud $350,000
Kvalifisert for tidligfase-startups
Avgjøre om HighLevel hører hjemme i din stack
Den virkelige avgjørelsen er ikke hvilke kreditter du skal jage. Det er hvilken enkelt kundedatabase ditt team er villig til å bo i mens tilskuddet varer.
Tre vurderinger avgjør det. Nivå først: mer plattform enn et team kan operere er hvordan en stor kreditt blir brent på funksjoner ingen slo på, så størrelsesplanen til bevegelsen du kjører i dag. Eksklusivitet andre: å kaste bredt gir mening for databehandlings- og modellkreditter, der regningene er genuint separate, men en konkurrerende CRM-tilskudd stablet på denne kjøper en migrering snarere enn dobbel verdi. Den forbruksbaserte halvdelen tredje: estimer månedlige SMS-segmenter, samtale minutter og e-postvolum tidlig, og sjekk deretter om separate meldingskreditter kan absorbere dem.
CRM- og markedsføringskategoriene på getaiperks.com lister HighLevel ved siden av e-post-, trakter- og omdømmeprogrammene den konkurrerer med, noe som er der den sammenligningen er enklest å gjøre.
Ofte stilte spørsmål
Hvor mye er HighLevel oppstartsprogram verdt?
Opptil $12 000 i kreditter for HighLevel-plattformen, som dekker CRM og pipelines, trakter og nettsteder, kalendere, skjemaer, anmodninger om anmeldelser, og e-post- og SMS-automatisering. Fordi HighLevel tar en fast plattformavgift heller enn prising per kontakt, dekker den kreditten års abonnement heller enn måneder. Gjeldende vilkår og kvalifisering spores på getaiperks.com.
Er HighLevel verdt det for en oppstart i stedet for et byrå?
Det avhenger av om et menneske kontakter dine leads. HighLevels sterkeste funksjoner er tekst-tilbake på tapte samtaler, umiddelbar SMS-oppfølging og booking-automatisering, som passer for salgsledede og lokal-service bevegelser. En ren produktledet registreringsflyt uten et telefontrinn får mindre ut av pakken og kan bedre tjent av et lettere CRM.
Dekker $12 000 SMS- og e-post-kostnader?
Vanligvis ikke. HighLevel fakturerer et fast plattformabonnement separat fra en forbruksbasert lommebok som finansierer SMS-segmenter, samtale minutter, e-postvolum og AI-funksjoner til gjeldende operatør- og ESP-priser. Kreditter gjelder typisk for abonnementet, så budsjetter meldingskostnader uavhengig, spesielt hvis du sender SMS i stort volum.
Kan HighLevel erstatte HubSpot, ClickFunnels og Calendly samtidig?
For de fleste tidlige team, ja, og den konsolideringen er den faktiske verdien. Du bytter best-i-klassen dybde i hvert verktøy for én kontaktoppføring, én regning og ingen synkroniseringslag. Team med kompleks attribusjon eller salgsprosesser for bedrifter finner vanligvis de spesialiserte verktøyene verdt å beholde.
Dekker cloud-kreditter fra AWS eller Google Cloud HighLevel?
Nei. HighLevel er en tredjeparts SaaS-faktura og ligger helt utenfor din cloud credit-balanse, noe som er nettopp grunnen til at de to stabler snarere enn overlapper. Compute-kreditter, modell-kreditter og CRM-kreditter dekker tre separate gjentakende regninger uten dobbelttelling mellom dem.
Hva skjer når HighLevel oppstartskreditter tar slutt?
Du går over til liste-prising på alt du har bygget, med dine trakter, arbeidsflyter og kontakt historie allerede inne, det øyeblikket når bytte-kostnadene topper seg. Team som håndterer det godt, reviderer sitt nivå og ubrukte underkontoer før fornyelse i stedet for etterpå. AI Perks sporer $7,7 millioner i kreditter på tvers av 194 selskaper på getaiperks.com.
Bygg pipeline i år. La noen andre betale for plattformen mens du gjør det.