MiniMax gratis kreditter 2026: Hva M3 og H3 angivelig koster

MiniMax M3 rapporteres til $0,30 per million input-tokens og $1,20 output, med en 512K-tier som de fleste dekninger savnet. Hva er bekreftet, hva er ikke, og hvor de gratis kreditene er.

MiniMaxMiniMax M3MiniMax H3LLM API PricingFree AI CreditsAI Perks
Andrew
Andrew
AI Perks Team
11,330•

Quick Answer

MiniMax-M3 og MiniMax-M2.7 rapporteres begge til $0,30 per million input-tokens og $1,20 per million output på MiniMax "betal etter bruk"-prising, en rate beskrevet som en permanent 50 % rabatt mot en referansepris på $0,60 og $2,40. Disse tallene kommer fra tredjeparts dekning snarere enn en direkte lesing av leverandørens prisingsside, og hva forespørsler over 512K input-tokens koster har ikke blitt publisert. Ingen MiniMax startkredittprogram ble funnet, så den gratis veien er åpne vekter pluss databehandlingskreditter sporet på getaiperks.com.

AI Perks

AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

AI Perks Cards

Hva koster MiniMax faktisk i 2026?

MiniMax-M3 og MiniMax-M2.7 rapporteres begge til $0.30 per million input-tokens og $1.20 per million output-tokens på MiniMax "pay-as-you-go" prising, en rate beskrevet som en "permanent 50% rabatt" mot en referansepris på $0.60 og $2.40. Disse tallene kommer fra tredjepartsdekning og plattformdokumentasjon, snarere enn en direkte gjennomgang av platform.minimax.io, så behandle alle tall på denne siden som rapportert snarere enn bekreftet.

Denne forbeholdet er viktigere enn overskriften, fordi det meste av dekningen i lanseringsuken gjentok $0.30-figuren uten den. Den andre tingen dekningen hoppet over, er laglinjen: den rapporterte raten sies å gjelde for standardforespørsler opp til 512 000 input-tokens, mens M3 rapporteres å annonsere et 1 million tokens kontekstvindu.

MiniMax er også et av få navn i denne kategorien med ingen oppstartskredittprogram som AI Perks kunne finne. Det som finnes i stedet er åpne vekter, som endrer spørsmålet fra "hvordan får jeg MiniMax-kreditter" til "hvem betaler for GPU-ene". AI Perks sporer 7,7 millioner dollar i kreditter på tvers av 194 selskaper for nettopp det siste spørsmålet.


Beste AI-ferdigheter for startups

Søk direkte via disse verifiserte programmene.

MiniMax API-prising, og hvor solide tallene er

Tallene nedenfor sirkulerer gjennom tredjepartsdekning og plattformdokumentasjon. Ingen ble hentet direkte fra MiniMax' egen prisingsside for denne artikkelen. Prisene er per million tokens, i amerikanske dollar.

Modell og nivåInputOutputCachelesingHvor solid
MiniMax-M3, standard, opptil 512K input$0.30$1.20$0.06Rapportert, flere kilder er enige
MiniMax-M3, udiskontert referanse$0.60$2.40ikke rapportertRapportert som listepris før rabatt
MiniMax-M2.7$0.30$1.20ikke rapportertRapportert, motstridende
MiniMax-M2.7 via OpenRouter$0.21$0.84ikke rapportertForhandlerpris, ikke leverandørprising

To ting i den tabellen fortjener oppmerksomhet.

Den første er rammeverket for rabatten. $0.30 og $1.20 presenteres som en "permanent 50% rabatt" mot $0.60 og $2.40. En permanent rabatt er en listepris med ekstra steg, men det er også en rate en leverandør kan trekke tilbake uten å varsle om prisøkning. Budsjettér med den rapporterte $0.30 og ha den rapporterte $0.60 i bakhodet som taket.

Den andre er M2.7-konflikten. Én kilde rapporterer $0.30 og $1.20, som matcher M3. OpenRouter lister $0.21 og $0.84 for samme modell, men OpenRouter er en forhandler som setter sin egen margin, så det er ikke bevis på MiniMax' egen pris, og plattform.minimax.io-tallet kunne ikke bekreftes på noen måte. Hvis M2.7-økonomi bestemmer din arkitektur, pris det fra din egen konsoll i stedet for fra en hvilken som helst side, inkludert denne.

Cachelesinger er det eneste stedet der de rapporterte tallene er utvetydige: $0.06 per million mot $0.30 for fersk input, en besparelse på 80% på alt du sender mer enn én gang. Dette forholdet, hvis det holder, er en større spak enn valget mellom M3 og M2.7.


Hvorfor 512K-linjen betyr mer enn overskriftprisen

Den rapporterte $0.30 raten sies å gjelde for standardforespørsler opp til 512 000 input-tokens, mens MiniMax-M3 rapporteres å ha et 1 million tokens kontekstvindu. Hva en forespørsel koster over denne linjen er ikke publisert noe sted som kunne verifiseres.

Dette gapet er den største ukjente faktoren i MiniMax-prising. Referanseprisen bak rabatten er $0.60 og $2.40, nøyaktig det dobbelte, noe som er grunnen til at så mye dekning antar at lange forespørsler simpelthen faktureres til dobbel rate. Anta er det operative ordet: ingen utregnet eksempel, ingen annen prisliste, ingen leverandørerklæring. Ingen utenfor MiniMax vet om en 900K-token forespørsel dobles i sin helhet, kun dobles for den delen over linjen, eller blir avvist.

ForespørselsformTil den rapporterte $0.30 og $1.20Hvis lange forespørsler faktureres til dobbel pris
200K inn, 5K utca. $0.07samme, under linjen
500K inn, 10K utca. $0.16samme, under linjen
900K inn, 10K utca. $0.28ca. $0.56

Forskjellen mellom de siste to kolonnene er hele usikkerheten, og det er en 2x sving på dine største forespørsler. Før raten publiseres, planlegg mot den høyere kolonnen og behandle den lavere som en oppside. Å trimme ett gjenfinningssteg for å få en pipeline under 512K input fjerner spørsmålet helt, noe som gjør det verdt mer enn noe prompt-tuning du vil gjøre dette kvartalet.


Beste AI-ferdigheter for startups

Søk direkte via disse verifiserte programmene.

Hva MiniMax H3 koster, og hva leverandøren ikke har publisert

MiniMax H3, modellen bak Hailuo 3.0, rapporteres å ha blitt lansert 31. juli 2026, med åpne vekter som fulgte på Hugging Face 3. august under MiniMax H3 Community License. Den beskrives som å generere 4 til 15 sekunders multi-shot video opp til 2K, med native stereolyd som bærer dialog, effekter og atmosfære, produsert i én passering. Ingen offisiell pris per sekund for den kunne finnes.

Den siste setningen er den som er verdt å merke seg. Hvert absolutte per-sekund-tall for H3 som sirkulerer, sporer tilbake til API-aggregatorer og leverandør-nære sider, snarere enn en førsteparts MiniMax prisingsside.

Rapportert H3-tallBeløpKildekvalitet
Per sekund ved 768p$0.08Aggregator, ubekreftet
Per sekund ved 2K$0.13Aggregator, ubekreftet
Per sekund, H3 Max-variant$0.05 til $0.08Aggregator, ubekreftet
Referansebilder$0.04 hver, de fem første gratisAggregator, ubekreftet

En separat tredjeparts aggregering plasserer 2K-generering i et bånd på $0.073 til $0.120 per sekund, noe som innrammer $0.13-tallet nedenfra snarere enn å være enig med det. Flere kilder som lander nær hverandre er svake bevis i beste fall, og her er de ikke engang fullt ut enige.

Hvis $0.13-tallet holder, lander et ti sekunders 2K-klipp med synkronisert stereolyd nær $1.30, og det samme klippet ved 768p nær $0.80. Behandle disse som planleggingsestimater med en bred feilmargin, ikke tilbud. På forbrukersiden kjører Hailuo-appen et kredittbasert abonnement snarere enn fakturering per sekund, rapportert til 15 til 80 kreditter per video, og ingen separat gratis API-nivå for H3 er bekreftet. AI Perks sporer video kredittprogrammer som kompenserer for dette forbruket.


Hvor de gratis MiniMax-kredittene faktisk er

Ingen oppstartskredittprogram for MiniMax ble funnet, og ingen gratis API-nivå er bekreftet i leverandørdokumentasjonen. Den utbredte ¥15 prøvekreditten for nye kontoer dukker opp kun i tredjepartsguider og kunne ikke verifiseres mot MiniMax' egne dokumenter.

¥15 tilsvarer omtrent to amerikanske dollar til nylige valutakurser. Hvis både dette tallet og den rapporterte $0.30 input-raten holder, kjøper det noen millioner input-tokens: et evalueringsbudsjett heller enn en "runway", og et beløp som angivelig beveger seg med kampanjer.

Den virkelige gratis spaken sitter et annet sted. M3-vekter rapporteres å ha nådd Hugging Face innen en uke etter modellens lansering i juni 2026, og H3-vekter fulgte i august under en fellesskapslisens, så modellene i seg selv koster ingenting å anskaffe. Det de koster er GPU-tid.

Dette omformulerer søket fullstendig. Du jakter ikke etter MiniMax-kreditter, du jakter etter datakreditter for å kjøre MiniMax-vekter, og disse finnes i volum:

Hvor pengene erHva det dekker
Sky- og GPU-programmerMaskinvaren som kjører åpne vekter
InferensplattformkreditterHostede endepunkter, ingen egne GPU-er
Video- og mediekreditterGenerasjonskostnader, inkludert Hailuo-klasse utdata

AI Perks dekker alle tre kategoriene på tvers av 194 selskaper, med gjeldende vilkår snarere enn lanseringstall.


Beste AI-ferdigheter for startups

Søk direkte via disse verifiserte programmene.

Slik kjører du MiniMax uten å betale listepris

Tre spaker er viktige her, i omtrentlig rekkefølge etter størrelse.

Datakreditter slår modellkreditter. For en leverandør med åpne vekter, er regningen du faktisk kan slette GPU-regningen, ikke token-regningen.

Cache aggressivt. Cachelesinger rapporteres til $0.06 per million mot $0.30 for fersk input, den største enkeltbesparelsen som tilbys.

Prissetg selv-host-alternativet før du forplikter deg. Vektene er gratis under fellesskapslisensene, så den virkelige sammenligningen er din GPU-regning mot en rapportert $0.30 per million. Med kreditter fra AI Perks, kan denne GPU-regningen være null i lang tid.


Ofte stilte spørsmål

Hvor mye koster MiniMax API-en?

MiniMax-M3 og MiniMax-M2.7 rapporteres begge til $0.30 per million input-tokens og $1.20 per million output på MiniMax "pay-as-you-go" prising, beskrevet som en permanent 50% rabatt mot en referansepris på $0.60 og $2.40. Disse tallene kommer fra tredjepartsdekning heller enn en direkte gjennomgang av leverandørsiden, og hva forespørsler over 512K input-tokens koster er ikke publisert. Datakreditter som kompenserer for dette spores på getaiperks.com.

Gir MiniMax gratis kreditter til nye kontoer?

Ingen gratis API-nivå er bekreftet i MiniMax' egen dokumentasjon. Tredjepartsguider rapporterer en ¥15 prøvekreditt for nye kontoer, omtrent to amerikanske dollar til nylige valutakurser, men leverandøren har ikke publisert dette tallet og det kunne ikke verifiseres. Ingen oppstartskredittprogram for MiniMax ble funnet heller. AI Perks sporer de datakredittene som finnes.

Er MiniMax-M3 åpen kildekode?

MiniMax-M3 publiserer åpne vekter på Hugging Face under en MiniMax fellesskapslisens. Rapporterte spesifikasjoner plasserer den på omtrent 428 milliarder totale parametere med rundt 23 milliarder aktive, et 1 million tokens kontekstvindu, og native tekst-, bilde- og videop input, hvorav ingen ble uavhengig bekreftet for denne siden. Åpne vekter er ikke det samme som åpen kildekode, og lisensen har sine egne betingelser verdt å lese før kommersiell bruk.

Hva koster MiniMax H3 per sekund?

Ingen offisiell pris per sekund for H3 kunne finnes. Tredjeparts aggregatorer lister $0.08 per sekund ved 768p og $0.13 ved 2K, mens en separat aggregering plasserer 2K i et bånd på $0.073 til $0.120. Alle disse er ubekreftet av leverandøren, og de er ikke fullt ut enige med hverandre.

Er MiniMax billigere enn de store amerikanske laboratoriene?

Kan ikke besvares fra offentlige tall med noen sikkerhet. Enhver reell sammenligning betyr å sitere en konkurrents nåværende rate, og disse beveger seg ofte nok til at et publisert tall eldes dårlig. De varige differensiatorer er det rapporterte 1 million kontekstvinduet og de åpne vektene, ikke en overskriftpris som i seg selv er rammet inn som en kampanje.

Kan jeg selv-hoste MiniMax modeller gratis?

Ja. M3 og H3 vekter er publisert på Hugging Face under MiniMax fellesskapslisenser, så modellene i seg selv koster ingenting. Din kostnad blir GPU-tid, noe som er nøyaktig det sky- og datakredittprogrammer dekker. AI Perks sporer 7,7 millioner dollar på tvers av 194 selskaper.


Abonner på getaiperks.com →

Vektene er gratis. Gjør GPU-ene gratis også.

AI Perks

AI Perks gir tilgang til eksklusive rabatter, kreditter og tilbud på AI-verktøy, skytjenester og API-er for å hjelpe startups og utviklere med å spare penger.

AI Perks Cards

This content is for informational purposes only and may contain inaccuracies. Credit programs, amounts, and eligibility requirements change frequently. Always verify details directly with the provider.