AI Perks zapewnia dostęp do ekskluzywnych zniżek, kredytów i ofert na narzędzia AI, usługi chmurowe i API, aby pomóc startupom i programistom zaoszczędzić pieniądze.

Ile są warte darmowe kredyty CRM?
Darmowe kredyty CRM dla startupów wahają się od około 1800 do 14 000 USD za program, a ponieważ kategoria ta jest zatłoczona dostawcami walczącymi o te same wczesne konta, oferty są hojne w stosunku do tego, co faktycznie wydaje mały zespół.
CRM to jeden z niewielu kosztów wprowadzenia na rynek, które startup może pokryć niemal całkowicie kredytami na wczesnym etapie. Koszty przełączenia są wysokie, gdy zespół się zaaklimatyzuje, więc dostawcy płacą za to, aby być systemem, od którego zaczynasz.
AI Perks śledzi aktualne warunki w całej kategorii wraz z 7,7 mln USD w kredytach od 194 firm.
| Dostawca | Darmowe kredyty | Co kupują kredyty |
|---|---|---|
| HubSpot | Do 14 000 USD | CRM plus Marketing, Sprzedaż i Obsługa na jednym rekordzie kontaktu |
| HighLevel | Do 12 000 USD | Kompleksowy CRM z lejkowymi, kalendarzami, e-mailem i SMS-em |
| Freshworks | Do 10 000 USD | CRM w pakiecie z helpdeskiem i czatem |
| Attio | Do 5 000 USD | Elastyczny schemat CRM z automatyczną synchronizacją poczty e-mail i kalendarza |
| Dynamics 365 | Do 5 000 USD | Aplikacje Microsoft Sales, Customer Service i Business Central |
| Keap | Do 3 600 USD | CRM dla małych firm z automatyzacją, formularzami i fakturowaniem |
| Salesforce | 3 000 USD | Sales Cloud, platforma, na którą wiele firm później się standaryzuje |
| Insightly | 3 000 USD | CRM, który przenosi rekord poza transakcję do realizacji |
| Lightfield | 1 800 USD | CRM oparty na AI, który rejestruje dla Ciebie e-maile, spotkania i rozmowy |
Łączna kwota nagłówków w tabeli: ponad 57 000 USD.
Te liczby nie są porównywalne wiersz po wierszu. Duży kredyt w stosunku do dostawcy z wysokimi cenami katalogowymi może kupić mniej miesięcy niż mniejszy w tańszym miejscu. Czytaj kolumnę jako czas działania, a nie jako wartość.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Do czego faktycznie służy CRM
CRM to trwały, współdzielony zapis każdej osoby i firmy, z którą rozmawiałeś, a także stan powiązanej z nimi transakcji. Jego zadaniem jest przetrwanie rotacji personelu, a nie generowanie pulpitów nawigacyjnych.
Przed CRM, ten zapis żyje w arkuszu kalkulacyjnym i skrzynkach odbiorczych trzech osób. Działa to dobrze do momentu, gdy odejdzie pierwszy przedstawiciel handlowy, a wtedy kontekst czterdziestu otwartych rozmów odchodzi wraz z nim.
Trzy zadania odpowiadają za większość faktycznego wykorzystania:
Lejek sprzedaży (Pipeline). Każda otwarta szansa sprzedaży, jej etap, jej wartość i kolejne działanie. To jest część, którą za którą założyciele myślą, że płacą.
Rekord kontaktu. Każdy e-mail, rozmowa telefoniczna, spotkanie i zgłoszenie do pomocy technicznej powiązane z jedną osobą i jedną firmą, dzięki czemu każdy może podjąć wątek na zimno. To jest część, która faktycznie się kumuluje.
Automatyzacja i przekazywanie zadań. Routing, przypomnienia, sekwencje i mechanika przenoszenia klienta ze sprzedaży do onboardingu i obsługi bez jego utraty.
Szczera uwaga jest taka, że żadna z tych rzeczy nie wymaga płatnego oprogramowania przy pięciu klientach. CRM zarabia na swoim koszcie, gdy więcej niż jedna osoba dotyka tego samego konta, lub gdy przestajesz być w stanie utrzymać lejek sprzedaży w głowie.
Jak zachowują się koszty CRM w miarę skalowania
Ceny CRM działają na jednym z dwóch liczników: za stanowisko lub za kontakt, i zawodzą w zupełnie inny sposób. Rachunki za stanowiska śledzą liczbę pracowników i pozostają przewidywalne. Rachunki za kontakt śledzą Twoją listę marketingową, która rośnie niezależnie od tego, czy rośnie przychód.
Ten drugi licznik jest tym, co powoduje przerwanie budżetów. Magnes na leady, który dodaje 40 000 niekonwertujących kontaktów, natychmiast podnosi rachunek i nigdy nie zwiększa przychodów. HubSpot i Keap ustalają ceny na podstawie liczby kontaktów, więc higiena listy jest kontrolą kosztów, a nie zadaniem administracyjnym. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield i Dynamics 365 ustalają ceny za stanowisko. HighLevel pobiera stałą opłatę platformową, dlatego jego kredyt działa dalej niż sugeruje łączna kwota.
Dwie inne siły napędzają faktyczny rachunek:
Skoki poziomów, a nie liczba stanowisk. Funkcja, której ostatecznie potrzebujesz, zazwyczaj niestandardowe obiekty, prawdziwe raportowanie lub automatyzacja przepływu pracy, znajduje się za uaktualnieniem edycji, które kosztuje więcej niż kilka dodatkowych stanowisk. Zespoły planują wzrost liczby pracowników i są zaskoczone poziomem.
Rozliczane dodatki poza subskrypcją. Wysyłki e-maili i SMS-ów, minuty połączeń telefonicznych, kredyty wzbogacania danych i akcje AI są zazwyczaj rozliczane osobno i często wykluczone z kredytu.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Jak wybrać między HubSpot, Salesforce, Attio i innymi
Dopasuj CRM do swojego ruchu sprzedażowego, a nie do największego kredytu. Sprzedaż prowadzona przez założyciela wymaga czegoś, co można skonfigurować w jedno popołudnie. Lejek sprzedażowy prowadzony przez marketing potrzebuje rekordu kontaktu i automatyzacji w jednym obiekcie. Transakcje korporacyjne wymagają platformy, której kupujący już ufają.
Krótki przewodnik decyzyjny:
Sprzedaż prowadzona przez założyciela, poniżej około trzech stanowisk. Attio lub Lightfield. Szybka konfiguracja, automatyczne przechwytywanie z poczty e-mail i kalendarza, brak projektu wdrożeniowego. Kupujesz szybkość, a ciężkie platformy karzą Cię za brak osoby od operacji sprzedaży.
Lejek sprzedażowy prowadzony przez marketing lub produkt. HubSpot CRM dla startupów jest tutaj zwykłą odpowiedzią, ponieważ kontakt marketingowy, wynik leadu i transakcja są tym samym rekordem. Budżetuj wzrost liczby kontaktów od pierwszego dnia.
Agencja, usługi lub firmy z lejkiem klientów. HighLevel dla stałej opłaty platformowej lub Keap, gdy fakturowanie, planowanie i śledzenie w jednej subskrypcji ma większe znaczenie niż głębokość CRM.
Kupujący korporacyjni lub podlegający regulacjom. Salesforce lub Dynamics 365, jeśli Twój zespół już żyje w Microsoft 365. Kupujesz powierzchnię integracyjną i komfort zamówień, a nie interfejs użytkownika.
Realizacja trwa po zamknięciu transakcji. Insightly przechowuje rekord klienta powiązany z projektem. Produkty z silnym naciskiem na wsparcie. Freshworks obejmuje CRM i helpdesk w ramach jednego kredytu.
AI Perks wymienia, które z nich mają obecnie otwarte programy i czego wymaga każdy z nich.
Jaka jest kolejność aplikowania
Aplikuj najpierw o CRM, którego już używasz, następnie o jeden lub dwa, do których realistycznie byś się przeniósł, a na końcu o narzędzia komplementarne do sprzedaży. Kredyty z określonym czasem działania zaczynają się wypalać w dniu ich akceptacji, więc sekwencjonuj według tego, kiedy faktycznie ich użyjesz.
Najpierw CRM, którego już używasz. Kredyt jest przyłączony do rachunku, który już płacisz i nie wymaga migracji. Zacznij od getaiperks.com i filtruj do kategorii CRM i Sprzedaż.
Po drugie, realistyczne alternatywy, zanim się przeprowadzisz. Zatwierdzony kredyt jest uzasadnionym wkładem w decyzję o platformie, a wskaźniki zatwierdzeń są na tyle zróżnicowane, że posiadanie dwóch w ręku jest warte aplikacji.
Po trzecie, warstwy komplementarne. Platformy wsparcia, bazy danych do prospektowania i infrastruktura e-mail są rozliczane osobno od Twojego CRM, więc te kredyty się sumują, a nie nakładają. Tutaj znajduje się większość nieodebranych pieniędzy w budżecie sprzedażowym.
Na koniec, krótkie okresy ewaluacyjne. Uruchamiaj je w tygodniu, w którym planujesz przeprowadzić faktyczny test z własnymi danymi.
Jedną z rzeczy wartych sprawdzenia przed złożeniem wniosku w dowolnym miejscu jest to, że kilku dostawców oferuje różne kwoty w zależności od tego, przez którą ścieżkę partnerską oferta pochodzi, a najwyżej wartościowa ścieżka rzadko jest tą na stronie głównej dostawcy. Kwalifikowalność zależy od etapu i finansowania i różni się dla każdego z powyższych programów, a aktualne ścieżki i wymagania są wymienione na getaiperks.com.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Czego założyciele nie rozumieją o kredytach CRM
Najdroższym błędem jest kupowanie CRM przed istnieniem procesu sprzedaży, który można w nim umieścić. Pięknie skonfigurowany pusty lejek sprzedaży jest kosztem, a zegar kredytu działa przez cały czas, gdy pozostaje bezczynny.
Cztery inne wzorce, których warto unikać:
Wybór na podstawie wielkości kredytu. Kredyt o wartości 14 000 USD na platformę, którą porzucasz po ośmiu miesiącach, kosztuje więcej w migracji i odbudowanych automatyzacjach niż zaoszczędził w opłatach subskrypcyjnych. Wybieraj pod kątem dopasowania, a następnie finansuj wybór.
Niedoszacowanie migracji. Kontakty i transakcje eksportują się czysto. Historia e-maili z wątkami, pola niestandardowe, logika przepływu pracy, integracje i każdy raport, od którego zależy Twoja prezentacja dla zarządu, nie. To jest prawdziwe zablokowanie, i dlatego dostawcy są skłonni tak mocno dyskontować z góry.
Ignorowanie licznika kontaktów. W planach naliczanych od liczby kontaktów, nieprzycinana lista cicho przenosi Cię na wyższy poziom. Ukrywanie lub usuwanie martwych kontaktów jest oszczędnością pozycji w pozycji.
Zakładanie, że kredyt pokrywa cały rachunek. Funkcje wysyłania wiadomości, wzbogacania danych i AI są zazwyczaj rozliczane poza nim, a funkcje AI w szczególności są wywołaniami API modelu kryjącymi się za marką dostawcy.
Założyciele, którzy finansują całą warstwę sprzedażową, a nie jedno narzędzie, ostatecznie osiągają najlepsze wyniki. AI Perks śledzi 7,7 mln USD w kredytach u 194 firm, dzięki czemu CRM, biurko obsługi klienta, dane prospectingowe i wywołania modeli stojące za Twoimi funkcjami AI mogą być pokryte jednocześnie.
Często zadawane pytania
Który CRM daje startupom najwięcej darmowych kredytów?
HubSpot oferuje największy kredyt CRM w kategorii, do 14 000 USD, a HighLevel jest następny z kwotą do 12 000 USD, a Freshworks z kwotą do 10 000 USD. Wartość nagłówka jest słabym jedynym kryterium, ponieważ kredyt w stosunku do drogich cen katalogowych kupuje mniej miesięcy. Aktualne warunki są śledzone na getaiperks.com.
Czy potrzebuję płatnego CRM na etapie przed przychodami?
Zazwyczaj nie. Przy mniej niż około dziesięciu aktywnych rozmowach z jedną osobą sprzedającą, wystarczy arkusz kalkulacyjny i zdyscyplinowana skrzynka odbiorcza. CRM zarabia na swoim koszcie w momencie, gdy druga osoba dotknie tego samego konta, lub gdy nie jesteś już w stanie z pamięci odtworzyć stanu każdej otwartej transakcji.
Czy mogę połączyć kredyty CRM z innymi kredytami dla startupów?
Tak. CRM, wsparcie klienta, dane prospectingowe, wysyłka e-maili i infrastruktura chmurowa to oddzielne rachunki z oddzielnymi programami, więc te kredyty się sumują, a nie nakładają. Łączenie w samej kategorii CRM jest rzadko przydatne, ponieważ używasz tylko jednego. Kompatybilne kombinacje są wymienione na getaiperks.com.
Ile faktycznie kosztuje CRM bez kredytów?
Trzyosobowy zespół na podstawowym płatnym poziomie zazwyczaj wydaje kilkaset dolarów miesięcznie. Ten sam zespół na edycji profesjonalnej z automatyzacją marketingową i rosnącą listą kontaktów zazwyczaj osiąga cztery cyfry miesięcznie. Ceny katalogowe często się zmieniają, więc wyceń swoje własne stanowisko i liczbę kontaktów, zamiast polegać na tabeli porównawczej.
Czy lepsze dla startupu jest naliczanie opłat za stanowisko czy za kontakt?
Za stanowisko jest bardziej przewidywalne, ponieważ śledzi liczbę, którą kontrolujesz. Za kontakt nadaje się dla zespołów, których wzrost pochodzi z marketingu, a nie z liczby pracowników, ale karze za duże niekwalifikowane listy. Jeśli planujesz intensywne generowanie leadów na górze lejka, modeluj rachunek za kontakty przez dwanaście miesięcy przed zobowiązaniem się.
Jak trudno jest później migrować CRM?
Trudniej, niż sugeruje przycisk eksportu. Kontakty, firmy i transakcje przenoszą się czysto. Historia e-maili, niestandardowe obiekty, automatyzacje, integracje i raportowanie nie, a ich odbudowa to zazwyczaj tygodnie pracy. Traktuj pierwszą prawdziwą decyzję o CRM jako częściowo-permanentną i sfinansuj ją odpowiednio na getaiperks.com.
Zasubskrybuj na getaiperks.com →
Prowadź lejek sprzedaży. Pozwól komuś innemu zapłacić za oprogramowanie.