AI Perks oferă acces la reduceri exclusive, credite și oferte pentru instrumente AI, servicii cloud și API-uri pentru a ajuta startup-urile și dezvoltatorii să economisească bani.

Ce îți oferă programul de startup HighLevel
Programul de startup HighLevel oferă până la 12.000 USD credite pentru platforma HighLevel: CRM și pipeline-uri, creare de funnel-uri și site-uri, calendare și programări, formulare, solicitări de recenzii și automatizare prin email și SMS, totul pe un singur abonament.
Această sumă se citește diferit față de majoritatea granturilor software, deoarece HighLevel percepe o taxă fixă pentru platformă, în loc să factureze per contact. 12.000 USD nu reprezintă o parte dintr-un an. Față de planul mediu listat public, acesta cumpără ani de acces la platformă, nu luni. AI Perks îl urmărește alături de 7,7 milioane USD credite în 194 de companii.
Aceasta inversează întrebarea obișnuită. Cu CRM-uri facturate per contact, te întrebi cât de repede vei depăși grantul. Cu HighLevel te întrebi dacă acesta ar trebui să fie casa permanentă pentru funnel-ul tău. Eligibilitatea depinde de etapa și finanțarea ta, iar termenii actuali sunt listați pe getaiperks.com.
Cele mai bune credite AI pentru startup-uri
Aplică direct prin aceste programe verificate.
HighLevel $12,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Claude (via program) $100,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
OpenAI (via program) $2,500
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Anthropic $20,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
AWS $300,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Google Cloud $350,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Ce înlocuiește de fapt HighLevel
HighLevel nu este un CRM cu adăugări, ci cele opt sau nouă instrumente pe care o echipă de achiziție de clienți le cumpără în mod normal separat, reunite pe un singur record de contact și o singură factură.
Aproape fiecare componentă are un concurent standalone mai performant. Ceea ce cumperi este consolidare: un apel programat, o solicitare de recenzie și o secvență de cultivare citesc același record, fără strat de sincronizare între ele.
| Ce acoperă HighLevel | Ce cumpără echipele în mod normal în loc | De ce contează pachetul |
|---|---|---|
| CRM și pipeline-uri de deal | Pipedrive, HubSpot, Close | Fiecare interacțiune ajunge pe o singură cronologie |
| Funnel-uri, pagini de destinație, site-uri | ClickFunnels, Unbounce, Webflow | O vizualizare de pagină se atașează la contact |
| Automatizare prin email și SMS | Mailchimp, ActiveCampaign, Customer.io | Fluxurile de lucru se ramifică direct pe câmpurile CRM |
| Calendare și programări | Calendly, Acuity | Cei care nu se prezintă declanșează urmărirea automat |
| Reputație și solicitări de recenzii | Birdeye, Podium | Solicitările declanșează schimbări în etapele pipeline-ului |
| Cursuri și abonamente | Kajabi, Teachable | Cumpărătorii rămân în aceeași bază de date |
| Formulare, sondaje, widget de chat | Typeform, Tally, Drift | Trimiterile creează contacte, nu exporturi |
Un detaliu structural îl diferențiază de un CRM convențional: HighLevel a fost construit pentru agenții care gestionează numeroase conturi de clienți, astfel încât arhitectura este formată din subconturi sub un cont principal, cu revânzare white-label la nivelul superior. Un startup rulează un sistem de operare pentru agenții pentru un singur tenant: adesea o afacere bună, dar explică o interfață care presupune o listă de clienți pe care s-ar putea să nu o ai.
Testul onest: realizezi urmărire unde viteza de prim contact decide deal-ul? Cele mai puternice funcții ale HighLevel sunt răspunsul prin SMS la apelurile ratate, urmărirea instantanee prin SMS și automatizarea programărilor. Dacă modelul tău este o înregistrare ghidată de produs, fără apel telefonic, un CRM mai ușor îți va servi mai bine.
Cum se comportă prețurile HighLevel la scară
HighLevel se împarte în două facturi care se comportă în moduri opuse: un abonament fix pentru platformă care abia se modifică pe măsură ce crești, și un cost de comunicare măsurat care se modifică cu fiecare mesaj trimis.
Fondatorii evaluează prima și sunt ambuscadați de a doua. Portofelul care finanțează segmentele SMS, minutele de apel, volumul de email și conversațiile asistate de AI este jumătatea care urmărește dimensiunea listei tale.
| Axa costului | Cum se prețuiește | Ce îl face să crească |
|---|---|---|
| Abonament platformă | Taxă lunară fixă per cont de agenție | Trecerea la un nivel superior pentru subconturi sau white-label |
| SMS și voce | Per segment și per minut, la tarifele transportatorului | Mesaje mai lungi care se împart în mai multe segmente |
| Per volum trimis, la tarifele ESP | Creșterea listei și retrimiterea către cei care nu au deschis | |
| Funcții AI și de conversație | Per utilizare, facturat în același portofel | Activarea răspunsurilor automate pe toate conturile |
| Înregistrare transportator | Taxe de conformitate pentru mesageria de afaceri | Înregistrarea US A2P 10DLC și verificarea campaniei |
HighLevel a listat istoric trei niveluri: un plan de intrare în jur de 97 USD pe lună, un plan nelimitat de subconturi în jur de 297 USD și un plan white-label sau mod SaaS în jur de 497 USD. Tratați-le ca fiind indicative și verificați prețurile actuale, deoarece HighLevel ajustează periodic pachetele. Faptul durabil este forma, nu cifrele.
| Forma planului | Preț indicativ | Luni de platformă acoperite de 12.000 USD |
|---|---|---|
| Intrare, afacere unică | în jur de 97 USD / lună | aproximativ 120 |
| Subconturi nelimitate | în jur de 297 USD / lună | aproximativ 40 |
| White-label / Mod SaaS | în jur de 497 USD / lună | aproximativ 24 |
Citește asta ca pe o limită a valorii, nu ca pe un program. Creditele au în mod normal o fereastră de cheltuieli, iar acea fereastră decide cât din limită ajungi să atingi. Este listat alături de program pe AI Perks.
Ce ascunde tabelul: niciuna dintre aceste luni nu include cheltuielile de mesagerie. O echipă care trimite SMS-uri cu volum mare poate cheltui mai mult pe taxe de transportator într-un trimestru aglomerat decât pe platforma în sine. Bugetează portofelul separat.
Cele mai bune credite AI pentru startup-uri
Aplică direct prin aceste programe verificate.
HighLevel $12,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Claude (via program) $100,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
OpenAI (via program) $2,500
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Anthropic $20,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
AWS $300,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Google Cloud $350,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Cu ce se cumulează creditele HighLevel și cu ce se anulează
Creditele HighLevel sunt o factură SaaS, deci se cumulează curat cu creditele pentru cloud compute, API-uri de modele și analize. Nu se cumulează cu alte granturi CRM sau funnel-builder all-in-one, deoarece ai o singură bază de date de clienți.
Fiecare acoperă o factură recurentă diferită:
- Creditele cloud acoperă unde rulează produsul tău, niciodată un element de linie SaaS
- Creditele model și API acoperă inferența pe care produsul tău o apelează
- Creditele de analiză a produselor acoperă comportamentul din aplicație
- Creditele HighLevel acoperă modul în care ajung lead-urile, sunt contactate și convertite
O suprapunere merită cunoscută. HighLevel a permis istoric să conectați propriile conturi Twilio și Mailgun în loc să utilizați mesageria sa pachet, ceea ce înseamnă că credite separate pentru mesagerie sau infrastructură de email pot fi direcționate către jumătatea măsurată a facturii. Verificați dacă acest lucru este încă suportat în planul dvs., dar unde funcționează, acoperă ambele jumătăți ale HighLevel simultan.
HighLevel substituie în loc să se cumuleze cu programele HubSpot, Keap, ActiveCampaign, ClickFunnels și Kajabi. Un grant mare HighLevel plus un grant mare CRM concurent nu înseamnă dublul valorii. Este un grant și o migrare pe care o plătești ulterior în ore de inginerie. A vedea ce granturi sunt compatibile în loc să fie redundante este motivul pentru care AI Perks este o listă urmărită, nu un folder de marcaje.
Ce greșesc fondatorii în legătură cu HighLevel
Greșeala costisitoare este să tratezi taxa fixă a HighLevel ca fiind costul integral, apoi să descoperi că mesageria, conformitatea și efortul de migrare sunt complet în afara acesteia.
Cinci modele, în ordinea costului:
Ignorarea A2P 10DLC până când trimiterea eșuează. Mesageria SMS de afaceri în SUA necesită înregistrarea brandului și a campaniei la transportatori. Omiterea ei înseamnă mesaje filtrate și o problemă de livrabilitate pe care o descoperi în timpul unei lansări. Înregistrează-te devreme, bugetând taxele.
Cumpărarea white-label înainte de a avea clienți pentru care să faci white-label. Nivelul superior permite agențiilor să revândă platforma sub propriul brand. Un startup care plătește pentru aceasta finanțează o afacere de revânzare pe care nu o desfășoară.
Construirea întregului funnel în interior, apoi dorința de a ieși. Paginile, fluxurile de lucru, abonamentele și cursurile trăiesc toate în HighLevel. Acesta este scopul pachetului și, de asemenea, blocarea. Păstrează datele de contact exportabile și conținutul redactat undeva pe care îl deții.
Trimiterea către liste pe care nu le-ai câștigat. Pachetul face trimiterea în masă trivială, ceea ce face trivială și deteriorarea reputației. Un domeniu ars supraviețuiește campaniei care l-a ars.
Tratarea instantaneelor ca strategie. Șabloanele predefinite de automatizare sunt rapide de importat și ușor de lăsat nelocuite. Șase luni mai târziu, nimeni nu știe ce flux de lucru a trimis acel text. Documentează ce activezi. Programele adiacente din același stack sunt urmărite pe getaiperks.com.
Cele mai bune credite AI pentru startup-uri
Aplică direct prin aceste programe verificate.
HighLevel $12,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Claude (via program) $100,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
OpenAI (via program) $2,500
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Anthropic $20,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
AWS $300,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Google Cloud $350,000
Eligibil pentru startup-uri în stadiu incipient
Deciderea dacă HighLevel aparține Stack-ului tău
Decizia reală nu este ce credite să urmărești. Este în care bază de date unică de clienți echipa ta este dispusă să trăiască pe durata grantului.
Trei judecăți o hotărăsc. Nivelul în primul rând: mai multă platformă decât o echipă poate opera înseamnă cum un credit mare este ars pe funcții pe care nimeni nu le-a activat, așa că măsoară planul la mișcarea pe care o desfășori astăzi. Exclusivitatea în al doilea rând: extinderea este logică pentru creditele de calcul și modele, unde facturile sunt cu adevărat separate, dar un grant CRM concurent suprapus peste acesta cumpără o migrare, nu dublul valorii. Jumătatea măsurată în al treilea rând: estimează segmentele SMS lunare, minutele de apel și volumul de email devreme, apoi verifică dacă creditele separate de mesagerie le pot absorbi.
Categoriile CRM și Marketing de pe getaiperks.com listează HighLevel alături de programele de email, funnel și reputație cu care concurează, unde comparația este cea mai ușoară.
Întrebări Frecvente
Cât valorează programul de startup HighLevel?
Până la 12.000 USD credite pentru platforma HighLevel, acoperind CRM și pipeline-uri, funnel-uri și site-uri, calendare, formulare, solicitări de recenzii și automatizare prin email și SMS. Deoarece HighLevel percepe o taxă fixă pentru platformă în loc de preț per contact, creditul acoperă ani de abonament în loc de luni. Termenii și eligibilitatea actuală sunt urmărite pe getaiperks.com.
Merită HighLevel pentru un startup mai degrabă decât pentru o agenție?
Depinde dacă un om contactează lead-urile tale. Cele mai puternice funcții ale HighLevel sunt răspunsul prin SMS la apelurile ratate, urmărirea instantanee prin SMS și automatizarea programărilor, care se potrivesc mișcărilor ghidate de vânzări și serviciilor locale. Un flux pur de înregistrare ghidat de produs, fără pas telefonic, beneficiază mai puțin de pachet și ar putea fi mai bine servit de un CRM mai ușor.
Acoperă cei 12.000 USD costurile de trimitere SMS și email?
De obicei, nu. HighLevel facturează un abonament fix pentru platformă separat de un portofel măsurat care finanțează segmentele SMS, minutele de apel, volumul de email și funcțiile AI la tarifele predominante ale transportatorilor și ESP. Creditele se aplică, de obicei, abonamentului, așa că bugetați separat cheltuielile de mesagerie, mai ales dacă trimiteți SMS-uri cu volum mare.
Poate HighLevel să înlocuiască HubSpot, ClickFunnels și Calendly simultan?
Pentru majoritatea echipelor tinere, da, iar acea consolidare este valoarea reală. Schimbi cea mai bună profunzime în fiecare instrument pentru un singur record de contact, o singură factură și fără strat de sincronizare. Echipele cu atribuire complexă sau procese de vânzare enterprise găsesc, de obicei, că instrumentele specializate merită păstrate.
Acoperă creditele cloud de la AWS sau Google Cloud HighLevel?
Nu. HighLevel este o factură SaaS terță parte și se află complet în afara soldului dvs. de credite cloud, motiv pentru care cele două se cumulează, în loc să se suprapună. Creditele de calcul, creditele de modele și creditele CRM acoperă trei facturi recurente separate, fără dublă numărare între ele.
Ce se întâmplă când se termină creditele de startup HighLevel?
Treci la prețurile de listă pentru tot ceea ce ai construit, cu funnel-urile, fluxurile de lucru și istoricul contactelor deja în interior, momentul în care costurile de comutare ating apogeul. Echipele care gestionează acest lucru bine își auditează nivelul și subconturile neutilizate înainte de reînnoire, nu după. AI Perks urmărește 7,7 milioane USD credite în 194 de companii pe getaiperks.com.
Abonează-te pe getaiperks.com →
Construiește pipeline-ul anul acesta. Lasă pe altcineva să plătească platforma în timp ce tu o faci.