AI Perks poskytuje prístup k exkluzívnym zľavám, kreditom a ponukám na AI nástroje, cloudové služby a API, aby pomohol startupom a vývojárom ušetriť peniaze.

Koľko MiniMax skutočne stojí v roku 2026?
MiniMax-M3 a MiniMax-M2.7 sú obe hlásené za 0,30 USD za milión vstupných tokenov a 1,20 USD za milión výstupných tokenov podľa platného cenníka MiniMax pay-as-you-go, čo je sadzba opísaná ako „trvalá zľava 50 %“ oproti referenčnej cene 0,60 USD a 2,40 USD. Tieto čísla pochádzajú z pokrytia tretích strán a dokumentácie platformy, nie z priameho čítania z platform.minimax.io, preto považujte každé číslo na tejto stránke za nahlásené, nie potvrdené.
Táto výhrada je dôležitejšia ako samotný nadpis, pretože väčšina spravodajstva z prvého týždňa uvádzala číslo 0,30 USD bez nej. Druhá vec, ktorú spravodajstvo vynechalo, je hranica úrovne: nahlásená sadzba sa údajne vzťahuje na štandardné požiadavky až do 512 000 vstupných tokenov, zatiaľ čo M3 údajne inzeruje kontextové okno s 1 miliónom tokenov.
MiniMax je tiež jedným z mála mien v tejto kategórii s žiadnym programom kreditov pre startupy, ktorý mohol AI Perks nájsť. Namiesto toho ponúka otvorené váhy, čo mení otázku z „ako získam kredity MiniMax“ na „kto platí za GPU“. AI Perks sleduje 7,7 milióna USD v kreditoch naprieč 194 spoločnosťami presne pre tú druhú otázku.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Ceny API MiniMax a ako sú tieto čísla spoľahlivé
Nižšie uvedené čísla kolujú prostredníctvom pokrytia tretích strán a dokumentácie platformy. Žiadne nebolo získané priamo z vlastnej cenníkovej stránky MiniMax pre tento článok. Ceny sú za milión tokenov, v USD.
| Model a úroveň | Vstup | Výstup | Čítanie z cache | Spoľahlivosť |
|---|---|---|---|---|
| MiniMax-M3, štandard, do 512 tisíc vstupných tokenov | 0,30 USD | 1,20 USD | 0,06 USD | Nahlásené, viaceré zdroje sa zhodujú |
| MiniMax-M3, nezľavnená referencia | 0,60 USD | 2,40 USD | nenahlásené | Nahlásené ako predzľavový cenník |
| MiniMax-M2.7 | 0,30 USD | 1,20 USD | nenahlásené | Nahlásené, protichodné |
| MiniMax-M2.7 cez OpenRouter | 0,21 USD | 0,84 USD | nenahlásené | Sadzba predajcu, nie ceny dodávateľa |
Dve veci v tejto tabuľke si zaslúžia pozornosť.
Prvá je rámcovanie zľavy. 0,30 USD a 1,20 USD sú prezentované ako „trvalá zľava 50 %“ oproti 0,60 USD a 2,40 USD. Trvalá zľava je cenník s dodatočnými krokmi, ale je to tiež sadzba, ktorú môže dodávateľ stiahnuť bez toho, aby niekedy oznámil zvýšenie ceny. Počítajte s nahlásenou cenou 0,30 USD a majte na pamäti nahlásenú cenu 0,60 USD ako strop.
Druhá je konflikt M2.7. Jeden zdroj uvádza 0,30 USD a 1,20 USD, čo zodpovedá M3. OpenRouter uvádza 0,21 USD a 0,84 USD pre rovnaký model, ale OpenRouter je predajca, ktorý si stanovuje vlastnú maržu, takže to nie je dôkaz vlastnej ceny MiniMax a ani cena na platforme platform.minimax.io nebola potvrdená. Ak ekonomika M2.7 rozhoduje o vašej architektúre, stanovte si cenu z vlastnej konzoly namiesto z akejkoľvek stránky, vrátane tejto.
Čítania z cache sú jediným miestom, kde sú nahlásené čísla jednoznačné: 0,06 USD za milión oproti 0,30 USD za čerstvý vstup, čo je 80 % úspora na čomkoľvek, čo posielate viac ako raz. Tento pomer, ak platí, je väčším pákovým efektom ako voľba medzi M3 a M2.7.
Prečo je hranica 512 tisíc tokenov dôležitejšia ako hlavná cena
Nahlásená sadzba 0,30 USD sa údajne vzťahuje na štandardné požiadavky až do 512 000 vstupných tokenov, zatiaľ čo MiniMax-M3 údajne nesie kontextové okno s 1 miliónom tokenov. Cena požiadaviek nad túto hranicu nebola nikde zverejnená, kde by sa dala overiť.
Táto medzera je najväčším neznámym v cenách MiniMax. Referenčná cena za zľavou je 0,60 USD a 2,40 USD, presne dvojnásobok, preto veľa spravodajstva predpokladá, že dlhé požiadavky sa účtujú dvojnásobnou sadzbou. Predpoklad je kľúčové slovo: žiadny spracovaný príklad, žiadna druhá sadzobná karta, žiadne vyhlásenie dodávateľa. Nikto mimo MiniMax nevie, či sa 900 tisíc tokenová požiadavka zdvojnásobí celá, zdvojnásobí sa len časť nad hranicou, alebo bude odmietnutá.
| Tvar požiadavky | Pri nahlásených 0,30 USD a 1,20 USD | Ak sa dlhé požiadavky účtujú dvojnásobne |
|---|---|---|
| 200 tisíc vstupných, 5 tisíc výstupných | približne 0,07 USD | rovnaké, pod hranicou |
| 500 tisíc vstupných, 10 tisíc výstupných | približne 0,16 USD | rovnaké, pod hranicou |
| 900 tisíc vstupných, 10 tisíc výstupných | približne 0,28 USD | približne 0,56 USD |
Rozdiel medzi týmito dvoma poslednými stĺpcami je celá neistota, a je to 2x výkyv na vašich najväčších požiadavkách. Kým nebude sadzba zverejnená, plánujte podľa vyššieho stĺpca a považujte nižší za bonus. Skrátenie jedného kroku získavania dát, aby sa pipeline dostal pod 512 tisíc vstupných tokenov, otázku úplne odstráni, čo je cennejšie ako akékoľvek ladenie promptov, ktoré budete tento štvrťrok vykonávať.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Koľko stojí MiniMax H3 a čo dodávateľ nezverejnil
MiniMax H3, model stojaci za Hailuo 3.0, údajne spustil 31. júla 2026, s otvorenými váhami nasledovanými na Hugging Face 3. augusta pod licenciou MiniMax H3 Community License. Opisuje sa ako generujúci 4 až 15 sekundové viacnásobné video pri rozlíšení až 2K, s natívnym stereofónnym zvukom nesúcim dialóg, efekty a atmosféru, produkované v jednom priechode. Žiadna oficiálna cena za sekundu nebola nájdená.
Posledná veta je tá, ktorú si treba zapamätať. Každá absolútna cena za sekundu pre H3 v obehu sa vracia k agregátorom API a stránkam blízko dodávateľa, nie k prvotnej cenníkovej stránke MiniMax.
| Nahlásené číslo H3 | Suma | Kvalita zdroja |
|---|---|---|
| Za sekundu pri 768p | 0,08 USD | Agregátor, nepotvrdené |
| Za sekundu pri 2K | 0,13 USD | Agregátor, nepotvrdené |
| Za sekundu, variant H3 Max | 0,05 až 0,08 USD | Agregátor, nepotvrdené |
| Referenčné obrázky | 0,04 USD za kus, prvých päť zadarmo | Agregátor, nepotvrdené |
Samostatná agregácia tretej strany uvádza generovanie v rozlíšení 2K v pásme 0,073 až 0,120 USD za sekundu, čo sa radí pod túto sumu 0,13 USD namiesto toho, aby sa s ňou zhodovalo. Viacero zdrojov, ktoré sa blížia k sebe, sú v najlepšom prípade slabým dôkazom a tu sa ani plne nezhodujú.
Ak cifra 0,13 USD platí, desaťsekundový klip v rozlíšení 2K so synchronizovaným stereofónnym zvukom sa pohybuje okolo 1,30 USD, a ten istý klip v rozlíšení 768p okolo 0,80 USD. Považujte to za odhady pre plánovanie so širokou chybou, nie za cenové ponuky. Na strane spotrebiteľov beží aplikácia Hailuo na báze mesačného predplatného skôr ako účtovanie za sekundu, hlásené ako 15 až 80 kreditov za video, a žiadny samostatný bezplatný stupeň API pre H3 nebol potvrdený. AI Perks sleduje programy video kreditov, ktoré kompenzujú tento výdavok.
Kde sú skutočne bezplatné kredity MiniMax
Nebol nájdený žiadny program kreditov pre startupy MiniMax a žiadny bezplatný stupeň API nie je potvrdený v dokumentácii dodávateľa. Všeobecne opakovaný skúšobný kredit 15 ¥ pre nové účty sa objavuje iba v sprievodcoch tretích strán a nebolo možné ho overiť oproti vlastným dokumentom MiniMax.
15 ¥ sa pri nedávnych výmenných kurzoch rovná približne dvom americkým dolárom. Ak platí táto cifra aj nahlásená sadzba vstupu 0,30 USD, kupuje niekoľko miliónov vstupných tokenov: rozpočet na hodnotenie namiesto prevádzkového kapitálu a suma, ktorá sa údajne mení s promoakciami.
Skutočná bezplatná páka spočíva inde. Váhy M3 údajne dorazili na Hugging Face do týždňa od júnového oznámenia modelu v roku 2026 a váhy H3 nasledovali v auguste pod komunitnou licenciou, takže samotné modely nestoja nič na získanie. Čo stojí, je čas GPU.
To úplne preformátuje hľadanie. Nehľadáte kredity MiniMax, ale výpočtové kredity na spustenie váh MiniMax a tie existujú vo veľkom objeme:
| Kde sú peniaze | Čo pokrýva |
|---|---|
| Cloudové a GPU programy | Hardvér, ktorý spúšťa otvorené váhy |
| Kredity platformy inferencie | Hostované koncové body, žiadne vlastné GPU |
| Video a mediálne kredity | Výdavky na generovanie, vrátane výstupu triedy Hailuo |
AI Perks pokrýva všetky tri kategórie naprieč 194 spoločnosťami s aktuálnymi podmienkami namiesto čísel z prvého dňa.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Ako spustiť MiniMax bez platenia cenníka
Tri páky sú tu dôležité, v hrubom poradí podľa veľkosti.
Výpočtové kredity prevyšujú kredity na modely. Pre dodávateľa s otvorenými váhami je účet, ktorý môžete skutočne vymazať, účet za GPU, nie účet za tokeny.
Agresívne používajte cache. Čítanie z cache je nahlásené za 0,06 USD za milión oproti 0,30 USD za čerstvý vstup, čo je najväčšia jednotlivá úspora v ponuke.
Stanovte si cenu možnosti samoobsluhy pred záväzkom. Váhy sú zadarmo pod komunitnými licenciami, takže skutočné porovnanie je váš účet za GPU oproti nahláseným 0,30 USD za milión. S kreditmi od AI Perks môže byť tento účet za GPU na dobrý čas nulový.
Často kladené otázky
Koľko stojí API MiniMax?
MiniMax-M3 a MiniMax-M2.7 sú obe hlásené za 0,30 USD za milión vstupných tokenov a 1,20 USD za milión výstupných tokenov podľa platného cenníka MiniMax pay-as-you-go, čo je opísané ako trvalá zľava 50 % oproti referenčnej cene 0,60 USD a 2,40 USD. Tieto čísla pochádzajú z pokrytia tretích strán, nie z priameho čítania z dodávateľskej stránky, a cena za požiadavky nad 512 tisíc vstupných tokenov nebola zverejnená. Výpočtové kredity, ktoré to kompenzujú, sú sledované na getaiperks.com.
Poskytuje MiniMax bezplatné kredity novým účtom?
Vlastná dokumentácia MiniMax nepotvrdzuje žiadny bezplatný stupeň API. Sprievodcovia tretích strán uvádzajú skúšobný kredit 15 ¥ pre nové účty, čo je pri nedávnych výmenných kurzoch približne dva americké doláre, ale dodávateľ túto sumu nezverejnil a nebolo možné ju overiť. Nebol nájdený ani žiadny program kreditov pre startupy MiniMax. AI Perks sleduje výpočtové kredity, ktoré existujú.
Je MiniMax-M3 open source?
MiniMax-M3 zverejňuje otvorené váhy na Hugging Face pod komunitnou licenciou MiniMax. Nahlásené špecifikácie uvádzajú približne 428 miliárd celkových parametrov s približne 23 miliardami aktívnych, kontextové okno s 1 miliónom tokenov a natívny vstup textu, obrázkov a videa, z ktorých nič nebolo pre túto stránku nezávisle potvrdené. Otvorené váhy nie sú to isté ako open source a licencia má svoje vlastné podmienky, ktoré stojí za prečítanie pred komerčným použitím.
Koľko stojí MiniMax H3 za sekundu?
Oficiálna cena za sekundu pre H3 nebola nájdená. Agregátory tretích strán uvádzajú 0,08 USD za sekundu pri 768p a 0,13 USD pri 2K, zatiaľ čo samostatná agregácia uvádza 2K v pásme 0,073 až 0,120 USD. Všetky tieto sú nepotvrdené dodávateľom a navzájom sa plne nezhodujú.
Je MiniMax lacnejší ako veľké americké laboratóriá?
Nie je možné s istotou zodpovedať z verejných čísel. Akékoľvek skutočné porovnanie znamená citovanie aktuálnej sadzby konkurenta a tie sa často menia natoľko, že publikované číslo sa rýchlo stáva zastaraným. Trvalými rozlišovacími znakmi sú nahlásené kontextové okno s 1 miliónom tokenov a otvorené váhy, nie hlavná cena, ktorá je sama osebe rámcovaná ako propagácia.
Môžem si modely MiniMax hostovať zadarmo sám?
Áno. Váhy M3 a H3 sú zverejnené na Hugging Face pod komunitnými licenciami MiniMax, takže samotné modely nestoja nič. Vašimi nákladmi sa stáva čas GPU, čo je presne to, čo pokrývajú programy cloudových a výpočtových kreditov. AI Perks sleduje 7,7 milióna USD naprieč 194 spoločnosťami.
Prihláste sa na odber na getaiperks.com →
Váhy sú zadarmo. Nechajte aj GPU byť zadarmo.