AI Perks poskytuje prístup k exkluzívnym zľavám, kreditom a ponukám na AI nástroje, cloudové služby a API, aby pomohol startupom a vývojárom ušetriť peniaze.

Čo vám poskytuje program Netlify Startup Program
Program Netlify Startup Program ponúka kredity v hodnote 3 600 USD na využitie Netlify, ktoré sa aplikujú na merače, ktoré skutočne tvoria účet za hosting frontendu: minúty zostavenia, šírku pásma, spustenia funkcií a miesta v tíme.
AI Perks to sleduje spolu s 7,7 miliónmi USD v kreditoch naprieč 194 spoločnosťami.
Prečítajte si hranicu pred číslom. Netlify fakturuje za zostavenie vášho frontendu a jeho doručenie. Nefakturuje za vašu databázu, CMS, vyhľadávací index, poskytovateľa overovania alebo API modelov a kredit sa týchto faktúr nedotýka.
Hosting zriedkakedy predstavuje najväčšiu položku na účte za infraštruktúru startupu. Vďaka tomu je 3 600 USD buď tichý rok, alebo zaokrúhľovacia chyba, v závislosti úplne od toho, čo za to zaplatíte. Aktuálne podmienky sú uvedené na getaiperks.com.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Netlify $3,600
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Na čo je Netlify skutočne určený
Netlify premení repozitár Git na globálne doručovanú webovú stránku: pripojte repozitár a každé push sa zostaví na strojoch Netlify, atomicky sa nasadí na CDN a okamžite sa vráti späť, keď sa pokazí.
Základné prvky sú úmyselne obmedzené:
- Zostavenia riadené Gitom - váš príkaz na zostavenie sa spustí na ich strojoch, nie na vašich
- Atomické nasadenia - nemenné a všetko alebo nič, takže návrat späť znamená nasmerovanie na predchádzajúce
- Náhľady nasadenia - každý pull request dostane vlastnú živú URL
- Serverless funkcie - HTTP obsluhy pre malý backend, ktorý frontend potrebuje
- Edge funkcie - logika, ktorá sa spustí na CDN pred doručením odpovede
- Pripojené služby - spracovanie formulárov, transformácia obrázkov, blob úložisko
Rozhodnutie, na ktorom záleží, nie je Netlify verzus konkurenčný poskytovateľ hostingu frontendu. Títo poskytovatelia sa výrazne zjednotili a prechod medzi nimi je približne víkend. Skutočná otázka je, či spravovaná platforma zarobí svoju cenu nad dvoma lacnejšími vecami pod ňou.
Prvá je úložisko a CDN. Skutočne statická stránka na objektovom úložisku stojí takmer nič a absorbuje obrovský návštevnosť. Všetko okolo nasadenia si odrieknete: žiadna URL náhľadu na každú vetvu, žiadne atomické návraty späť, žiadny pipeline zostavenia, ktorý ste nenapísali.
Druhá je váš vlastný server. Ak už prevádzkujete backend na VM, doručovanie frontendu z neho je marginálne zadarmo. Odriekate si globálne doručenie a polomer výbuchu, pretože zlé nasadenie frontendu teraz spolu s ním stiahne aj váš API.
Poctivá heuristika: hodnota spravovanej platformy rastie s frekvenciou nasadení a s tým, koľko ľudí skontroluje zmenu pred jej zlúčením. Osamelý zakladateľ, ktorý spúšťa marketingovú stránku, ju nepotrebuje. Tím šiestich ľudí si kupuje späť skutočné hodiny.
Ako sa náklady Netlify správajú pri škálovaní
Účet Netlify funguje na niekoľkých nezávislých meračoch a iba jeden sleduje vašu popularitu. Minúty zostavenia sledujú, ako často publikujete, miesta sledujú, koľko ľudí ste najali, a šírka pásma sleduje, aké ťažké sú vaše stránky. Všetky tri sa môžu zvýšiť, zatiaľ čo návštevnosť zostáva plochá.
| Merač | Čo ho poháňa | Čo spôsobuje jeho prudký nárast |
|---|---|---|
| Minúty zostavenia | Publikácie x trvanie zostavenia x stránky | Monorepo znovu zostavuje každú stránku pri každom publikovaní |
| Šírka pásma | Váha stránky x požiadavky | Ťažké obrázky, video, boti, scrapers |
| Spustenia funkcií | Požiadavky smerujúce na serverless trasy | Premiestnenie API na funkcie |
| Trvanie funkcií | Sekundy vykonávania | Obsluhy čakajúce na databázu |
| Spustenia Edge funkcií | Požiadavky cez middleware | Middleware zodpovedajúci každej trase, vrátane aktív |
| Miesta v tíme | Počet zamestnancov s prístupom do dashboardu | Najímanie, pridávanie dodávateľov ako plnohodnotných členov |
| Pripojené služby | Formuláre, transformácie obrázkov, bloby | Predvolene zapnuté, nikdy nemerané |
Plány, povolenia a sadzby sa menia. Pred modelovaním si overte aktuálne údaje na stránke s cenami Netlify.
Šírka pásma je miesto, kde sa aritmetika prestáva byť abstraktná. Vezmite mesačný údaj 100 GB, ktorý sa bežne uvádza pre bezplatnú úroveň Netlify, potvrdenie ktorého sa oplatí, a vydelte váhou stránky:
| Priemerná váha stránky | Zobrazenia stránok na 100 GB | Typické pre |
|---|---|---|
| 0,5 MB | ~204 000 | Marketingová stránka zameraná na text |
| 1 MB | ~102 000 | Štíhla obálka aplikácie |
| 2,5 MB | ~41 000 | Medián moderná webová stránka |
| 5 MB | ~20 000 | Neoptimalizované úvodné obrázky, vlastné fonty |
| 10 MB | ~10 000 | Autoplay video nad líniou ohybu |
Rovnaké povolenie, 20-násobný rozdiel. Váha stránky, nie popularita, rozhoduje o tom, ako ďaleko siaha akékoľvek číslo šírky pásma, a je to jediná premenná, ktorú úplne ovládate.
Šírka pásma tiež počíta požiadavky, ktoré ste nikdy nechceli. Crawlers, scrapers a AI tréningoví boti sťahujú skutočné bajty a príbehy o prekvapivých účtoch v tejto kategórii sú oveľa častejšie prevádzkou botov alebo jedným ťažkým aktívom než rastom. Nastavte pravidlá pre botov skôr, ako nastavíte upozornenie na rozpočet. AI Perks uvádza výšku kreditu; multiplikátory sú vaše.
Tretím pákovým mechanizmom sú miesta. Platené úrovne Netlify boli historicky účtované za člena tímu, čo robí hosting jednou z mála účtov za infraštruktúru, ktorá rastie, keď najímate, a zostáva vysoká, keď návštevnosť klesá. Pred modelovaním si overte aktuálnu štruktúru.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Netlify $3,600
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
S čím sa kredity Netlify skladajú
Kredity za hosting frontendu sa skladajú neobvykle čistým spôsobom, pretože faktúra je úzka. Netlify fakturuje za zostavenie a doručenie frontendu, pričom databázu, backend, API modelu a podporné nástroje necháva ako štyri ďalšie účty od štyroch ďalších spoločností, pričom každá prevádzkuje vlastný startup program.
Výdavky na infraštruktúru webového produktu sa zvyčajne delia takto:
- Hosting frontendu pokrýva zostavenia, doručenie a funkcie, tu 3 600 USD
- Kredity na databázy pokrývajú Postgres, úložisko a read repliky, ktoré prichádzajú neskôr
- Cloudové kredity pokrývajú dlhodobo bežiace služby, na ktoré funkcie nie sú vhodné
- Modelové kredity pokrývajú LLM, ktorý v AI produkte zatieni všetko nad ním
- Podporné kredity pokrývajú vyhľadávanie, monitorovanie chýb, analytiku, e-mail a CMS
Tím, ktorý drží štyri z týchto piatich fondov, financuje svoj prvý rok infraštruktúry len z grantov. Ktoré programy sa čisto kombinujú a ktoré vás potichu diskvalifikujú z ostatných, je dôvod, prečo je AI Perks živý zoznam namiesto priečinka so záložkami.
Čo zakladatelia o kreditoch na hosting frontendu nechápu správne
Najnákladnejšou chybou je považovať 3 600 USD v kreditoch na hosting za financovanie infraštruktúry. Hosting je zvyčajne najmenšou z tých štyroch alebo piatich účtov, ktoré webový produkt generuje, takže financovaný frontend popri nefinancovanej databáze a API modelu znamená, že ste vyriešili lacný problém.
Päť vzorov, v približnom poradí nákladov:
Financovanie nesprávnej vrstvy. Vezmite kredit a potom si zaobstarajte granty na databázu a model, pretože to sú účty, ktoré sa s používaním hromadia. Doručenie frontendu je najplochejšia čiara v zásobníku.
Nechať minúty zostavenia bežať divoko. Každé publikovanie do každého otvoreného pull requestu spúšťa zostavenie a v monorepo to môže spustiť niekoľko. Vyrovnávacia pamäť zostavenia, príkaz na ignorovanie, ktorý preskočí nedotknuté balíčky, a zrušenie nahradených zostavení sú konfigurácia, nie architektúra, a spolu pravidelne znižujú minúty zostavenia na polovicu.
Doručovanie obrázkov v ich prirodzenej veľkosti. Šírka pásma je váha stránky krát požiadavky, a na väčšine stránok je väčšina tejto váhy tvorená obrázkami. Moderné formáty, správne rozmery na breakpoint a transformačná vrstva pred vašimi aktívami sú najvyššie pákové zmeny nákladov, ktoré sú k dispozícii.
Premiestnenie celého backendu na funkcie. Serverless je účtovaný za špičkovú, krátku prácu. Obsluha, ktorá čaká 800 ms na databázu, platí za 800 ms ničoho nerobenia, pri každej požiadavke, a studené štarty sa prejavujú ako p99 latencia. Čokoľvek dlhodobo bežiace alebo konzistentne zaneprázdnené je lacnejšie ako bežná služba.
Budovanie na proprietárnych hranách. Statický výstup je prenosný a funkcie sú blízko štandardu. Pravidlá presmerovania, okrajové middleware, spracovanie formulárov a blob úložisko nie sú. Používajte ich, ale každú udržiavajte za vlastným modulom, aby ste pri odchode prepísali tento modul namiesto vašej aplikácie.
Rozhodnite sa pri 70 % spotrebovaného kreditu, ako vyzerá váš nefinancovaný účet, nie pri 100 %.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Netlify $3,600
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Kde sa kredity Netlify nachádzajú v širšej stratégii kreditov
Hosting je najlacnejšia vrstva na financovanie a najľahšie precenenie. Kredit na frontend stojí za držanie, ale je oveľa menej dôležitý ako databáza, výpočty a modelové účty vedľa neho.
Približné poradie dôležitosti podľa toho, ako rýchlo rastie každá čiara:
- Výdavky na model - najrýchlejšie rastúce v AI produkte a najmenej odpúšťajúce
- Databáza a úložisko - zosilňuje sa s používateľmi, neskôr ťažko presúvateľné
- Dlhodobé výpočty - práca, na ktorú funkcie nie sú vhodné
- Hosting frontendu - najplochejšia čiara a tá, ktorú tento kredit pokrýva
Dva pákové mechanizmy prevyšujú samotný kredit: váha stránky rozhoduje o tom, ako ďaleko sa rozprestiera povolenie na šírku pásma a konfigurácia zostavenia rozhoduje o tom, ako rýchlo sa míňajú minúty.
AI Perks sleduje všetky štyri vrstvy s aktuálnou sumou a podmienkami na program.
Často kladené otázky
Aká je hodnota programu Netlify Startup Program?
3 600 USD v kreditoch na využitie Netlify. Ako ďaleko to siaha, závisí od váhy stránky, frekvencie nasadení a veľkosti tímu, skôr ako od počtu návštevníkov, pretože väčšina meračov Netlify vôbec nesleduje návštevnosť. Aktuálne sumy a oprávnenosť sú sledované na getaiperks.com.
Kto sa kvalifikuje na program Netlify Startup Program?
Podmienky sa líšia podľa programu a menia sa bez veľkého upozornenia, takže čokoľvek napísané v blogovom príspevku je zastarané už pri doručení. AI Perks udržiava aktuálne podmienky živé spolu so 7,7 miliónmi USD v kreditoch naprieč 194 spoločnosťami na getaiperks.com.
Pokrývajú kredity Netlify náklady na moju databázu a API?
Nie. Netlify fakturuje za zostavenie a doručenie frontendu, plus svoje vlastné funkcie a pripojené služby. Vaše Postgres, objektové úložisko, vyhľadávací index a API modelu sú samostatní dodávatelia s oddelenými faktúrami. V AI produkte zvyčajne účet za model mnohonásobne presahuje účet za hosting.
Prečo je moja šírka pásma Netlify oveľa vyššia ako moja návštevnosť?
Zvyčajne váha stránky alebo boti. 5MB stránka spáli desaťkrát viac šírky pásma ako 500KB stránka pri rovnakom počte návštevníkov a crawlers a AI tréningoví boti sťahujú bajty, ktoré sa nikdy nedostanú do vašej analytiky. Predpokladajúc rast, skontrolujte priemernú veľkosť prenosu a podiel botov.
Oplatí sa Netlify oproti statickému úložisku a CDN?
Ak nasadzujete zriedka a nikto vizuálne nekontroluje zmeny frontendu, úložisko za CDN je oveľa lacnejšie a dokonale postačujúce. Náhľady nasadenia, atomické návraty späť a pipeline zostavenia, ktoré ste nenapísali, sú to, za čo platíte, a ich hodnota rastie s veľkosťou tímu a frekvenciou nasadení.
Môžem kombinovať kredity Netlify s inými startup kreditmi?
Áno, a kredity na hosting sa dobre skladajú, pretože faktúry sa sotva prekrývajú. Kredity na databázy pokrývajú Postgres, cloudové kredity pokrývajú dlhodobo bežiace backendové služby a modelové kredity pokrývajú LLM. AI Perks sleduje 7,7 milióna USD v kreditoch naprieč 194 spoločnosťami, vrátane toho, ktoré programy sa čisto kombinujú a ktoré vás potichu vylučujú.
Prihláste sa na odber na getaiperks.com →
Doručte frontend. Nechajte niekoho iného zaplatiť za prvých sto tisíc zostavení.