AI Perks ofereix accés a descomptes exclusius, crèdits i ofertes en eines d'IA, serveis al núvol i API per ajudar startups i desenvolupadors a estalviar diners.

Què us ofereix el programa per a startups de Salesforce
El programa per a startups de Salesforce ofereix 3.000 dòlars en crèdits per a Salesforce, la plataforma CRM en què la majoria de les empreses acaben estandarditzant i que gairebé tots els compradors empresarials als quals veneu ja utilitzen.
AI Perks el rastreja a la categoria CRM juntament amb 7,7 milions de dòlars en crèdits per a 194 empreses.
3.000 dòlars és una quantitat modesta en comparació amb una subvenció de núvol de sis xifres, i llegir-ho correctament és més important aquí que gairebé enlloc més. Salesforce factura per usuari i per mes, normalment amb un termini anual, de manera que el crèdit es converteix en mesos d'usuari a l'edició que trieu.
A una edició d'entrada, això són anys per a un equip de tres persones. A les edicions que els fundadors solen acabar volent, són dos trimestres. L'elegibilitat depèn de l'etapa i el finançament, indicat a getaiperks.com.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Salesforce $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Per a què serveix Salesforce i quan una startup el necessita realment
Salesforce és una plataforma d'aplicacions amb un CRM incorporat. Aquest únic fet explica el seu poder, el seu preu i la indústria de consultoria que l'envolta: absorbeix vendes, suport, pressupostos, contractes i eines internes que els CRM més limitats no poden modelar en absolut.
Per a un equip de cinc persones que ven un producte d'autoservei, aquesta capacitat és un pes mort. Quatre raons sòlides per triar-lo de totes maneres, i cap d'elles és la llista de funcions:
- Veneu a empreses. La contractació, la revisió de seguretat i els equips d'ingressos dels vostres compradors assumeixen una determinada forma de sistema. Estar dins de l'ecosistema que ja utilitzen elimina mesos de fricció.
- El vostre cicle de pressupost a cobrament és complicat. Contractes plurianuals, nivells d'ús, revenedors, cadenes d'aprovació, rescissions parcials. Els CRM lleugers modelen una operació. Salesforce modela un contracte.
- El mercat laboral està format en ell. Podeu contractar una persona de RevOps o un administrador de contractes que sigui productiu en una setmana. Amb un CRM de nínxol, ensenyeu a cada nou contractat el vostre espai de treball des de zero.
- La diligència i els compradors ho esperen. Un historial net de Salesforce es llegeix com un registre d'ingressos legible per a un inversor de la Sèrie B de manera que una exportació d'un full de càlcul mai no ho farà.
La prova honesta: el vostre coll d'ampolla és la forma del vostre procés d'ingressos, o simplement recordar a qui fer el seguiment? Si és el segon, un CRM més lleuger us servirà millor avui, i aquest crèdit val la pena aprofitar-lo més tard.
Com es comporta el preu de Salesforce a escala
Salesforce factura per usuari i per mes, normalment amb un compromís anual, i l'edició que trieu estableix tant el sostre de funcions com els límits de la plataforma que hi ha a sota. El preu del seient és el cost visible i normalment la meitat més petita del total.
Històricament, els preus de llista han oscil·lat aproximadament entre 25 i 500 dòlars per usuari i mes a través de les edicions, i Salesforce els ha augmentat més d'una vegada. Verifiqueu qualsevol xifra, incloses aquestes, en el moment de la compra.
| Eix de cost | Com es comporta | Què el fa disparar |
|---|---|---|
| Seients i edició | Per usuari i per mes, amb preu per edició | Actualitzar una edició per a una funció protegida, i després pagar-la per cada seient |
| Núvols addicionals | Serveis, màrqueting, pressupostos i anàlisis es facturen per separat | Resoldre un problema adjacent dins de Salesforce en lloc d'un costat |
| Límits de la plataforma | Les trucades a API, l'emmagatzematge de dades i els sandbox estan limitats per edició | Integracions que consulten l'API, o anys de dades d'activitat que travessen una línia d'emmagatzematge |
| IA i agents | Salesforce mesura les capacitats d'IA per separat dels seients | Apuntar agents a tota la base de dades en lloc d'un flux de treball |
| Termini del contracte | Terminis anuals, que normalment comporten un llenguatge d'augment en la renovació | Renovar sense un límit negociat a l'increment |
| Administració i implementació | Mai apareix a la factura | Una construcció de partner, o un administrador el sou del qual supera la vostra despesa de llicència |
Aquesta última fila sorprèn a la gent. Per a una petita empresa, el cost total sovint està dominat per la persona que el configura en lloc de les llicències. AI Perks enumera la categoria CRM amb les quantitats actuals adjuntes, però cap crèdit cobreix aquesta meitat de la factura.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Salesforce $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què compren 3.000 dòlars en mesos de seient
3.000 dòlars és un saldo en dòlars i Salesforce consumeix dòlars en mesos d'usuari. Divideix el crèdit pel preu per usuari de la teva edició i obtens una data, que és un número molt més útil que el titular.
| Banda d'edició | Llista aproximada per usuari i per mes | Mesos d'usuari de 3.000 $ | Què obté un equip de 3 seients |
|---|---|---|---|
| Suite d'entrada o bàsica | Uns 25 $ | Al voltant de 120 | Aproximadament 2 a 3 anys |
| Nivell mitjà | Uns 100 $ | Al voltant de 30 | Aproximadament 10 mesos |
| Nivell empresarial | Uns 165 $ | Al voltant de 18 | Aproximadament 6 mesos |
| Complementaris empresarials | 250 $ o més | Menys de 12 | Aproximadament un trimestre |
Dues coses es deriven. Primer, el crèdit val diverses vegades més en una edició d'entrada que en una edició empresarial, de manera que la decisió de l'edició mou el seu valor més lluny que la subvenció mou els vostres costos. Segon, contractar dos executius de comptes a mig crèdit redueix a la meitat la pista que vau modelar.
Els CRM per seient augmenten quan contracteu, els CRM per contacte augmenten quan el màrqueting funciona, i només un d'aquests està sota el vostre control. Ambdues formes s'alineen a getaiperks.com.
Amb què s'acumulen els crèdits de Salesforce i amb què es cancel·len
Els crèdits CRM s'acumulen netament amb crèdits de núvol, model, dades i facturació, ja que aquests són proveïdors diferents en factures separades. No s'acumulen entre si: manteniu dues subvencions CRM i una expira sense ús, ja que ningú opera dos sistemes de registre.
Els crèdits de núvol són la confusió habitual. Un saldo d'AWS, Google Cloud o Azure paga la infraestructura que utilitzeu, no el programari de tercers al qual us subscriviu, de manera que deixa una factura de Salesforce intacta. És per això que els dos són additius.
Una pila de sortida al mercat consta de cinc factures separades, i els crèdits existeixen en la majoria de capes:
- Sistema de registre - el CRM que conté comptes, contactes i pipeline
- Enriquiment - dades firmogràfiques i de contacte que omplen el registre
- Sortida - seqüenciació i enviament, gairebé sempre un proveïdor diferent
- Suport - el centre d'ajuda que necessita el mateix context del client
- Facturació i ingressos - dades de subscripció que tornen al compte
La regla que val la pena seguir: trieu el sistema de registre en funció de l'ajust, i després agafeu qualsevol crèdit que aquest proveïdor ofereixi, mai al revés. Migrar un CRM després de dos anys d'historial i objectes personalitzats costa una fracció significativa d'un any d'algú, més que qualsevol subvenció d'aquesta categoria. Per això AI Perks és una llista rastrejada, no una carpeta de marcadors.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Salesforce $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Què entenen malament els fundadors sobre els crèdits de Salesforce
L'error costós és deixar que un crèdit triï la plataforma. Salesforce és el CRM més configurable i, per tant, el més car de deixar, de manera que un inici subvencionat us pot comprometre a una dècada no subvencionada.
Tractar la configuració com a gratuïta. La llicència és la part barata. Cada objecte personalitzat, regla de validació i flux creat durant la finestra del crèdit s'ha de mantenir, documentar i, eventualment, migrar. Creeu el mínim que faci el pipeline llegible.
Racionament de seients. Deixar el suport, les finances o un fundador tècnic fora del sistema estalvia uns quants centenars de dòlars i arruïna el registre: en el moment en què algú treballa amb un client fora del CRM, les dades són incompletes. O bé l'equip de cara al client hi és, o no us podeu fiar.
Ignorar la renovació. Els contractes empresarials anuals solen incloure un llenguatge d'augment i finestres de notificació de renovació automàtica. Negocieu un límit a l'augment, i apreneu el vostre període de notificació, en la signatura en lloc del mes en què s'acaba el crèdit.
Oblidar que el crèdit finança mesos, no capacitats. Amb aproximadament un 70% consumit, poseu preu a la factura no subvencionada amb la vostra plantilla i edició actuals, i després comproveu què més ofereix la categoria CRM a getaiperks.com.
Què cal decidir abans d'acceptar un crèdit de Salesforce
Decideix l'edició abans del descompte. Estableix el valor del crèdit, els límits de la vostra plataforma i el número de renovació, de manera que és la decisió més important.
Poseu dades reals abans de jutjar l'ajust. Una organització buida crema saldo per res. El pipeline, els comptes i un mes d'activitat us diran si la configuració es manté.
Nomeneu la factura mensual que podeu sostenir a la vostra plantilla i edició previstes, i configureu-vos per arribar-hi.
Compareu tota la categoria, no un programa. AI Perks enumera els programes CRM, de vendes i d'ingressos amb les quantitats actuals, de manera que l'elecció es fa contra el camp en lloc de contra qualsevol logotip que vau veure primer.
Millors crèdits d'IA per a startups
Presenteu la sol·licitud directament a través d'aquests programes verificats.
Salesforce $3,000
Accessible per a startups en fase inicial
Claude (via program) $100,000
Accessible per a startups en fase inicial
OpenAI (via program) $2,500
Accessible per a startups en fase inicial
Anthropic $20,000
Accessible per a startups en fase inicial
AWS $300,000
Accessible per a startups en fase inicial
Google Cloud $350,000
Accessible per a startups en fase inicial
Preguntes freqüents
Quant val el programa per a startups de Salesforce?
3.000 dòlars en crèdits per a Salesforce. Com que Salesforce factura per usuari i per mes, això es converteix en aproximadament 18 mesos d'usuari a preus de llista de nivell empresarial i uns 120 a nivells d'entrada, de manera que l'edició que trieu determina la major part del seu valor. Les quantitats actuals i l'elegibilitat es rastregen a getaiperks.com.
Val la pena Salesforce per a una startup en fase inicial?
Depèn de a qui veneu. Si els vostres compradors són empreses amb revisions de contractació i seguretat, o els vostres contractes són complexos, Salesforce es guanya el seu preu aviat. Si veneu autoservei a equips petits, un CRM més lleuger fa la mateixa feina per una fracció del cost i amb molta menys configuració.
Els crèdits d'AWS o Google Cloud cobreixen una subscripció de Salesforce?
No. Salesforce és un programari de tercers facturat per separat de qualsevol proveïdor de núvol, de manera que un saldo d'AWS Activate o Google Cloud deixa la factura del CRM intacta. Aquesta separació és per què els dos s'acumulen netament, i per què mantenir crèdits en diverses capes de la vostra pila sol ser millor que mantenir una quantitat més gran en una sola.
Quin és el cost real de Salesforce més enllà de la llicència?
Configuració i administració. Per a una petita empresa, el cost total sovint està dominat per la persona que construeix i manté l'organització, a més dels núvols addicionals, els límits d'API i d'emmagatzematge, i les funcions d'IA que es mesuren per separat dels seients. Pressuposteu la mà d'obra al costat de les llicències, ja que cap programa de crèdit cobreix aquesta meitat.
Puc utilitzar crèdits de Salesforce i crèdits d'un altre CRM alhora?
Tècnicament sí, pràcticament no. Una empresa opera un sistema de registre, de manera que una segona subvenció CRM expira sense ús mentre manteniu correctament un espai de treball. Dediqueu l'esforç a apilar en diferents capes: el núvol, l'enriquiment de dades, el suport i la facturació tenen els seus propis programes enumerats a getaiperks.com.
Què passa quan s'acaben els crèdits de Salesforce?
Hereteu una factura anual per usuari amb la vostra plantilla i edició actuals, a preu de llista, amb una organització configurada que fa que canviar sigui car. Modelitzeu aquest número mentre el crèdit encara s'està executant, i negocieu els termes de renovació en la signatura en lloc de a la data límit. AI Perks rastreja 7,7 milions de dòlars en crèdits per a 194 empreses.
Subscriu-te a getaiperks.com →
Trieu el sistema de registre en què ja confien els vostres compradors. Deixeu que algú altre pagui els primers mesos per omplir-lo.