Το AI Perks παρέχει πρόσβαση σε αποκλειστικές εκπτώσεις, πιστώσεις και προσφορές σε εργαλεία AI, υπηρεσίες cloud και API για να βοηθήσει startups και προγραμματιστές να εξοικονομήσουν χρήματα.

Τι σας προσφέρει το Πρόγραμμα Εκκίνησης της HighLevel
Το πρόγραμμα εκκίνησης της HighLevel προσφέρει έως και 12.000 $ σε πιστώσεις για την πλατφόρμα HighLevel: CRM και pipelines, δημιουργία funnels και ιστοσελίδων, ημερολόγια και κρατήσεις, φόρμες, αιτήματα κριτικών και αυτοματοποίηση email και SMS, όλα σε μία συνδρομή.
Αυτός ο αριθμός διαβάζεται διαφορετικά από τις περισσότερες επιχορηγήσεις λογισμικού, επειδή η HighLevel χρεώνει μια σταθερή χρέωση πλατφόρμας αντί να χρεώνει ανά επαφή. Τα 12.000 $ δεν είναι ένα κομμάτι ενός έτους. Σε σχέση με το δημοσίως αναγραφόμενο μεσαίο επίπεδο, αγοράζει χρόνια πρόσβασης στην πλατφόρμα, όχι μήνες. Το AI Perks το παρακολουθεί μαζί με 7,7 εκατομμύρια δολάρια σε πιστώσεις σε 194 εταιρείες.
Αυτό αντιστρέφει τη συνηθισμένη ερώτηση. Με τα CRM που χρεώνουν ανά επαφή, ρωτάτε πόσο γρήγορα ξεπερνάτε την επιχορήγηση. Με την HighLevel, ρωτάτε αν αυτό θα πρέπει να είναι το μόνιμο σπίτι για το funnel σας. Η επιλεξιμότητα εξαρτάται από το στάδιο και τη χρηματοδότησή σας, και οι τρέχοντες όροι αναγράφονται στο getaiperks.com.
Κορυφαίες πιστώσεις AI για startups
Υποβάλετε αίτηση απευθείας μέσω αυτών των επαληθευμένων προγραμμάτων.
HighLevel $12,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Claude (via program) $100,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
OpenAI (via program) $2,500
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Anthropic $20,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
AWS $300,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Google Cloud $350,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Τι αντικαθιστά πραγματικά η HighLevel
Η HighLevel δεν είναι ένα CRM με προσθήκες. Είναι τα οκτώ ή εννέα εργαλεία που αγοράζει συνήθως μια ομάδα απόκτησης πελατών ξεχωριστά, συνδεδεμένα σε μία εγγραφή επαφής και ένα τιμολόγιο.
Σχεδόν κάθε στοιχείο έχει έναν πιο εξειδικευμένο αυτόνομο ανταγωνιστή. Αυτό που αγοράζετε είναι η ενοποίηση: μια κράτηση κλήσης, ένα αίτημα κριτικής και μια σειρά από follow-up όλες διαβάζουν την ίδια εγγραφή, χωρίς επίπεδο συγχρονισμού μεταξύ τους.
| Τι καλύπτει η HighLevel | Τι αγοράζουν συνήθως ομάδες αντ' αυτού | Γιατί η δέσμη έχει σημασία |
|---|---|---|
| CRM και pipelines πωλήσεων | Pipedrive, HubSpot, Close | Κάθε επαφή καταλήγει σε ένα χρονοδιάγραμμα |
| Funnels, landing pages, ιστοσελίδες | ClickFunnels, Unbounce, Webflow | Μια προβολή σελίδας συνδέεται με την επαφή |
| Αυτοματοποίηση email και SMS | Mailchimp, ActiveCampaign, Customer.io | Οι ροές εργασίας διακλαδώνονται απευθείας σε πεδία CRM |
| Ημερολόγια και κρατήσεις | Calendly, Acuity | Οι μη εμφανίσεις ενεργοποιούν αυτόματα follow-up |
| Φήμη και αιτήματα κριτικών | Birdeye, Podium | Τα αιτήματα ενεργοποιούνται από αλλαγές σταδίων pipeline |
| Μαθήματα και συνδρομές | Kajabi, Teachable | Οι αγοραστές παραμένουν στην ίδια βάση δεδομένων |
| Φόρμες, έρευνες, chat widget | Typeform, Tally, Drift | Οι υποβολές δημιουργούν επαφές, όχι εξαγωγές |
Μια δομική λεπτομέρεια την ξεχωρίζει από ένα συμβατικό CRM: Η HighLevel κατασκευάστηκε για εταιρείες που διαχειρίζονται πολλούς λογαριασμούς πελατών, οπότε η αρχιτεκτονική είναι υπο-λογαριασμοί κάτω από έναν γονέα, με μεταπώληση white-label στο υψηλότερο επίπεδο. Μια startup διαχειρίζεται ένα λειτουργικό σύστημα εταιρείας για έναν ενοικιαστή: συχνά μια συμφέρουσα συμφωνία, αλλά εξηγεί μια διεπαφή που υποθέτει μια λίστα πελατών που μπορεί να μην έχετε.
Η ειλικρινής δοκιμασία: πραγματοποιείτε follow-up όπου η ταχύτητα πρώτης επαφής αποφασίζει τη συμφωνία; Τα ισχυρότερα χαρακτηριστικά της HighLevel είναι η άμεση απάντηση σε αναπάντητες κλήσεις με SMS, το άμεσο follow-up με SMS και η αυτοματοποίηση κρατήσεων. Εάν η κίνησή σας είναι εγγραφή με βάση το προϊόν χωρίς τηλεφωνική κλήση, ένα ελαφρύτερο CRM σας εξυπηρετεί καλύτερα.
Πώς συμπεριφέρεται η τιμολόγηση της HighLevel στην Κλίμακα
Η HighLevel χωρίζεται σε δύο χρεώσεις που συμπεριφέρονται αντίστροφα: μια σταθερή συνδρομή πλατφόρμας που κινείται ελάχιστα καθώς μεγαλώνετε, και δαπάνες επικοινωνίας με μετρητή που κινούνται με κάθε μήνυμα που στέλνετε.
Οι ιδρυτές αξιολογούν την πρώτη και αιφνιδιάζονται από τη δεύτερη. Το πορτοφόλι που χρηματοδοτεί τμήματα SMS, λεπτά κλήσεων, όγκο email και συνομιλίες με υποβοήθηση AI είναι το μισό που παρακολουθεί το μέγεθος της λίστας σας.
| Άξονας κόστους | Πώς τιμολογείται | Τι το κάνει να αυξάνεται |
|---|---|---|
| Συνδρομή πλατφόρμας | Σταθερή μηνιαία χρέωση ανά λογαριασμό εταιρείας | Μετακίνηση σε υψηλότερο επίπεδο για υπο-λογαριασμούς ή white-label |
| SMS και φωνή | Ανά τμήμα και ανά λεπτό, σε τιμές παρόχου | Μεγαλύτερα μηνύματα που χωρίζονται σε περισσότερα τμήματα |
| Ανά όγκο που αποστέλλεται, σε τιμές ESP | Ανάπτυξη λίστας και επανυποβολή σε μη-ανοίγοντες | |
| Λειτουργίες AI και συνομιλίας | Ανά χρήση, χρεώνεται στο ίδιο πορτοφόλι | Ενεργοποίηση αυτοματοποιημένων απαντήσεων σε όλους τους λογαριασμούς |
| Εγγραφή παρόχου | Τέλη συμμόρφωσης για επιχειρηματικά μηνύματα | Εγγραφή A2P 10DLC στις ΗΠΑ και έλεγχος εκστρατείας |
Η HighLevel ιστορικά ανέφερε τρία επίπεδα: ένα αρχικό πρόγραμμα κοντά στα 97 $ ανά μήνα, ένα πρόγραμμα απεριόριστων υπο-λογαριασμών κοντά στα 297 $, και ένα πρόγραμμα white-label ή SaaS-mode κοντά στα 497 $. Αντιμετωπίστε τα ως ενδεικτικά και επαληθεύστε την τρέχουσα τιμολόγηση, καθώς η HighLevel προσαρμόζει περιοδικά τη συσκευασία. Το διαρκές γεγονός είναι το σχήμα, όχι οι αριθμοί.
| Σχήμα προγράμματος | Ενδεικτική τιμή καταλόγου | Μήνες πλατφόρμας που καλύπτονται από 12.000 $ |
|---|---|---|
| Αρχικό, μεμονωμένη επιχείρηση | περίπου 97 $ / μήνα | περίπου 120 |
| Απεριόριστοι υπο-λογαριασμοί | περίπου 297 $ / μήνα | περίπου 40 |
| White-label / Λειτουργία SaaS | περίπου 497 $ / μήνα | περίπου 24 |
Διαβάστε το ως ένα ανώτατο όριο αξίας, όχι ως ένα πρόγραμμα. Οι πιστώσεις συνήθως φέρουν παράθυρο δαπάνης, και αυτό το παράθυρο αποφασίζει πόσο από το ανώτατο όριο θα φτάσετε. Αναγράφεται μαζί με το πρόγραμμα στο AI Perks.
Αυτό που κρύβει ο πίνακας: κανένας από αυτούς τους μήνες δεν περιλαμβάνει δαπάνες μηνυμάτων. Μια ομάδα που στέλνει SMS υψηλού όγκου μπορεί να ξοδέψει περισσότερα σε τέλη παρόχου σε ένα πολυάσχολο τρίμηνο παρά στην ίδια την πλατφόρμα. Προϋπολογίστε το πορτοφόλι ξεχωριστά.
Κορυφαίες πιστώσεις AI για startups
Υποβάλετε αίτηση απευθείας μέσω αυτών των επαληθευμένων προγραμμάτων.
HighLevel $12,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Claude (via program) $100,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
OpenAI (via program) $2,500
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Anthropic $20,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
AWS $300,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Google Cloud $350,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Με τι στοιβάζονται οι πιστώσεις HighLevel και τι ακυρώνουν
Οι πιστώσεις HighLevel είναι ένα τιμολόγιο SaaS, οπότε στοιβάζονται καθαρά με πιστώσεις cloud compute, API μοντέλων και αναλυτικών στοιχείων. Δεν στοιβάζονται με άλλες επιχορηγήσεις CRM all-in-one ή funnel-builder, επειδή έχετε μόνο μία βάση δεδομένων πελατών.
Κάθε μία καλύπτει διαφορετική περιοδική χρέωση:
- Πιστώσεις cloud καλύπτουν πού εκτελείται το προϊόν σας, ποτέ ένα στοιχείο γραμμής SaaS
- Πιστώσεις μοντέλων και API καλύπτουν την εξαγωγή συμπερασμάτων που καλεί το προϊόν σας
- Πιστώσεις αναλυτικών στοιχείων προϊόντος καλύπτουν τη συμπεριφορά εντός της εφαρμογής
- Πιστώσεις HighLevel καλύπτουν πώς φτάνουν οι υποψήφιοι πελάτες, επικοινωνούν και μετατρέπονται
Μια επικάλυψη αξίζει να τη γνωρίζετε. Η HighLevel ιστορικά σας επέτρεπε να συνδέετε τους δικούς σας λογαριασμούς Twilio και Mailgun αντί να χρησιμοποιείτε τη συσσωρευμένη μηνυματοδοσία της, πράγμα που σημαίνει ότι ξεχωριστές πιστώσεις υποδομής μηνυμάτων ή email μπορούν να κατευθυνθούν στο τμήμα με μετρητή της χρέωσης. Επαληθεύστε ότι αυτό υποστηρίζεται ακόμα στο πρόγραμμά σας, αλλά όπου ισχύει, καλύπτει και τα δύο μισά της HighLevel ταυτόχρονα.
Η HighLevel αντικαθιστά αντί να στοιβάζεται με προγράμματα HubSpot, Keap, ActiveCampaign, ClickFunnels και Kajabi. Μια μεγάλη επιχορήγηση HighLevel συν μια μεγάλη επιχορήγηση ανταγωνιστικού CRM δεν είναι διπλάσια αξία. Είναι μία επιχορήγηση και μια μετανάστευση που πληρώνετε αργότερα σε ώρες μηχανικής. Το να βλέπετε ποιες επιχορηγήσεις είναι συμβατές αντί για πλεονάζουσες είναι ο λόγος που το AI Perks είναι μια παρακολουθούμενη λίστα, όχι ένας φάκελος σελιδοδεικτών.
Τι κάνουν λάθος οι ιδρυτές για την HighLevel
Το ακριβό λάθος είναι να θεωρείτε τη σταθερή χρέωση της HighLevel ως το συνολικό κόστος, και μετά να ανακαλύπτετε ότι η μηνυματοδοσία, η συμμόρφωση και η προσπάθεια μετανάστευσης βρίσκονται εντελώς εκτός αυτής.
Πέντε μοτίβα, κατά σειρά κόστους:
Αγνοώντας το A2P 10DLC μέχρι να αποτύχει η αποστολή. Το επιχειρηματικό SMS στις ΗΠΑ απαιτεί εγγραφή εμπορικού σήματος και εκστρατείας με τους παρόχους. Η παράλειψή του σημαίνει φιλτραρισμένα μηνύματα και πρόβλημα παράδοσης που ανακαλύπτετε κατά την έναρξη. Εγγραφείτε νωρίς, υπολογίστε τα τέλη.
Αγορά white-label πριν έχετε πελάτες για να κάνετε white-label. Το ανώτατο επίπεδο επιτρέπει στις εταιρείες να μεταπωλούν την πλατφόρμα με το δικό τους εμπορικό σήμα. Μια startup που πληρώνει γι' αυτό χρηματοδοτεί μια επιχείρηση μεταπώλησης που δεν εκτελεί.
Δημιουργώντας ολόκληρο το funnel μέσα σε αυτό, και μετά θέλοντας να φύγετε. Σελίδες, ροές εργασίας, συνδρομές και μαθήματα ζουν όλα στην HighLevel. Αυτό είναι το νόημα της δέσμης και επίσης το κλείδωμα. Διατηρήστε τα δεδομένα επαφών εξαγώγιμα και το περιεχόμενο σύνταξης κάπου που κατέχετε.
Αποστολή σε λίστες που δεν κερδίσατε. Η δέσμη καθιστά την μαζική αποστολή ασήμαντη, πράγμα που κάνει και τη ζημιά στη φήμη ασήμαντη. Ένας καμένος τομέας ξεπερνά την εκστρατεία που τον έκαψε.
Αντιμετώπιση στιγμιότυπων ως στρατηγική. Τα προκατασκευασμένα πρότυπα αυτοματοποίησης είναι γρήγορα στην εισαγωγή και εύκολα να μείνουν αδιαχείριστα. Έξι μήνες αργότερα, κανείς δεν γνωρίζει ποια ροή εργασίας έστειλε αυτό το κείμενο. Τεκμηριώστε τι ενεργοποιείτε. Παρακείμενα προγράμματα στην ίδια στοίβα παρακολουθούνται στο getaiperks.com.
Κορυφαίες πιστώσεις AI για startups
Υποβάλετε αίτηση απευθείας μέσω αυτών των επαληθευμένων προγραμμάτων.
HighLevel $12,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Claude (via program) $100,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
OpenAI (via program) $2,500
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Anthropic $20,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
AWS $300,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Google Cloud $350,000
Επιλέξιμο για startups αρχικών σταδίων
Αποφασίζοντας αν η HighLevel ανήκει στη Στοίβα σας
Η πραγματική απόφαση δεν είναι ποιες πιστώσεις να κυνηγήσετε. Είναι ποια μοναδική βάση δεδομένων πελατών είναι διατεθειμένη η ομάδα σας να ζήσει εντός της όσο διαρκεί η επιχορήγηση.
Τρεις κρίσεις το καθορίζουν. Επίπεδο πρώτα: περισσότερη πλατφόρμα από ό,τι μπορεί να λειτουργήσει μια ομάδα είναι ο τρόπος με τον οποίο μια μεγάλη πίστωση καίγεται σε χαρακτηριστικά που κανείς δεν ενεργοποίησε, οπότε μεγιστοποιήστε το πρόγραμμα για την κίνηση που εκτελείτε σήμερα. Αποκλειστικότητα δεύτερον: η ευρεία στόχευση έχει νόημα για πιστώσεις υπολογιστικής ισχύος και μοντέλων, όπου οι χρεώσεις είναι πραγματικά ξεχωριστές, αλλά μια ανταγωνιστική επιχορήγηση CRM που στοιβάζεται σε αυτήν αγοράζει μια μετανάστευση αντί για διπλάσια αξία. Το μετρημένο μισό τρίτον: εκτιμήστε μηνιαία τμήματα SMS, λεπτά κλήσεων και όγκο email νωρίς, και στη συνέχεια ελέγξτε αν ξεχωριστές πιστώσεις μηνυμάτων μπορούν να τα απορροφήσουν.
Οι κατηγορίες CRM και Marketing στο getaiperks.com παραθέτουν την HighLevel δίπλα στα προγράμματα email, funnel και φήμης με τα οποία ανταγωνίζεται, όπου αυτή η σύγκριση είναι ευκολότερη.
Συχνές Ερωτήσεις
Ποια είναι η αξία του προγράμματος εκκίνησης της HighLevel;
Έως και 12.000 $ σε πιστώσεις για την πλατφόρμα HighLevel, που καλύπτουν CRM και pipelines, funnels και ιστοσελίδες, ημερολόγια, φόρμες, αιτήματα κριτικών και αυτοματοποίηση email και SMS. Επειδή η HighLevel χρεώνει μια σταθερή χρέωση πλατφόρμας αντί να τιμολογεί ανά επαφή, αυτή η πίστωση καλύπτει χρόνια συνδρομής αντί για μήνες. Οι τρέχοντες όροι και η επιλεξιμότητα παρακολουθούνται στο getaiperks.com.
Αξίζει η HighLevel για μια startup αντί για μια εταιρεία;
Εξαρτάται από το αν ένας άνθρωπος επικοινωνεί με τους υποψήφιους πελάτες σας. Τα ισχυρότερα χαρακτηριστικά της HighLevel είναι η άμεση απάντηση σε αναπάντητες κλήσεις με SMS, το άμεσο follow-up με SMS και η αυτοματοποίηση κρατήσεων, τα οποία ταιριάζουν με πωλήσεις και τοπικές υπηρεσίες. Μια καθαρά ροή εγγραφής με βάση το προϊόν χωρίς τηλεφωνικό βήμα αξιοποιεί λιγότερο τη δέσμη και μπορεί να εξυπηρετηθεί καλύτερα από ένα ελαφρύτερο CRM.
Καλύπτει τα 12.000 $ τα έξοδα αποστολής SMS και email;
Συνήθως όχι. Η HighLevel χρεώνει μια σταθερή συνδρομή πλατφόρμας ξεχωριστά από ένα μετρητό πορτοφόλι που χρηματοδοτεί τμήματα SMS, λεπτά κλήσεων, όγκο email και λειτουργίες AI στις ισχύουσες τιμές παρόχου και ESP. Οι πιστώσεις συνήθως ισχύουν για τη συνδρομή, οπότε προϋπολογίστε τις δαπάνες μηνυμάτων ανεξάρτητα, ειδικά εάν στέλνετε όγκο SMS.
Μπορεί η HighLevel να αντικαταστήσει ταυτόχρονα τα HubSpot, ClickFunnels και Calendly;
Για τις περισσότερες πρώιμες ομάδες, ναι, και αυτή η ενοποίηση είναι η πραγματική αξία. Ανταλλάσσετε την κορυφαία βάθος σε κάθε εργαλείο με μία εγγραφή επαφής, μία χρέωση και κανένα επίπεδο συγχρονισμού. Οι ομάδες με σύνθετη απόδοση ή διαδικασίες πωλήσεων επιχειρηματικού επιπέδου συνήθως βρίσκουν τα εξειδικευμένα εργαλεία αξίζει να τα διατηρήσουν.
Καλύπτουν οι πιστώσεις cloud από AWS ή Google Cloud την HighLevel;
Όχι. Η HighLevel είναι ένα τιμολόγιο SaaS τρίτου μέρους και βρίσκεται εντελώς εκτός του υπολοίπου των πιστώσεων cloud σας, γι' αυτό ακριβώς τα δύο στοιβάζονται αντί να επικαλύπτονται. Οι πιστώσεις υπολογιστικής ισχύος, οι πιστώσεις μοντέλων και οι πιστώσεις CRM καλύπτουν τρεις ξεχωριστές περιοδικές χρεώσεις χωρίς διπλή καταμέτρηση μεταξύ τους.
Τι συμβαίνει όταν τελειώσουν οι πιστώσεις εκκίνησης HighLevel;
Μεταβαίνετε στην τιμολόγηση καταλόγου με βάση αυτό που κατασκευάσατε, με τα funnels, τις ροές εργασίας και το ιστορικό επαφών σας ήδη εντός, τη στιγμή που τα κόστη μεταγωγής κορυφώνονται. Οι ομάδες που το χειρίζονται καλά ελέγχουν το επίπεδο και τους αχρησιμοποίητους υπο-λογαριασμούς πριν από την ανανέωση αντί για μετά. Το AI Perks παρακολουθεί 7,7 εκατομμύρια δολάρια σε πιστώσεις σε 194 εταιρείες στο getaiperks.com.
Εγγραφείτε στο getaiperks.com →
Δημιουργήστε το pipeline φέτος. Αφήστε κάποιον άλλον να πληρώσει για την πλατφόρμα ενώ εσείς το κάνετε.