AI Perks biedt toegang tot exclusieve kortingen, tegoeden en deals op AI-tools, cloudservices en API's om startups en ontwikkelaars te helpen besparen.

Wat kost Fireworks AI eigenlijk in 2026?
Fireworks AI biedt Kimi K3 aan voor $3,00 per miljoen invoertokens, $0,30 per miljoen gecachete invoertokens en $15,00 per miljoen uitvoertokens op hun Standard serverless tier.
Dit zijn de gepubliceerde starttarieven van Fireworks, en ze komen tot op de cent overeen met de directe prijs van Moonshot AI, wat zelden voorkomt bij een externe host.
Fireworks bracht Kimi K3 uit op 27 juli 2026, de dag dat Moonshot de gewichten, inferentie en training samen vrijgaf. Modal en Baseten brachten het op dezelfde dag uit, waardoor de lancering een race met drie partijen werd. Moonshot had K3 op 16 juli al opengesteld voor chat- en API-gebruikers. Het is een mixture of experts met 2,8 biljoen parameters, de grootste open-weights release tot nu toe, en debuteerde op de derde plaats op de Artificial Analysis leaderboard.
| Model en host | Input / 1M | Gecachte input / 1M | Output / 1M | Context |
|---|---|---|---|---|
| Kimi K3, Fireworks Standard | $3,00 | $0,30 | $15,00 | 1M |
| Kimi K3, Fireworks Fast | $4,50 | $0,45 | $22,50 | 1M |
| Kimi K3, Moonshot direct | $3,00 | $0,30 | $15,00 | 1.048.576 |
| Kimi K2.7-Code, Moonshot direct | $0,95 | $0,19 | $4,00 | 262.144 |
| Kimi K2.7-Code highspeed, Moonshot | $1,90 | $0,38 | $8,00 | 262.144 |
| Kimi K2.6, Moonshot direct | $0,95 | $0,16 | $4,00 | 262.144 |
Input is de cache-miss rate, gecachte input de cache-hit rate. Gecachte input kost 10% van de niet-gecachte input op Kimi K3, dus prompt caching is hier meer waard dan bijna elke andere optimalisatie. De sprong in generatie is ook steil: K3 output kost 3,75 keer K2.7-Code output, voor 2,8T parameters tegenover K2.6's 1T met 32B actief.
Niemand financiert een frontier inferentiekostenpost uit inkomsten in het eerste jaar. AI Perks volgt welke model- en rekenkrachtleveranciers credits verstrekken.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Is Fire Pass een echte gratis tier?
Fire Pass is de gratis tier van Fireworks, en het uitgelichte gratis model is nu Kimi K3 Fast met de volledige 1M-token context. Wat het mist, is een gepubliceerde set limieten waar je een product omheen kunt plannen.
Een gratis tier met een frontier model is ongebruikelijk, en het contrast met het lab is scherp: Moonshot draait geen permanente gratis tier op enig Kimi-model, en het account moet naar verluidt vooraf worden gefinancierd, met een minimum van ongeveer $1, voordat de API überhaupt antwoordt. Dat Fireworks dezelfde gewichten achter een gratis tier plaatst, is de goedkoopste legitieme manier om een codeeragent te richten op een 1M-context model.
De voorzichtigheid is symmetrisch. Beschrijvingen van Fire Pass circuleren met zeer specifieke voorwaarden: uitnodigingscodes, verboden productie-workloads, intrekkingclausules, dagelijkse limieten. Niets hiervan is bevestigd in het eigen lanceringsmateriaal van Fireworks zoals hier gecontroleerd, dus behandel elke beperking en elk getal als onbevestigd totdat het in uw eigen console verschijnt.
Die kloof tussen een ontwikkelaars trial en een gefinancierd budget is wat startup kredietprogramma's dichten. AI Perks volgt welke nu open zijn.
De Amerikaanse hostingpremie: twee cijfers die het oneens zijn
Fireworks verkoopt een in de VS gehoste variant van Kimi K3 boven de wereldwijde prijs. De premie wordt op twee manieren gerapporteerd, en het verschil ertussen is een factor vijf.
Het eigen lanceringsmateriaal van Fireworks voor Kimi K3 plaatst de in de VS gehoste variant 10% boven het basisserverless tarief. Een latere samenvatting van de serverless prijsdocumentatie van Fireworks rapporteert daarentegen een beleid: vanaf 1 september 2026 worden nieuw gelanceerde, alleen in de VS beschikbare modellen geprijsd op 1,5 keer het basistarief, met één uitzondering, GLM-5.2 Fast US, dat de wereldwijde prijzen zou evenaren. Dat tweede verslag is een secundaire samenvatting, niet hier bevestigd tegenover de documentatie van Fireworks.
Beide kunnen tegelijkertijd gelden: de ene beschrijft een model dat vóór die datum is geprijsd, de andere modellen die daarna zijn gelanceerd. Lees de Amerikaanse prijs af van uw eigen console voordat u zich committeert aan een dataconditie, want op een frontier model is 10% versus 50% het verschil tussen een afrondingsfout en een post op de factuur.
De snelheidstier is daarentegen onbetwist. Op een enkele run van 1M invoer- en 100K uitvoertokens zonder cachehits:
| Route | Inputkosten | Uitvoerkosten | Totale run |
|---|---|---|---|
| Kimi K3, Fireworks Standard | $3,00 | $1,50 | $4,50 |
| Kimi K3, Fireworks Fast | $4,50 | $2,25 | $6,75 |
Fast kost precies 1,5 keer Standard voor alle drie de tokentypes, $2,25 meer op die run: goedkoop voor de latency die u nodig heeft, duur als standaard.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Serverless training: gerapporteerd, niet bevestigd
Er wordt gemeld dat Fireworks een Serverless Training API heeft gelanceerd naast Kimi K3, waarbij LoRA fine-tuning per token wordt gefactureerd in plaats van per gereserveerd GPU-uur. Bijna alles hierover is uit tweede hand.
De ontwerpwijziging is het interessante deel, en deze is niet afhankelijk van een tarievenkaart. Gereserveerde training brengt kosten in rekening voor GPU-uren, ongeacht of u iets leert of niet. Training per token brengt kosten in rekening voor het geleverde werk, wat past bij de LoRA-grote experimenten die de meeste teams daadwerkelijk uitvoeren. De gerapporteerde dekking bij de lancering omvatte Qwen 3.5 9B, Qwen 3.6 27B en Kimi K3.
Alles hieronder is gerapporteerd door een secundaire bron en is bij deze controle niet bevestigd op de eigen documentatie van Fireworks. Beschouw het als een vorm, geen prijs:
- Facturering zou worden opgesplitst in prefill, gecachte prefill, sample en train fasen in plaats van één vast tarief per token.
- Het gerapporteerde bereik over die fasen is $0,66 tot $32,55 per 1M tokens. Een spreiding van 49x maakt elk enkel kop-kopnummer betekenisloos: een offerte gebaseerd op de verkeerde fase is een orde van grootte verkeerd.
- Per-model LoRA tarieven, sample run kosten en preview status circuleren in de lanceringsdekking, geen ervan is hier bevestigd.
Begroot een fine-tuning programma op basis van uw eigen console-output, niet op basis van lanceringsdekking. Credits zijn de goedkopere variabele om op te lossen, en AI Perks volgt rekenkracht- en modelcredits naast elkaar.
Fireworks, Modal, Baseten of Moonshot Direct?
Op basis van gepubliceerde cijfers is Fireworks Standard en Moonshot direct een gelijkspel, en de andere twee hosts van dag nul hebben nog niet genoeg gepubliceerd om te vergelijken.
De Standard tier van Fireworks en het platform van Moonshot noteren beide $3,00 input, $0,30 gecachete input en $15,00 output per miljoen tokens bij een 1M-token context. Die pariteit haalt prijs volledig uit het argument.
De rest van het veld is dunner dan de lanceringsdekking suggereert:
- Baseten noteert Kimi K3 input voor $3,00 per 1M. Het gepubliceerde outputcijfer is onduidelijk genoeg om te worden afgelezen van de eigen prijslijst van Baseten.
- Modal bevestigde token-gebaseerde prijzen voor Kimi K3, maar publiceerde geen per-1M tarief in hun eigen lanceringsbericht. Modal biedt nieuwe werkruimtes wel $30 per maand aan algemene rekenkrachtcredit, een staande aanbieding in plaats van een Kimi-lancering-perk.
- Moonshot direct runt geen permanente gratis tier op enig Kimi-model, en prijst K2.6 batchjobs op 60% van het standaardtarief, de enige korting hier die first-party en ondubbelzinnig is.
Eén waarschuwing over de gewichten: de aangepaste licentie van Kimi K3 vereist dat bedrijven met een omzet boven de $20 miljoen een commercieel contract met Moonshot onderhandelen voordat ze toegang doorverkopen. Dat beperkt een zelf gehoste kopie, niet wat je aanroept via de API van iemand anders.
Beste AI-credits voor start-ups
Meld u direct aan via deze geverifieerde programma's.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Claude (via program) $100,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
OpenAI (via program) $2,500
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Anthropic $20,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
AWS $300,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Google Cloud $350,000
Gekwalificeerd voor start-ups in een vroege fase
Wat drukt daadwerkelijk de Fireworks-rekening
Fire Pass dekt een ontwikkelaarslaptop. Kredietprogramma's dekken een product. Het zijn verschillende instrumenten en je wilt beide.
Inferentiekredieten en rekenkrachtkredieten bereiken dezelfde bestemming via verschillende routes. Fireworks factureert voor tokens; de GPU-laag eronder heeft zijn eigen startup-programma's. Nuttig om eerst te weten: er werd geen specifiek startup-kredietprogramma gevonden op het eigen Kimi-platform van Moonshot voor K2.6, K2.7-Code of K3, dus de kredietlaag voor deze familie bevindt zich bij de hosts, niet bij het lab.
De hendels die de toets doorstaan, de grootste eerst:
- Cache eerst. Met 10% van het niet-gecachte tarief is prompt caching op Kimi K3 een grotere hendel dan het wisselen van provider, en de enige die niets kost om te proberen.
- Zet het model op de juiste grootte. K2.7-Code voor $0,95 in en $4,00 uit is ongeveer een kwart van de outputprijs van K3, en Moonshot meldt dat het 21,8% hoger scoort dan K2.6 op de eigen Kimi Code Bench v2 van het lab terwijl het 30% minder redeneringstokens gebruikt. Interne benchmarks zijn marketing, maar minder redeneringstokens verschijnen hoe dan ook op de factuur.
- Batch wat niet latentiegevoelig is. Moonshot prijst K2.6 batchjobs op 60% van het standaardtarief.
- Controleer opnieuw per kwartaal. Het Amerikaanse prijsbeleid van Fireworks zou naar verluidt zijn gewijzigd op 1 september 2026 zonder dat er een model-lancering aan verbonden was. Tarievenkaarten bewegen sneller dan artikelen over tarievenkaarten, inclusief deze.
Veelgestelde vragen
Heeft Fireworks AI een gratis tier?
Ja. Fire Pass is de gratis tier van Fireworks, en het uitgelichte gratis model is Kimi K3 Fast met een 1M-token context. Limieten, uitnodigingsvoorwaarden en workloadbeperkingen circuleren wijdverbreid, maar zijn niet bevestigd in het hier gecontroleerde materiaal, dus verifieer ze in uw eigen console. Voor budgetten buiten persoonlijke ontwikkeling worden credits gevolgd op getaiperks.com.
Hoeveel kost Kimi K3 op Fireworks AI?
Kimi K3 kost $3,00 per miljoen invoertokens, $0,30 per miljoen gecachete invoertokens en $15,00 per miljoen uitvoertokens op de Standard serverless tier. De Fast tier staat genoteerd op $4,50 / $0,45 / $22,50, exact 1,5 keer Standard. Een in de VS gehoste variant brengt een premie met zich mee waarvan de omvang inconsistent wordt gerapporteerd.
Is Fireworks AI goedkoper dan Kimi direct gebruiken?
Nee, en ook niet duurder. De Standard tier van Fireworks komt qua prijs tot op de cent overeen met de gepubliceerde tarieven van Moonshot AI voor alle drie de tokentypes, beide met een 1M-token context. Kies op regio, latentie en modelbreedte, en verlaag vervolgens elke rekening die u uiteindelijk krijgt met credits van getaiperks.com.
Wat is de Fireworks US hosting premium?
Dit wordt op twee manieren gerapporteerd. Het lanceringsmateriaal van Fireworks voor Kimi K3 plaatst de in de VS gehoste variant 10% boven de basisserverless prijs. Een secundaire samenvatting van de prijsdocumentatie van Fireworks rapporteert daarentegen 1,5 keer het basistarief voor alleen in de VS beschikbare modellen die vanaf 1 september 2026 worden gelanceerd, met GLM-5.2 Fast US als uitzondering tegen wereldwijde prijzen. Controleer het model dat u daadwerkelijk wilt aanroepen voordat u een van beide cijfers budgetteert.
Is de Fireworks Serverless Training API algemeen beschikbaar?
Fireworks heeft geen volledige openbare tarievenkaart voor serverless training gepubliceerd, en cijfers die circuleren uit secundaire bronnen, waaronder een gerapporteerd bereik van $0,66 tot $32,55 per 1M token over de facturatiefasen, zijn onbevestigd. Prijs elk fine-tuning programma via uw eigen console en compenseer het met credits van getaiperks.com.
Zijn er startup credits voor Kimi K3?
Er werd geen specifiek startup-kredietprogramma gevonden aan de kant van Moonshot voor K2.6, K2.7-Code of K3. Aan de host-kant biedt Modal nieuwe werkruimtes $30 per maand aan algemene rekenkrachtcredit, wat niet Kimi-specifiek is. De huidige voorwaarden over de inferentie- en rekenkrachtlagen worden gevolgd op getaiperks.com.
Draai het frontier model. Laat iemand anders voor de tokens betalen.