AI Perks zapewnia dostęp do ekskluzywnych zniżek, kredytów i ofert na narzędzia AI, usługi chmurowe i API, aby pomóc startupom i programistom zaoszczędzić pieniądze.

Ile faktycznie kosztuje Fireworks AI w 2026 roku?
Fireworks AI oferuje Kimi K3 w cenie 3,00 USD za milion tokenów wejściowych, 0,30 USD za milion tokenów wejściowych z pamięci podręcznej i 15,00 USD za milion tokenów wyjściowych na swoim standardowym poziomie bezserwerowym.
Są to opublikowane ceny startowe Fireworks, które zgadzają się co do centa z cenami Moonshot AI, co rzadko zdarza się w przypadku hostów zewnętrznych.
Fireworks udostępniło Kimi K3 27 lipca 2026 r., w dniu, w którym Moonshot udostępniło wagi, wnioskowanie i trening. Modal i Baseten udostępniły je tego samego dnia, czyniąc premierę wyścigiem trzech firm. Moonshot udostępnił K3 dla użytkowników czatu i API 16 lipca. Jest to model typu mixture of experts z 2,8 biliona parametrów, największe dotychczas opublikowane udostępnienie wag, które debiutowało na trzecim miejscu na liście liderów Artificial Analysis.
| Model i host | Wejście / 1M | Wejście z pamięci podręcznej / 1M | Wyjście / 1M | Kontekst |
|---|---|---|---|---|
| Kimi K3, Fireworks Standard | 3,00 USD | 0,30 USD | 15,00 USD | 1M |
| Kimi K3, Fireworks Fast | 4,50 USD | 0,45 USD | 22,50 USD | 1M |
| Kimi K3, Moonshot bezpośrednio | 3,00 USD | 0,30 USD | 15,00 USD | 1 048 576 |
| Kimi K2.7-Code, Moonshot bezpośrednio | 0,95 USD | 0,19 USD | 4,00 USD | 262 144 |
| Kimi K2.7-Code highspeed, Moonshot | 1,90 USD | 0,38 USD | 8,00 USD | 262 144 |
| Kimi K2.6, Moonshot bezpośrednio | 0,95 USD | 0,16 USD | 4,00 USD | 262 144 |
Wejście to wskaźnik niecelności pamięci podręcznej, wejście z pamięci podręcznej to wskaźnik trafienia w pamięć podręczną. Wejście z pamięci podręcznej kosztuje 10% niebuforowanego wejścia w Kimi K3, więc buforowanie promptów jest tutaj bardziej opłacalne niż w przypadku prawie każdej innej optymalizacji. Skok generacyjny jest również stromy: wyjście K3 kosztuje 3,75 razy więcej niż wyjście K2.7-Code, za 2,8 biliona parametrów w porównaniu do 1 biliona K2.6 z 32 miliardami aktywnych.
Nikt nie finansuje rachunku za wnioskowanie na pierwszej linii z przychodów w pierwszym roku. AI Perks śledzi, którzy dostawcy modeli i mocy obliczeniowej rozdają kredyty.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Czy Fire Pass to prawdziwy darmowy poziom?
Fire Pass to darmowy poziom Fireworks, a jego promowany darmowy model to teraz Kimi K3 Fast z pełnym kontekstem 1M tokenów. Brakuje mu opublikowanego zestawu limitów, na podstawie których można by planować produkt.
Darmowy poziom z modelem na pierwszej linii frontu jest nietypowy, a kontrast z laboratorium jest ostry: Moonshot nie oferuje żadnego stałego darmowego poziomu dla żadnego modelu Kimi, a konto podobno musi być zasilone z góry, z minimalną kwotą około 1 USD, zanim API w ogóle odpowie. Udostępnienie przez Fireworks tych samych wag za pośrednictwem darmowego poziomu jest najtańszym legalnym sposobem na skierowanie agenta kodującego na model z kontekstem 1M.
Ostrożność jest symetryczna. W opisach Fire Pass krążą bardzo specyficzne warunki: kody zaproszeń, zakazane obciążenia produkcyjne, klauzule wypowiedzenia, dzienne limity. Nic z tego nie zostało potwierdzone w materiałach premierowych Fireworks, tak jak tutaj sprawdzono, więc traktuj każde ograniczenie i liczbę jako niepotwierdzone, dopóki nie pojawią się w Twojej konsoli.
Tę lukę między wersją próbną dla deweloperów a budżetem finansowanym zamykają programy kredytowe dla startupów. AI Perks śledzi, które są teraz otwarte.
Premia za hosting w USA: Dwie liczby, które się różnią
Fireworks sprzedaje wariant Kimi K3 hostowany w USA powyżej ceny globalnej. Premia jest zgłaszana na dwa sposoby, a różnica między nimi wynosi pięciokrotność.
Materiały premierowe Fireworks dotyczące Kimi K3 podają, że wariant hostowany w USA jest o 10% droższy od bazowej stawki bezserwerowej. Późniejszy przegląd dokumentacji cenowej Fireworks podaje zamiast tego politykę: od 1 września 2026 r. nowo wprowadzane modele tylko dla USA są wyceniane na 1,5 razy bazę, z jednym wyjątkiem, GLM-5.2 Fast US, który ma być zgodny z cenami globalnymi. To drugie doniesienie jest wtórnym podsumowaniem, niepotwierdzonym w dokumentacji Fireworks.
Oba mogą być prawdziwe jednocześnie: jedno opisuje model wyceniony przed tą datą, drugie modele uruchomione po niej. Odczytaj cenę w USA ze swojej konsoli przed przyjęciem klauzuli rezydencji danych, ponieważ w przypadku modelu na pierwszej linii frontu 10% zamiast 50% to różnica między błędem zaokrąglenia a pozycją w budżecie.
Poziom prędkości, w przeciwieństwie do tego, nie jest przedmiotem sporu. Przy jednym uruchomieniu 1 miliona tokenów wejściowych i 100 tys. tokenów wyjściowych bez trafień w pamięć podręczną:
| Trasa | Koszt wejścia | Koszt wyjścia | Całkowity koszt uruchomienia |
|---|---|---|---|
| Kimi K3, Fireworks Standard | 3,00 USD | 1,50 USD | 4,50 USD |
| Kimi K3, Fireworks Fast | 4,50 USD | 2,25 USD | 6,75 USD |
Fast jest dokładnie 1,5 raza droższy od Standard we wszystkich trzech typach tokenów, o 2,25 USD więcej w tym uruchomieniu: tani, jeśli potrzebujesz niskiego opóźnienia, drogi jako domyślny.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Trening bezserwerowy: Zgłoszony, niepotwierdzony
Według doniesień Fireworks uruchomiło API do treningu bezserwerowego wraz z Kimi K3, rozliczając dostrajanie LoRA za token, a nie za zarezerwowaną godzinę GPU. Prawie wszystko na jego temat pochodzi z drugiej ręki.
Zmiana projektu jest interesująca i nie zależy od cennika. Rezerwowane opłaty za trening pobierane są za godziny GPU, niezależnie od tego, czy model się uczy, czy nie. Trening za token pobiera opłaty za wykonaną pracę, co odpowiada eksperymentom na skalę LoRA, które faktycznie przeprowadza większość zespołów. Raportowane pokrycie podczas premiery obejmowało Qwen 3.5 9B, Qwen 3.6 27B i Kimi K3.
Wszystko poniżej jest zgłoszone przez źródło wtórne i nie zostało potwierdzone w materiałach własnych Fireworks podczas tej weryfikacji. Traktuj to jako zarys, a nie cenę:
- Podobno rozliczenia są dzielone na etapy: prefill, prefill z pamięcią podręczną, próbkowanie i trening, zamiast jednej stałej stawki za token.
- Zgłaszany zakres dla tych etapów wynosi od 0,66 USD do 32,55 USD za 1 milion tokenów. Różnica 49x sprawia, że każda pojedyncza liczba nagłówkowa jest bez znaczenia: cytat oparty na niewłaściwym etapie jest błędny o rząd wielkości.
- Opłaty LoRA za model, koszty uruchomienia próbnego i status podglądu krążą w relacjach z premiery, żadne z nich nie zostało tu potwierdzone.
Budżetuj program dostrajania na podstawie danych z własnej konsoli, a nie z relacji z premiery. Kredyty są tańszą zmienną do rozwiązania, a AI Perks śledzi kredyty na moc obliczeniową i modele obok siebie.
Fireworks, Modal, Baseten czy Moonshot bezpośrednio?
Według opublikowanych danych, Fireworks Standard i Moonshot bezpośrednio są remisem, a pozostałe dwa hosty z dnia premiery nie opublikowały wystarczających informacji do porównania.
Poziom Standard Fireworks i platforma Moonshot oba wyliczają 3,00 USD za wejście, 0,30 USD za wejście z pamięci podręcznej i 15,00 USD za wyjście za milion tokenów przy kontekście 1M tokenów. Ta równość całkowicie eliminuje cenę z argumentu.
Reszta stawki jest cieńsza, niż sugerują relacje z premiery:
- Baseten podaje wejście Kimi K3 za 3,00 USD za 1M. Jego opublikowana liczba wyjść jest wystarczająco niejasna, aby warto było odczytać ją ze strony z cennikiem Baseten.
- Modal potwierdził rozliczanie tokenów za Kimi K3, ale nie opublikował żadnej stawki za 1M w swoim poście premierowym. Modal oferuje nowym obszarom roboczym 30 USD miesięcznie ogólnych kredytów na moc obliczeniową, co jest stałą ofertą, a nie gratyfikacją premierową Kimi.
- Moonshot bezpośrednio nie oferuje stałego darmowego poziomu dla żadnego modelu Kimi i wycenia zadania wsadowe K2.6 na 60% standardowej stawki, co jest jedyną zniżką tutaj, która jest pierwszoplayerska i jednoznaczna.
Jedno zastrzeżenie dotyczące wag: niestandardowa licencja Kimi K3 wymaga od firm z przychodami powyżej 20 milionów USD negocjacji umowy komercyjnej z Moonshot przed odsprzedażą dostępu. To ogranicza samodzielnie hostowaną kopię, a nie to, co wywołujesz przez API kogoś innego.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Fireworks AI Startup credits (est. $1,000)
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Co faktycznie obniża rachunek Fireworks
Fire Pass obejmuje laptop dewelopera. Programy kredytowe obejmują produkt. Są to różne narzędzia i potrzebujesz obu.
Kredyty na wnioskowanie i kredyty na moc obliczeniową docierają do tego samego celu z różnych kierunków. Fireworks wystawia rachunki za tokeny; warstwa GPU pod spodem uruchamia własne programy startowe. Warto wiedzieć najpierw: na własnej platformie Kimi Moonshot nie znaleziono dedykowanego programu kredytowego dla startupów dla K2.6, K2.7-Code lub K3, więc warstwa kredytowa dla tej rodziny leży po stronie hostów, a nie laboratorium.
Dźwignie, które przechodzą przez kontrolę, w największej kolejności:
- Buforuj najpierw. Przy 10% stawki niebuforowanej, buforowanie promptów w Kimi K3 jest większą dźwignią niż zmiana dostawcy i jedyną, której wypróbowanie nic nie kosztuje.
- Właściwie dobierz rozmiar modelu. K2.7-Code za 0,95 USD wejściowych i 4,00 USD wyjściowych to mniej więcej jedna czwarta ceny wyjściowej K3, a Moonshot podaje, że osiąga 21,8% lepszy wynik niż K2.6 w Kimi Code Bench v2 laboratorium, zużywając o 30% mniej tokenów rozumowania. Wewnętrzne benchmarki to marketing, ale mniejsza liczba tokenów rozumowania i tak pojawia się na fakturze.
- Przetwarzaj wsadowo to, co nie jest wrażliwe na opóźnienia. Moonshot wycenia zadania wsadowe K2.6 na 60% standardowej stawki.
- Sprawdzaj ponownie co kwartał. Polityka cenowa Fireworks w USA podobno zmieniła się 1 września 2026 r. bez dodania modelu. Cenniki zmieniają się szybciej niż artykuły o cennikach, w tym ten.
Często zadawane pytania
Czy Fireworks AI ma darmowy poziom?
Tak. Fire Pass to darmowy poziom Fireworks, a jego promowany darmowy model to Kimi K3 Fast z kontekstem 1M tokenów. Limity, warunki zaproszeń i ograniczenia obciążeń krążą szeroko, ale nie zostały potwierdzone w analizowanych tu materiałach, więc zweryfikuj je w swojej konsoli. W przypadku budżetów wykraczających poza osobisty rozwój, kredyty są śledzone na getaiperks.com.
Ile kosztuje Kimi K3 na Fireworks AI?
Kimi K3 kosztuje 3,00 USD za milion tokenów wejściowych, 0,30 USD za milion tokenów wejściowych z pamięci podręcznej i 15,00 USD za milion tokenów wyjściowych na standardowym poziomie bezserwerowym. Poziom Fast jest wyceniony na 4,50 USD / 0,45 USD / 22,50 USD, dokładnie 1,5 razy więcej niż Standard. Wariant hostowany w USA wiąże się z premią, której wysokość jest zgłaszana niekonsekwentnie.
Czy Fireworks AI jest tańszy niż bezpośrednie używanie Kimi?
Nie, ani nie droższy. Standardowy poziom Fireworks zgadza się z opublikowaną stawką Moonshot AI co do centa we wszystkich trzech typach tokenów, oba z kontekstem 1M tokenów. Wybieraj na podstawie regionu, opóźnień i szerokości modelu, a następnie obniż każdy rachunek, który otrzymasz, za pomocą kredytów z getaiperks.com.
Jaka jest premia za hosting w USA na Fireworks?
Jest ona zgłaszana na dwa sposoby. Materiały premierowe Fireworks dotyczące Kimi K3 podają, że wariant hostowany w USA jest o 10% droższy od bazowej stawki bezserwerowej. Wtórne podsumowanie dokumentacji cenowej Fireworks zamiast tego podaje 1,5 raza bazę dla modeli tylko dla USA uruchomionych od 1 września 2026 r., z GLM-5.2 Fast US jako wyjątkiem przy cenach globalnych. Sprawdź model, który faktycznie zamierzasz wywołać, przed uwzględnieniem którejkolwiek z tych liczb w budżecie.
Czy API do treningu bezserwerowego Fireworks jest ogólnie dostępne?
Fireworks nie opublikowało kompletnego publicznego cennika dla treningu bezserwerowego, a dane krążące ze źródeł wtórnych, w tym zgłaszany zakres od 0,66 USD do 32,55 USD za 1 milion tokenów na etapach rozliczeniowych, są niepotwierdzone. Wyceń każdy program dostrajania z własnej konsoli i zrekompensuj go kredytami z getaiperks.com.
Czy istnieją kredyty dla startupów na Kimi K3?
Na platformie Moonshot nie znaleziono dedykowanego programu kredytowego dla startupów dla K2.6, K2.7-Code lub K3. Po stronie hosta, Modal oferuje nowym obszarom roboczym 30 USD miesięcznie ogólnych kredytów na moc obliczeniową, które nie są specyficzne dla Kimi. Aktualne warunki dla warstw wnioskowania i mocy obliczeniowej są śledzone na getaiperks.com.
Subskrybuj na getaiperks.com →
Uruchamiaj modele na pierwszej linii frontu. Niech ktoś inny zapłaci za tokeny.