AI Perks zapewnia dostęp do ekskluzywnych zniżek, kredytów i ofert na narzędzia AI, usługi chmurowe i API, aby pomóc startupom i programistom zaoszczędzić pieniądze.

Ile faktycznie kosztuje MiniMax w 2026 roku?
MiniMax-M3 i MiniMax-M2.7 według doniesień kosztują odpowiednio 0,30 USD za milion tokenów wejściowych i 1,20 USD za milion tokenów wyjściowych w ramach rozliczeń płatności za użytkowanie MiniMax, co jest stawką opisaną jako "stała zniżka 50%" w stosunku do ceny referencyjnej wynoszącej 0,60 USD i 2,40 USD. Te liczby pochodzą z publikacji stron trzecich i dokumentacji platformy, a nie z bezpośredniego odczytu platformy.minimax.io, dlatego wszystkie liczby na tej stronie należy traktować jako doniesienia, a nie potwierdzone.
To zastrzeżenie jest ważniejsze niż nagłówek, ponieważ większość relacji z tygodnia premiery powtarzała kwotę 0,30 USD bez uwzględnienia tego. Drugą rzeczą, którą pominięto w relacjach, jest linia pułapu: zgłoszona stawka ma zastosowanie do standardowych żądań do 512 000 tokenów wejściowych, podczas gdy M3 podobno reklamuje okno kontekstowe o pojemności 1 miliona tokenów.
MiniMax jest również jedną z niewielu firm w tej kategorii, które nie oferują programu kredytów startowych znalezionych przez AI Perks. Zamiast tego oferuje otwarte wagi, co zmienia pytanie z "jak uzyskać kredyty MiniMax" na "kto płaci za GPU". AI Perks śledzi 7,7 miliona USD w kredytach w 194 firmach dla tej właśnie drugiej kwestii.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Cennik API MiniMax i dokładność poszczególnych danych
Poniższe dane krążą w publikacjach stron trzecich i dokumentacji platformy. Żadne z nich nie zostało pobrane bezpośrednio ze strony cenowej MiniMax do tego artykułu. Ceny podano za milion tokenów w dolarach amerykańskich.
| Model i poziom | Wejście | Wyjście | Odczyt pamięci podręcznej | Jak solidne |
|---|---|---|---|---|
| MiniMax-M3, standard, do 512 tys. wejść | 0,30 USD | 1,20 USD | 0,06 USD | Zgłoszone, kilka źródeł się zgadza |
| MiniMax-M3, bez zniżki, cena referencyjna | 0,60 USD | 2,40 USD | nie zgłoszono | Zgłoszone jako cena wyjściowa przed rabatem |
| MiniMax-M2.7 | 0,30 USD | 1,20 USD | nie zgłoszono | Zgłoszone, sprzeczne |
| MiniMax-M2.7 przez OpenRouter | 0,21 USD | 0,84 USD | nie zgłoszono | Cena sprzedawcy detalicznego, nie cena dostawcy |
Dwie rzeczy w tej tabeli zasługują na uwagę.
Pierwszą jest sposób prezentacji zniżki. 0,30 USD i 1,20 USD są przedstawiane jako "stała zniżka 50%" w stosunku do 0,60 USD i 2,40 USD. Stała zniżka to cena katalogowa z dodatkowymi krokami, ale jest to również stawka, którą dostawca może wycofać bez ogłaszania podwyżki cen. Budżetuj w oparciu o zgłoszone 0,30 USD i pamiętaj o zgłoszonych 0,60 USD jako górnej granicy.
Drugą jest konflikt dotyczący M2.7. Jedno ze źródeł podaje 0,30 USD i 1,20 USD, podobnie jak M3. OpenRouter wymienia 0,21 USD i 0,84 USD dla tego samego modelu, ale OpenRouter jest sprzedawcą detalicznym ustalającym własną marżę, więc nie jest to dowód na cenę samego MiniMax, a cena z platformy platform.minimax.io nie mogła zostać potwierdzona w żaden sposób. Jeśli ekonomia M2.7 decyduje o twojej architekturze, wycenij ją z własnej konsoli, a nie z żadnej strony, w tym z tej.
Odczyty pamięci podręcznej są jedynym miejscem, w którym zgłoszone liczby są jednoznaczne: 0,06 USD za milion w porównaniu do 0,30 USD za świeże dane wejściowe, co stanowi 80% oszczędności na wszystkim, co wysyłasz więcej niż raz. Ten stosunek, jeśli się utrzyma, jest większym czynnikiem niż wybór między M3 a M2.7.
Dlaczego linia 512 tys. tokenów jest ważniejsza niż cena nagłówkowa
Zgłoszona stawka 0,30 USD ma zastosowanie do standardowych żądań do 512 000 tokenów wejściowych, podczas gdy MiniMax-M3 podobno posiada okno kontekstowe o pojemności 1 miliona tokenów. Ile kosztują żądania powyżej tego limitu, nie zostało opublikowane nigdzie, co można by zweryfikować.
Ta luka jest największą pojedynczą nieznaną w cenniku MiniMax. Cena referencyjna stojąca za zniżką wynosi 0,60 USD i 2,40 USD, czyli dokładnie dwukrotnie więcej, dlatego wiele relacji zakłada, że długie żądania po prostu są rozliczane podwójnie. Słowo "zakładać" jest kluczowe: brak przykładu wykonania, brak drugiej karty stawek, brak oświadczenia dostawcy. Nikt poza MiniMax nie wie, czy żądanie o długości 900 tys. tokenów zostanie podwojone w całości, podwojone tylko o część powyżej limitu, czy odrzucone.
| Kształt żądania | Przy zgłoszonej cenie 0,30 USD i 1,20 USD | Jeśli długie żądania są rozliczane podwójnie |
|---|---|---|
| 200 tys. wejść, 5 tys. wyjść | około 0,07 USD | to samo, poniżej limitu |
| 500 tys. wejść, 10 tys. wyjść | około 0,16 USD | to samo, poniżej limitu |
| 900 tys. wejść, 10 tys. wyjść | około 0,28 USD | około 0,56 USD |
Różnica między tymi ostatnimi dwiema kolumnami to cała niepewność, a jest to 2x wahanie dla twoich największych żądań. Dopóki stawka nie zostanie opublikowana, planuj w oparciu o wyższą kolumnę i traktuj niższą jako dodatkowy zysk. Przycięcie jednego kroku pobierania danych, aby potok zmieścił się poniżej 512 tys. tokenów wejściowych, całkowicie usuwa problem, co czyni go bardziej wartościowym niż jakiekolwiek strojenie podpowiedzi, które wykonasz w tym kwartale.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Ile kosztuje MiniMax H3 i czego nie opublikował dostawca
MiniMax H3, model stojący za Hailuo 3.0, podobno zadebiutował 31 lipca 2026 r., a otwarte wagi pojawiły się na Hugging Face 3 sierpnia na licencji MiniMax H3 Community License. Opisano go jako generujący od 4 do 15 sekundową wideo wielokrotnego ujęcia do rozdzielczości 2K, z natywnym dźwiękiem stereo niosącym dialogi, efekty i atmosferę, produkowany w jednym przebiegu. Nie znaleziono oficjalnej ceny za sekundę.
Ostatnie zdanie jest kluczowe. Każda absolutna kwota za sekundę dla H3 w obiegu pochodzi od agregatorów API i stron powiązanych z dostawcą, a nie z pierwszej strony cenowej MiniMax.
| Zgłoszona liczba dla H3 | Kwota | Jakość źródła |
|---|---|---|
| Za sekundę przy 768p | 0,08 USD | Agregator, niepotwierdzone |
| Za sekundę przy 2K | 0,13 USD | Agregator, niepotwierdzone |
| Za sekundę, wariant H3 Max | od 0,05 USD do 0,08 USD | Agregator, niepotwierdzone |
| Obrazy referencyjne | 0,04 USD za sztukę, pierwsze pięć za darmo | Agregator, niepotwierdzone |
Oddzielna agregacja stron trzecich plasuje generowanie 2K w przedziale od 0,073 USD do 0,120 USD za sekundę, co mieści się poniżej tej liczby 0,13 USD, zamiast się z nią zgadzać. Kilka źródeł lądujących blisko siebie to w najlepszym razie słaby dowód, a tutaj nawet nie zgadzają się w pełni.
Jeśli liczba 0,13 USD się utrzyma, dziesięciosekundowy klip 2K z zsynchronizowanym dźwiękiem stereo wyniesie około 1,30 USD, a ten sam klip w rozdzielczości 768p około 0,80 USD. Traktuj to jako szacunki planowania z dużym marginesem błędu, a nie jako oferty. Po stronie konsumenta aplikacja Hailuo działa w modelu subskrypcji opartej na kredytach zamiast rozliczeń za sekundę, zgłaszanej jako od 15 do 80 kredytów za wideo, a oddzielny bezpłatny poziom API dla H3 nie został potwierdzony. AI Perks śledzi programy kredytów wideo, które kompensują te wydatki.
Gdzie faktycznie znaleźć bezpłatne kredyty MiniMax
Nie znaleziono programu kredytów startowych MiniMax, a w dokumentacji dostawcy nie potwierdzono żadnego bezpłatnego poziomu API. Szeroko powtarzany próbny kredyt w wysokości 15 jenów dla nowych kont pojawia się tylko w przewodnikach stron trzecich i nie można go było zweryfikować na podstawie własnych dokumentów MiniMax.
15 jenów przekłada się na około dwa dolary amerykańskie przy obecnych kursach wymiany. Jeśli zarówno ta liczba, jak i zgłoszona stawka wejściowa 0,30 USD się utrzymają, to wystarczy na kilka milionów tokenów wejściowych: budżet ewaluacyjny, a nie zapas, i kwota, która podobno zmienia się wraz z promocjami.
Prawdziwy darmowy dźwignia znajduje się gdzie indziej. Wagi M3 podobno pojawiły się na Hugging Face w ciągu tygodnia od ogłoszenia modelu w czerwcu 2026 r., a wagi H3 pojawiły się w sierpniu na licencji społecznościowej, więc same modele można uzyskać bezpłatnie. Kosztują one czas GPU.
To całkowicie zmienia sposób poszukiwań. Nie szukasz kredytów MiniMax, szukasz kredytów na moc obliczeniową do uruchomienia wag MiniMax, a te istnieją w dużej liczbie:
| Gdzie są pieniądze | Co obejmuje |
|---|---|
| Programy chmurowe i GPU | Sprzęt, na którym działają otwarte wagi |
| Kredyty na platformę inferencji | Hostingowe punkty końcowe, bez własnych GPU |
| Kredyty wideo i multimedialne | Wydatki na generowanie, w tym wyjścia klasy Hailuo |
AI Perks obejmuje wszystkie trzy kategorie w 194 firmach, z obecnymi warunkami, a nie danymi z dnia premiery.
Najlepsze Kredyty AI dla Startupów
Aplikuj bezpośrednio przez te zweryfikowane programy.
Claude (via program) $100,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
OpenAI (via program) $2,500
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Anthropic $20,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
AWS $300,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Google Cloud $350,000
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Lovable Up to $150
Kwalifikuje się dla startupów na wczesnym etapie rozwoju
Jak uruchomić MiniMax bez płacenia ceny katalogowej
Trzy dźwignie mają znaczenie, w przybliżonej kolejności wielkości.
Kredyty na moc obliczeniową są lepsze niż kredyty na modele. W przypadku dostawcy z otwartymi wagami, rachunek, który faktycznie można wyeliminować, to rachunek za GPU, a nie rachunek za tokeny.
Aktywnie korzystaj z pamięci podręcznej. Odczyty pamięci podręcznej są zgłaszane po cenie 0,06 USD za milion w porównaniu do 0,30 USD za świeże dane wejściowe, co stanowi największą pojedynczą oferowaną oszczędność.
Wycen samodzielne hostowanie przed podjęciem decyzji. Wagi są bezpłatne na podstawie licencji społecznościowych, więc faktyczne porównanie to rachunek za GPU w porównaniu ze zgłoszoną kwotą 0,30 USD za milion. Dzięki kredytom z AI Perks, rachunek za GPU może przez długi czas wynosić zero.
Często zadawane pytania
Ile kosztuje API MiniMax?
MiniMax-M3 i MiniMax-M2.7 według doniesień kosztują odpowiednio 0,30 USD za milion tokenów wejściowych i 1,20 USD za milion tokenów wyjściowych w ramach rozliczeń płatności za użytkowanie MiniMax, co jest opisywane jako stała zniżka 50% w stosunku do ceny referencyjnej wynoszącej 0,60 USD i 2,40 USD. Te dane pochodzą z publikacji stron trzecich, a nie z bezpośredniego odczytu strony dostawcy, a koszty żądań powyżej 512 tys. tokenów wejściowych nie zostały opublikowane. Kredyty na moc obliczeniową, które to kompensują, są śledzone na stronie getaiperks.com.
Czy MiniMax oferuje bezpłatne kredyty dla nowych kont?
W dokumentacji MiniMax nie potwierdzono żadnego bezpłatnego poziomu API. Przewodniki stron trzecich informują o próbnych kredytach w wysokości 15 jenów dla nowych kont, co przy obecnych kursach wymiany odpowiada około dwóm dolarom amerykańskim, jednak dostawca nie opublikował tej liczby i nie udało się jej zweryfikować. Nie znaleziono również żadnego programu kredytów startowych MiniMax. AI Perks śledzi kredyty na moc obliczeniową, które faktycznie istnieją.
Czy MiniMax-M3 jest oprogramowaniem open source?
MiniMax-M3 udostępnia otwarte wagi na Hugging Face na licencji MiniMax Community License. Zgłoszone specyfikacje podają około 428 miliardów parametrów całkowitych z około 23 miliardami aktywnych, okno kontekstowe o pojemności 1 miliona tokenów oraz natywne wejście tekstowe, obrazowe i wideo, z których nic nie zostało niezależnie potwierdzone na tej stronie. Otwarte wagi nie są tym samym co open source, a licencja zawiera własne warunki, które warto przeczytać przed komercyjnym użyciem.
Ile kosztuje MiniMax H3 za sekundę?
Nie udało się znaleźć oficjalnej ceny za sekundę dla H3. Agregatory stron trzecich podają 0,08 USD za sekundę przy 768p i 0,13 USD przy 2K, podczas gdy inna agregacja plasuje 2K w przedziale od 0,073 USD do 0,120 USD za sekundę. Wszystkie te dane nie zostały potwierdzone przez dostawcę i nie zgadzają się w pełni ze sobą.
Czy MiniMax jest tańszy niż duże amerykańskie laboratoria?
Nie można tego odpowiedzieć z publicznych danych z jakimkolwiek stopniem pewności. Jakiekolwiek rzeczywiste porównanie wymaga podania aktualnej stawki konkurenta, a te zmieniają się na tyle często, że opublikowana liczba szybko się dezaktualizuje. Trwałymi wyróżnikami są zgłaszane okno kontekstowe o pojemności 1 miliona tokenów i otwarte wagi, a nie cena nagłówkowa, która sama w sobie jest ramowana jako promocja.
Czy mogę samodzielnie hostować modele MiniMax za darmo?
Tak. Wagi M3 i H3 są publikowane na Hugging Face na podstawie licencji MiniMax Community Licenses, więc same modele nic nie kosztują. Twój koszt to czas GPU, który jest dokładnie tym, co obejmują programy kredytów chmurowych i obliczeniowych. AI Perks śledzi 7,7 miliona USD w 194 firmach.
Subskrybuj na getaiperks.com →
Wagi są darmowe. Spraw, by GPU też były darmowe.