Az AI Perks exkluzív kedvezményeket, krediteket és ajánlatokat kínál AI eszközökre, felhőszolgáltatásokra és API-kra, hogy segítsen a startupoknak és fejlesztőknek pénzt megtakarítani.

Mennyit érnek az ingyenes CRM kreditek?
Az induló vállalkozásoknak szánt ingyenes CRM kreditek programonként nagyjából 1800 és 14 000 dollár között mozognak, és mivel a kategória tele van olyan eladókkal, akik ugyanazokra a korai ügyfelekre pályáznak, az ajánlatok nagylelkűek a kis csapatok tényleges kiadásaihoz képest.
A CRM az egyik azon kevés go-to-market számla közül, amelyet egy induló vállalkozás kezdetben szinte teljes egészében kreditekkel fedezhet. A váltási költségek magasak, ha egy csapat már berendezkedett, ezért az eladók fizetnek azért, hogy a rendszerüket válasszák ki.
Az AI Perks nyomon követi a kategória aktuális feltételeit, valamint 194 cégtől származó 7,7 millió dollár értékű hitelt.
| Szolgáltató | Ingyenes kreditek | Mire jók a kreditek |
|---|---|---|
| HubSpot | Akár 14 000 dollár | CRM plusz Marketing, Értékesítés és Szolgáltatás egy kapcsolati rekordon |
| HighLevel | Akár 12 000 dollár | Minden az egyben CRM tölcsérekkel, naptárakkal, e-maillel és SMS-sel |
| Freshworks | Akár 10 000 dollár | CRM ügyfélszolgálati és csevegési funkciókkal csomagolva |
| Attio | Akár 5 000 dollár | Rugalmas séma CRM automatikus e-mail és naptár szinkronizálással |
| Dynamics 365 | Akár 5 000 dollár | Microsoft Értékesítési, Ügyfél-szolgálati és Business Central alkalmazások |
| Keap | Akár 3 600 dollár | Kisvállalkozásoknak szánt CRM automatizálással, űrlapokkal és számlázással |
| Salesforce | 3 000 dollár | Sales Cloud, az a platform, amelyre a legtöbb cég később standardizál |
| Insightly | 3 000 dollár | CRM, amely az ügylet lezárása után is megőrzi az ügyfélrekordot a szállításig |
| Lightfield | 1 800 dollár | AI-alapú CRM, amely naplózza az e-maileket, találkozókat és hívásokat Ön helyett |
A táblázatban szereplő főösszeg: több mint 57 000 dollár.
Ezek a számok nem hasonlíthatók össze sorról sorra. Egy nagy hitel egy magas listaárú szolgáltatóval szemben kevesebb hónapot vásárolhat, mint egy kisebb hitel egy olcsóbb helyen. Olvassa el az oszlopot futamidőként, nem értékként.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Mire való valójában a CRM
A CRM minden személyről és cégről, akivel beszélt, egy tartós, megosztott rekord, valamint az ehhez kapcsolódó üzlet állapota. A feladata az, hogy túllépjen az alkalmazottak cseréjén, nem pedig az, hogy irányítópultokat hozzon létre.
CRM előtt ez a rekord egy táblázatban és három ember postaládájában él. Ez addig jól működik, amíg az első értékesítő el nem hagyja, ekkor vele együtt távozik a negyven nyitott beszélgetés mögötti kontextus is.
Három feladat adja a legtöbb tényleges használatot:
Pipeline (Értékesítési folyamat). Minden nyitott lehetőség, annak fázisa, értéke és a következő lépés. Ezt gondolják a cégalapítók, hogy megvesznek.
A kapcsolati rekord. Minden e-mail, hívás, találkozó és támogatási jegy, amely egy személyhez és egy céghez kapcsolódik, így bárki fel tudja venni a szálat hidegen. Ez az a rész, ami valójában értéket halmoz fel.
Automatizálás és átadás. Útválasztás, emlékeztetők, szekvenciák és az ügyfél értékesítésből az onboardingra, majd a támogatásra való mozgatásának mechanikája anélkül, hogy elveszítenék őket.
Az őszinte megjegyzés az, hogy mindezhez nincs szükség fizetős szoftverre öt ügyfélnél. A CRM akkor éri meg az árát, ha egynél több személy érinti ugyanazt a fiókot, vagy ha már nem tudja fejben tartani az értékesítési folyamatot.
Hogyan alakulnak a CRM költségek a skálázás során
A CRM árazása két mérőóra egyikén fut: felhasználónkénti vagy kapcsolatonkénti, és ezek teljesen eltérő módon hibásodnak meg. A felhasználónkénti számlák a létszámot követik és kiszámíthatóak maradnak. A kapcsolatonkénti számlák a marketinglistát követik, amely akkor is növekszik, ha a bevétel nem.
Ez a második mérőóra, ahol a költségvetések megszakadnak. Egy olyan lead magnet, amely 40 000 nem konvertáló kapcsolatot ad hozzá, azonnal megemeli a számlát, és soha nem emeli a bevételt. A HubSpot és a Keap kapcsolatonként áraz, így a lista higiéniája költségkontroll, nem pedig adminisztratív feladat. Az Attio, a Salesforce, az Insightly, a Lightfield és a Dynamics 365 felhasználónként áraz. A HighLevel fix platformdíjat számít fel, ezért a hitelük tovább tart, mint amit a főszám sugall.
Két másik erő is befolyásolja a valós számlát:
Szintugrások, nem felhasználószámok. A funkció, amelyre végül szükség van, általában az egyedi objektumok, a valós jelentések vagy a munkafolyamat-automatizálás, egy kiadás frissítés mögött található, amely többe kerül, mint több extra felhasználó. A csapatok a létszám növekedésére terveznek, és meglepődnek egy szintváltáson.
Mérőzött kiegészítők az előfizetésen kívül. Az e-mail és SMS küldések, a telefónia percek, a dúsítási kreditek és az AI akciók általában külön kerülnek felszámolásra, és gyakran kizárják őket a hitelből.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Hogyan válasszunk a HubSpot, Salesforce, Attio és a többiek között
Illessze a CRM-et az értékesítési folyamatához, nem a legnagyobb hitelhez. Az alapító által vezetett értékesítés valami olyat igényel, amit délután be tud konfigurálni. A marketing által vezérelt tölcsér a kapcsolati rekordot és az automatizálást egy objektumban szeretné. Az üzleti ügyek a platformot igénylik, amelyben a vásárlók már megbíznak.
Egy rövid döntési útmutató:
Alapító által vezetett értékesítés, körülbelül három felhasználó alatt. Attio vagy Lightfield. Gyors beállítás, automatikus rögzítés e-mailből és naptárból, nincs bevezetési projekt. A sebességet vásárolja, és a nagyteljesítményű platformok megbüntetik Önt, ha nincs értékesítési műveleti személyzete.
Marketing vagy termék által vezérelt tölcsér. A HubSpot CRM induló vállalkozások számára az általános válasz itt, mert a marketing kapcsolati, a lead pontszám és az üzlet mind ugyanaz a rekord. Költségvetés a kapcsolati növekedéshez az első naptól kezdve.
Ügynökség, szolgáltató vagy ügyfél-tölcsér üzletágak. HighLevel a fix platformdíjért, vagy Keap, amikor a számlázás, az ütemezés és az utókövetés egy előfizetésben fontosabb, mint a CRM mélysége.
Nagyvállalati vagy szabályozott vásárlók. Salesforce, vagy Dynamics 365, ha a csapata már a Microsoft 365-ben él. Az integrációs felületet és a beszerzési kényelmet vásárolja, nem a felhasználói felületet.
A szállítás az ügylet lezárása után is folytatódik. Az Insightly a kapcsolati rekordot a projekthez csatolva tartja. Támogatásigényes termékek. A Freshworks a CRM-et és az ügyfélszolgálatot egyetlen hitel alatt fedi le.
Az AI Perks felsorolja, melyeknek jelenleg nyitottak a programjai, és mit követelnek meg.
Milyen sorrendben jelentkezzen
Jelentkezzen először a már futtatott CRM-re, azután arra az egy-kettőre, amelyre reálisan váltana, végül a kapcsolódó go-to-market eszközökre. Az időhöz kötött kreditek attól a naptól kezdve kezdenek égni, amikor elfogadja őket, ezért sorolja fel őket aszerint, hogy mikor fogja őket valójában használni.
Először a már használt CRM. A hitel csatlakozik egy már kifizetett számlához, és nem igényel migrációt. Kezdje a getaiperks.com oldalon, és szűrje a CRM és az Értékesítési kategóriákat.
Másodszor a reális alternatívák, mielőtt migrálná. Az elfogadott hitel legitím bemenet a platformválasztásba, és az elfogadási arányok annyira eltérőek, hogy két kéznél lévő hitel megéri az alkalmazásokat.
Harmadszor, a kapcsolódó rétegek. Támogatási platformok, prospektáló adatbázisok és e-mail infrastruktúra külön kerülnek felszámolásra, mint a CRM, így ezek a kreditek egymásra rakódnak ahelyett, hogy átfednék egymást. Itt található a legtöbb igénylés nélküli pénz egy go-to-market költségvetésben.
Végül, rövid értékelési próbaverziók. Indítsa el őket azon a héten, amikor a valós tesztet a saját adataival tervezi futtatni.
Mielőtt bárhová is jelentkezne, érdemes ellenőrizni egy dolgot: több szolgáltató is eltérő összegeket kínál attól függően, hogy melyik partneri útvonalon érkezik az ajánlat, és a legértékesebb útvonal ritkán az, amelyik a szolgáltató saját kezdőoldalán található. Az alkalmasság a szakaszra és a finanszírozásra vonatkozik, és minden fent említett programra eltérő, az aktuális útvonalak és követelmények a getaiperks.com oldalon találhatók.
Legjobb MI kreditek induló vállalkozásoknak
Jelentkezz közvetlenül ezeken a hitelesített programokon keresztül.
Claude (via program) $100,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
OpenAI (via program) $2,500
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Anthropic $20,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
AWS $300,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Google Cloud $350,000
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Lovable Up to $150
Korai fázisban lévő induló vállalkozások számára elérhető
Mit tévednek a cégalapítók a CRM kreditekkel kapcsolatban
A legdrágább hiba a CRM megvásárlása, mielőtt lenne egy értékesítési folyamat, amibe beletennék. Egy gyönyörűen konfigurált üres pipeline költség, és a kredit óra ketyeg egész idő alatt, amíg üresen áll.
Négy további elkerülendő minta:
Választás a hitel mérete alapján. Egy 14 000 dolláros hitel egy olyan platformhoz, amelyet nyolc hónap múlva elhagynak, drágább a migrációs és az újraépített automatizálások miatt, mint amennyit az előfizetési díjakon megtakarított. Válasszon illeszkedés alapján, majd finanszírozza a választást.
A migráció alulbecslése. A kapcsolatok és az ügyek tisztán exportálódnak. A szálított e-mail előzmények, az egyéni mezők, a munkafolyamat logika, az integrációk és minden jelentés, amelyre az igazgatótanács jelentése támaszkodik, nem. Ez a valódi elzártság, és ezért hajlandók az eladók ennyire nagy kedvezményt adni előre.
A kapcsolati mérőóra figyelmen kívül hagyása. A kapcsolatonként árazott csomagokon egy nem metszett lista csendben feljebb mozdítja Önt egy szintre. A halott kapcsolatok elnyomása vagy törlése egy tételszámú megtakarítás.
A hitel teljes számlát fedező feltételezése. Az üzenetküldés, a dúsítás és az AI funkciók általában azon kívül vannak mérve, és az AI funkciók különösen modell API hívások a szolgáltató márkajelzése mögött.
Azok a cégalapítók, akik egyetlen eszköz helyett a teljes go-to-market réteget finanszírozzák, messzebbre jutnak. Az AI Perks 194 cégre kiterjedő 7,7 millió dollár értékű hitelt követ nyomon, így a CRM, az ügyfélszolgálati asztal, a prospektáló adatok és az AI funkciók mögötti modellhívások mind egyszerre fedezhetők.
Gyakran Ismételt Kérdések
Melyik CRM adja a legtöbb ingyenes hitelt az induló vállalkozásoknak?
A HubSpot kínálja a legnagyobb CRM hitelt a kategóriában, akár 14 000 dollárig, ezt követi a HighLevel akár 12 000 dollárral, majd a Freshworks akár 10 000 dollárral. A főszám értéke rossz egyedüli kritérium, mert egy magas listaárú szolgáltatóval szembeni hitel kevesebb hónapot vásárol. Az aktuális feltételek a getaiperks.com oldalon követhetők nyomon.
Szükségem van fizetős CRM-re a bevétel előtti szakaszban?
Általában nem. Körülbelül tíz aktív beszélgetés alatt, egy személlyel az értékesítésben, egy táblázat és egy fegyelmezett postaláda elegendő. A CRM akkor éri meg az árát, amint egy második személy érinti ugyanazt a fiókot, vagy amikor már nem tudja fejben tartani minden nyitott ügy állapotát.
Keverhetem a CRM krediteket más induló vállalkozás kreditekkel?
Igen. A CRM, az ügyfélszolgálat, a prospektáló adatok, az e-mail küldés és a felhő infrastruktúra külön számlák külön programokkal, így ezek a kreditek egymást erősítik, nem pedig átfedik egymást. A CRM kategórián belüli egymásra rakás ritkán hasznos, mivel csak egyet futtat. Kompatibilis kombinációk a getaiperks.com oldalon találhatók.
Mennyibe kerül valójában egy CRM kreditek nélkül?
Egy háromfős csapat egy belépő fizetős szinten általában alacsony száz dollárt költ havonta. Ugyanaz a csapat egy professzionális kiadáson marketing automatizálással és növekvő kapcsolati listával gyakran négyszámjegyű összegre rúg havonta. A listaárak gyakran változnak, ezért mérje fel saját felhasználói és kapcsolati számait, ahelyett, hogy egy összehasonlító táblázatban bízná.
Jobb a felhasználónkénti vagy a kapcsolatonkénti árazás egy induló vállalkozásnak?
A felhasználónkénti kiszámíthatóbb, mert egy általad szabályozott számot követ. A kapcsolatonkénti azokat a csapatokat támogatja, amelyek növekedése inkább a marketingből, mint a létszámból származik, de megbünteti a nagy, nem minősített listákat. Ha nagy mértékű felső tölcsér lead generálást tervez, modellezze a kapcsolati számlát tizenkét hónapra, mielőtt elkötelezné magát.
Mennyire nehéz később CRM-et migrálni?
Nehezebb, mint amit az export gomb sugall. A kapcsolati adatok, a cégek és az ügyek tisztán mozognak. Az e-mail előzmények, az egyéni objektumok, az automatizálások, az integrációk és a jelentések nem, és az újjáépítésük általában hetek munkája. Tekintse az első valódi CRM döntést félig állandónak, és finanszírozza megfelelően a getaiperks.com oldalon.
Feliratkozás a getaiperks.com címen →
Futtassa az értékesítési folyamatot. Hagyja, hogy valaki más fizesse a szoftvert.