AI Perks poskytuje prístup k exkluzívnym zľavám, kreditom a ponukám na AI nástroje, cloudové služby a API, aby pomohol startupom a vývojárom ušetriť peniaze.

Koľko stoja bezplatné CRM kredity?
Bezplatné CRM kredity pre startupy sa pohybujú od približne 1 800 do 14 000 USD na program a preto, že kategória je plná predajcov bojujúcich o rovnaké skoré účty, ponuky sú štedré v porovnaní s tým, čo malý tím skutočne minie.
CRM je jedným z mála nákladov na uvedenie na trh, ktoré si startup môže na začiatku pokryť takmer úplne kreditmi. Náklady na zmenu sú vysoké, akonáhle je tím usadený, takže predajcovia platia za to, aby boli systémom, na ktorom začínate.
AI Perks sleduje aktuálne podmienky v celej kategórii spolu s 7,7 miliónmi USD v kreditoch od 194 spoločností.
| Poskytovateľ | Bezplatné kredity | Čo kredity kupujú |
|---|---|---|
| HubSpot | Až 14 000 USD | CRM plus Marketing, Sales a Service na jednom zázname kontaktu |
| HighLevel | Až 12 000 USD | Všetko v jednom CRM s funelmi, kalendármi, e-mailom a SMS |
| Freshworks | Až 10 000 USD | CRM zviazané s helpdeskom a chatom |
| Attio | Až 5 000 USD | Flexibilné CRM s automatickou synchronizáciou e-mailu a kalendára |
| Dynamics 365 | Až 5 000 USD | Aplikácie Microsoft Sales, Customer Service a Business Central |
| Keap | Až 3 600 USD | CRM pre malé firmy s automatizáciou, formulármi a fakturáciou |
| Salesforce | 3 000 USD | Sales Cloud, platforma, na ktorú sa neskôr štandardizuje väčšina spoločností |
| Insightly | 3 000 USD | CRM, ktoré uchováva záznam po obchode až do dodania |
| Lightfield | 1 800 USD | CRM natívne na báze AI, ktoré za vás zaznamenáva e-maily, stretnutia a hovory |
Celkový súčet v tabuľke: viac ako 57 000 USD.
Tieto čísla sa nedajú porovnať riadok po riadku. Veľký kredit u predajcu s vysokými cenníkovými cenami môže kúpiť menej mesiacov ako menší kredit u niekoho lacnejšieho. Čítajte stĺpec ako prevádzkovú dobu, nie ako hodnotu.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Na čo CRM skutočne slúži
CRM je trvanlivý, zdieľaný záznam o každej osobe a spoločnosti, s ktorou ste hovorili, plus stav obchodu, ktorý je k nim pripojený. Jeho úlohou je prežiť fluktuáciu zamestnancov, nie produkovať dashboardy.
Pred CRM žije tento záznam v tabuľke a v schránkach troch ľudí. Funguje to dobre, kým prvý obchodník neodíde, vtedy kontext za štyridsiatimi otvorenými konverzáciami odchádza s ním.
Tri úlohy tvoria väčšinu skutočného využitia:
Pipeline. Každá otvorená príležitosť, jej fáza, jej hodnota a ďalší krok. Toto je časť, ktorú zakladatelia si myslia, že kupujú.
Záznam kontaktu. Každý e-mail, hovor, stretnutie a podpora ticket pripojený k jednej osobe a jednej spoločnosti, takže ktokoľvek môže nadviazať na vlákno za studena. Toto je časť, ktorá sa skutočne zhodnocuje.
Automatizácia a odovzdanie. Smerovanie, pripomienky, sekvencie a mechanizmy presunu zákazníka z predaja na onboarding na podporu bez toho, aby ste ich stratili.
Úprimnou výhradou je, že nič z tohto nepotrebuje platený softvér pri piatich zákazníkoch. CRM zarába na svojich nákladoch, keď sa na rovnaký účet dotkne viac ako jedna osoba, alebo keď si už nedokážete udržať pipeline vo svojej hlave.
Ako sa náklady na CRM správajú pri škálovaní
Ceny CRM sa riadia jedným z dvoch metrov, za sedadlo alebo za kontakt, a zlyhávajú úplne odlišnými spôsobmi. Faktúry za sedadlo sledujú počet zamestnancov a zostávajú predvídateľné. Faktúry za kontakt sledujú váš marketingový zoznam, ktorý rastie bez ohľadu na to, či rastú príjmy.
Tento druhý meter je miestom, kde rozpočty zlyhávajú. Magnet na leady, ktorý pridáva 40 000 nekvalifikovaných kontaktov, okamžite zvyšuje faktúru a nikdy nezvyšuje príjmy. HubSpot a Keap účtujú podľa kontaktov, takže hygiena zoznamu je kontrolou nákladov, nie administratívnou prácou. Attio, Salesforce, Insightly, Lightfield a Dynamics 365 účtujú za sedadlo. HighLevel účtuje paušálny poplatok za platformu, preto jeho kredit ide ďalej, než naznačuje hlavné číslo.
Dve ďalšie sily poháňajú skutočnú faktúru:
Preskočenie úrovní, nie počty sedadiel. Funkcia, ktorú nakoniec potrebujete, zvyčajne vlastné objekty, skutočné prehľady alebo automatizácia pracovných postupov, sa nachádza za vylepšením edície, ktoré stojí viac ako niekoľko ďalších sedadiel. Tímy plánujú rast počtu zamestnancov a sú prekvapení úrovňou.
Merané doplnky mimo predplatného. Odosielanie e-mailov a SMS, minúty telefonovania, obohacujúce kredity a akcie AI sa zvyčajne účtujú samostatne a často sú vylúčené z kreditu.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Ako si vybrať medzi HubSpot, Salesforce, Attio a ostatnými
Prispôsobte CRM svojmu predajnému procesu, nie najväčšiemu kreditu. Zakladateľom vedený predaj chce niečo, čo si môžete nakonfigurovať za popoludnie. Marketingom vedený funel chce záznam kontaktu a automatizáciu v jednom objekte. Podnikové obchody chcú platformu, ktorej kupujúci už dôverujú.
Krátky sprievodca rozhodovaním:
Zakladateľom vedený predaj, pod približne tromi sedadlami. Attio alebo Lightfield. Rýchle nastavenie, automatické zachytávanie z e-mailu a kalendára, žiadny implementačný projekt. Kupujete rýchlosť a ťažké platformy vás potrestajú za to, že nemáte osobu zodpovednú za predajné operácie.
Marketingom vedený alebo produktom vedený funel. HubSpot CRM pre startupy je tu obvyklou odpoveďou, pretože marketingový kontakt, skóre leadu a obchod sú rovnakým záznamom. Počítajte s rastom kontaktov od prvého dňa.
Agentúry, služby alebo firmy s klientskym funelom. HighLevel za paušálny poplatok za platformu, alebo Keap, keď fakturácia, plánovanie a sledovanie v jednom predplatnom je dôležitejšie ako hĺbka CRM.
Podnikové alebo regulované nákupy. Salesforce, alebo Dynamics 365, ak váš tím už žije v Microsoft 365. Kupujete integračné rozhranie a pohodlie pri obstarávaní, nie používateľské rozhranie.
Dodanie pokračuje po uzatvorení obchodu. Insightly udržuje záznam zákazníka pripojený k projektu. Produkty s vysokou podporou. Freshworks pokrýva CRM a helpdesk pod jedným kreditom.
AI Perks uvádza, ktoré z nich majú aktuálne otvorené programy a čo každý z nich vyžaduje.
V akom poradí sa prihlásiť
Prihláste sa najprv na CRM, ktoré už používate, potom na jedno alebo dve, na ktoré by ste reálne prešli, a nakoniec na pridružené nástroje na uvedenie na trh. Časovo obmedzené kredity začínajú horieť v deň, keď ich prijmete, takže ich zaraďte podľa toho, kedy ich skutočne použijete.
Najprv CRM, ktoré už používate. Kredit sa pripojí k faktuře, ktorú už platíte, a nevyžaduje migráciu. Začnite na getaiperks.com a filtrujte do kategórií CRM a Sales.
Po druhé, realistické alternatívy, pred migráciou. Schválený kredit je legitímnym vstupom do rozhodnutia o platforme a miery schválenia sa dostatočne líšia, takže mať dva v ruke stojí za prihlášky.
Po tretie, pridružené vrstvy. Podporné platformy, prospektívné databázy a e-mailová infraštruktúra sa účtujú samostatne od vášho CRM, takže tieto kredity sa skladajú, namiesto toho, aby sa prekrývali. Tu sedí väčšina nevyžiadaných peňazí v rozpočte na uvedenie na trh.
Nakoniec, krátke evaluačné skúšky. Spustite ich v týždni, keď plánujete reálny test s vlastnými údajmi.
Jedna vec, ktorú sa oplatí skontrolovať pred prihlásením kamkoľvek: niekoľko predajcov ponúka rôzne sumy v závislosti od toho, cez akú partnerskú cestu ponuka prichádza, a najhodnotnejšia cesta je zriedka tá na domovskej stránke predajcu. Spôsobilosť závisí od štádia a financovania a líši sa pre každý uvedený program, s aktuálnymi cestami a požiadavkami uvedenými na getaiperks.com.
Špičkové AI kredity pre startupy
Požiadajte priamo prostredníctvom týchto overených programov.
Claude (via program) $100,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
OpenAI (via program) $2,500
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Anthropic $20,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
AWS $300,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Google Cloud $350,000
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Lovable Up to $150
Spĺňajú podmienky pre začínajúce startupy
Čo zakladatelia robia nesprávne s CRM kreditmi
Najdrahšou chybou je kúpiť CRM pred tým, než existuje predajný proces, do ktorého by sa dalo vložiť. Nádherne nakonfigurovaný prázdny pipeline je nákladom a hodiny kreditu bežia celý čas, keď stojí nečinne.
Štyri ďalšie vzorce, ktorým sa oplatí vyhnúť:
Výber podľa veľkosti kreditu. Kredit vo výške 14 000 USD na platformu, ktorú opustíte za osem mesiacov, stojí viac na migráciu a rekonštruované automatizácie ako ušetrila na poplatkoch za predplatné. Vyberte si podľa vhodnosti, potom financujte svoju voľbu.
Podceňovanie migrácie. Kontakty a obchody sa exportujú čisto. Prehistorická e-mailová história, vlastné polia, logika pracovných postupov, integrácie a každá správa, na ktorej závisí vaša prezentačná paluba, sa neexportujú. To je skutočné uzamknutie a preto sú predajcovia ochotní tak silno zľaviť vopred.
Ignorovanie metra kontaktov. Na plánoch účtovaných za kontakt neprehľadný zoznam ticho posúva vás na vyššiu úroveň. Potlačenie alebo vymazanie mŕtvych kontaktov je úsporou na položke.
Predpoklad, že kredit pokrýva celú faktúru. Funkcie zasielania správ, obohacovania a AI sa zvyčajne merajú mimo neho, a funkcie AI obzvlášť sú volania API modelov za značkou predajcu.
Zakladatelia, ktorí financujú celú vrstvu uvedenia na trh, namiesto jedného nástroja, nakoniec najďalej dopredu. AI Perks sleduje 7,7 milióna USD v kreditoch naprieč 194 spoločnosťami, takže CRM, zákaznícka podpora, prospektívne údaje a volania modelov za vašimi funkciami AI môžu byť pokryté naraz.
Často kladené otázky
Ktoré CRM poskytuje startupom najviac bezplatných kreditov?
HubSpot ponúka najväčší CRM kredit v kategórii až do výšky 14 000 USD, s HighLevel na druhom mieste s až 12 000 USD a Freshworks s až 10 000 USD. Hlavná hodnota je slabým jediným kritériom, pretože kredit oproti drahým cenníkovým cenám kupuje menej mesiacov. Aktuálne podmienky sú sledované na getaiperks.com.
Potrebujem platené CRM vo fáze pred príjmami?
Zvyčajne nie. Pri približne desiatich aktívnych konverzáciách s jednou predávajúcou osobou stačí tabuľka a disciplinovaná schránka. CRM si zarobí na svoje náklady v momente, keď sa na rovnaký účet dotkne druhá osoba, alebo keď si už nedokážete z pamäte pripomenúť stav každého otvoreného obchodu.
Môžem kumulovať CRM kredity s inými startup kreditmi?
Áno. CRM, zákaznícka podpora, prospektívne údaje, odosielanie e-mailov a cloudová infraštruktúra sú samostatné faktúry so samostatnými programami, takže tieto kredity sa sčítajú, namiesto toho, aby sa prekrývali. Kumulovanie v rámci samotnej kategórie CRM je zriedka užitočné, pretože prevádzkujete iba jedno. Kompatibilné kombinácie sú uvedené na getaiperks.com.
Koľko skutočne stojí CRM bez kreditov?
Trojčlenný tím na vstupnej platenej úrovni zvyčajne míňa nízke stovky dolárov mesačne. Rovnaký tím na profesionálnej edícii s marketingovou automatizáciou a rastúcim zoznamom kontaktov bežne dosahuje štyri číslice mesačne. Cenníkové ceny sa často menia, takže si nacenite svoje vlastné sedadlo a počet kontaktov, namiesto toho, aby ste sa spoliehali na porovnávaciu tabuľku.
Je pre startup lepšie účtovanie za sedadlo alebo za kontakt?
Účtovanie za sedadlo je predvídateľnejšie, pretože sleduje číslo, ktoré kontrolujete. Účtovanie za kontakt je vhodné pre tímy, ktorých rast pochádza skôr z marketingu ako z počtu zamestnancov, ale trestá veľké nekvalifikované zoznamy. Ak plánujete intenzívne generovanie leadov na vrchole funela, modelujte faktúru za kontakt na dvanásť mesiacov pred záväzkom.
Aké ťažké je neskôr migrovať CRM?
Ťažšie, než naznačuje tlačidlo exportu. Kontakty, spoločnosti a obchody sa presunú čisto. E-mailová história, vlastné objekty, automatizácie, integrácie a prehľady nie, a ich obnova zvyčajne trvá týždne práce. Považujte prvé skutočné rozhodnutie o CRM za polo-trvalé a financujte ho správne na getaiperks.com.
Prihláste sa na odber na getaiperks.com →
Spravujte pipeline. Nechajte niekoho iného zaplatiť za softvér.